Jump to content
Dogomania

Biała Lajza znaleziona w Katowicach na Paderewskiego - szuka domu.


Bjuta

Recommended Posts

9 kwietnia na Paderewie Mojita znalazła takie cudo:

[IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-q7IirmQnm1A/UWQ3888USwI/AAAAAAAAC3w/kR2psumsdDk/s720/2013-04-09%2016.48.58.jpg[/IMG]

Panna ma około roku, jest nieco większa od dobermanki Mojity. Lajza trafiła do Nazguli na tymczas. Poszukujemy właściciela!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 90
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Łajza już u Nazguli, wyczesana i pojedzona :)
Poniżej jedyne chyba jej zdjęcie przed wyjazdem do DT, gdzie się nie ruszała i wyszło ostro :P

[IMG]http://sphotos-a.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/66821_442462692502754_636090590_n.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bjuta']Jest bardzo briardo podobna, ale Ania mówi, że mniejsza.[/QUOTE]

I taka jak by mniej kudłata:P chyba że była już na wiosnę u fryzjera ale wątpię.

[URL]https://plus.google.com/u/0/photos/111615638571668789169/albums/5864923894701281473/5864923895155028850[/URL]

W samochodzie bardzo szybko zrozumiała, że najlepiej się położyć, winda była dla Niej ewidentną nowością, schody zdecydowanie częściej widywała w swoim życiu. Chce się bawić, nie jest nachalna. Do wanny jej nie zaciągałam jeszcze ale coś jej ewidentnie się nie podoba w mojej łazience więc na razie ograniczyłyśmy się do szczotkowania (trochę kłaków z niej wyszło) i mokrej szmaty. Jest zdecydowanie uległym psiakiem, szczotkując ją mogłam z nią robić co tylko chciałam, jedynie nie lubi nic przy pysku mieć nic robione. Kręci się za bardzo więc z nożyczkami nie próbowałam, a chętnie bym jej skróciła ta jej brodę chociaż, bo cokolwiek nie zje, czy nie wypije to potem połowa i tak jest w brodzie i potem na podłodze:P.

[video=youtube;1zjxXK5w_Jk]http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=1zjxXK5w_Jk[/video]

Edited by nazgula
Link to comment
Share on other sites

Jeszcz u mnie :)

rozrabiamy..
[IMG]http://sphotos-h.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-prn1/64147_442471465835210_837189422_n.jpg[/IMG]

[IMG]http://sphotos-b.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-prn1/164941_442471482501875_1000321920_n.jpg[/IMG]

Abra mnie chce zjeść!!!

[IMG]http://sphotos-g.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/528345_442471445835212_1897845577_n.jpg[/IMG]

auaaaaaaaaaaaa!! :crazyeye:

[IMG]http://sphotos-e.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-prn1/540103_442471525835204_356389468_n.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Popiskuje sobie czasem, brzmi jak by tęskniła za kimś albo coś chciała ale ciężko mi stwierdzić co by mogła jeszcze chcieć.

[COLOR=#ff0000][SIZE=4]No i oprócz właściciela poszukiwane jest nowe DT[/SIZE][/COLOR], ponieważ u mnie jest tylko awaryjnie ze względu na to, że Abra nie dawała Młodej żyć, ja nie mogę jej mieć za długo, a szkoda żeby trafiła do schroniska na 2 tygodniową kwarantannę.

Edited by nazgula
Link to comment
Share on other sites

Matko, Abra naprawdę wygląda jakby ją chciała zjeść! Nie znałam jej z tej strony.
Myślę, że bardzo warto ją dać na stronę schroniska - może jednak ktoś ją będzie szukał. Czyje namiary tam dać? Bo jeśli chodzi o tekst, to może wystarczy na razie tylko:
9 kwietnia znaleziono na osiedlu Paderewskiego młodziutką suczkę, podobną do briarda. Jest wielkości dobermana, ostrowłosa, biała z ciemnym pyszczkiem.

Link to comment
Share on other sites

Na smyczy trochę ciągnie ale tak to jest bardzo grzeczna, siad ładnie zrobi, położy się, poda łapę. Z innymi psami jest bezkonfliktowa, na koty nie sprawdzone. Potrafi się bawić wszystkim od piłki po kawałek szmatki:P. Preferencji żywieniowych jeszcze nie mogę stwierdzić ale do suchego chyba jej za bardzo nie ciągnie.

DT by się przydało inne, bo ja mogę z dnia na dzień dostać info, że mam się przeprowadzać i po prostu nie będę w stanie zajmować się psem. I tak miałam do przeprowadzki już nie brać żadnego ale powiedzmy, że awaryjnie i chwilowo może zostać. Chociaż nie ukrywam, że niespecjalnie mi to współgra z planami na najbliższe dni. Dlatego jak tylko znajdzie się jakieś inne DT to adres i psa zawiozę.

Link to comment
Share on other sites

Po 8 godzinach wróciłam do mieszkania, zero szkód, co do hałasów to nie wiem ale nie znalazłam na drzwiach listów z pogróżkami od sąsiadów, więc myślę że pod tym względem bez zarzutu:). Mała przywitała mnie całą swą radością od nosa po czubek ogona, kręciła się radośnie w kółko jak wariatka, aż się bałam, że sobie coś zrobi:P. Ale nawet w tym ślepym amoku radości zareagowała na komendę siad, co prawda wierciła się i cieszyła dalej ale ma dobrze "zakodowane" pewne reakcje. Daje to optymistyczną nadzieję na to że może jednak ktoś gdzieś za nią tęskni.

I ma jakieś zboczenie na punkcie schodów. Każdy możliwy schodek po drodze musi sprawdzić. Jutro postaram się ją zabrać do weterynarza żeby sprawdzić czy ma chip, może okaże się to najkrótszą drogą do jej domku. Trzeba trzymać kciuki. Jeżeli była by możliwość żeby ktoś ją "przejął" do piątku, to było by super - w przyszłym tygodniu mam przeprowadzkę, więc czasu u mnie ma już niewiele.

Link to comment
Share on other sites

Jedynie przydało by jej się porządne kąpanie ale sama nie jestem w stanie temu podołać, a to nie jest zadanie dla jednej osoby ^^. Nie wiem czy tak bardzo jej się moja łazienka nie podoba czy to kwestia, ze po prostu nie lubi się kąpać:P ale zapierała się nawet ogonem jak skumała się gdzie ją prowadzę:P. I trochę wycięłam jej włosów co nie było szans żeby rozczesać, takie dredy miała na nogach, na brodzie, że masakra. Mam coraz większe obawy, że błąkała się dłuższy czas albo ma futro o tak wybitnych właściwościach plątających się ^^.

I ma na brodzie jeden taki włos albo to nie jest włos.. Nie wiem a nie potrafię na tyle długo jej utrzymać w bezruchy żeby się temu przyjrzeć. Bo to wymacane jest jak gruba żyłka.. nie wiem. Ale to by musiało jej z podniebienia wychodzić, bo tak to bym dawno jej to wyciągnęła. A bardzo jej się nie podoba jak tam gmeram:P. Ale broda została skrócona, bo zamiast w żołądko to połowa miski zawsze była "w brodzie" nie wiem czy to było "na potem" czy jak ale jedzenie z miski miałam na całym mieszkaniu (zwłaszcza jak się trzepała po jedzeniu:P).

Niech ją ktoś weźmie na tymczas:( i tak niedługo będzie musiała "iść dalej" a do tej pory to w najlepszym wypadku będzie całymi dniami sama. Bo będzie musiała trafić do schroniska:(

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem, na razie frekwencja nie jest zbyt wysoka w tym wątku. Powiedzcie mi tylko gdzie mam ją zawieźć, najlepiej jutro, bo poza kilkoma sprawami do załatwienia na już, to muszę zacząć się pakować.

O decyzję pytaj Mohijtę, Ona ją znalazła, niech decyduje co z nią. Ja awaryjnie pomogłam na tyle ile mogłam, jutro jeszcze postaram się sprawdzić czy ma chip.

Edited by nazgula
Link to comment
Share on other sites

Ja gdzie mogłam to wrzucałam na fb linki do jej zdjęć. Jeżeli nikt się nie znajdzie, to psiak jutro rano jedzie do schroniska, nie mogę dłużej się nią opiekować. Dodatkowo trzeci pies i trzeci raz mam podrażnienia na skórze, do tego czuję też w płucach i w oczach "różnicę" (zasadniczo to od urodzenia jestem alergikiem), więc to ewidentnie od "niemytego i niewyczesanego" psa.

Z charakteru jest przymilna, można z nią robić co się chce, jak dotrzeć do niej przez to jej ADHD to posłuszna ale niecierpliwa ale nawet to zniecierpliwienie i podekscytowanie da się "wyciszyć" i pies wtedy spokojnie i grzecznie potrafi leżeć z psykiem na kolanach.

Link to comment
Share on other sites

Fajnie tylko zanim ktoś odpowie na ogłoszenie, to co w tym czasie z Łajzą? Jutro ktoś musi ją zabrać do siebie albo będę musiała zawieźć ją do schroniska, w ciągu dnia zostawić ją samą to jedno ale nie zostawię jej samej na cały weekend.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...