Jump to content
Dogomania

Przedszkole-WARSZAWA


lothia

Recommended Posts

[quote name='lewka']Szukam przedszkola dla szczeniaka ok.4/5 m-cy . Pies jest ze schroniska.
Najbardziej zależy mi na przemyślanej socjalizacji.
[B]Nauka komend, metody szkolenia etc. mają dla mnie drugorzędne znaczenie.[/B]
Chciałabym zacząć zajęcia od zaraz.
Czy ktoś mógłby mi coś polecić tak na szybko ?[/quote]

Dlaczego metody szkolenia nie sa dla ciebie wazne?To jest najwazniejsze!
Poznalam Grzeska i co prawda nie znam go dobrze, ale sadzac po jego stosunku do zwierzat i podejscia do mojej psicy, szczerze moglabym polecic Pomocna Lape.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 138
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Przemyślana socjalizacja to plan zajęć ze szczeniakami, który sprawia, że pod kontrolą psy stykają się z róznymi osobami (np. człowiek w mundurze, motocyklista z charakterystycznym kubłem na głowie) różnymi "dziwnymi" przedmiotami , powierzchniami, pomieszczeniami, dźwiękami itp.
Moim zdaniem nauczyć psa siad i leżeć zawsze zdążę a to co jest najważniejsze to zbudowanie odpowiedniej relacji człowiek - pies i nie ma znaczenia jakimi metodami szkoleniowymi to osiągnę.

Wiem, że zmiankowany Grzesiek jest szkoleniowcem, który szkolił się w Alteri, nawet kiedyś uczestniczyłam w zajęciach z jego udziałem.
Nie wiem jednak czy zajęcia dla szczeniaków prowadzone są np. według zasad złotej 12 czy jest to tylko nauka posłuszeństwa przy użyciu kilkera w obecnosci innych piesków.
Tym ostatnim po prostu nie jestem zainteresowana.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lewka']Nie wiem jednak czy zajęcia dla szczeniaków prowadzone są np. według zasad złotej 12[/quote]
Well. Jeśli piesek ma 4/5 miesięcy to na zasadę złotej 12 już chyba zapóźno.

Myślę też, że budowa relacji i więź z przewodnikiem nawiązuje się przez wspólną pracę np. posłuszeństwa.

Zajęcia w Pomocnej Łapie nie są standardowymi zajęciami typu PT, podejście i wymagania jest indywiduwalne do każdego psa (i przewodnika).

Jednak nie jest to szczeniaczkowo czy psie przedszkole. Są psy w różnym wieku.

Wiem, że wkrótce ruszają kolejne grupy, ale czy program zajęć będzie Ci odpowiadał i czy trenerzy mogą uwzględnić potrzeby twojego psa to musisz się już skontaktować z nimi telefonicznie.

Albo przyjdź na zajęcia naszej grupy (ostanie we wtorek, za tydzień), zobacz jak psy ćwiczą, pogadaj z trenerami osobiście...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Zapraszam na kolejny kurs dla szczeniat, prowadzony metoda pozytywnych wzmocnien. Kurs rozpoczyna sie [B]19 listopada[/B] br. o godz 18. Zajecia odbywaja sie w [B]srody i piatki godz. 18-19[/B] przy ul. Dabrowskiego 96.

Wiecej informacji znajduje sie na stronie [url=http://www.canistic.pl]Canistic - szkolenia psów // Warszawa[/url]

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Postanowiłam odpowiedzieć „publicznie” na zadawane mi prywatnie pytania na co się zdecydowałam.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Ostatecznie nie znalazłam przedszkola dla siebie. Jednak nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Postanowiłam stworzyć nowe przedszkole. [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Projekt zakłada :[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Przedszkole na każdą kieszeń ( także np. dla pełnoletniej młodzieży szkolnej, która nie ma finansowego wsparcia rodziców, a chciałaby szkolić swojego pieska).[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Przedszkole dla każdego psiarza, a więc takiego początkującego, który pracuje ze swoim 1 pieskiem, ale także doświadczonego psiarza. [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Przedszkole dla każdego psa : a więc dla domowego pupilka, ale także przyszłego mistrza agality, obedience, IPO itp. itd. ponieważ troszeczkę inaczej wychowujemy domowego pupilka i przyszłego mistrza psich sportów :).[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Moim hobby jest edukacja humanitarna, a więc kursant będzie miał możliwość udziału w wykładach o tematyce kynologicznej.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Chciałabym, aby każdy kursant, który załapie kynologicznego bakcyla otrzymał rzetelna wiedzę na temat możliwości dalszej pracy z psem i informację o warszawskich ośrodkach szkoleniowych, klubach, stowarzyszeniach i fundacjach.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Przedszkole odbywać się będzie na przyjaznym terenie dla psów i ludzi.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Będzie to teren prywatny, o bardzo dogodnej lokalizacji, z doskonałym dojazdem z każdej strony Warszawy. Na terenie będzie zadaszone, ciepłe miejsce z kawką i herbatką oraz toaleta (wszyscy doświadczeni psiarze wiedzą jaki to skarb ;) ).[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Jak przedszkole ruszy podam szczegóły :)[/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

a mogłabyś napisać coś o swoim doświadczeniu i kwalifikacja?
np. ile psów wyszkoliłaś, jakie masz osiągnięcia ze swoimi psami w agility, obi czy ipo.
u kogo się szkoliłaś, jakie masz warsztaty za sobą?

myślę, że warto to wiedzieć zanim przyjdzie się ze szczeniorem do Ciebie

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lewka'][FONT=Times New Roman][SIZE=3]Przedszkole dla każdego psa : a więc dla domowego pupilka, ale także przyszłego mistrza [B]agality,[/B] obedience, IPO itp. itd. ponieważ troszeczkę inaczej wychowujemy domowego pupilka i przyszłego mistrza psich sportów :).[/SIZE][/FONT]
[/quote]

Tak na marginesie, agillity;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lewka']Szukam przedszkola dla szczeniaka ok.4/5 m-cy . Pies jest ze schroniska.
Najbardziej zależy mi na przemyślanej socjalizacji.
Na przedszkole trochę późno, ale temu psu naprawdę się przyda.
Nauka komend, metody szkolenia etc. mają dla mnie drugorzędne znaczenie.
Chciałabym zacząć zajęcia od zaraz.
Czy ktoś mógłby mi coś polecić tak na szybko ?[/quote]

Kurcze w październiku kol. Lewka pisała że sama poszukuje przedszkola czyżby przez niecałe 2 miesiace wykształciła się na super szkoleniowca zdolnego poprowadzić nie tylko swojego psa ale i psy innych? To ja chylę czoła :razz:

Ja pracuje z psem od maja a w życiu bym nie powiedziała że umiem choć w 1/100 tyle co powinien szkoleniowiec który podejmuje się szkolenia psa, dołączam się więc do postu Szoguna i jego pytań.

Jeżeli odp. jest zbyt krepująca na ogóle może być i na pw.

Link to comment
Share on other sites

No to sobie po mnie pojechaliście ! Na zdrowie ! :lol:
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Nie będę pisała o mojej niegodnej osobie, ponieważ znam swoje miejsce i nawet przez 5 sekund nie planowałam sama poprowadzić tego przedsięwzięcia. [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Na swej drodze spotkałam wielu zakręconych psiarzy, którzy często za darmo lub za symboliczna opłatą pomagali mi zdobywać wiedzę i w ciekawy sposób spędzać czas z moimi psami.[/SIZE][/FONT]
[SIZE=3][FONT=Times New Roman]Nie ukrywam, ze mam szczęście w kręgach zakręconych psiarzy obracać się nadal.[/FONT][/SIZE]
[SIZE=3][FONT=Times New Roman]To prawda, ze dwa miesiace temu szukałam przedszkola dla psa mojej sasiadki.[/FONT][/SIZE]
[SIZE=3][FONT=Times New Roman]Pomagam jej wychowac tego psa, nie chcę zeby ponownie trafił do schroniska.[/FONT][/SIZE]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Robie to całkowicie bezinteresownie. Żal mi było psa i człowieka. [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]kate8828 ja pracuje z moimi psami (pod okiem róznych instruktorów, wcześniejszych lat nie liczę) od września 1999 roku i nadal uważam, że bardzo mało umiem i wiele sie jeszcze muszę nauczyć. [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Przepraszam bardzo, za literówkę (agillity). Czasami robie literówki i błędy ortograficzne tez potrafie robić. Bywa, że nie piszę polskich znaków. Wstyd mi. :oops:[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Zapewniam jednak, ze nigdy nie miało to wplywu na szkolenie moich psów.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Zgadzam się z Szooogunem, ze zawsze trzeba pytac o kwalifikacje.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]W odpowiednim czasie podam zainteresowanym wszystkie informacje. Teraz jest za wcześnie.[/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Hm... a czy ktoś z szanownych dogomaniaków zna może szkołę Feniks z Nowej Wsi koło Pruszkowa? Bo mam do niej blisko i rozważam pójście do nich na przedszkole z moja małą łobuzicą....Jakieś info, opinie itd?

Poniżej link:
[URL="http://szkolenie-psow.ciekawe.info/przedszkole.shtml"]"Feniks" - szkolenie ps�w - psie przedszkole, szczeniaki Warszawa, Nowa Wie�, Pruszk�w i okolice, Przemys�aw Steckiewicz, szko�a dla ps�w, tresura[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Domi']Hm... a czy ktoś z szanownych dogomaniaków zna może szkołę Feniks z Nowej Wsi koło Pruszkowa?[/quote]
Nie znam

[quote] Bo mam do niej blisko i rozważam pójście do nich na przedszkole [/quote]

Myślę, że odległość do miejsca szkolenia to, rzecz drugorzędna. Nie ograniczaj się więc i weź pod uwagę także dojazd do innych szkół :cool1:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Myślałam żeby pójść z naszym Jasperem do psiego przedszkola żeby sie trochę pouczyć i pobawić z innymi maluchami :cool3:
Znalazłam ofertę Baritusa i oni właśnie prowadzą zajęcia psiego przedszkola. Czy chodził ktoś może tam ze swoim maluchem? czy warto? :niedowia:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='angelus222']Myślałam żeby pójść z naszym Jasperem do psiego przedszkola żeby sie trochę pouczyć i pobawić z innymi maluchami :cool3:
Znalazłam ofertę Baritusa i oni właśnie prowadzą zajęcia psiego przedszkola. Czy chodził ktoś może tam ze swoim maluchem? czy warto? :niedowia:[/quote]

ja chodziłam i polecam
fajni prowadzacy, duzo przerw i zabawy dla maluchow
szkolenie pozytywne, wszystkich podstawowych komend się suka nauczyła

Link to comment
Share on other sites

[quote name='angelus222']czemu dobry żart? :roll:[/QUOTE]

no cóż... instytucja zwana "psim przedszkolem" wydaje mi się śmieszna...

z psem można spędzać czas na wiele sposobów, a psie przedszkola, psi psycholodzy, psi terapeuci...hmmm.

najważniejsze jest żeby to właścicel miał dobre podejście do psa.

Link to comment
Share on other sites

pa-ttti dobre podejscie "wlasciciela" do psa to czworonogowi nie wystarcza:shake:Pies od szczeniaka potrzebuje kontaktow z innymi psami.Psie przedszkole to nie tylko mozliwosc wlasciwego socjalizowania psa,to mozliwosc wymiany doswiadczen z trenerem.Psy uwielbiaja swoja szkole.Po ukonczeniu psiego przedszkola mozna automatycznie przejac do drugiej grupy tzw.grupy mlodziezowej.Trener wychwyca sposrod pieskow psy nadzwyczaj pojetne i kieruje do innych grup.
Polecam psie szkoly dla wszystkich psow ,ale szkoly dzialajace bez uzycia przemocy,i ponizania !

Ps nie uzywam slowa wlasciciel tylko opiekun.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...