Jump to content
Dogomania

CZĘSTOCHOWA/KRAKÓW/KATOWICE Pomóżcie mi uspołacznić psa !!!


Kocurkotka

Recommended Posts

[CENTER]Przeniosłam temat tu
[/CENTER]
Witam :smile:
Może najpierw napisze jaki mam problem :
Mam Suczkę owczarka niemieckiego - skończyła właśnie 12 miesięcy.
Sunia jak była mała została pogryziona przez obcego Psa, od tamtego momentu bała się obcych psów.
Podczas spacerów gdy widziałą inne psy bała się ich i głośno ujadała.
Potem starałam się o jakikolwiek kontakt z innymi psami - ale to była bardzo trudne (znajomi mieli dorosłe psy i one były dosyć agresywne do innych psów)
Przeprowadziłam się. (ze Szczecina do Łaz zawierciańskich)
Nowe miejsce nikogo nie znam, tu sunia kontaktu z innymi psami miała zero.
Każdy z psem kiedy zobaczyła jak moja suczka szczeka i rzuca się na smyczy brali psa pod pachę i dawali nogę...
Rozmawiałam z kilkoma osobami że moja sunia mam problem że potrzebuje kontaktu z innymi psami bla bla bla... zgadzali mi się pomóc, nooooo ale jak co do czego doszło to też dali dyla że mój piez zagryzie ich psa :/
Moja sunia po prostu się boi.
Pierwsze z obcym psem trwało AŻ 8 godzin... szczekała, płakała, wyła i uciekała do mnie chowając się między moimi nogami. Aż w końcu jej przeszło, zaczęła się bawić i szaleć z psem.
Potem mieliśmy spotkanie z Labladorką i Seterką, też było dużo krzyku i płaczu ale tu po 15 minutach zaczęła się z nimi bawić :smile:
Ale potem już mi się nie zdażyło takie spotkanie...
A agresja "rosła" :/
Aktualnie wiem że nie boi się ugryźć mniejszego psa od siebie - zdarzyło mi się to raz gdy wyszłam w nocy na spacer i moja sunia biegała luzem i "ukazał się nagle" pies średniej wielkości.
Po mino że psiak uległ kuląc się ona i tak go ugryzła...

2 Dni temu mieliśmy takie spotkanie z większym psem, moja sunia była spokojna choć widziałąm że się go boi.
Była najeżona ogon miała lekko podkulony - ale merdała kolcówką ogona. NAWET się obwąchały, tylko że drugi pies był tak pod ekscytowany że zrobił gwałtowny "skok" a moja sunia myślała że on chce ją zaatakować i było już KONIEC.
Zaczęła szczekać i szaleć ze złości że Pies uciekł od nas :/
ehh...

Miałam spotkanie z Przyjaciółką - świetnie sobie radzi z tresurą psów
Powiedziała mi żebym najpierw "uspołeczniła" ją, a potem podjąć się tresury. Bo ona przy kontakcie z psami myśli tylko u ujadaniu i atakowaniu.
Nie zwraca uwagi na zabawki czy na smakołyki.
Więc Pisze to wiadomość - o Pomoc
Potrzebuje kontaktu z psami.
Osób i ich pociech które nie będą się bały.
Moja sunie nie przejawia Agresji do ludzi ani dzieci - ma straszny uraz do psów
naprawdę potrzeba mi pomocy więc proszę was o to bo już nie wiem gdzie jej szukać :-(

Link to comment
Share on other sites

Jeśli chodzi o Częstochowę, do zapraszam na nasz spacerowy wątek; [URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/221364-CZ%C4%98STOCHOWA-kto%C5%9B-si%C4%99-znajdzie-%29/page3"]http://www.dogomania.pl/forum/threads/221364-CZ%C4%98STOCHOWA-kto%C5%9B-si%C4%99-znajdzie-%29/page3[/URL]

Sama mogę "udostępnić" mojego kundla do takich spotkań, on zazwyczaj podchodzi się przywitać a potem ma gdzieś inne psy, nie jest zbyt skory do zabaw jeśli inny pies go nie zachęci do tego, więc nadawałby się jak najbardziej.
Tylko wtedy musiałabym bez mojego naguska, bo on z kolei jest strachliwy bardzo, i sprzeczka z psem mogłaby mu jeszcze bardziej zaszkodzić.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...