Jump to content
Dogomania

Mocno żółty mocz u psa


Ewuskaa__

Recommended Posts

Witam.
Tak jak w tytule mój piesek sika bardzo żółtym moczem, nawet jak wysikuje już 'resztki'. Wychodzę z nim mniej więcej co 3 godziny. Zastanawia mnie czy może być to od beta karotenu ? Dostaje suplement diety właśnie z nim, na sierść. Tylko on też mało pije, waży około 8 kg a dziennie nie wypija nawet pół litra, bo mniej więcej tyle nalewam mu do miski i prawie zawsze sporo zostaje. Może to od tego, że mało pije ? Jak tak to czy szkodliwe jest dla jego organizmu dostarczanie tak małej ilości wody ? Zaznaczam, że pies je suchą karmę 2x dziennie. Jest kundelkiem, ma około 4 lata.

Link to comment
Share on other sites

A co z tym małym zapotrzebowaniem na wodę ? Znam sporo psów znajomych które jedzą suchą karmę i piją znacznie więcej wody a są podobnych gabarytów. Może dla niektórych wydaje się to mało istotne ale pytam bo nie wiem czy to normalne, czy iść z tym do weta.

Link to comment
Share on other sites

Ewuskaa, a czym karmisz psa? Moja sucz waży 6,5 kg, je tylko suchą karmę, a wypija od 200 do 400 ml/dobę i mocz ma, moim zdaniem, normalny. Także wydaje mi się, że pół litra dla 8 kg psa to w zupełności dosyć, zwłaszcza jeśli jest karmiony gotowanym, barfem lub puszkami.

Link to comment
Share on other sites

jeden z moich psów o masie 45 kg 3/4 diety to chrupy.wypija na dobe szklanke.
jeśłi w środowisku życia psa jest wystarczajaco wilgotno to jego zapotrzebowanie na płyny zmniejsza się.trzeba wziąśc pod uwagę skłonności osobnicze.na wszelki wypadek złap mocz i zanieś do badania

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...