Jump to content
Dogomania

Nico - pies uśmiercony przez swoje właścicielki


Anetka83

Recommended Posts

Nico... został uśmiercony przez właścicielki bo wyjeżdżały na saksy... Tak się skończyła ich "miłość"...
Szukamy weterynarza, który to zrobił! Gdynia do dzieła ! Ktoś musiał znać psa i tych ludzi ! Pomóżcie !

[URL]http://www.facebook.com/photo.php?fbid=561679470516533&set=a.144719802212504.26939.116296488388169&type=1&theater[/URL]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 123
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Anetka83']Nico... został uśmiercony przez właścicielki bo wyjeżdżały na saksy... Tak się skończyła ich "miłość"...
Szukamy weterynarza, który to zrobił! Gdynia do dzieła ! Ktoś musiał znać psa i tych ludzi ! Pomóżcie !

[URL]http://www.facebook.com/photo.php?fbid=561679470516533&set=a.144719802212504.26939.116296488388169&type=1&theater[/URL][/QUOTE]



Komentarze pod tym wydarzeniem są straszne. Koszmarne ile w ludziach jest nienawiści

Link to comment
Share on other sites

to, że opiekunki psa postąpiły skandalicznie, nie podlega wątpliwości. Również jestem oburzona ich zachowaniem.
Natomiast to, co się wyprawia na forach i portalach, uważam za przesadę. Mianowicie publikowanie na poczytnych stronach internetowych, np. takich z ogłoszeniami, zdjęć psa ze swoją opiekunką i małym, niczemu winnym dzieckiem (!). Tutaj przykład:

[URL]http://ogloszenia.trojmiasto.pl/zwierzeta/nico-pies-zamordowany-przez-wlascicielki-moze-go-znales-ogl6583204.html[/URL]

Nie sądzicie, że ktoś poleciał trochę za bardzo "po bandzie"?

I podkreślam: w żadnym wypadku nie bronię opiekunek Nico.

Link to comment
Share on other sites

Zgadzam się - niektóre komentarze są tak pełne nienawiści, że aż strach je czytać.
Na przykład :

[QUOTE][B]to do nich wróci.... pewnie śmiercią lub chorobą życzę im tego z całego serca!!!![/B][/QUOTE]

[QUOTE]Ludzie tacy jak Jopy i ich fani którzy ośmieszają się swoimi tępymi komentarzami za zabójstwo żywej istoty powinni dożywotnio dostać nadzór sądu, bo skoro uśpili psa kto wie co zrobią z dzieckiem kiedy przestanie im być z nim na rękę. Może chcą być celebrytami jak Waśniewska? [B]mam nadzieję że najgorsza choroba, wypadek czy w następstwie śmierć w tej rodzinie będzie nauczką[/B] i ten pies będzie śnił im się po nocach.[/QUOTE]

Jak można życzyć komuś wypadku, choroby czy śmierci w rodzinie??? Tego nie rozumiem...:shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='martasekret']to, że opiekunki psa postąpiły skandalicznie, nie podlega wątpliwości. Również jestem oburzona ich zachowaniem.
Natomiast to, co się wyprawia na forach i portalach, uważam za przesadę. Mianowicie publikowanie na poczytnych stronach internetowych, np. takich z ogłoszeniami, zdjęć psa ze swoją opiekunką i małym, niczemu winnym dzieckiem (!). Tutaj przykład:

[URL]http://ogloszenia.trojmiasto.pl/zwierzeta/nico-pies-zamordowany-przez-wlascicielki-moze-go-znales-ogl6583204.html[/URL]

Nie sądzicie, że ktoś poleciał trochę za bardzo "po bandzie"?

I podkreślam: w żadnym wypadku nie bronię opiekunek Nico.[/QUOTE]


Szczerze? Mnie bardziej od tego że został uśpiony pies przeraziły komentarze ludzi. KOSZMAR. Jak można życzyć komuś śmierci, ciężkiej choroby, wypadku bliskiej osoby. Komentujący pokazali znowu jak wysoka jest skala agresji i nienawiści w internecie. Właścicielka to pewnie sobie w brodę pluje że w ogóle psu domu szukała zamiast od razu poddać go eutanazji.

Link to comment
Share on other sites

Szczerze?

Chyba mimo wszystko zafundowały mu lepszy los niż pobyt w schronisku albo wywalenie na ulice. Pomijam fakt podjęcia takiej decyzji pzez weta, ale z dwojga złego lepsze to niż przywiązanie psa do drzewa w lesie i skazanie na pewną śmierc z głodu czy zimna.

Zajadłość ludzi w necie mnie juz przestaje dziwić, łatwo klepać w klawiature nie ponosząc odpowiedzialności za swoje słowa. Jestem ciekawa, czy ktokolwiek z tych świętych obburzonych w spotkaniu face to face powiedziałby im to samo. Wątpie.

I chociaż wcale mi się zachowanie właścicielem tego psa nie podoba, to nadal twierdze, że zrobiły lepiej niż gdyby miały psa oddac do schronu albo pozbyć się w inny sposób.

I darujcie sobie od razu argument o fundacjach, wiem jak to wyglada z DT, miejscami w hotelikach itd itp. Nikt nie weźmie wam psa od ręki, a już szczególnie TTB. Jak do mnie przybłakał się młodziak labladora, to szukałam mu domu 6 miesiecy. Pomimo tego ze pies niekłopotliwy, i totalnie bezproblemowy.

Link to comment
Share on other sites

asiak_kasiak a widzisz jesteś w błędzie mówiąc że nie znalazłoby się miejsce dla TTB i od ręki miałby przynajmniej dom tymczasowy, rozmawiałam dziś ze znajomą zajmującą się adopcjami rottków i gdyby był tylko cynk znalazłaby dt u pani zajmującej się adopcją ttb od ręki, to że był to TTB niczego nie zmienia
wielokrotnie labki ( nie ujmując w żadnym razie nic labkom ) czy inne psy uznawane za cudowne rodzinne są znacznie gorsze od ttb

Edited by darunia-puma
Link to comment
Share on other sites

[quote name='darunia-puma']asiak_kasiak a widzisz jesteś w błędzie mówiąc że nie znalazłoby się miejsce dla TTB i od ręki miałby przynajmniej dom tymczasowy, rozmawiałam dziś ze znajomą zajmującą się adopcjami rottków i gdyby był tylko cynk wzięłaby go od ręki to że był to TTB niczego nie zmienia żyjesz w jakimś świecie iluzji że TTB to gorsze psy no ba przecież to psy mordercy proszę zejdź na ziemie[/QUOTE]

Serio? To daj cynk do swojego znajomego podeślę mu z 10 sztuk do wyboru do koloru. Rozumiem, że to bedzie [U]BEZPŁATNY[/U] DT?

Ja nie zyje w świecie iluzji Kochana, tylko wiem, jak tudno znaleźć dom psu, który jest sam w sobie bezproblemowy, i jest rasy teoretycznie "dobrej".

I gdzie ja napisałam że TTB to gorsze psy? Możesz wskazać mi jakiś fragment? Tak się składa, że stąpać bardzo mocno po ziemii. I serio nikt na dogo nie musi mi otwierać oczu nt. psów, bezdomności i całej reszty z tym związanej.
Wystarczy, że ktoś wychyli się poza kanon ciuciania i titania, i przedstawi swoje zdanie w temacie i od razu zostaje potraktowany jak kat i morderca. :roll:

Link to comment
Share on other sites

asiak na pewno nie chciałam cię urazić może emocje biorą mi górę ale uwierz że po dzisiejszej rozmowie wiem że jakby ci ludzie chcieli znaleźliby dla niego dom a nie usypiali u nas w w-chu jest pani zajmująca się adopcją ttb i uwierz mi że ma naprawdę świetne wyniki w adopcjach wiem że tych psów jest wiele ale pod jej skrzydłami również jest kilka psów ttb którym szuka domów jeżeli magda pojawi się na wątku może da namiary na tą kobietę na pewno zna się na rzeczy choć wiem że to jest tylko kropla w morzu potrzeb/ :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='klaki91']Strach się przyznać ale myślę identycznie jak Ty asiak_kasia[/QUOTE]

wiele osób jest podobnego zdania, ale tutaj nie wolno takich rzeczy mówić, bo tutaj się ratuje wszystko i za wszelką cenę.:roll:

niestety problem z TTB jest taki, że to nie są psy dla każdego, i opinie maja taka a nie inną. I niestety mało jest osób, które na własciciela dla takiego psa się nadają. Dlatego lepiej, że ten pies nie bedzie gnił w schronie z łatką mordercy.
A co do tego, że blabladorki są niejednokrotnie gorsze niz "mordercy" nikt mnie nie musi przekonywać, wiele razy miałam okazję się przekonać na włąsnej skórze, tak samo jak moje psy.

Link to comment
Share on other sites

A co do tego, że blabladorki są niejednokrotnie gorsze niz "mordercy" nikt mnie nie musi przekonywać, wiele razy miałam okazję się przekonać na włąsnej skórze, tak samo jak moje psy.[/QUOTE]

no właśnie :evil_lol: my również się wielokrotnie o tym przekonaliśmy ... szkoda tylko że ttb są uznawane i wkładane do jednego worka jako psy niebezpieczne ach daleko nam jeszcze do normalności i myślenia racjonalnie jako społeczeństwo...:shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='darunia-puma']A co do tego, że blabladorki są niejednokrotnie gorsze niz "mordercy" nikt mnie nie musi przekonywać, wiele razy miałam okazję się przekonać na włąsnej skórze, tak samo jak moje psy.[/QUOTE]

no właśnie :evil_lol: my również się wielokrotnie o tym przekonaliśmy ... szkoda tylko że ttb są uznawane i wkładane do jednego worka jako psy niebezpieczne ach daleko nam jeszcze do normalności i myślenia racjonalnie jako społeczeństwo...:shake:[/QUOTE]


W wielu kwestiach nam do tego daleko. Ja osobiscie TTB uwielbiam, jestem fanką, chociaż osobiscie a takiego psa się nie odważe, nie ten próg pobudzenia, nie ten temperament, co wcale mi nie przeszkadza podziwiać w skrytości ducha takich delikwentów.
Tyle tylko, że zwykły Kowalski, woli pieska, z który nie jest z zasady mordercą, i wybierajac sobie psa, bedzie celował w inne rasy i to niestety odbija się na wszelakich astach, pitach, bullach itd. I tak mamy za dużo psów, więc serio, postawa tych Pań jest godna potępienia, ale z dwojga złego wyświadczyły mu przysługę. I nie rozumiem tego jadu, który się wylewa w necie. są setki jak nie tysiące innych psów na jego miejsce, dlaczego nimi się nikt nie interesuje?

To typowy przykład medialnej, nakreconej afery. Tak usypianych psów są setki, jak nie tysiące, wetów, którzy tak robią ja mogę wymienić kilkunastu tylko z wlkp, i co? Ano nic. Ja uważam, że lepiej dla tego psa że się tak to skoczyło, bo pomysłowość ludzka w temacie pozbycia się niechcianego zwierzaka jest ogromna. A tak przynajmniej nie cierpiał.

Przykre, ale niestety nie zawsze emocje to dobry doradca.

Link to comment
Share on other sites

No przepraszam. Śmierć gorsza od schronu??!! Swojego ttb mam z takiego miejsca. Wszystkie bulle, które tam były w tamtym czasie zostały adoptowane.
Są laby nieadopcyjne, też "siedzę" w tej rasie i opiekuję się jedną jej przedstawicielką.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asiak_kasia']Ja uważam, że lepiej dla tego psa że się tak to skoczyło, bo pomysłowość ludzka w temacie pozbycia się niechcianego zwierzaka jest ogromna. A tak przynajmniej nie cierpiał.
[/QUOTE]

Głupi argument. Odpowiedzialne właścicielki opłaciłyby hotel dla psa do czasu, aż znajdzie nowy dom i tyle. W stosunku do brytyjskich zarobków to są grosze, mniej niż 100 funtów miesięcznie.

Link to comment
Share on other sites

[U]Jak dla mnie[/U] odpowiedzialny właściciel zabrał by psa ze sobą. Każda inna opcja jest juz tylko wybieraniem mniejszego zła. [U]W mojej opinii[/U] zafundowały mu jedną z miej brutalnych. [B]I to jest moja opinia[/B], i możecie sobie krzyczeć i tupać nóżkami, nie zmieni to tego, że Psy siedza w schronach latami. Polecam odwiedzić poznański. Niby się cos "zmieniło", ale ttb tam są z zasady odradzane, bo tak. I jeżeli nie zainteresuje się nimi fundacja jakas, to przykro mi to mowić, ale tego schronu nie opuszczają. W ilu schronach są sprawnie działający wolontariusze? W ilu miejscach przeprowadza się chociaż rozmowę nt danego psa?


I to wg was jest lepsze rozwiązanie? Serio? Nic nie usprawiedliwia tych kobiet, tak samo jak weta, który na to pozwolił. I to jest serio postawa godna potępienia, natomiast czasu się nie cofnie, i to co się teraz dzieje wokoł tego tematu jest absurdalne. Ci wszyscy krzykacze, dlaczego wcześniej nie pomagali w znalezieniu dla tego psa domu? Skoro znacie tylu chętnych na adopcję ttb, to dlaczego ich nie wyślecie do odpowiedniej fundacji? Dlaczego nadal tyle ttb siedzi w schronach, wiszą na tablicach z ogłoszeniami?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Anetka83']
Zabili psa, więc ludzie są pełni nienawiści...[/QUOTE]
Nic nie tłumaczy takich komentarzy. Żenujące i przerażające przedstawienie.

[quote name='asiak_kasia'][U]Jak dla mnie[/U] odpowiedzialny właściciel zabrał by psa ze sobą. Każda inna opcja jest juz tylko wybieraniem mniejszego zła. [U]W mojej opinii[/U] zafundowały mu jedną z miej brutalnych. [B]I to jest moja opinia[/B], i możecie sobie krzyczeć i tupać nóżkami, nie zmieni to tego, że Psy siedza w schronach latami. [/QUOTE]
Zgadzam się z Tobą w 100%

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asiak_kasia'][U]Jak dla mnie[/U] odpowiedzialny właściciel zabrał by psa ze sobą.[/QUOTE]
a amstaffy czasem w Anglii nie są rasą zakazaną?

dla mnie straszne jest to, że najpierw opisują jak to psa kochają, niby mu domu szukają, a potem go zabijają. niepojęte jak dla mnie. było tyle możliwości, żeby psu znaleźć dom, no ale najtaniej i najmniej kłopotliwie było zabić.
a komentarze? jak zawsze na tym samym poziomie...

Link to comment
Share on other sites

Radzę zważać na tytuły wątków , bo kiedyś ktoś potańczy z PWP w sądzie i należało by się.

Pies nie został uśmiercony przez właścicielki , tylko poddany eutanazji , która w naszym kraju jest legalna.
A panienki które wskrzeszały by zdechłą muchę , by narobić hejtów na fotach .. niech się zajmą swoimi brudnymi gaciami , a nie życiem innych ludzi.
Klepaniem bzdur na forach , nie uszczęśliwicie świata.
Może był powód , dla którego należało psa uśpić , zamiast męczyć po hotelach i schroniskach , by cioteczki miały zajęcie i mogły loffciać i być braffcia.

Link to comment
Share on other sites

nie wiem, jak opiekunki psa mogły podjąć taką decyzję. Nie pochwalam, nie rozumiem, nie akceptuję. Gdybym nie mogła zabrać psa ze sobą i nie znalazła innej alternatywy, to bym po prostu nie pojechała. Mam 3 koty i nie wyobrażam sobie, żebym miała je uśpić, bo opuszczam Polskę. Nigdy. Nie mogłabym spojrzeć w lustro do końca życia.
podobno - nie wiem, ile w tym prawdy - pies miał zapewniony dom, wystarczyło poczekać. Można było psa umieścić w hotelu i kontynuować poszukiwania domu. Wreszcie można było psa ze sobą zabrac, choć wiem, że ttb nie są na Wyspach mile widziane i są jakieś tam komplikacje, być może nie do przejścia - nie orientuję się.

ciekawi mnie, tak szczerze, z ręką na sercu - która z Was, będąc w sytuacji, w której znalazły się te Panie - poddałaby eutanzacji zdrowego psa, które spędził z Wami kilkanaście lat?

natomiast reakcja społeczności internetowej, nagonka na tę rodzinę to zachowanie poniżej pasa. Ale jakże typowe dla Polaczków.

no i kwestia weta...znam trochę trójmiejskich weterynarzy, bardzo mnie ciekawi, który wet przyłożył do tego rękę.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...