Jump to content
Dogomania

Recommended Posts

witam
Chciałabym przestrzec wszystkich przed lekarzem weterynarii dr. Hildebrande`em, nazywającym siebie specjalista-onkologiem.Leczył psa chorego na nowotwór złośliwy.Kiedy terapia zaczęła nie przynosić pożądanych efektów bez zgody właściciela i bez poinformowania go o konsekwencjach podał psu bardzo dużą ilość chemii której ten pies nie przeżył. Kiedy w innej klinice lekarze podjęli walkę o jego życie dr Hildebrand odrzucał wszystkie telefony właściciela i odciął się od dalszego leczenia Uważam iż lekarz podejmujący leczenie onkologiczne powinien poinformować o efektach ubocznych terapii i dać możliwość wyboru- podjęcia terapii lub rezygnacji z niej. On podał lek w dawce której pies nie miał prawa przeżyć. Traktuje pacjentów jak króliki doświadczalne, i jak dany protokół nie przynosi efektów to go zmienia na inny albo zakańcza terapie właśnie w ten sposób.
Jako lekarz uważam że każdemu pacjentowi należy przedstawić możliwości leczenia i pozwolić mu na samodzielne podjęcie decyzji o intensywności terapii lub rezygnacji z niej.
Jestem oburzony postawą tego weta, jego brakiem zrozumienia i profesjonalizmu. Odradzam wszystkim korzystanie z jego usług. Żeby móc nazywać się specjalistą trzeba mieć nie tylko wiedzę ale również pokorę i odwagę do tego by umieć przyznać się do, że jeśli terapia nie skutkuje to należy ją przerwać, poinformować o tym właściciela i odpuścić a nie dobić śmiertelną ilością leków.

Link to post
Share on other sites

Witaj, bardzo mi przykro że straciłaś swojego psa, ja odnośnie dr Hilderbranda mam zupełnie odmienne spostrzeżenia - pomógł nam bardzo w leczeniu (a raczej przedłużeniu życia psa bo chłoniaka u psa się nie da całkowicie wyleczyć) - nie owijał w bawełnę i mówił co może się zdarzyć naprawdę a nie to co chcemy usłyszeć - przedłużył życie naszego psa o kilka miesięcy i jestem mu za to bardzo wdzięczna - tu nasz wątek [url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/26347-Ch%C5%82oniak-%28-Niestety-przegrali%C5%9Bmy-Cacu%C5%9B-ju%C5%BC-%C5%9Bpi-*[/url] , możesz coś więcej napisać o sytuacji która was spotkała? Piszesz że lekarz podał dawkę której pies nie mógł przeżyć a później dodajesz że w innej klinice również leczyłaś psa - nie bardzo rozumiem - pies był pod opieką jednocześnie dwóch wetów??

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Announcements

×
×
  • Create New...