Jump to content
Dogomania

pies piszczy z bólu "bez przyczyny", czy to może byc rak mózgu?


fionafiona

Recommended Posts

Witam, od ponad tygodnia mam duży problem ze swoją sznaucerką średnią.
Ma 9 lat i nigdy nie miała większych problemów ze zdrowiem. Do czasu. Od ponad tygodnia przeraźliwie piszczy (nie jest to skomlenie - raczej pisk bólu- wyobrażam sobie że tak piszczą bite psy)
Fiona piszczy przy dotyku ale tez kiedy lezy sama w fotelu albo na podwórku ostatnio tez zaczęła piszczeć zakopując kupe. Wiec nie możemy przypisać ani konkretnego miejsca ani sytuacji w ktorej zdarzają jej sie te ataki.
Fiona wygląda na przerażoną, cały czas się trzęsie, ostatnio bała sie nawet swoich opiekunów- zachowywała się jakby nas nie poznawała.
Dodam że byliśmy oczywiscie wczoraj u weterynarz która zrobila jej badanie kliniczne, usg, morfologie i osocze jednak wszystkie wyniki są poprawne. Fiona dostała syrop uspokajający Relanium, podalam jej go wczoraj wieczorem i dzisiaj rano jednak mimo to w nocy miala 4 ataki i przed chwilą pierwszy dzisiaj ale bardzo długi - piszczala przez kilkadziesiąt sekund i zauważyłam ze wtedy i po jakby usztywniła jej się głowa-trochę ją przechylając na jedną strone. Co prawda dała mi się pogłaskać i pomóc sobie uspokoić się ale teraz siedzi w koncie i ani myśli podejść do mnie.
Bardzo nas to martwi- zwlaszcza ze lakarz nie potrafil postawic zadnej diagnozy.
Czy zdarzyło Wam się to kiedyś? Macie pomysł co to może byc?

Nie ukrywam że jestesmy zrozpaczeni tą sytuacją bo oczywiscie Fiona jest członkiem rodziny nr1

z góry dziękuje za wszelką pomoc!

Link to comment
Share on other sites

Przede wszystkim wybrałbym się na konsultację do innego weterynarza. Nie dlatego, że ten jest zły, ale dlatego, że ludzie mają różną wiedzę, różne spojrzenie i...różne dni. Jest sporo przypadków gdzie jeden weterynarz nie ma zielonego pojęcia co się może dziać, albo źle zdiagnozuje, za to drugi z marszu rozpozna problem.
Przemyśl temat.

Link to comment
Share on other sites

Wydaje mi się, że Twoja sunia powinna mieć zrobione Rtg kręgosłupa i bioder jak sugeruje rottaska i dostać coś przeciwzapalnego i przeciwbólowego. W tym wieku u piesków często ujawniają się problemy związane ze zwyrodnieniami stawów i kręgosłupa.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 years later...

Mam to samo z moim psem(8 lat). Kilka dni temu dziwnie zaczął się zachowywać, puszczam bez przyczyny, nie dał się dotknąć, na dwór też nie chciał wychodzić, a co mowa o chodzeniu po schodach. Byłam z nim u weterynarza miał robione rtg nic nie wykryli (prócz skłonności do pacjenta kardiologicznego co jest zazwyczaj norma takich psów jak on -rasy latrelkowate ). Dostał lek przeciw bolowy przeszło mu jest zapisany na usunięcie kamienia i tyle ... Przez kilka dni był spokój i dziś znów się zaczęło Ale 2x gorzej wgl nie daje się dotknąć co się ledwo ruszy zaczyna przeraźliwie Piszczesc. Jutro będzie zabieramy do weterynarza , ale co będzie jeśli znów powiedza, że nie wiadomo co mu jest. Tak strasznie się meczy.

Link to comment
Share on other sites

23 godzin temu, Agata0093 napisał:

Mam to samo z moim psem(8 lat). Kilka dni temu dziwnie zaczął się zachowywać, puszczam bez przyczyny, nie dał się dotknąć, na dwór też nie chciał wychodzić, a co mowa o chodzeniu po schodach. Byłam z nim u weterynarza miał robione rtg nic nie wykryli (prócz skłonności do pacjenta kardiologicznego co jest zazwyczaj norma takich psów jak on -rasy latrelkowate ). Dostał lek przeciw bolowy przeszło mu jest zapisany na usunięcie kamienia i tyle ... Przez kilka dni był spokój i dziś znów się zaczęło Ale 2x gorzej wgl nie daje się dotknąć co się ledwo ruszy zaczyna przeraźliwie Piszczesc. Jutro będzie zabieramy do weterynarza , ale co będzie jeśli znów powiedza, że nie wiadomo co mu jest. Tak strasznie się meczy.

Mój pies też jest w typie ratlerka i od kilku dni mam z nim problem. Piszczy np podczas przeciagania się, albo w trakcie wieczornego spaceru (nagle staje zesztywniały i wymusza na mnie żebym go wzięła na ręce i piszczy). Wczoraj wieczorem położył sie na trawie i zaczął lizac siusiaka, więc pomyślałam, że to może coś z tym związane. Dziś wet stwierdziła zapalenie jamy napletkowej, dostał leki i zobaczymy. Nie lubię gdy coś mu jest bez konkretnej przyczyny, martwię się o niego.

Napisz koniecznie jak czuje się Twoje maleństwo :-)

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Witam wszystkich.

nasza 3,5 letnia sunia buldog francuski dwa tygodnie temu nagle z rana zaczęła mieć skurcze w okolicy szyi. Po konsultacji z weterynarzem rozpoczęto leczenie zastrzykami przeciwzapalnymi i rozkurczowymi, poprawa była ale chwilowa. Wykonano badani krwi które nic nie stwierdziły oraz RTG szyi które wskazało zwężenie między C2 I C3 i lekko wzmocnione wysycenie mięśni szyi. W związku z tym rozpoczęto leczenie antybiotykiem które może zmniejszyło objawy ale po zakończeniu leczenia objawy się wzmogły, sunia ma częstsze jak nie stałe skurcze mięśni szyi oraz wzmożone bóle przy których się zgina w pół i piszczy strasznie :( . Polecono nam pilną konsultację z Dr. Olkowskim i rezonans magnetyczny w przychodni AUXILIUM  w Milanówku. Czekamy na kontakt czy Dr. nas przyjmie ponieważ najbliższe wolne terminy zapisu na konsultacje są na połowę listopada.

Czy ktoś z was ma ewentualnie do polecenia jakiegoś dobrego lekarza gdyby się okazało że Dr. Olkowski nas nie przyjmie ??

Link to comment
Share on other sites

Obejrzyj CAŁĄ stronę,niech Cie nie zmyli początek,gdzie są inf.o 'ludzkim' rezonansie.Dalej są adresy klinik weterynar.gdzie sa robione te badania.Poza tym - mozesz przeciez sie dowiedzieć we AUIXILLIUM o alternatywnych miejscach.Zdrowia dla małej.M.

https://www.google.pl/search?biw=1536&bih=778&ei=4PTyWbDdNIHZgAawzIeQCQ&q=wet+rezonans+warszawa&oq=wet+rezonans+warszawa&gs_l=psy-ab.3...2172.20765.0.21202.46.30.0.0.0.0.412.4547.1j19j3j1j1.25.0....0...1.1.64.psy-ab..22.15.2985...0j33i21k1j33i160k1j0i131k1j0i67k1j0i10k1j0i22i30k1j0i22i10i30k1j33i22i29i30k1.0.VIld3O3EZXI

Link to comment
Share on other sites

Przedstawcie w klinice sytuację, najlepiej jakbyście skorzystali jednak z wizyty u dr Olkowskiego. Jest świetnym specjalistą, na miejscu ma sprzęt i możliwość wykonania badania. Jak zrobicie gdzieś indziej, to też będziecie później czekać na konsultację, a badanie zrobi inna osoba.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...