Jump to content
Dogomania

Kilka pytań od newbie odnośnie bokserów


Reishiko

Recommended Posts

Po pierwsze, jako nowa użytkowniczka witam wszystkich i mam nadzieję na miłe spędzenie z Wami czasu. :)

Jakiś czas temu rozważałam ze swoim chłopakiem przygranięcie pod dach jakiegoś psiaka. Kilka dni temu patrzyłam przez okno i ulicą spacerowała jakaś kobieta ze ślicznym, kremowym psiakiem. Po przekopaniu internetu odnalazłam go i opis boksera bardzo przypadł mi do gustu (mój facet chce owczarka niemieckiego, którego nazwie Reks, bo sie naoglądał seriali policyjnych :P ). Te ich oklapnięte uszka i figlarne spojrzenie... :) W związku z tym mam kilka pytań do osób, które takiego pieska posiadają.

Czy bokser nadaje się dla osoby bez doświadczenia z psami? Jako mała dziewczynka miałam kilka piesków ale przez to, że mieszkałam na wsi, nie przebywały one w domu i raczej niewiele mnie obchodziła zabawa z nimi itd. tylko żeby miały przysłowiową "pełną michę". Nie uważam się za kogoś, kto na psach się zna. Teraz mieszkam w mieście, nad morzem ale wkrótce przeprowadzam się do Manchesteru, czyli bardziej wgłąb kraju, gdzie jedynym miejscem dla psa będą parki. Czy boksery lubią towarzystwo kotów, czy tolerują tylko drugiego psa? Mam w domu kota, którego na pewno nie wyrzucę z powodu agresji z psiej strony. Z tego, co wyczytałam w necie, boksery to bardzo aktywna rasa. Czy 2 h dziennie ćwiczeń dla boksera jest wystarczająca, czy trzeba mu zapewnić koniecznie otwartą przestrzeń, np. ogródek? I czy faktycznie tak bardzo się ślinią? :P W przyszłości prawdopodobnie będę musiała zostawiać psa samego na ok 8 godzin dziennie. Wiadomo, pracy nie rzucę, żeby siedzieć cały dzień i targać z pieskiem piłkę. Pomyślałam sobie, że skoro w domu jest jeszcze kot to może nie będzie się on czuł tak bardzo samotny?
Poza tymi pytaniami dołączam listę pt. "czego oczekuję od swojego psa". Jeśli bokser do tego nie pasuje, proszę, podajcie mi jakąś rasę zastępczą, która mi może odpowiadać.
- wytrzymałość; chcę ze swoim psem biegać, jeździć na rowerze itd, więc musi być wytrzymały. ponoć boksery są wrażliwe na pogodę, ale tu mniej więcej cały rok jest tak samo - chłodno, wietrznie i deszczowo
- będzie musiał zostać sam w domu na czas pracy
- zabawowy; uwielbiam bawić się ze zwierzakami ale mój kot jest zbyt leniwy i szybko się zniechęca...
- socjalny; nie mam jeszcze dzieci ale planuję je mieć za kilka lat, a nie chcę oddawać psa z powodu zazdrości o dziecko itp.
- krotkowlosy; nie planuję przeznaczać dużo czasu na czesanie psa, a poza tym jeden liniejący kot to już wystarczająco dużo jak na mnie xD
- poczucie humoru; nie wiem czy psy mają poczucie humoru, ale super by było mieć takiego "figlarza", który rozjaśniałby moje życie ;)

Z góry dzięki za odpowiedź!

Link to comment
Share on other sites

Bokser to bankowo figlarz :D!

U mnie psy zostają na jakieś 8h same, bo takie są realia życia, że muszą. Ale trzeba pamietać, że boksery lubią robić demolki ;), więc najlepiej klateczka.
To czy zaakceptuje kota, no to zależy od Ciebie ;). Zazwyczaj szczeniaki szybko łapią reguły panowania innych zwierząt. Ja wprowadzalam szczniaka do dwóch starszych suk.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[SIZE=3][FONT=Calibri][COLOR=#000000]Reishiko, To ja dorzucę coś ze swojej wiedzy i doświadczenia, może spróbuję po kolei z Twojej listy:[/COLOR][/FONT][/SIZE]
[COLOR=#000000][FONT=Calibri][FONT=Calibri][SIZE=3]1.[/SIZE][/FONT] [/FONT][SIZE=3][FONT=Calibri]Boksery są strasznie aktywne i wytrzymałe, potrzebują bardzo dużo ruchu i urozmaicania zabaw, gier i życia. Natomiast nie próbowałabym zbyt długo jeździć na rowerze w towarzystwie Boksia, bo to różnie bywa. Mogą mieć problemy z oddychaniem, jak jest gorąco, mają większe predyspozycje do przegrzania się (krótka kufa) , mogą (ale oczywiście nie muszą ;)[/FONT][FONT=Calibri]) mieć problemy z sercem, a oprócz tego ja osobiście nie mogłam swojego suczydła nauczyć grzecznie biec obok roweru, jest strasznie ciekawska i żywiołowa, nie dałam rady… [/FONT][/SIZE][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Calibri][FONT=Calibri][SIZE=3]2.[/SIZE][/FONT] [/FONT][SIZE=3][FONT=Calibri]Boksery z racji tego, że nie posiadają podszerstka nie mogą przebywać zbyt długo na zimnie i mrozie, chyba, że są to spacery, kiedy pies się rusza, biega i bawi. Moja Pepsi zimą miewa zapalenie gardła, ale to raczej dlatego, że pochłania niesamowite ilości śniegu.[/FONT][/SIZE][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Calibri][FONT=Calibri][SIZE=3]3.[/SIZE][/FONT] [/FONT][SIZE=3][FONT=Calibri]Zostawanie psa w domu na taki czas, to nie problem. Wcześniej zmusisz się zorientować jak pies reaguje kiedy zostaje sam. Jeśli jest jakiś problem (wyje, niszczy…) to należy poświęcić czas (krótszy lub dłuższy) i próbować wyeliminować złe zachowanie. Moja suka zżerała i niszczyła wszystko co było w domu z drewna a na początku również wyła. Skorzystałam z pierwszej lepszej rady napotkanej w internecie poświęciłam troszkę czasu (krótki urlop) i konsekwentnie doszłyśmy do ideału.[/FONT][/SIZE][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Calibri][FONT=Calibri][SIZE=3]4.[/SIZE][/FONT] [/FONT][SIZE=3][FONT=Calibri]Jeśli chodzi o zabawy, to zależy również od charakteru danego osobnika, ale generalnie boksie są niezniszczalne i zawsze im mało zabawy…[/FONT][/SIZE][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Calibri][FONT=Calibri][SIZE=3]5.[/SIZE][/FONT] [/FONT][SIZE=3][FONT=Calibri]O wychowaniu boksia z dziećmi niewiele mogę powiedzieć, gdyż dzieci nie mam… ale wszystkie informacje, historie i zdjęcia na forach mówią jedno – nadaje się świetnie (oczywiście należy również zwrócić uwagę na odpowiednie wychowanie psa i z pewnością dziecka)[/FONT][/SIZE][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Calibri][FONT=Calibri][SIZE=3]6.[/SIZE][/FONT] [/FONT][SIZE=3][FONT=Calibri]Boksery…. Niestety linieją cały rok. Małe włoski są wszędzie… ale nie znam psa innych ras (może oprócz Yorków, grzywaczy i nagich) który by nie gubił sierści.[/FONT][/SIZE][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Calibri][FONT=Calibri][SIZE=3]7.[/SIZE][/FONT] [/FONT][SIZE=3][FONT=Calibri]Boksery, to najzabawniejsze psy świata![/FONT][/SIZE][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Calibri][FONT=Calibri][SIZE=3]8.[/SIZE][/FONT] [/FONT][SIZE=3][FONT=Calibri]Warto poczytać trochę o predyspozycji bokserów do różnych chorób (niestety jest tego trochę) i podpytać o rady i rozwiązania innych. Nalleży też pamiętać, że są to bardzo silne i charakterne psy :cool3:[/FONT][/SIZE][/COLOR]
[SIZE=3][COLOR=#000000][FONT=Calibri]Jeśli po wszystkich + i - zdecydujecie się na psa, to boksera polecam z czystym sumieniem…[/FONT][/COLOR][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...