Jump to content
Dogomania

Yorkowe popoludnie w Promenadzie - Warszawa


Wind

Recommended Posts

A ten yorczek w skorze to juz w ogole odjazd!!! :lol: I smialam sie tez jak jeden psiak odpial sie ze smyczy na wybiegu i biedny nie wiedzial co zrobic, czy dac dyla i uciec czy co :lol:

calusne te yorczki :fadein:

Na pewno z góry widziałaś więcej niż ja w tym tłoku poniżej :P

Ten uciekinier też mi się spodobał ale jeszcze bardziej mina modelki :wink:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 91
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Alez jestescie lakome na te zdjecia ;) Teraz niczego nie dodam, bo jestem u Mamy na parodniowych feriach i nie mam dostepu do swoich zasobow :(

Ogolnie bylo fajnie tylko szkoda ze nie poglaskalam zadnego yorka

a to dlatego, ze nas nie spotkalas. Dam Ci poglaskac na treningu, ok ? ;)

I pierwszy raz widzialam takie DUZE Yorki!!!

o taaak ... niektore to wazyly chyba ze 6 kg ... jakies takie wyrosniete byly ;)

Ten uciekinier też mi się spodobał ale jeszcze bardziej mina modelki

prawde powiedziawszy troche sie balam, ze wpadnie do fontanny ... no ale obylo sie bez kapieli ;)

pozdrawiam,

Link to comment
Share on other sites

hej,

widzialam dosc dluga migawke z tej yorczkowej imprezy w tv regionalnej,

super, taki ogrom psiakowi rzeczywiescie straszna roznorodnosc szczegolnie jezeli chodzi o fryzurki (bo tych duzych okazow nie sposob zobaczyc w tv). podobal mi sie ten z dluga do ziemi sierscia, mial barwy szczeniaka (czarny grzbiet) i wloski jakby podwiniete przy ziemi pod spod, fajny byl, choc z niecierpliwoscia czekam na "dzien" calkowitego nabrania kolorkow przez silver.

Link to comment
Share on other sites

Skibi,

Suuuper zdjecia :-)

Powroce jednak do tej roznorodnosci rasy :-) Przypomnijcie sobie wzorzec yorka, a potem jeszcze raz obejrzyjcie zdjecia.

I jak wyniki tej analizy? Ile tych "roznorodnych" otrzymaloby oceny doskonale? Czy bylyby jakies dyskwalifikacje?

Czy juz wiecie? :-)

pozdrawiam,

Link to comment
Share on other sites

iwa,

Bravo :-)

Pozostale yorki albo maja szate, ktora do wzorcowych nie nalezy (barwa, struktura), albo sa ubrane i nie widac jak to z nimi jest :-)

A teraz zagadka:

dlaczego niektore sunie maja bardzo jasna siersc - nie jest ona ani zlota ani stalowa. Ma kolor wyplowialego zoltego koloru z domieszka prawie calkowicie bialych wlosow.

pozdrawiam,

Link to comment
Share on other sites

Ja też za bardzo nie wiem, kiedyś słyszałam że Yorczki robią się jaśniejsze po tym jak mają szczeniaki (ale nie wiem czy to prawda?).

No a tak na marginesie to nie wiem jak wam ale mi się podobają takie jasne Yorki, no może nie aż takie jak ten na pierwszym zdjęciu :wink: ,ale jak bym miała wybrać nad jaśniejszym a ciemniejszym to wybralabym jaśniejszego :fadein: :wink: , co oczywiście nie oznacza że ciemniejsze mi się nie podobają :D

Link to comment
Share on other sites

Ojej ale mam zaległości, dzien mnie nie bło a tu tyle nowości.

A co do zrózncowania yorków to chyba powiększyło się ono przez wzrost popularności 9i liczby oczywiście) yorków w ostatnich latach, co mi nie bardzo podoba, wolę jak psy jednej rasy nie sa aż tak zróżnicowane, ale cóz nic się na to poradzi. :-?

Fotki świetne, mi najbardziej podobają się yorki na 2 ostatnich zdj, nie tylko z powodu kolorku sierści ale też z powodu długości i sierści :D Szkoda że mój niki nie ma jeszcze aż tak dłuuuugiej sierści ale jeszcze trochę... będe się tu "chwalic" takim sierściuchem :lol:

A co do takich jasnych yorków to ja nie przepadam za nimi (podobnie jak za takimi za ciemnmi) jak dla mnie york musi być taki akurat, nieza ciemny i nie za jasny :wink: :D (ale mam wymagania :lol: )

A co do suk to rzeczywiście spotkałam się z takimi co znacznie "wyblakły" po urodzeniu szczeniaków, ale oczywiście nie zawsze tak sie zdarza :wink:

Pozdrowienia :fadein:

Link to comment
Share on other sites

Wind mam jeszcze do Ciebie pytanie w związku z tymi kolorkami.

Czy zawsze jasne Yorki są suczkami po szczeniakch, czy mogą być takie poprostu (np. po jasnych rodzicach) i czy psy też mogą być takie jaśniutkie?

Bo pewnie oglądałyście Przewodnik po rasach psów na Animal planet i tam prawie wszystkie Yorki były takie jasne. Była tam też suczka z wodogłowiem :cry: , która również była bardzo jasna (i śliczna :D ) a nie sądze aby kiedykolwiek miała małe (ze względu na jej chorobę).

Link to comment
Share on other sites

Himka,

Yorki bywaja tez takie jasne bez wyraznej przyczyny. Poprostu tak sie wybarwiaja. Jednak nie jest to wlasciwe. Taka barwa szaty odbiega od wzorca i moim zdaniem nie powinno sie takich psow rozmnazac.

W przedluzeniu gatunku (a tu rasy), chodzi o zachowanie i wyselekcjonownanie cech, ktore najlepiej obrazuja zalozenia wzorca.

Do tego procesu powinno wybierac sie psy wybitne, a nie "takie sobie" lub tylko "dobre".

pozdrawiam,

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...