Jump to content
Dogomania

Zakup szczeniaka - pomoc w wyborze hodowcy


LosMietos

Recommended Posts

Witam wszystkich :-)

W ostatnich dniach zdecydowałem się w końcu na kupno szczeniaka, wybór padł na dwie rasy - Mały Munsterlander lub Płochacz Niemiecki. Niestety ze względu na budżet przeznaczony na zakup pieska (do 1000 zł) odrzuciłem opcje Małego Munsterlandera (ceny około 2000 zł). Znalazłem jednak ciekawą ofertę sprzedaży Płochacza Niemieckiego. I tu rodzą się moje pytania, mianowicie:

- czy jest sens kupować szczeniaka od hodowcy należącego do SWKiPR?
- jak kształtują się ceny szczeniaków tej rasy?
- czy ta oferta - "http://tablica .pl/oferta/szczenieta-wachtelhund-ID2y1zN.html#bfd403b5f5;r:;s:" jest warta uwagi?
- na co zwrócić szczególną uwagę podczas rozmowy ze sprzedawcą, o co wypytać itd.?

Niestety nie jestem w stanie pojechać do hodowcy i osobiście obejrzeć psów. Na pewno poproszę podczas rozmowy o skan metryki szczeniaka i rodziców na maila.

Macie jakieś porady dotyczące zakupu psów w/w rasy?

Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam :)

Link to comment
Share on other sites

Na pewno nie ma sensu wydawać te 1000 zł na szczeniaka z rodowodem SWKIPR, bo ta organizacja to tylko przykrywka dla pseudohodowców. Co do ceny szczenięcia to się nie orientuję. Ta oferta nie jest warta uwagi, bo też to jest 'hodowla' SWKIPR, czyli pseudo. Pytaj o wszystko co Cię interesuje, zobacz w jakich warunkach są psy, zobacz ojca szczeniąt, matkę, same szczenięta. Jeśli hodowca np. nie będzie chciał odpowiadać na pytania lub się zdenerwuje to może znaczyć że coś kręci. Lepiej poszukaj hodowli, która sprzedaje szczenięta z rodowodem FCI, będziesz mieć pewność, że masz rasowego psa. Jeśli nie masz wystarczająco dużo pieniędzy to poszukaj hodowli (FCI oczywiście) w której jest szczenię tzw. PET, czyli pies z jakąś wadą, która nie przeszkadza mu w codziennym życiu. A, no i taki pies jest zwykle sporo tańszy.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Witam
Nie chciałam zakładać nowego wątku ponieważ moje pytanie chyba tu pasuje ;)
Szukam opinii na temat hodowli ROYAL HERMELIN.
Czy ktoś z was kupował tam szczeniaka?
Cena małego dalmatyńczyka to 2000 zł (troszeczkę dużo)
Chcę kupić suczkę do hodowli ponieważ moja ma już 10 lat i nie mam zamiaru męczyć psinki maluszkami.
Szukam poza POL ponieważ gdy spojrzę na rodowody zapowiadanych szczeniąt są one spokrewnione już z większością reproduktorów i był by problem z kryciem.
Pozdrawiam :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dalmatinka']Witam
Nie chciałam zakładać nowego wątku ponieważ moje pytanie chyba tu pasuje ;)
Szukam opinii na temat hodowli ROYAL HERMELIN.
Czy ktoś z was kupował tam szczeniaka?
Cena małego dalmatyńczyka to 2000 zł (troszeczkę dużo)
Chcę kupić suczkę do hodowli ponieważ moja ma już 10 lat i nie mam zamiaru męczyć psinki maluszkami.
Szukam poza POL ponieważ gdy spojrzę na rodowody zapowiadanych szczeniąt są one spokrewnione już z większością reproduktorów i był by problem z kryciem.
Pozdrawiam :)[/QUOTE]

Hodowla jest chyba zrzeszona w FCI(gdzieś było zdjęcie z naszej polskiej wystawy i istnieje taka w spisie) więc jest to hodowla w świetle prawa.
Mnie osobiście przeraża hodowla dużej rasy która nie ma przynajmniej wpisu do rodowodu HD, w Polsce widzę że też takie są i też tytułowane. Więc twoje decyzja, ja specyfiki hodowli tej rasy nie znam.

Link to comment
Share on other sites

Oczywiście że pies będzie z rodowodem FCI. Wiem również jakim obowiązkiem jest hodowla. Jedyne co dotychczas hodowałam rodowodowe to konie ;) Przyznaję się bez ``bicia`` że do pewnego momentu hodowałam psy bez rodowodu. Co nie robi zemnie od razu potwora który trzyma szczeniaki w drewnianej skrzyni w piwnicy (bo i takie sytuacje widziałam). Mam warunki dla dużego psa który zawsze jest na 1 miejscu moim przyjacielem a nie skarbonką na 4 łapach. Chcę spróbować swoich sił w legalnej hodowli co od dłuższego czasu już planuję.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

To w takim razie [URL="http://grupatrinity.pl/uslugi/doradztwo-transakcyjne/wycena-firm-i-spolek.html"]metody wyceny[/URL] szczeniaków prezentowane przez [COLOR=#000000]SWKIPR są wręcz śmieszne. Z drugiej jednak strony znajdą się osoby, który z oferty tej skorzystają. Ja również polecam tylko FCI - szczególnie jeśli planuje się potem sprzedasz szczeniaków.[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dalmatinka']Cena małego dalmatyńczyka to 2000 zł (troszeczkę dużo)
Chcę kupić suczkę do hodowli ponieważ moja ma już 10 lat i nie mam zamiaru męczyć psinki maluszkami.
Szukam poza POL ponieważ gdy spojrzę na rodowody zapowiadanych szczeniąt są one spokrewnione już z większością reproduktorów i był by problem z kryciem.
[/QUOTE]
Dalmatyńczykami i ich cenami nigdy się nie interesowałem, ale pomimo tego treść Twojego postu jest dla mnie niezrozumiała.
W Polsce 2000 zł to dla Ciebie troszkę dużo? Za granicą, w rasie, którą hoduję i rasach którymi się interesuję, ceny szczeniąt do hodowli (ceny są zróżnicowane, pies rodzinny/do kochania jest tańszy) zaczynają się od pułapu 1500 euro i potrafią dochodzić do kwot przewyższających 2000 euro. Oczywiście można czasami trafić fajnego szczeniaka taniej, ale o cenach poniżej 1000 euro nie słyszałem, chyba że chodziło o upchnięcie "byle czego", że sie tak brzydko wyrażę. Do tego często trzeba dodać niemały koszt przywozu szczenięcia do Polski, chyba że ktoś mieszka przy granicy ;) Innymi słowy, za szczeniaka do hodowli poniżej 6000 zł raczej nie zejdziesz. Jak to jest w taki razie z dalmatyńczykami? Mamy najdroższe dalmatyńczyki w Europie? To po ile są szczeniaki dalmatyńczyka w Niemczech, Czechach, czy Rosji?

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]ale o cenach poniżej 1000 euro nie słyszałem, [/QUOTE]

nie tylko w Twojej :roll:

Zanim kupiłam Lennego (3lata temu) ceny się kształtowały trochę inaczej niż teraz, bo średnia za szczeniaka to koło 2tyś, w popularnych rasach 1500zł. Teraz jak to wszystko obserwuję to widzę pewną tendencje - rasy modne, po nie bardzo utytułowanych rodzicach to koszt rzędu 1000zł, rasy mniej popularne zaczynają się od 2tyś, można by powiedzieć, że jeśli nie chcesz laba, onka czy yorka to cena 2tyś jest takimi minimum ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dalmatinka']Witam
Nie chciałam zakładać nowego wątku ponieważ moje pytanie chyba tu pasuje ;)
Szukam opinii na temat hodowli ROYAL HERMELIN.
Czy ktoś z was kupował tam szczeniaka?
Cena małego dalmatyńczyka to 2000 zł (troszeczkę dużo)
Chcę kupić suczkę do hodowli ponieważ moja ma już 10 lat i nie mam zamiaru męczyć psinki maluszkami.
Szukam poza POL ponieważ gdy spojrzę na rodowody zapowiadanych szczeniąt są one spokrewnione już z większością reproduktorów i był by problem z kryciem.
Pozdrawiam :)[/QUOTE]

Nie rozumie, czemu nie wybierzesz hodowli w PL ? Zawsze masz nieograniczone pole do popisu w zakresie krycia za granicą !
Oczywiście, że za samo krycie wartościowym psem też trzeba się przygotować na duże pieniądze, bo nie o to chodzi żeby pokryć sukę tylko żeby suka dała taki miot który daje wkład w hodowlę i w założeniu ma być lepszy od matki. Czyli wracamy do wyboru reproduktora ..... a to oznacza często ceny "nieco" wyższe niż się weźmie szczeniaka.
2 tys to wg Ciebie dużo .... I piszesz to planując hodowlę ???
Czy wiesz ile trzeba mieć w kieszeni żeby doprowadzić sukę do szczeniąt i wychować miot ? Jeżeli myślisz o hodowli to przestań patrzyć na to, że płacisz 2 tys tylko patrz ile składowych jest w cenie czyli ile trzeba kasy włożyć żeby sie urodziło naprawdę wartościowe szczenię ! I tu się nagle okazuje, że tak naprawdę to uczciwie trzeba by najczęściej zapłacić 2-3 krotność tej kwoty !
Zakup psa za granicą w dobrej hodowli nie jest prosty, trzeba się naprawdę planując sukę "do hodowli" wgłębić w temat, a w renomowanych hodowlach się cenią. No i nie sprzedają każdemu, kupując w czołowych hodowlach często trzeba się nagiąć i poddać wielu punktom umowy ! A ceny tam oscylują + 1000 ale nie PLN tylko EU.

PS ;) Kiedyś sobie wyliczyłam ile powinnam zawołać za szczylka po Reginie żeby sobie zwrócić koszta ;) No niestety, nie ma chyba na świecie osoby która by mi dała taką kasę -(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...