Jump to content
Dogomania

Pies smutny po zakupie legowiska


bonkers

Recommended Posts

Nasz piesek ( 3 mies ) zawsze leżał z nami w łóżku, jest to jednak nie do końca praktyczne rozwiązanie postanowiliśmy zatem kupić mu legowisko, za każdym razem kiedy wchodził na łóżko odnosiliśmy go do nowego legowiska w którym już po jakimś czasie sobie leżał a następnie spał. Problem jest bo piesek wydaje się być smutny w tym legowisku. Patrzy na nas i ma smutną minę. Jak postąpić w tym wypadku ?? ignorować to ?? przejdzie mu to z czasem ?? teraz nawet nie chce się bawić tylko się snuje po domu i mam wrażenie że czuje się odrzucony.

Link to comment
Share on other sites

Miałam to samo, tyle że moja sunia bała się leżeć w legowisku. Więc sama się w nim kładłam. Bawiłam się jej zabawkami i częstowałam smakołykami. Wysypałam kilka ciastek do legowiska, raz chyba w nim zasnęłam:D Włożyłam do niego zabawki i jej kocyk, żeby jej pachniało znajomo. Może warto włożyć tam też coś co będzie pachniec Tobą?

Przedewszystkim pamiętaj żeby nie litować się nad psem tzn. nagradzać tylko dobre zachowanie/emocje. Ignorować złe emocje to co złe, karać tylko za rzeczy naprawde karygodne;) to dla mnie podstawa wychowania i myślę że dzięki temu mam trzy wspaniałe psiaki;)

Link to comment
Share on other sites

To nie jest smutek taki jak w przypadku ludzi, to jest raczej skupienie się na Was, i oczekiwanie na zaproszenie np. do łózka. Jeżeli nie chcecie aby pies spał z wami w łózku to mu na to nie pozwalajcie - nie róbcie psu wody z mózgu raz pozwalając włazić na łóżko raz zabraniając.

Na takie zaproszenia przyjdzie czas po tym jak pies sam przestanie na nie wskakiwać. Czsami trwa to tydzień czasami miesiąc a czasami rok, zależy jakiego macie psa.

Edited by GAJOS
Link to comment
Share on other sites

[quote name='bonkers']teraz nawet nie chce się bawić tylko się snuje po domu i mam wrażenie że czuje się odrzucony.[/QUOTE]

Wydaje Ci się. Pies nie rozpacza, że czegoś mu zabroniliście. Im bardziej będziecie konsekwentni w stawianych granicach, tym normalniejszego psa będziecie mieć, tym fajniejsze relacje z psem, bo oparte na jasnych regułach - pies pewnie będzie sprawdzał co jakiś czas, czy dalej to czy tamto obowiązuje, ale tutaj Wasze zadanie, żeby mu pokazać co i jak. Powodzenia.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...