Jump to content
Dogomania

Dieta Odchudzająca


Olcia990

Recommended Posts

Witajcie ;) Jestem posiadaczką posokowca bawarskiego,pilnie poszukuję porad na temat odchudzania psa.
Niestety łakomstwo mojego pieska,i moja uległość na jego proszące spojrzenia doprowadziły do tego że ma teraz prawie 8 kg nadwagi :sad: Najgorsze jest to że Blant wręcz uwielbia ,,ludzkie" jedzenie-przy obiadach i kolacjach praktycznie nie ma szans żeby odgonić go od stołu.Zdaję sobie sprawę że sama go tak rozpuściłam,ale w momencie gdy zaczął obrastać w fałdki tłuszczu,miarka się przebrała.Poradźcie mi proszę co mogę podawać psu żeby ubyło mu kilogramów.Od razu mówię że suche karmy LIGHT nie sprawdzają się-pies omija je szerokim łukiem :p

Link to comment
Share on other sites

Omija ponieważ jest rozpieszczony . Nie wiem czy uda Ci się zmniejszając porcje domowego jedzenia jednocześnie zachowac prawidłowy bilans takiego posiłku . Dlatego uważam, że sucha karma na czas odchudzania jest bezpieczniejsza dla zdrowia psa. Masz psa bardzo aktywnego, więc zrzucanie nadwagi nie powinno być problemem. Jakch karm próbowaliście? Na rynku jest ogromny wybór i myśle, że jakaś by się nawet dla wybredniaka znalazła.

Link to comment
Share on other sites

1. to już nic mu nie dawajcie,wiem ,ze jest ciężko,bo mój piesek też czasem coś dostaje,ale czasami.
Do tego naucz psa,gdzie ma być jak wy jecie obiad, wykorzystaj jego łakomstwo na naukę, takie psy przeważnie łatwo się uczą i chętnie,bo chcą dostać jak najwięcej,tylko nie wolno przesadzać ze smakołykami

2 Jeżeli chcesz przejść na karmę ,a pies nie chce jej jeść po prostu nasyp do miski jak nie zje to zabierz w końcu musi zgłodnieć,tylko wtedy nic nie może dostać nawet smakołyków.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Drodzy właściciele!
Wiosna, a nawet lato już w pełni, więc najwyższy czas na zabranie się za kondycję swoją i swojego zwierzaka. Nieprawidłowa dieta i brak ruchu niosą za sobą bardzo poważne zagrożenia dla życia i zdrowia naszych psów i kotów. Nie bądź obojętny i zaangażuj się w naprawdę ważną akcję. Pomóż nam walczyć z otyłością wśród zwierząt, bo jeśli nie my o nie zadbamy, to kto?
Zaloguj się na forum [SIZE=4]otylosczwierzat.pl/forum[/SIZE] i śledź nasze poczynania. Dołącz do nas i zostań ambasadorem akcji „Ważą się losy psów i kotów 2013”! Zostań z nami do końca, bo na finał szykujemy niespodziankę, która Was na pewno zaskoczy.

Pozdrawiam,
Strażnik Psiej Wagi

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Mam dwu letniego psa po kastracji który musi zgubić dwa kilo. Od ponad miesiąca jest na diecie dostaje karme rc obesity dzienną dawkę dziele na trzy je o 6, 12:30, 19 codziennie chodzi 1,5-2 h w tym jeden spacer godzinny, raz w tygodniu dostaje kostkę pedigree raz dostał też kostkę wiązaną po za tym nic więcej nie dostaje. Przed dietą ze względu na to że była zima to miał mniej ruchu starałam się chodzić z nim 1h dziennie oprócz tego był na karmię rc light był dokarmiany i jadł dużo smakołyków. Zastanawiam się co mam zrobić żeby schudł czy powinnam zmienić karmę? od miesiąca waga się waha między 7,6-7,5 wiem że odchudzanie długo trwa ale od miesiąca nie widzę żadnych efektów pomimo tak dużych zmian w diecie i zwiększonym ruchu. Bardzo proszę o pomoc.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ja bym aż taka restrykcyjna nie była, gryzienie kostek to dla psa frajda i uspokojenie. Moje psy pięknie chudły na obesity , ale zawsze diecie towarzyszył ruch no i cierpliwość. Czasem na efekty trzeba poczekać , czasem można zweryfikować dawkę karmy. Ja nigdy nie stosuję jedne dawki na każdy posiłek, tylko modyfikuję ją w zależności od tego jak pies spędził dzień. Jak zaliczyliśmy duży spacer to większa porcja a jak mamy dzień leniuszka to obcinam porcję dzienną nawet o 25%.

Link to comment
Share on other sites

Weterynarz zaleciła mi zmniejszenie dziennej dawki o 30% i mam poczekać na efekty po miesiącu raz w tygodniu go ważę więc zobaczę czy coś pomogło obecnie ma mniej ruchu trochę się przeziębił przez tą pogodę ale jak się lepiej poczuje to wracamy do dłuższych spacerów mam nadzieje że się uda.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

[quote name='czassum']Coraz bardziej znana oraz rozpowrzechniana jest metoda nauki psa poprzez nagradzanie go, jakie nagradzanie? właśnie łakociami, kosteczki, przysmaki itp... To na pewno nie wychodzi Mu na dobre...[/QUOTE]

czesciowo sie zgadzam, sama wertuje wlasnie forumw poszukiwaniu sposobu na odcudzenie mojej suni, no ale tak mysle tez... jak w takim razie nagradzac?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...