Jump to content
Dogomania

Sonia w DS, na operację Maszy potrzebne $


Alienor

Recommended Posts

  • Replies 139
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='iwonamaj']Jak wygląda sytuacja w tej chwili???
Założyłam wydarzenie, a nie wiem, jaka jest aktualna sytuacja...[/QUOTE]

Też byśmy chciały z Kinnia mieć jasność, a niestety jest tylko zamieszanie i minimum konkretów. Psy prawdopodobnie jeszcze tam są - jutro będziemy wiedzieć na 100%. Natasza Aleksandrova zaoferowała hotelik dla suni - na wydarzeniu ktoś pisał o DT dla jednego z piesków, ale nie znam żadnych szczegółów. Podobno schron Psi Raj w Pasłęku oferuje jedno miejsce, ale zero informacji o kosztach, terminach etc. za to na necie sporo bardzo zniechęcających wpisów (niemożność "wyliczenia się" z psów przyjętych/psów pod opieką) - jeśli wiecie coś konkretnego o tym schronisku?hoteliku? dajcie proszę znać. Jeśli z Kinnia zaczęłyśmy całą tę akcję to po to, by tym psom pomóc a nie by wpadły z deszczu pod rynnę i jeszcze ktoś na ich nieszczęściu zarobił. W takich razach konieczna jest pewna przejrzystość - kto, na ile, na jakich zasadach przejmuje opiekę nad psami. Gosia Frąc na FB zaczęła zbierać (podała konto) pieniądze na sunię - czy jest to z kimkolwiek ustalone? Czy jest jakieś powiązanie między nią a Nataszą? W sensie, że się dogadały, że jedna bierze sunię, druga zbiera kasę, rozlicza się i przelewa jej za hotelikowanie? Bo jak na razie wygląda to ... dziwnie. Czy jakoś się to da ogarnąć?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='iwonamaj']Właśnie... Tak to wygląda i jeszcze na FB niesmaczne pyskówki, w dodatku nie na temat. Musiałam pokasować posty, bo dostawałam pv od oburzonych osób... Jakaś niedobra atmosfera się wytworzyła.[/QUOTE]

Czyli "prostując ile się da":
"3 psy - 2 samce w typie ONka i suczka, prawdopodobnie szczenna w typie labka(?) wegetują na tym polu już od jakiegoś czasu. Kinnia dokarmia je, gdy w soboty bywa w okolicy. Stamtąd do jej miejscowości jest jakieś 50km, więc nie może tam jeździć częściej (plus praca, plus swoje zwierzęta i tymczasy w mieszkaniu). Nie może ich zabrać do swojego mieszkania, nie ma gdzie choćby tymczasowo ich "upchnąć" bo te opcje spenetrowała już dawno. Jak dotąd żadna z fundacji do których się zwracała, nie wyraziła woli opieki nad żadnym z tej trójki. Rejonowe schronisko to mówiąc wprost mordownia, w której nie przeżyją więcej niż miesiąc. Schronisko prywatne w Białej Piskiej przyjmuje tylko psy z gmin, które zakontraktowały ich usługi (a ta nie zrobiła tego), zresztą pobyt tam to zdaje się raczej "one way ticket", sądząc po tym jak często aktualizują dane swoich podopiecznych. Psy i sunia są proludzkie - ponieważ panowie podkradali pani jedzenie, Kinnia dosłownie wyjmowała im momentami mięso z pyska - nie protestowały, nie pogryzły jej. Chcą się przytulać, głaskać, są ufne. Na pewno zrobimy dużą akcję z ogłoszeniami etc., ale by mieć je komu robić musimy je stamtąd zabrać generalnie "na wczoraj". W zasadzie gdziekolwiek, skąd można je będzie wydać ludziom. Buda w ogródku też jak najbardziej jest ok, jeśli dodatkowo będzie miska z jedzeniem i wodą, a buda będzie ocieplona. One żyją w ciężkich warunkach i jeśli im nie pomożemy, zginą, zatłuczone.
Jak dotąd zgłosiła się Natasza Aleksandrovna z opcją hotelikowania suni za 450zł/dziennie (ale zakładam że chodziło miesięcznie). Czy można by prosić by WSZYSTKIE propozycje pomocy po zamieszczeniu kierować do Iwony, która założyła to wydarzenie? To pozwoli uniknąć bałaganu. Prosimy o namiary wyłącznie na PW - bo ostatnio były drobne problemy z dziwnymi telefonami. "
Jakbyś mogła to zamieścić na FB dla ogarnięcia trochę sytuacji - w sumie jutro tamtędy Kinnia będzie jechać...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Alienor']Też byśmy chciały z Kinnia mieć jasność, a niestety jest tylko zamieszanie i minimum konkretów. Psy prawdopodobnie jeszcze tam są - jutro będziemy wiedzieć na 100%. Natasza Aleksandrova zaoferowała hotelik dla suni - na wydarzeniu ktoś pisał o DT dla jednego z piesków, ale nie znam żadnych szczegółów. Podobno schron Psi Raj w Pasłęku oferuje jedno miejsce, ale zero informacji o kosztach, terminach etc. za to na necie sporo bardzo zniechęcających wpisów (niemożność "wyliczenia się" z psów przyjętych/psów pod opieką) - jeśli wiecie coś konkretnego o tym schronisku?hoteliku? dajcie proszę znać. Jeśli z Kinnia zaczęłyśmy całą tę akcję to po to, by tym psom pomóc a nie by wpadły z deszczu pod rynnę i jeszcze ktoś na ich nieszczęściu zarobił. W takich razach konieczna jest pewna przejrzystość - kto, na ile, na jakich zasadach przejmuje opiekę nad psami. Gosia Frąc na FB zaczęła zbierać (podała konto) pieniądze na sunię - czy jest to z kimkolwiek ustalone? Czy jest jakieś powiązanie między nią a Nataszą? W sensie, że się dogadały, że jedna bierze sunię, druga zbiera kasę, rozlicza się i przelewa jej za hotelikowanie? Bo jak na razie wygląda to ... dziwnie. Czy jakoś się to da ogarnąć?[/QUOTE]

Może warto napisać na pw do Nataszy Aleksandrovny, jak z tym hotelikiem dokładnie i z tym zbieraniem kasy. Czy pasni która zbiera kasę na psiaki jest samozwańczym skarbnikiem sprawy? Bardzo dożo niejasności, a samej zainteresowanej nie ma na wątku.

Link to comment
Share on other sites

Już jestem :)
Wpisałam konto do zbiórki na sunię - nasze, stowarzyszeniowe - wpłynęło 15zł, jeszcze wieczorem sprawdzę. Odwołałam zbieranie pieniązków, ponieważ pani Małgosia się zastanawia gdzie przekazać psiaki. Kwoty, które wpłynęły, zostaną zwrócone do darczyńców, oczywiście!
Nie widziałam, żeby ktoś inny zbierał kase, ale mogło mi umknąć, bo nie śledzę tego wydarzenia 0 miałamdużo roboty u swoich szkielecikow na wydarzeniu :)
Czekam na kontakt od pani Gosi, co będzie z sunieczką i czy trafi do nas.
Tyle na teraz, jakby ktoś chciał dopuytać, to proszę dzownić 602-557-035 ;)
pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

Wstawiłam streszczenie na FB. Pozwoliłam sobie na jedna zmianę- propozycje pomocy na pv do założycielek wydarzenia, nie tylko do mnie, jest nas 2. Przepraszam, ale zapowiada mi się okropnie pracowity weekend i 2 wyjazdy, więc tak może będzie lepiej. Oczywiście będę na FB zaglądać, jak tylko będzie taka możliwość.

Link to comment
Share on other sites

Iwona i dobrze zrobiłaś :) Ja jutro jestem cały dzień w domu :) W niedzielę przez komórkę też da radę.
Tylko, że ja już też nic nie wiem... Na chwilę obecną żaden psiak nie ma zapewnionego schronienia, tak?

Link to comment
Share on other sites

[SIZE=5][COLOR=#ff0000][FONT=lucida grande]UWAGA!!!!
Rozmawiałam z Kasią...kierowniczką schroniska "Ciapkowo "w Gdyni.
Jest w stanie przyjąć całą trójkę i solidnie się nią zająć.
To dobre schrobisko OTOZ-u Animals.
Proszę osoby decydujące w sprawie psiaków o tel. 660737137.
Zaraz wyjeżdżam do warszawy więc tylko tel.[/FONT][/COLOR][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

Kinnia- czy chcesz pomóc tym psiakom? Torpedujesz każdy pomysł, każdą formę pomocy... Te psy nie mają czasu, jest ich aż 3. Teraz powinnaś skupić się na transporcie. Tam psy będę bezpieczne, będziemy nadal szukać im domów.
Zresztą czy psy są tam nadal? Nie ma pewności :shake:...

Link to comment
Share on other sites

Kinnia dziś pracowała, możliwe że dlatego nie odpisała. Właśnie z nią rozmawiałam - dzwoniła do Nesca, ale ona nie jest z Gdyni, więc przedzwoniła na ogólny nr Ciapkowa - nie odpowiadał. Uznała, że trochę bez sensu jest bez potwierdzenia "u źródła" chęci przyjęcia psów ciągnąć się przez kawałek Polski więc nie zebrała żadnego z czwórki. Czwórki, bo przyplątał się starszawy duży czarny pies, którego tamte odganianią. Ale ten jest jeden, więc Kinnia ma nadzieję, że uda się go umieścić w pobliskim społecznym schronisku. Jest przepełnione, ale 1 szt ostatecznie chyba weźmie - tamte trzy muszą znaleźć najpierw schronienie. Czy mogę prosić o przekazanie jej numeru do pani kierownik z Ciapkowa, z którą to było ustalone? Bo nie sądzę że będzie w sobotę w schronisku a wtedy pracownik, nie wiedząc o co chodzi może powiedzieć nie...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...