Jump to content
Dogomania

**skarbonka***


rozi

Recommended Posts

Wątek zakładam na użytek jakichś pytań, wyjaśnień w kwestiach formalnych.
Wątek ten jest pod opieką Moderatora Forum.


Wszelkich informacji na temat szczegółów zawartości konta Skarbonki udzielam wyłącznie Uczestnikom, wyłącznie na PW.


Mamy otwarty wątek realizacyjny Szóstego Etapu:
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/240081-SZÓSTY-ETAP-**skarbonka**-SZÓSTY-ETAP[/URL]

Tam czekamy na projekty. Na wybrany projekt przeznaczam całą uzbieraną kwotę, która może być nieco wyższa, niż wpisana w wątku, poniważ są Osoby, które - mimo zamknięcia konta - chcą jeszcze coś dołożyć.

Link to comment
Share on other sites

Główny wątek **skarbonki** na moją prośbę został usunięty. Też mi żal, ale tak będzie lepiej.

Listę wklejam na wypadek, gdyby ktoś z Uczestników jednak chcial ją zobaczyć, a po ostatnich aferach nie ma śmiałości zapytać.
Dziękuję za lata współpracy, Kochani.

[B]LISTA UCZESTNIKÓW ZWYCZAJNYCH[/B]
[B]stan na 12 kwietnia 2013 [/B][B]- w nawiasach kwoty wymagane do końca lutego 2013[/B]


1. [B]rozi[/B] - 20zł - od grudnia 2010/30zł od 01.2013(560zł) - jest [B]560zł[/B]

2. [B]Iv_[/B] - 20zł - od grudnia 2010(540zł) - jest [B]548z[/B]ł

3. [B]diana79[/B] - 20zł - od grudnia 2010(540zł) - jest [B]464zł[/B]
od czerwca 2012 koleżeńska zrzutka:
rozi - 2zł - jest [B]12zł[/B]
Iv_ - 2zł - jest [B]12zł[/B]
jaanka - 2zł - jest[B] 12zł[/B]
Izabela124 - 2zł - jest [B]12zł[/B]
emilia2280 - 2zł - jest [B]12zł[/B]
Ania+Milva i Ulver - 6zł - jest [B]36zł[/B]

4. [B]beam6[/B] - 25zł - od grudnia 2010(675zł) - jest [B]345z[/B]ł - [B]BRAK KONTAKTU[/B]

5. f[B]ona[/B] - 10zł - od grudnia 2010(270zł) - jest [B]250zł[/B]

6. [B]basiapron[/B] - 10zł - od grudnia 2010(270zł) - jest [B]260zł[/B]

7. [B]Izabela124[/B] - 10zł - od grudnia 2010(270zł) - jest [B]280zł[/B]

8. [B]haliza[/B] - 20zł - od grudnia 2010(540zł) - jest [B]580zł[/B]

9. [B]Wiedźma[/B] - 20zł - od grudnia 2010(540zł) - jest [B]540zł[/B]

10. [B]wisela1[/B] - 10zł - od grudnia 2010 - jest [B]30zł - [/B]rezygnacja sierpień 2012[B]- pozostało do wpłacenia 170zł - BRAK KONTAKTU[/B]

11. [B]Soema[/B] - 10zł - od grudnia 2010(270zł) - jest [B]320z[/B]ł

12. [B]emilia2280[/B] - 20zł - od grudnia 2010(540zł) - jest [B]580zł[/B]

13. [B]weszka[/B] - 20zł - od grudnia 2010/ 10zł od 10.2012 (490zł) - jest [B]355zł[/B]

14. [B]sleepingbyday[/B] - 10zł - od stycznia 2011(260zł) - jest [B]280zł[/B]

15.[B] Panca[/B] - 10zł - od grudnia 2010(270zł) - jest [B]270zł[/B]

16. [B]malawaszka[/B] - 10zł - od grudnia 2010(270zł) - jest [B]260zł[/B]

17. [B]wanda szostek[/B] - 10zł - od grudnia 2010(270zł) - jest [B]310zł[/B]

18. M[B]aruda666[/B] - 20zł - od grudnia 2010(540zł) - jest [B]540zł[/B]

19. viola005 - 20zł - od grudnia 2010 - rezygnacja

20. [B]a.piurek[/B] - 10zł - od grudnia 2010(250zł)[B] - rezygnacja z mojej strony, wpłaty w jednorazowych[/B]

21. [B]teapot[/B] - 10zł - od grudnia 2010(270zł) - jest [B]140zł - BRAK KONTAKTU[/B]

22. [B]wani[/B] - 10zł - od stycznia 2011(260zł) - jest [B]300zł[/B]

23. [B]Ninti[/B] - 10zł - od stycznia 2011(260zł) - jest [B]120zł - BRAK KONTAKTU[/B]

24. [B]Veene2[/B] - 15zł - od stycznia 2011(390zł) - jest [B]360zł[/B]

25. [B]Poker[/B] - 10zł - od grudnia 2010(270zł) - jest [B]270zł[/B]

26. [B]tomcug[/B] - 10zł - od grudnia 2010(270zł) - jest [B]280zł[/B]

27. [B]ŚWIAT[/B] - 20zł - od grudnia 2010(540zł) - jest [B]560zł[/B]

28. [B]oalela[/B] - 20zł - od stycznia 2011(520zł) - jest [B]460zł[/B]

29. [B]jaanka[/B] - 10zł - od stycznia 2011(260zł) - jest [B]260zł[/B]

30. [B]anavilma[/B] - 10zł - od stycznia 2011(260zł) - jest[B] 270zł[/B]

31. [B]AniaB[/B] - 30zł - od stycznia 2011(780zł) - jest [B]770zł[/B]

32. [B]enia[/B] - 10zł - od marca 2011(240zł) - jest[B] 230zł[/B]

33. [B]chita[/B] - 10zł - od marca 2011(220zł) - jest [B]110zł - [/B]rezygnacja grudzień 2012[B] - [/B][B]pozostalo do wpłacenia 110zł[/B]

34. [B]case[/B] - 10zł - od maja 2011 - rezygnacja luty 2012, wplaty przeniesione do jednorazowych

35. [B]Agnieszka103[/B] - 10zł - od czerwca 2011(210zł) - jest [B]230zł[/B]

36. [B]jostel5[/B] - 10zł - od lipca 2011(200zł) - jest [B]240zł[/B]

37. [B]bakusiowa[/B] - 20zł - od lipca 2011(400zł) - jest [B]400zł[/B]

38. [B]Alaa[/B] - 50zł - od sierpnia 2011[B]-[/B] rezygnacja 23 lutego, wpłaty przeniesione do jednorazowych

39.[B] Jagoda1[/B] - 20zł - od sierpnia 2011 - rezygnacja 5 marca 2013, wpłaty przeniesione do jednorazowych

40.[B] haw5[/B] - 20zł - od stycznia 2012(260zł) - jest [B]280zł[/B]

41. [B]Bila[/B] - 20zł - od marca 2012(240zł) - jest [B]240zł[/B]

42.[B] bric-a-brac [/B]- 10zł -od lipca 2012(80) - jest [B]90zł[/B]



[B]WPŁATY JEDNORAZOWE:[/B]

[B]Alaa [/B]- [B]100zł + 150zł[/B] - za Honorowe Uczestnictwo [IMG]file:///C:\Users\Kasia\AppData\Local\Temp\msohtml1\01\clip_image001.gif[/IMG]

[B]Bruno[/B] ['] - [B]1200zł [/B]

[B]LeCoyotte - [/B]bazarek [B]- 155zł[/B]

[B]fona - 50zł[/B]

[B]feluska997 - [/B]bazarki [B]- 140zł[/B]

[B]Rudzia Bianca -[/B] bazarek z udziałem[B] LeCoyotte - 165zł[/B]

[B]Rudzia Bianca -[/B] bazarek z udziałem[B] LeCoyotte - 117zł[/B]

[B]bakusiowa - 20zł[/B]

[B]bazarek fony - 50zł[/B]

[B]rozi bazarek ze storczykami - 586zł[/B]

[B]bazarek Sbd - 123zł[/B]

[B]Alaa - 350zł + 80zł + 80zł[/B] [B]+ 100zł[/B] [B]+ 100zł + 80zł[/B] [B]+ 80zł + 100zł + 100zł[/B]

[B]feluska997 - [/B]bazarki [B]- 55zł[/B]

[B]case - 100zł[/B]

[B]basiapron od Wujaszka - 250zł

mestudio - 100zł

elize - 50zł

rozi - Vesper - 100zł

Ajula - 40zł

Olena84 - 115zł[/B]

[B]Anonimowy Artysta - 3000zł

a.piurek -220zł przeniesione ze stałych deklaracji - odesłane/wróciło 30zł - kwota 190zł wykorzystana na V Etap

Jagoda1 - 380zł[/B]




[B]NA KONTO SCHRONISKA "REKSIO" W BRODNICY PRZELAŁAM 10.000 zł[/B]


Mamy 10.814 zł

Edited by rozi
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Konto już nie istnieje.
Proces zamykania trwał jakiś czas i miałam parę pytań czy można jeszcze dołożyć, więc i Twoje pieniążki są dopisane. Te, które zdążyły dojść.
Też dziękuję i pozdrawiam serdecznie, Agnieszko103 (:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 months later...

Rozi dlaczego? Takie dobre rzeczy dzięki Tobie robimy. Tyle mamy wzruszeń i łez radości. Napisz o co chodzi, może uda się jakoś to załatwić ?

Skarbonkę uważam za solidną i przemyślaną akcję, która wspiera tych najsłabszych. Proszę, porozmawiajmy o tym. Pomyśl ile schronisk a przede wszystkim biednych staruszków oczekuje na lepszy los.

Link to comment
Share on other sites

Wanda, nie da się tego nijak załatwić.
Ujmijmy to tak, że nie poradziłam sobie z głupotą i zawziętością ludzką, która mogła narobić mi kłopotów poważniejszych, niż.sobie wyobraża.

Mamy Szósty Etap, budujemy piękny azylek dla Najsłabszych w Kaliszu (:
[url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/240081-SZ%C3%93STY-ETAP**skarbonka**KALISZ/page4[/url]
Nie wracajmy już do przyczyn zamknięcia Akcji, cieszmy się tym, co udało się zrobić.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='rozi']No dobrze, dość tego.
Za kolejną fakturę proszę zapłacić samodzielnie, z własnych środków składkowych.

Zatrzymałam kwotę 3.800zł, jeśli uda wam się porozumieć z Kierownikiem w sprawie choćby remontu dachu nad starymi boksami, to proszę dać znać. Gdyby się okazało, że remont starych boksów kosztuje ileś, to proszę powiedzieć ile, możemy dozbierać.

Uczestników Skarbonki zapraszam (jeśli jest potrzeba) do wymiany zdań tutaj:
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/241179-**skarbonka***[/URL][/QUOTE]

Przyznam, że czytam wymianę postów na wątku 6tego etapu, za to nie śledzę kwestii finansów i transz. Czy dobrze rozumiem, rozi, że wstrzymałaś dla Kalisza kolejną wypłatę z wstępnie założonego schematu opłacania prac, które się tam odbywają?

Link to comment
Share on other sites

Tak.
Gambet Team zgłosiła, że są w stanie finansować budy ( w projekcie 1500zł) więc poradzą sobie i z ostanią fakturą.

Jeśli któryś Uczestnik nie zgadza się z moją decyzją wstrzymania środków, proszę to zgłosić. Mam (oczywiście do okazania) listę z wpłatami, mogę policzyć ile pieniążków od każdego zostało po budowie w Brodnicy i dotychczasowych przelewach dla Kalisza, resztę mogę przelać do Kalisza.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rozi']Tak.
Gambet Team zgłosiła, że są w stanie finansować budy ( w projekcie 1500zł) więc poradzą sobie i z ostanią fakturą.

Jeśli któryś Uczestnik nie zgadza się z moją decyzją wstrzymania środków, proszę to zgłosić. Mam (oczywiście do okazania) listę z wpłatami, mogę policzyć ile pieniążków od każdego zostało po budowie w Brodnicy i dotychczasowych przelewach dla Kalisza, resztę mogę przelać do Kalisza.[/QUOTE]


Tak, tylko budy można dokupować częściowo, remontować na bieżąco. Wypłacenie 1 500 zł w ratach a 3 800 zł (czy nawet 3 000 zł) jednorazowo, co musi teraz zrobić schronisko, to "drobna" różnica.

Schronisko nie ma pieniędzy na spłatę zobowiązań, które zaciągnął ze względu na skarbonkę, a Ty proponujesz zaciągnięcie kolejnych na remont dachów…

Proszę Uczestników Skarbonki o sprzeciw wobec decyzji rozi.

Raz jeszcze podkreślam, że zobowiązanie wobec wykonawcy zaciągnęło schronisko, a nie my - zgodnie z prośbą Skarbonki (rozi). W razie niewypłacalności, to schronisko musi wypłacić wykonawcy pozostałą część kwoty. Wiecie pewnie, że sytuacja finansowa w polskich schroniskach jest bardzo kiepska. Takie sytuacje powodują tylko, że: 1) sytuacja jest jeszcze gorsza, 2) kierownictwo schroniska uczy się, że nie warto przyjmować takich ofert, a pozostawić wszystko tak, jak jest - przeciętnie.

[B]Bardzo proszę o sprzeciw uczestników skarbonki wobec decyzji rozi.[/B] Zapraszam każdego uczestnika do kaliskiego schroniska, by sam zobaczył warunki oraz boks, który został wybudowany w ramach skarbonki, a który wymaga dalszej spłaty. I poznał Anetę (Gambet Team) osobiście i zobaczył jak wygląda jej prace i psy, którymi się opiekuje.

Link to comment
Share on other sites

Bonsai, ten wątek jest dla Darczyńców, których od dłuższego czasu kompletnie nie szanujesz.
Oczywiście każdy z Nich ma swoje zdanie i ja postąpię według Jego decyzji.

Kierownictwo Schroniska zostało wmanewrowane w tę budowę, dla nas informacje dochodziły z bardzo dużym opóźnieniem, a niektóre nie dochodziły wcale, stąd budowa poszła tak daleko. Gdybyście od razu pokazały w jakich warunkach żyją w Kaliszu stare psy, nie budowalibyśmy tego wybiegu, tylko remontowalibyśmy stare boksy. Niestety, konsekwencje poniesiecie wy, a nie Darczyńcy, których praw mam obowiązek chronić.
Nie chcę już więcej dymu, więc nie będę drążyć kwestii rzekomej próby oszczędności poprzez fundację oraz (sic!) podatku dochodowego, który wyliczyłaś. Mam wrażenie, że spodziewałaś się rozmawiać z idiotami.

Link to comment
Share on other sites

Powtarzam:
[quote name='rozi']

Jeśli któryś Uczestnik nie zgadza się z moją decyzją wstrzymania środków, proszę to zgłosić. Mam (oczywiście do okazania) listę z wpłatami, mogę policzyć ile pieniążków od każdego zostało po budowie w Brodnicy i dotychczasowych przelewach dla Kalisza, resztę mogę przelać do Kalisza.[/QUOTE]
Lub zwrócić Darczyńcy. Jeśli ktoś miał opłacone wszystkie składki rachunek wygląda następująco:

Razem uzbierane było 20.820zł
Przelewy do Brodnicy - 10.000zł
Przelewy do Kalisza - 7.020zł
Łącznie przelewy - 17.020zł

17.020 : 20.820 = 0,82
Czyli 82% zostało wykorzystane, pozostało 18%

Na przykład ja
[QUOTE]1. [B]rozi[/B] - 20zł - od grudnia 2010/30zł od 01.2013(560zł) - jest [B]560zł [/B][/QUOTE]
560 x 0,18 = 100zł zostało z moich wpłat.

Edited by rozi
błąd w obliczeniach
Link to comment
Share on other sites

[quote name='rozi']Powtarzam:

Lub zwrócić Darczyńcy. Jeśli ktoś miał opłacone wszystkie składki rachunek wygląda następująco:

Razem uzbierane było 20.820zł
Przelewy do Brodnicy - 10.000zł
Przelewy do Kalisza - 7.020zł
Łącznie przelewy - 17.020zł

17.020 : 20.820 = 0,82
Czyli 82% zostało wykorzystane, pozostało 18%

Na przykład ja

560 x 0,18 = 100zł zostało z moich wpłat.[/QUOTE]


To ja poprosze o podanie wysokosci moich wplat.

Link to comment
Share on other sites

[SIZE=3] [/SIZE][SIZE=3] [/SIZE][INDENT][SIZE=3] [FONT=Times New Roman]Wydaje nam się, że jeśli ktokolwiek został tu oszukany, to właśnie my. I psy z naszego schroniska.

Wy ogłaszacie konkurs - my zgłaszamy swój projekt. Konkretny, w którym szczerze piszemy, jakie warunki mają psy u nas, w schronisku:

"Większość psów przebywa w betonowych kojcach, całkowicie zasłoniętych dachem, co sprawia, że nie dociera do nich światło słoneczne, jednocześnie uszkodzenia dachu powodują napływ wody deszczowej prosto do boksów, więc niejednokrotnie psy mają w środku mokro, także w budach. "

Zupełnie niezrozumiała (i zarazem sugerująca niedokładne zapoznanie się z naszym projektem) jest więc dla nas wypowiedź rozi:

"Jak już mówiłam - nigdy nie zgodziłabym się na budowę nowego wybiegu, gdyby pokazano nam stare (typowe! post 243) boksy wymagające remontu."

Proponujemy utworzenie boksu, w którym tylko część byłaby wybetonowana, którego zaletą będzie: drewniany dach, który nie przecieka i nie wydaje odgłosów w trakcie deszczu; solidne ogrodzenie, którego psy nie są w stanie rozerwać; zieleń; rozmaite podłoża: piach, beton, kora sosnowa, kamienie; basen, pnie drzew; ocieplone budy. To wszystko, lub prawie wszystko, co w warunkach schroniskowych można zrobić i co może sprawić, że psy będą się czuły znacznie lepiej. Piszemy uczciwie, że:

"W boksie byłoby miejsce dla 4-10 staruszków"

Takich warunków [B]NIE DA SIĘ[/B] zapewnić w zwykłych boksach, z których - nieliczne już - nadal składają się z części wybetonowanej, oraz z części z piachem, a większość jest niestety w całości pokryta betonem. Nie da się tam posadzić drzew, posiać trawy. Jedyne, co można tam zrobić, to wymienić dach - dyskusyjne jest, ile pieniędzy potrzebowałoby schronisko, aby wymienić wszystkie dachy blaszane (czyli wszystkie) na drewniane pokryte papą, ponieważ tak zostało zbudowane całe schronisko. To nie byłby koszt rzędu 10 tys. Myślę, że i w 30 tys. by się to nie zamknęło, ponieważ staruszki są wszędzie, w różnych boksach, rozrzucone po całym schronisku. Nie wiem więc, jak chcielibyście poprawić los wszystkich staruszków w Kaliszu wpłatą 10 tysięcy, bo jest to nierealne. I wydaje mi się, że chyba w żadnym dotychczas zgłoszonym projekcie nie chodziło o poprawę losu dosłownie każdego starszego psa.

Nieprawdą jest też to, co pisze rozi:

"Kojec jest kompletnym nieporozumieniem w chwili, kiedy wiemy, że stare boksy mają potencjał i nie są przepełnione."

Jaki potencjał? Zimny beton pod łapami i wszędzie beton - czy naprawdę uważacie, że to warunki, w których stare psy chcą umierać? Nie są przepełnione? Czy rozi wysnuła to z tych dwóch zdjęć, na których nie widać wszystkich psów?? Ryby w akwarium mają swoje wymagania co do ilości wody, przypadającej na każdą z nich - w schronisku nikt się nie bawi w to, aby psom zapewniać odpowiednią przestrzeń życiową, w małych boksach jest czasem 4-6 psów, które depczą sobie po piętach!

My cały czas mówimy o schronisku, które znamy jak własną kieszeń, przypominam, że jedna z nas jest w nim codziennie od 2 lat i działa bez żadnego wynagrodzenia! A rozi wysnuwa teorie na podstawie kilku zdjęć, to jakieś nieporozumienie.

Co jest w naszym schronisku realne? Realne jest poprawienie losu kilku lub klkunastu psom, budując im wspaniały, przestronny boks, gdzie będą szczęśliwe. Taki, jak boks eksperymentalny, wiemy, co mówimy, z pełną odpowiedzialnością, bo wszystko powstało w nim dzięki naszej pracy. Powiem więcej - boks eksperymentalny jest boksem, z którego najwięcej psów poszło do adopcji, mimo, że jest niewidoczny dla odwiedzających - bo były w stanie dojść w nim do siebie, pokazać jaki mają naprawdę charakter (tak, tak - psy w chorych warunkach prezentują chore zachowania i nie pozna się do końca ich naturalnych zachowań!), uspokoić się, nabrać pewności siebie. Idąc dalej tą drogą: staruszki w nowym boksie miały mieć tę samą szansę, do tego byłyby w miejscu spokojnym, cichszym i widocznym dla odwiedzających schronisko, co także mogłoby wpłynąć na ilość adopcji. A w momencie, gdy do adopcji idzie jeden pies z lepszych warunków, na jego miejsce trafia kolejny, z gorszych - w ten sposób poprawia się jakość życia wielu psom. Przykre jest, że nie da się tego zrobić jednocześnie, ale niestety, takie są schroniskowe realia. To, co pisze rozi:

" Wolontariuszki robią kosztowny, pokazowy kojec dla kilku psów, zostawiając kilkadziesiąt innych staruszków w nędzy."

może i chwyta za serce, ale jest totalną nieprawdą. To, ile zrobiłyśmy do tej pory dla wielu schroniskowych staruszków można znaleźć na facebooku, nie jest tajemnicą, ile było zbiórek pieniędzy na lepsze jedzenie, specjalistyczne leczenie także i w klinikach we Wrocławiu, akcesoria - to wszystko także poprawia los staruszków. Na to, jakie mają warunki w boksach nie mamy za wielkiego wpływu - tak, jak pisałyśmy, od dwóch lat walczyłyśmy o poprawę warunków, o warunki zbliżone do naturalnych, o zapewnienie zajęć psom w boksach - niestety, schroniskom potrzebna jest wyedukowana kadra pracownicza, inaczej każde starania spełzną na niczym.

Przedstawiamy Wam nasz projekt, macie czas na zapoznanie się z nim, bo rozstrzygnięcie konkursu zostało przedłużone. [B]Przyznajecie nam wygraną a my, WIERZĄC W WASZĄ UCZCIWOŚĆ, znajdujemy wykonawcę i wciągamy schronisko w budowę boksu.[/B] Wykonawca stawia boks, a Wy wycofujecie się z projektu, zostawiając nas wszystkich w sytuacji patowej. To cholernie [B]nieuczciwe [/B]pisać:

"[/FONT][FONT=Times New Roman]są w stanie finansować budy ( w projekcie 1500zł) więc poradzą sobie i z ostatnią fakturą."

Jak można żądać od kogoś, kto wygrał pieniądze uczciwie, stając do konkursu, aby z własnej kieszeni pokrywał koszty tego, co wygrał?? Włożyłyśmy w to schronisko mnóstwo własnych pieniędzy, własnej pracy i serca. I zapewne drugie tyle włożymy - ale nie w ten sposób i nie w tak krótkim czasie! Napisaliśmy, że pokryjemy koszty tego, co zostanie do zakupienia po opłaceniu firmy budowlanej - i zrobilibyśmy to. We własnym tempie, czyli najszybciej, jak się da, jak tylko uzbieramy. Ale my nie śpimy na pieniądzach, musimy wszystko uzbierać, każdy, kto robił zbiórkę pieniężną wie, że nie jest prosto uzbierać 100 zł, a co dopiero 4 tysiące! Wy też wiecie, a mimo to stawiacie nas w takiej sytuacji. [B] Gdyby rozi UCZCIWIE napisała, że jest w stanie wycofać się z finansowania projektu NIGDY NIE STANĘLIBYŚMY DO KONKURSU![/B] I zaręczam Wam, że nit inny także by nie stanął.

Co do wypowiedzi rozi:

"Wielokrotnie przewijały się wypowiedzi, manipulujące umysłami Uczestników w kierunku utraty zaufania do mnie, powodujące podejrzenia, że jakieś dziwne sprawy dzieją się poza wątkiem"

Poza wątkiem działa się korespondencja z kierownikiem, to już jest nieuczciwe, zważywszy, że nam napisano, że wszystko ma się odbywać na wątku. To chyba głównie my mogłybyśmy napisać, że[B] insynuowano nam kłamstwa i matactwa i działanie na szkodę psów[/B], oto przykłady:

"Dałaś, jako wzór, duży boks eksperymentalny. Wszystkich zachwycił. To taka (mam nadzieję, że niezamierzona) manipulacja"
"Nie mogę pojąć co stoi na przeszkodzie, coś jest nie w porządku z tymi finansami? "
"Cały temat i Wasze wypowiedzi to jeden wielki bałagan, ja pewnych kwestii nie poruszam, bo zależy nam na psach.
"Co do poprawy warunków w starych boksach, to rzecz wyszła dopiero teraz z niewiadomych dla mnie przyczyn. Każdy wolontariusz z prawdziwego zdarzenia nie mógłby spojrzeć w oczy tym psom nie spróbowawszy im pomóc."
"Malo kto czyta bardzo uważnie i potrafi wychwycić rozmaite nieścisłości, wręcz kłamstwa, którymi karmieni jesteśmy w zasadzie od początku."

Przykre jest to, co zrobiła rozi z inicjatywy Skarbonki. Zamiast poprawy losu staruszków, mamy wzajemną niechęć, kłótnie, insynuacje a do tego staruszki w kaliskim schronisku zapłacą za tę decyzję obniżeniem standardu życia, bo na czymś trzeba będzie przyoszczędzić, aby nadrobić straty. [B]Schronisko w Kaliszu ma ok. 350 tys. od miasta[/B], [B]od kilku lat jest to wciąż ta sama kwota (!!!) [/B] Idąc za porównaniem kierownika, [B]schronisko w Szczecinku w roku 2012 (bo do takich danych dotarłyśmy) dostało od miasta 660 tys[/B], cytuję z Internetu:
"rocznie budżet Szczecinka na utrzymanie schroniska wykłada 660 tys. zł. I pieniędzy brakuje, bez pomocy miłośników zwierząt, odpisów podatkowych i darowizn trudno byłoby mu funkcjonować. "
[B]Ilość psów dla porównania: u nas wtedy było ok. 260, w Szczecinku było wtedy 89.[/B]

Obecnie też mamy 250 psów i nadal 350 tys. od miasta na cały rok. Sami sobie odpowiedzcie czy nasze schronisko potrzebuje wsparcia finansowego.

Pomyślcie jeszcze raz o tych psach, którym możecie pomóc wpłacając ostatnią ratę. Zobowiązaliście się do tego akceptując nasz projekt, wiedzieliście na co mają iść wszystkie pieniądze, bo był przygotowany kosztorys. Prosimy o dokończenie projektu, choćby po to, aby po szóstej edycji Skarbonki nie pozostał ogromny niesmak i cierpienie psów, które siłą rzeczy zostały w to wciągnięte. Aby pomóc kierownikowi uzbierać brakującą kwotę, będziemy musiały nagłośnić sprawę i wyjaśnić ludziom, dlaczego zbieramy pieniądze na coś, co miało być finansowane z wygranej, a to nie będzie dobra reklama dla tego typu przedsięwzięć.
Rozi pisze: "zaproponowałam też pomoc w remoncie starych boksów." - naprawdę myślicie, że po tak fatalnym obrocie sprawy kierownik zgodzi się na kolejną tego typu inwestycję? Poza tym w budżecie na ten rok nie przewidziano już kolejnych wydatków na remonty, więc nie zmienia to faktu, że kwota, którą schronisko musi oddać wykonawcy za boks, musi być odzyskana z mniejszych zaplanowanych wydatków, takich, jak mokra karma i leczenie.

Jednocześnie [B]proszę o podanie w tym wątku nicków WSZYSTKICH uczestników akcji[/B], w celu wysłania im informacji o konflikcie i poproszenia o zapoznanie się z nim.[/FONT]
[/SIZE][/INDENT][SIZE=3] [/SIZE]
[SIZE=3] [/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

W piątek 18 października przelane zostały 3000zł na opłacenie ostatniej faktury.
Pozostałą kwotę - 800zł - przeznaczam na pomoc (karma) dla psów u Wandy Szostek.
Czekam na informacje co jest potrzebne, Wanda ma dostęp do internetu sporadycznie, więc może to chwilę potrwać.

Od razu mówię, że ta kwota uzbiera się bez problemu z pozostałości dosłownie trzech wysokich deklaracji jednorazowych, w tym moich.

Wątek [url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/190388-Potrzebne-DT-DS-albo-opieka-wirtualna-dla-Aszy-i-Rudego!!!/page32[/url]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Wkleję odpowiedź Wandy z w/w wątku
[QUOTE]Czego mi brakuje
Przede wszystkim brakuje mi stałej pomocy w [B]ADOPCJI[/B] psów
Po drugie karmy
Gdyby psy miały zimować to zadaszenia boksów i osłonięcia trzech jego boków, desek na naprawę budy Borysa i blachy na jej dach.[/QUOTE]
Tacy ludzie składali grosiki do Skarbonki.
Po raz kolejny szczęki mi się zaciskają na myśl o Szóstym Etapie.

Wcześniej miałam zamiar zamówić karmę i wysłać, ale po tej odpowiedzi sądzę, że lepiej będzie po prostu dać pieniądze.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rozi']W piątek 18 października przelane zostały 3000zł na opłacenie ostatniej faktury.
Pozostałą kwotę - 800zł - przeznaczam na pomoc (karma) dla psów u Wandy Szostek.
Czekam na informacje co jest potrzebne, Wanda ma dostęp do internetu sporadycznie, więc może to chwilę potrwać.

Od razu mówię, że ta kwota uzbiera się bez problemu z pozostałości dosłownie trzech wysokich deklaracji jednorazowych, w tym moich.

Wątek [URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/190388-Potrzebne-DT-DS-albo-opieka-wirtualna-dla-Aszy-i-Rudego!!!/page32[/URL][/QUOTE]

[B]Potwierdzam, że suma ta wpłynęła na konto psów będących u mnie na DT
[/B]
[quote name='rozi']Na konto Wandy Szostek przelałam przed chwilą 800zł.
Całość środków została wykorzystana. Jeszcze tylko potwierdzenie od Wandy (jak będzie miała dostęp do netu) i odchodzę (:[/QUOTE]

[quote name='Alaa']No i bardzo pieknie ze przelalas, [B]zle, ze odchodzisz.[/B][/QUOTE]

[B]Aluu całkowicie się z Tobą zgadzam.
[/B]
Rozi jeżeli to może Cię powstrzymać od odejścia i porzucenia tak wspaniałej akcji i pomocy tym najbardziej potrzebującym, bo bez nadziei na adopcję i poprawę swojego bytu psom to ja zwracam ten przelew niech zapoczątkuje nowy etap "SKARBONKI"
Szkoda, żeby ludzie, którzy mogą tak dużo pomóc odchodzili. Pogadaj jeszcze z Olkiem. To mądre stworzenie, Jemu bardzo zależy na losie staruszków. Mam wielką nadzieję , że uda mu się Ciebie przekonać ku radości naszej i tych czekających na pomoc.
Olejmy przykre sprawy, bo nie warto dla nich unicestwić tak pięknej akcji. Na tym miejscu nikt Ciebie nie zastąpi. Usiądź spokojnie,
pomyśl i zobacz te smutne oczy czekających, albo już nie oczekujących na nic. Pospaceruj po "Merdającym Ogonku". Czy gdyby miał powstać choćby jeszcze tylko jeden taki, może nawet mniejszy czy nie warto podjąć tego trudu jeszcze raz nawet gdyby zbierać składki do skarbonki rok, dwa lub trzy lata?
Już słyszę jak Olek głośno woła, że warto i trzeba a w tym wołaniu wiele z Nas mu towarzyszy.
Zło nie może zwyciężyć i zniszczyć naszego wspólnego dobra. Nie pozwól na to, to wyrządzona krzywda nie tylko tym czekającym na pomoc, ale również nam wszystkim z Olkiem na czele, którzy się w tą akcję zaangażowali całym sercem.

Przemyśl to proszę, zanim napiszesz odpowiedź.

Edited by wanda szostek
literówka
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...