Jump to content
Dogomania

Kupa po spacerze


Fibunia

Recommended Posts

Hej ;) Polecono mi to forum, dlatego zwracam się do Was z prośbą Kochani.
Mam 5-miesięczną sunię rasy shih-tzu. Jest u mnie od 2 miesięcy. Siusianie mamy już nauczone (prawie, bo czasami zdarzają się wpadki). Gdy wyjdę z małą na spacer, choćbym chodziła z nią pół godziny, godzinę, a nawet dwie. Niunia po spacerze robi kupę na klatce schodowej i jest tak za każdym razem. Już nie wyrabiam na chusteczkach i papierze toaletowym :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Fibunia']Już nie wyrabiam na chusteczkach i papierze toaletowym :shake:[/QUOTE]

Czy to znaczy, że gdy to zrobi na dworze, to nie będziesz zbierać kupy? :)
A tak poważnie, to weź ja na przetrzymanie. Najlepiej niech to będzie na porannym spacerze, godzina, dwie i w końcu nie wytrzyma i wykupka się. Wtedy pochwal ją bardzo wylewnie i daj super smaczka. Po kilku takich razach powinna załapać, że opłaca się to robić na dworze.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Beata+Barbie']Czy to znaczy, że gdy to zrobi na dworze, to nie będziesz zbierać kupy?
A tak poważnie, to weź ja na przetrzymanie. Najlepiej niech to będzie na porannym spacerze, godzina, dwie i w końcu nie wytrzyma i wykupka się. Wtedy pochwal ją bardzo wylewnie i daj super smaczka. Po kilku takich razach powinna załapać, że opłaca się to robić na dworze.[/QUOTE]

Dobra rada, też mi tak polecił weterynarz jak miałam ten sam problem. Naprawdę działa. Po nocy w końcu będzie musiała się załatwić, a nagroda spowoduje, że na początku będzie kojarzyć jedno z drugim. Później możesz odstawić nagrody.

Edited by babunia
Link to comment
Share on other sites

Kochane, pojawił się kolejny problem. Fibi załatwia się w domu podczas nieobecność domowników w salonie na łóżku mojej mamy. Robiłam barykadę, bo akurat drzwi nie mamy.. Ale nie wiem jakim cudem - weszła tam i zrobiła 3 kupy oraz siku na łóżku.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...