Jump to content
Dogomania

kamien nazebny


len

Recommended Posts

Jakiś rok temu mój pies miał usuwany kamień nazębny u weterynarza, ale choroba wróciła i strasznie śmierdzi mu z mordki. Jedyne co robiłam przez ten rok to kostki dentystyczne denta stick i sucha karma. Nigdy nie czyściłam mu zębów, bo ciężko go nawet wziąć na ręce, do pyska nie daje sobie nawet zaglądać. Od małego jest przyzwyczajony do jedzenia okrawek z mięsnego. Nie wiem czy to ma na coś wpływ, ale próbuję ograniczyć się do karmienia go tylko sucha karma. Stad pytanie jaka karma byłaby najlepsza i czy tym się będzie najadał? I jak zapobiec kolejnym zabiegom w celu usuwania kamienia nazębnego?;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

mój Tofiś ma kamień nazębny :((( Chyba pójdę z nim do weta .... ale dobra do tematu :) Dawaj mu kości , takie prasowane , możesz mu dać pedigree( wiem słaba firma ale działa >.<) Dentastix , próbuj mu myć ząbki pastą ( NIE DLA LUDZI , NA RYNKU DOSTĘPNE SĄ DLA PSÓW ) są one fajne , ponieważ są różne smaki od szynki do wątróbki :) Co do karmy nie znam się , ale poszukaj w necie :D

Link to comment
Share on other sites

Nie ma karm które zapobiegają lub czyszczą zęby z kamienia, kupowanie dentaczegośtam i sztucznych kości to koszmarne nieporozumienie, moga słuzyć jako normalne gryzaki ale nie wyczyszczą zębów. Ludzie, no! Psy są drapieżnikami, mięsożercami, ich zęby przystosowane są do gryzienia kości, mięśni,ścięgien i chrząstek i tylko takie pożywienie daje rezultaty w postaci białych zębów bez kamienia. BARF.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 1 year later...

Ja swoim dwóm suczkom daje surowe kosci-lopatki, karme sucha oraz Pedigree dentastix.Ich ząbki wygladaja dobrze powiedział to sam weterynarz podczas sprawdzania stanu ich zębów w ramach akcji Miesiac Zdrowych Zebow organizowanej przez Pedigree.Kostki pedigree dodatkowo pomagaja zachowac przyjemny zapach z pyszczka moich dam :-) biore udział w konkursie pedigree wiem jak karmic 

Link to comment
Share on other sites

Witam,
jestem posiadaczką 3-miesięcznej terrierki, której podaję różne karmy, mokre i suche zarówno, uważam, ze młody psiak powinien wszystkiego spróbować ale nigdy nie zapominam o podaniu jej kostki dentystik, która pielęgnuje jej nowe i młode ząbki, polecam ją bo jest fantastycznym rozwiązaniem w higienie psiej :)

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Generalnie wszystkie produkty typu Dental Sticks zawierają tyle cukru w sobie, że szkodzą bardziej niż pomagają.

Zęby należy czyścić regularnie (patrz codziennie) wacikiem nasączonym wodą utlenioną, można też stosować preparat Maxi Guard

Karmy suche wysoko przetworzone nie zapewnią ochrony przeciw kamieniowi nazębnemu, można go zmniejszyć przechodząc na dietę barfową

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...