Jump to content
Dogomania

Collie i problem ze skórą.


boska kreatura

Recommended Posts

Witam wszystkich szanownych użytkowników.

Mam problem z suką. Jest to owczarek szkocki Collie (długowłosy). Aktualnie ma 17 miesięcy. Mieszkamy w Anglii.

Od paru miesięcy zawzięcie gryzie się w okolicach krzyża, głównie przy ogonie - powstają płytkie czerwone rany. Wygryza sobie nawet sierść.
Weterynarz przepisał kilka razy sterydy i tabletki na 7 dni, które miały pomóc..
Po jakichś 2 miesiącach pojawił się ten sam problem - Freja nadal się gryzie.
Następny weterynarz (inny, niż poprzedni) też nie umiał pomóc. Zrobił to samo, co jego poprzednik - zastrzyk i tabletki na 7 dni.
Najgorsze jest to, że oni nie wiedzą, co dolega mojemu psu : ( Te rany nie wyglądają dobrze..
Znowu muszę iść do weterynarza i znowu mam przeczucie, że nikt mi nie pomoże.
Może to jakaś alergia, a może AZS.. tak naprawdę sama nie wiem co już mam myśleć. Wiem na pewno, że moje zwierzę nie posiada łupieżu, pcheł itp.

Czy ktoś z Was miał kiedyś podobny problem? Co moglibyście mi doradzić?

Z wyrazami szacunku,
Dorota.

Link to comment
Share on other sites

pchła może byc jedna i mozna jej wcale nie dostrzec,a będzie gryzła psa powodujac uczulenie.generalnie zaczyna sie od najłatwiejszych rzeczy,w miare jeśli to nie pomaga szuka sie "głebiej".niektórzy robia na odwrót:roll:
p.s.pamietaj-bo nie wim jaki prep bys zastosowała-że na bardzo ofutrzone zwierzaki bierze sie podwójna dawke środka p/pchłom.i pamietaj że to collie,więc nie wszystko mozna zastosowac

Link to comment
Share on other sites

Od szczeniaka karmiona jest Royal Canin. Od jakichś 4 miesięcy nie podaje jej karmy dla Juniorów, tylko przeznaczoną dla psów od 12 miesiąca życia. Mam pewne obawy, że to zaczęło się wraz z tą zmianą, ale niestety nie mam 100% pewności. Nie używałam nowych kosmetyków. Może spróbować wyeliminować teraźniejszą karmę? Spróbować z czymś innym..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='boska kreatura']Od szczeniaka karmiona jest Royal Canin. Od jakichś 4 miesięcy nie podaje jej karmy dla Juniorów, tylko przeznaczoną dla psów od 12 miesiąca życia. Mam pewne obawy, że to zaczęło się wraz z tą zmianą, ale niestety nie mam 100% pewności. Nie używałam nowych kosmetyków. Może spróbować wyeliminować teraźniejszą karmę? Spróbować z czymś innym..[/QUOTE]

Ja bym spróbowała zmiany na inną karmę,najlepiej z jagnięciną.Collie dobrze ją tolerują.
Royal ma(podobno)w składzie jakieś konserwanty które nie wszystkie psy tolerują.Na kolakiwym forum było opisywanych kilka przypadków alergii,łupieży i innych problemów u Collie właśnie na tej karmie.
Moja młodsza suczka też jadła Royala do roku i wiecznie miała łupież.Jak zmieniłam karmę to problem zniknął.

Edited by Mona
Link to comment
Share on other sites

Zastosować dobry środek p/pchelny (tak jak pisze [B]gryf80[/B], jeżeli sunia jest uczulona wystarczy jedna pchła do wystąpienia reakcji), w otoczeniu suni również (posłanie itp.).
Oczyścić porządnie u weterynarza gruczoły okołoodbytowe - często dyskomfort i ból z tym związany powoduje, że psy wygryzają sobie sierść w okolicach ogona.
Jak będziesz u weterynarza, niech pobierze zeskrobinę ze zmienionych miejsc.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gryf80']gdyby to była jakakolwiek alergia świąd by ustapił po lekach p/zxapalnych,które pies zapewne dostał[/QUOTE]

boska kreatura pisała że problem ustąpił po podaniu leków,po czym pojawił się znowu:
[QUOTE]Weterynarz przepisał kilka razy sterydy i tabletki na 7 dni, które miały pomóc..
Po jakichś 2 miesiącach pojawił się ten sam problem - Freja nadal się gryzie.
[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

Witam wszystkich życzliwych użytkowników! : ))

Co za radość : D hahaha
Wypsikałam zwierzaka Frontline dość obficie i jak na razie od dwóch dni nie widzę ataku psa na własną skórę! Bardzo mnie to cieszy : ) Mam nadzieję, że już tak zostanie.
Przy okazji zmieniłam też karmę z Royal Canin na Orijen.

Bardzo dziękuję za cenne rady.
: )

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...