Jump to content
Dogomania

Przytulanka


Paplotka

Recommended Posts

Takie eksperymenty mam już dawno za sobą, gdyż często koleżanki przychodziły do mnie prosto ze spaceru z psem. Generalnie nie ma problemu, dopóki miska jest w spokoju ;) A tak poza tym, to mój pies jest wyjątkowym ignorantem. Może się walić, palić, a on i tak siedzi w swoim koszyku (chyba, że przyjdzie listonosz :evil_lol: ). I nie gryzie szczeniaków. Jak na dominanta, to chyba całkiem porządnie ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Paplotka']Takie eksperymenty mam już dawno za sobą, gdyż często koleżanki przychodziły do mnie prosto ze spaceru z psem. Generalnie nie ma problemu, dopóki miska jest w spokoju ;) A tak poza tym, to mój pies jest wyjątkowym ignorantem. Może się walić, palić, a on i tak siedzi w swoim koszyku (chyba, że przyjdzie listonosz :evil_lol: ). I nie gryzie szczeniaków. Jak na dominanta, to chyba całkiem porządnie ;)[/quote]
:razz: To że nie gryzie szczeniaków to ok, bo prawidłowo dorosły piesek nie ma prawa tego robić.Nie wazne jaką rase wybierzesz, bardzo wazny jest charakter i wygląd,i ja się znowu powtarzam hawańczyk ma to wszystko :piękną urode,super charakter,miły,wesoły,przywiązany do rodziny,kocha inne zwierzęta,milusiński.Nie wymaga zabiegów fryzjerskich,należy go tylko czesać.Nie jest hałaśliwy(mało szczeka)nie choruje:lol: .Nie wymaga długich spacerów,a kolanka właściciela wręcz kocha...Zastanów się nad wyborem rasy dobrze i najlepiej posłuchaj swojego serduszka ,bo to wybór na naście lat.A jak nie hawańczyk to może Bolończyk lub Coton,maltańczyk już ma troszke inny charakterek jest małym uparciuszkiem ,ale też ślicznym;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AnnaM']maltanczyk upraciuszkiem? :-o [/quote] Nigdy!!! Co najwyżej wielkim indywidualistą i jak przyzwyczaić to lubi 2-3 godzinki spaceru dziennie (szybkim marszem), a - ważne! jak się przestraszy potrafi wbiegać z hałasem na drzewo... Co do biegania - jest w stanie wykończyć psy myśliwskie - dostają zadyszki.:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bursztynki'] Nie wymaga zabiegów fryzjerskich,należy go tylko czesać.[/quote] Czesanie to poniekąd też zabieg fryzjerski ;) A tak na poważnie: hawańczyki mają sierść czy włosy? Uczulają? I jeszcze jedno: na paru zdjęciach wyglądały jakby miały długi kręgosłup. W związku z tym pytanie, czy mogą wchodzić po schodach?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Paplotka']Czesanie to poniekąd też zabieg fryzjerski ;) A tak na poważnie: hawańczyki mają sierść czy włosy? Uczulają? I jeszcze jedno: na paru zdjęciach wyglądały jakby miały długi kręgosłup. W związku z tym pytanie, czy mogą wchodzić po schodach?[/quote]
:lol: Wszystkie psiaki z rodziny Bichonów mają włos,hawanczyk ma piękny włos, kręgosłupa nie mają długiego,może tak na fotkach wygląda,po schodach śmiało mogą wchodzić.Podejżewam że nie znajdziesz psa przy którym sie nic nie robi,jeśli czesanie to problem:razz: Ja swoje włosy czesze pare razy dziennie,a hawańczyka około 2-3 x w tyg :lol: Sorki maltany nie chciałam nikogo urazić ale mam też kontakt z dwoma maltanczykami i prawdziwe z nich uparciuchy....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bursztynki']hawanczyk ma piękny włos[/quote] nawet śliczny :), zwłaszcza kiedy jest zadbany ;) [quote name='bursztynki']po schodach śmiało mogą wchodzić.[/quote] uff... ulżyło mi :) [quote name='bursztynki']Podejżewam że nie znajdziesz psa przy którym sie nic nie robi,jeśli czesanie to problem:razz:[/quote] nigdzie nie napisałam, że to problem, stwierdziłam po prostu, że czesanie też należy do zabiegów fryzjerskich :lol: I bardzo dziękuję za odpowiedzi na pytania. Jeśli będę chciała się dowiedzieć czegoś jeszcze, to wiem już do kogo się zgłosić :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='SuperGosia']Papolotko, male rasy w okresie wzrostu nie powinny chodzić po schodach. Potem - większość może.

Także to, że pies ma wlosy a nie sierść i z tego powodu nie uczula - jest mitem.[/quote]
OJ chyba się z tym nie moge do końca zgodzic . mój mąż jest alergikiem i na mojego cotonka nie ma reakcji,podobnie jak nasz pszyjaciel,który kicha na widok psa na Cotonka nie wykazuje alergii pod warunkiem że go nie polize. Ale fakt znam przypadek, że kobietka kupiła Bolonkę i niestety ma na nią silna alergię :-( Zwierzak jest jeszcze szczeniakiem więc wydziela różne zapachy,robią testy, ale nie znam ich rezultatów. Myślę że jeżeli ktos jest bardzo ,ale to bardzo uczulonym na psia sierśća zamierza kupic psiaka proponuje przed zakupem przetestować siebie i poprzebywać troche w psim towarzystwie.:loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cezus80']OJ chyba się z tym nie moge do końca zgodzic . mój mąż jest alergikiem i na mojego cotonka nie ma reakcji,podobnie jak nasz pszyjaciel,który kicha na widok psa na Cotonka nie wykazuje alergii pod warunkiem że go nie polize. Ale fakt znam przypadek, że kobietka kupiła Bolonkę i niestety ma na nią silna alergię :-( Zwierzak jest jeszcze szczeniakiem więc wydziela różne zapachy,robią testy, ale nie znam ich rezultatów. Myślę że jeżeli ktos jest bardzo ,ale to bardzo uczulonym na psia sierśća zamierza kupic psiaka proponuje przed zakupem przetestować siebie i poprzebywać troche w psim towarzystwie.:loveu:[/quote]
:lol: Ja i moje córki jesteśmy uczulone na siersć psa ,mam w domu hawanczyki i cotony i jest super ,nie ma reakcji.Więc mam przetestowane te rasy psów długo włosych na sobie.Zgodze sie z tym że przed kupnem psiaczka ,osoba która jest alergikiem powinna spędzic pare godzin w towarzystwie tych psiaczków.:lol: Polecam Bichonki:multi: :multi:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...