Jump to content
Dogomania

Hodowla - pytania


lucky23

Recommended Posts

W przyszłości chcę mieć hodowlę psów i chciałabym żebyście mi odpowiedzili na moje pytania.
Gdzie mogę sprawdzić czy dany przydomek jest zajęty czy wolny ? Czy żeby zarejstrować przydomek potrzebna jest sunia tej rasy ?
Ile wygranych musi mieć suczka / pies żeby była hodowlana ? Chcę hodować kilka ras, czy muszę je zgłaszać od razu, czy mogę później ? Czy mogę w tym roku zarezerwować przydomek, a dopiero za kilka lat zacząć hodowlę ? Ile kosztuje rejestracja przydomka ?
Jeżeli ktoś by mi mógł trochę opowiedzieć jak to jest być hodowcą byłabym baardzo wdzięczna :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lucky23']
Gdzie mogę sprawdzić czy dany przydomek jest zajęty czy wolny ? [/QUOTE]
[URL]http://www.zkwp.pl/zg/index.php?n=przydomki[/URL]
[URL]http://fci.be/[/URL] kennel names
[quote name='lucky23']Czy żeby zarejstrować przydomek potrzebna jest sunia tej rasy [/QUOTE]
Do zarejestrowania przydomka nie musisz mieć aktualnie psa. Możesz go sobie "zarezerwować" wcześniej.
[quote name='lucky23']Ile wygranych musi mieć suczka / pies żeby była hodowlana ? [/QUOTE]
[url]http://www.zkwp.pl/zg/index.php?n=reg&r=1[/url]
[quote name='lucky23']Chcę hodować kilka ras, czy muszę je zgłaszać od razu, czy mogę później ? [/QUOTE]
Hodowla to nie tak hop siup. Po zakupie psa z dobrej hodowli trzeba go zarejestrować w związku, uczestniczyć w wystawach, zrobić uprawnienia hodowlane oraz badania jeśli są wymagane dla danej rasy. Wiedza, wiedza i jeszcze raz wiedza.
[quote name='lucky23']Czy mogę w tym roku zarezerwować przydomek, a dopiero za kilka lat zacząć hodowlę ? [/QUOTE]
Tak. Pamiętając jednak że wszystko staje się faktem gdy suka ma uprawnienia hodowlane.
[quote name='lucky23']Ile kosztuje rejestracja przydomka ?[/QUOTE]
50 zł
[quote name='lucky23']Jeżeli ktoś by mi mógł trochę opowiedzieć jak to jest być hodowcą byłabym baardzo wdzięczna :)[/QUOTE]
Ciężko i nie tak kolorowo jak się wydaje.

Link to comment
Share on other sites

Teraz roczna składka to 70zł.
Chyba zabierasz się za hodowlę od odwrotnej strony...najpierw kup dobre zwierzę (a to nie zawsze łatwe), powystawiaj, zrób odpowiednie badania (nawet jeśli nie są wymagane) .... i jeśli macie sukcesy wystawowe, dobre wyniki badań, to pomyśl czy hodować.
A nastawianie się od razu na kilka ras trąci mi fabryczką ...

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Znaczy tak, ja bym chciała zarezerwować nazwę, bo baardzo zależy mi na tej nazwie. Tylko że hodowlę chcę dopiero za kilka lat. I chodzi mi czy można zarezerwować przydomek, i ile się płaci miesięcznie za takie "zarezerwowanie" ?

Link to comment
Share on other sites

Jak to zacząć, a więc.. wszystko się zaczęło od jamniczki mojej cioci, była moim ukochanym psiakiem, lecz gdy odeszła za TM baardzo zapragnęłam psa. Rodzice jednak nie zgadzali się na psa, powiedzieli że gdy będę starsza. I tak się zaczęło rozmyślanie psie.. parę lat później mój wujek kupił psa, labradora który wypełnił pustkę po Adusi (jamniczce cioci). Pewnego dnia podczas gdy kwestowałam dla WOŚP, przyjechała pani z goldenami. Na początku myślałam że to labradory, ale gdy okazało się że to goldeny to stały się moim życiem.. zainteresowała mnie ta rasa.. później obok mnie wprowadził a się pani z złotą Cocker Spanielką Angielską.. zakochałam się w tej rasie <3 A właściwie w obu. Po tym kwestowaniu minął dokładnie rok.. i dopiero wtedy odszukałam tą panią. Nie wiem czy mogę umieścić nazwę tej hodowli. Powiem tak: ta pani hoduje Goldeny i Field Spaniele. Ta pani przybliżyła mi baardzo jak to być hodowcą. Zaproponowała mi żebym pojechała z nią na wystawy oczywiście się zgodziłam. I prawdopodobnie będę jechać z tą Panią na wystawę do Dworu Mazowieckiego :) Pani Beata to cudowna osoba :) Jej psiaki również :)

Chcę być hodowcą bo chcę żyć wśród zwierząt, nie dla pieniędzy.. pieniądze to nie wszystko.. W przyszłości chcę być weterynarzem, co dla hodowli jest plusem :)
Dlaczego kilka ras? Bo kocham i goldeny i spaniele. I nie umiałabym wybrać które kocham bardziej. :) Obie rasy są piękne, ogółem wszystkie psy są piękne :)

Rozpisałam się, ale no cóż :)

Link to comment
Share on other sites

To jest miesięcznik. Wyszły już trzy gazety z tym artykułem. Styczniowy (opisane krycie, ciąża i oczekiwanie na poród) i lutowy (opisany poród ) numer możesz kupić z archiwum numerów ze strony PP a marcowy jeszcze jest w kioskach. Cena w kiosku 6,50.

Link to comment
Share on other sites

Lucky najpierw kup dobrego psa...To podstawa aby myslec o czymkolwiek.A samo kupno to nie takie hop siup bo nawet z pieknego szczeniaka moze wyrosnac przecietny pies/suka...
Powystawiaj,pobadz troche w kynologicznym swiecie,poznaj wzorce ras,linie hodowlane,podstawy genetyki...
Na hodowle trzeba miec pieniadze...Krycie,odchow miotu to gruuuba kasa ktora sie raczej rzadko kiedy zwraca.A nie daj boze niech zachoruje ktorys pies...
Kolejna sprawa badania ktore nie sa tanie a powinny byc zrobione jesli myslisz o hodowli.
Wybor reproduktora-konieczna znajomosc lini hodowlanych i typu- nie zawsze najlepszy rep to ten ktory mieszka za plotem...A hodowac aby tylko miec szczeniaki to dla mnie troche mija sie to z celem...
Pozniej miejsce-nie wiem gdzie mieszkasz ale w bloku moze byc ciezko odchowac np 8 goldenow :diabloti:
Plus dochodza zniszczenia jakie robia szczeniaki,zasikane panele....Kolejny remont :evil_lol:
Same wystawy to nie male koszta(chyba ze ktos robi tyko 3 oceny na hodowlanke i mu starcza) bo zadko kiedy sa w miejscu zamieszkania.
Karmy,kosmetyki to kolejne wydatki....

Pozniej papierologia stosowana -czyli rejestracja w ZKWP (musisz byc pelnoletnia aby miec przydomek na siebie),rejestracja przydomka itd....
Na jeden przydomek mozesz sobie hodowlac kilkanascie ras jesli tylko chcesz... Nie rejestruje sie go na rase-ale milo gdy ladnie brzmi i pasuje ;)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dzięki za wypowiedzenie się. Oczywiście hodowlę założe jak będę już dorosła i oczywiście przydomek będzie na mnie. Na razie rozmyślam jak to ma być. Tak mieszkam w bloku, ale dopóki tam mieszkam nie będzie żadnych większych ras, nie wiem czy w ogóle będzie jakiś miot.

No i nie wiem co więcej pisać, chyba wszystko już wiem. Dzięki za pomoc :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...