Jump to content
Dogomania

psu ciężko wstać, kuleje, pies nie jest stary


BM.

Recommended Posts

Mój pies ma ok 5,5 roku, waży 17 kg, a powinien ok 16. Odchudzam go po zimie (zjada WSZYSTKO na dworze, normalnie nosi kaganiec, bo miałam straszne problemy w utrzymaniu mu prawidłowej wagi, ale zimą jak był śnieg, to nie nosił), dostaje mniejsze porcje jedzenie (tylko troszkę, żeby głodny nie był), chodzę z nim 2 razy dziennie na dłuższe spacery.
Kilka dni temu zaczął kuleć na przednią łapkę, po 1 dniu mu przeszło, od 3 dni kuleje na tylną. Ciężej mu podnieść zad, źle schodzi mu się po schodach (wchodzi dobrze, nawet wskakuje co 2 stopnie). Jest bardziej ospały niż zwykle. Jednak na dworze biega (lekko kulejąc, czasami nawet trzeba się przyjrzeć żeby to zauważyć), w domu bawi się zabawkami, sam zaczepia, goni za nią, ale jak się poślizgnie i przysiądzie na tylnych łapach, to widać że ciężej mu wstać. Najbardziej to widać jak długo śpi i później próbuje wstać.
Czy to od razu oznacza coś złego? Strasznie się martwię, myślałam, że coś sobie naciągnął i poboli 2 dni i przejdzie, jednak minął 3 dzień i objawy nie ustępują. Jutro wybieram się do weterynarza, ale nie wiem co mnie może czekać :(
Mój poprzedni pies miał zapalenie korzonków i miał podobne objawy, z tym, że nie merdał ogonem, a on merda.

Edited by BM.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...