Jump to content
Dogomania

Dzień dobry państwu


Maggie

Recommended Posts

Witam wszystkich,

To mój pierwszy post na forum, chociaż regularnie czytam chyba od roku. A piszę dlatego, że... w końcu przekonałam TŻ (no trochę się to z przeprowadzką do domku z ogrodem wiąże) i będę miała swojego od kilku lat wymarzonego whippecika!!! Ja już przeczytałam chyba wszystko o tej rasie, ale charta w sumie nigdy nie miałam i jeszcze chciałam Was dopytać o parę rzeczy.

Pierwsza sprawa: Niestety, ale piesek przez ok. 8 godzin będzie sam w domu. Dlatego postanowiliśmy, że zdecydujemy się na 2 psiaki. No i dylemat: podobno charty czują się najlepiej we 'własnym' towarzystwie. Ja do tego podchodzę z 'lekkim przymrużeniem oka', bo wiem, że często zależy to od osobniczych predyspozycji. Natomiast TŻ uparł się, żeby drugiego psiaka wziąć ze schroniska. Bardzo ładnie, tylko jeśli whippecikowi będzie dużo lepiej w towarzystwie whippecika to wolałabym, żeby były dwa whippeciki :D .

I drugie pytanko: Czy, nie mając żadnego doświadczenia wystawowego (miałam przez 13 lat rodowodową sunię jamniczka króliczego, ale nie wystawiałam) warto starać się o takiego wybitnie wystawowego psa? Pies (psy, a włsściwie suczki :wink: ) i tak będzie z super hodowli, ale wiadomo, są psiaki takie bardziej i mniej wystawowe, a nie ukrywam - tym razem plany wystawowe bym miała, ale nie mam doświadczenia.

Pozdrawiam wszystkie charciki i ich opiekunów.

Maggie

Link to comment
Share on other sites

No cóż, ja wzięłabym dwie wystawowe whippetki.

A w której hodowli zamierzasz je kupić?

W sumie to na to się najbardziej nastawiam :D

A chcę kupić z Bokamaro. Mam wrażenie po rozmowie tel., że pomogliby wybrać naprawdę odpowiednie szczeniaki i udzielili cennych porad, jeśli chodzi o wystawy :) Co prawda dzwoniłam i rozmawiałam jakiś czas temu, jak mieli poprzedni miot, ale wrażenia z rozmowy bardzo, ale to bardzo pozytywne.

Link to comment
Share on other sites

Ja mam polaka (Siwy) i niby ON-kę (Fifi) ze schroniska. Zalety tego "związku" są takie, że rzeczywiście Siwy mało broi, bo bawi się Fifką, a nie np. kanapą, Fifi ma lepsza kondychę przy charcie i wogóle dobrze, że drugie jest bardziej spokojne niż mój "walnięty" polak.

Ale wady są takie, że jak jedziemy na wystawę, coursing itp. to Fifi zostaje sama w domu. Jak wieczorami wybieguję Siwego to Fifki już nie wezmę bo jest za stara na taki trening itd. itd.

N pewno whippetowi lepiej w towarzystwie swojego, ale tak samo pokocha każde inne psiątko. Tylko teraz pytanie: czy masz czas na wychowywanie charta i nie charta, na zostawianie w domu schroniskowca a whippeta branie na wystawę? Odpowiedz sobie na takie pytania i będziesz znała odpowiedź.

Ja osobiście wzięłabym 2 whippety, ale polecam z 2 innych hodowli.

Link to comment
Share on other sites

Maggie

Witaj :)

Ja co prawda mam inne charty, ale napiszę Ci jakie poczyniłam obserwcaje. Między soba bawią się ok, ale jak tylko do domu zawiat gość z innym psem (belgiem), to starszy (afgan) idzie w odstawkę a młodszy(borzoj) bawi się wyłącznie z gościem. Trudno więć powiedzieć, czy charty czują się najlepiej we własnym towarzystwie. Niemniej ja również wybrałabym 2 charty :)

Link to comment
Share on other sites

Ano takie, że jeżeli myslisz o wystawianiu to bardzo prawdopodobne, że później moze Cię najść ochota na hodowlę, no i jak dla mnie dwie suki z takim samym rodowodem to mało atrakcyjne dla hodowli. Oczywiście to jest moje zdanie, chociaż w hodowli nie chodzi o różnorodność, ale o dobrą linię. Bo moze być tak, że z kolei dany miot to rewelacja, więc mieć aż dwie suczki z jednego ale dobrego skojarzenia też dobrze....

To jest moje zdanie i proszę, żeby mnie osoby posiadające dwa psy z jednego miotu teraz nie zlinczowały :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ale moment... czy Bokamaro nie ma w chwili obecnej dwóch miotów?

To by Ci świetnie rozwiązało sprawę, bierzesz po 1 whippecie z każdego miotu i jesteś zadowolona :D

Z tego, co wiem jest jeszcze chłopak z miotu L... miot M nie jest jescze cały sprzedany... teraz niedawno przyszedł miot N, ale nie jestem pewna... niech potwierdzi charciara :)

Link to comment
Share on other sites

Jest jeszcze chłopak z miotu L, 3 chłopaków i 3 dziewczyny z miotu M i całkiem nowy miot z 28.01 - 6 suczek!!! Ja wolałabym, żeby szczeniaczki były jednej płci - wiem, można upilnować, ale ciężko byłoby - wolę nie brać odpowiedzialności :wink: .

Chciałabym też, żeby psiaki były w przynajmniej podobnym wieku. Myślę, że najlepiej będzie, jak zadzwonię i wypytam po prostu, jak państwo K. wstępnie oceniają szczeniaczki, przedstawię swoją 'wizję' i pewnie w wyborze zdam się głównie na stanowisko fachowców... :)

Link to comment
Share on other sites

Maggie,

tak będzie najlepepiej, p.Małgosia napewno doradzi Ci najlepszą opcje :D .

______________________________________________________

A tak przy okazji spytam, czy ktoś ma adres e-meil do Sylwii M., właścieli LIVERPOOL Bokamaro? Wykasowałam do niej niechcący adres, a obiecałam się odezwać, gdy urodzi sie miot "N". :oops: :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...