Jump to content
Dogomania

Labrador w zaprzęgu!!


szczygielek53

Recommended Posts

Mam labradora w wieku 4 lat. jest bardzo energiczny i trudno go zmęczyć. Po 2 godzinach spaceru on nadal nie ma dość. Wpadłam na pomysł, żeby codziennie jeździć z nim na deskorolce, a w zimie na lekkich sankach zaprzęgowych. Psiak świetnie koncentruje się na ciągnięciu i jest zadowolony. Waży ponad 35kg i jest dobrze zbudowany, choć nie gruby. Czy to dobry pomysł na wysiłek dla psa? Jakie profesjonalne szelki mu kupić, bo te co mam są zwykłe spacerowe i nie nadają się do ciągnięcia? Sanki to może być to?

Zapraszam na naszego bloga tam są fotki z zaprzęgu:
przygody-bruna.blog.onet.pl

Edited by szczygielek53
Link to comment
Share on other sites

Witaj Szczygiełku.
Oczywiście że możesz biegać ze swoim pupilem, a nawet jeździć na rowerze czy hulajnodze.
Efekt będzie taki ( skoro pupil to lubi ) że Ty będziesz mniej zmęczona a pies wybiegany i jego wiele partii mięśniowych się wzmocni.
Do ciągnięcia proponuję kupić szelki typu sledy bo są na tyle uniwersalne że możesz zakładać je do roweru czy hulajnogi jak również do biegania w canicrosie czy dogtrekingu.
Życzę miłej zabawy z pupilem S.

Link to comment
Share on other sites

kup sleedy albo szelki do weight pullingu - one są o tyle dobre, że mają belkę stabilizującą, moje bullowate w takich ciągną zimą sanki a latem oponki:)

Link to comment
Share on other sites

Nie polecam, kiepski materiał jakościowo, materiałowe podszycie które momentalnie namięka i się "ugniata" a dodatkowo po pary treningach już się rozciągają. W domu mam pare sztuk takich beznadziejnych szelek, które kupiłam tylko dlatego że były kilka groszy tańsze, natomiast jakby to podliczyć mogłabym już kupić parę lepszych par. Polecam szelki z Rowerland'a, Manmat'a i od Ajki z Wolfcan :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...