Jump to content
Dogomania

Obroża uzdowa.


Ewelina & Hera

Recommended Posts

Nie chciałam zakładać tego tematu,bo taki już był i tam chciałam napisać pytanie,lecz temat ten został zamknięty.A więc moje pytania dotyczące kantarka są następujące:

1)Czy dla bokserki mogę kupić zwykły kantarek czy musi być on jakiś inny(ze względu na budowę głowy boksera)?

2)Czy pawdopodobieństwo skręcenia karku psa jest duże?

Link to comment
Share on other sites

Najlepiej jeśli pójdziesz przymierzyć obrożę razem z psiakiem. Z pewnością lepsza będzie obroża z pasków jak Gentle Leader niż taka kantarowa.
Obroży uzdowej nie wolno używać ze smyczą automatyczn czy długimi linkami. Pies musi mieć normalną smycz i iść na niej, nie biegać luzem. Trzeba dokładnie przeczytać instrukcję dołączoną do obroży.
Ja używam GL od ponad 5 lat i jestem bardzo zadowolona.

Link to comment
Share on other sites

Mój boks ma taki:

[URL="javascript:newWin('http://www.karusek.com.pl/img_prod/b/b_4049.jpg', 570, 479)"] [IMG]http://www.karusek.com.pl/img_prod/n/n_4049.jpg[/IMG] [/URL]

(Mam nadzieje, że Mod mnie nie zje za wstawianie linku:eggface: :modla: )

[B][COLOR=SeaGreen]Zjeść nie zje, ale linka zamieni na fotkę ;)[/COLOR][/B]

Czy prawdopodobieństwo skręcenia karku jest duże? Hmmm... jeżeli ktoś nie umie psa prowadzić na halti i mocno go szarpie to pewnie tak...sama nie wiem...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ewelin@']Nie chciałam zakładać tego tematu,bo taki już był i tam chciałam napisać pytanie,lecz temat ten został zamknięty.A więc moje pytania dotyczące kantarka są następujące:

1)Czy dla bokserki mogę kupić zwykły kantarek czy musi być on jakiś inny(ze względu na budowę głowy boksera)?

2)Czy pawdopodobieństwo skręcenia karku psa jest duże?[/quote]

Odpowiadam

1)Kształt głowy boksera jest nieco inny niż "standard produkcyjny" kantarków ale dobrać coś można i owszem - mimo wszystko lepiej byłoby sie wybrać z psem - do hipermarketu będzie trudno wejść z boksiem - tam wchodzą tylko YRT i to w polarkach:lol::lol::lol: ale zachowując paragon czyli dowód zakupu możesz zawsze towar wymienić byleby nie był poplamiony , zabrudzony z widocznymi śladami użytkowania - najlepiej jak będziesz w domu przymierzać to wcześniej powycieraj psu fafle.

2)Prawdopodobieństwo uszkodzenia kantarkiem psiego karku jest bardzo małe - ja osobiście jestem przekonany ze jest wiele przedmiotów używanych przez ludzi do opanowania psa obarczonych większym ryzykiem uczynienia psu krzywdy niż kantarek. Sam fakt że w niedawno zakończonej burzliwej dyskusji nikt nie potrafił przytoczyć choć jednego choćby przypadku urazu u psa który byłby skutkiem użycia kanttarka \.

A tak juz po za samymi pytaniami
Samo używanie kantarka niesie w sobie pewne ograniczenia ale wynikają one raczej z odpowiedniego dobierania technik treserskich do psa oraz stosowanych gadżetów.
[FONT=Garamond]

PS ad BEHEMOT.
Nadal nie mam zdania na temat wyższości psów nad kotami czy odwrotnie
[/FONT]
:-D:-D:-D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ewelin@']Dzięki za odpowiedzi,chyba dzisiaj pojadę kupić kantarek.Chciałabym to zrobić w sklepir poza supermarketem,ale szczerze mówiąc po drodze do sklepiku...nie utrymam jej na smyczy!:/[/quote]
Bokserki?! Bez przesady! Jeszcze zima, jak jest lód, to może... ale teraz?

Nie lepiej kupić porządną obroże i uzbroić się w cierpliwość i uczyć normalnego chodzenia?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kiłi']

[B][COLOR=seagreen]Zjeść nie zje, ale linka zamieni na fotkę ;)[/COLOR][/B]
[/quote]
Dziękuje:modla: hihihi:evil_lol:

Ewelin@ a pies był szkolony? Może lepiej najpierw szkolenie, psiak nauczy się chodzić przy nodze, a halti nie będzie potrzebne. Zresztą jak sama wolisz;)
Ja Spotowi kupiłam halti, bo jakoś nie widziało mi się wychodzenie z trzema agresywnymi psami na lód:evil_lol: . Czy halti pomaga w nieciągnięciu? Nie wiem, bo Spot nie ciągnie...:p

Link to comment
Share on other sites

Co do szkolenia to była szkolona,ale przez mojego brata,który 2 lata temu wyjechał no i szkolona była kiepsko:shake:...
A jeśli chodzi o nauke nie ciągnięcia to poprostu ja jej nie utrzymam mam 13 lat i ona waży o 2 kg więcej ode mnie czyli jak się zaprze to wiadomo kto wygra....
Ja chcę ją nauczyć,ale najpierw muszę mieć coś co mi pomorze dojść z nią przynajmniej do 1m bez przewrotki.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ewelin@']Co do szkolenia to była szkolona,ale przez mojego brata,który 2 lata temu wyjechał no i szkolona była kiepsko:shake:...
A jeśli chodzi o nauke nie ciągnięcia to poprostu ja jej nie utrzymam mam 13 lat i ona waży o 2 kg więcej ode mnie czyli jak się zaprze to wiadomo kto wygra....
Ja chcę ją nauczyć,ale najpierw muszę mieć coś co mi pomorze dojść z nią przynajmniej do 1m bez przewrotki.[/quote]
Umiejętność chodzenia na smyczy to nie szkolenie a zwykłe wychowanie... Dla mnie to tak jak umiejętnośc sikania poza domem czy spokojnego zostawania samemu.
Wiesz, moim skromnym zdaniem jeśli nie masz siły utrzymać psa i nad nim zapanować nie powinnac go wyprowadzać. Sorry ale mnie przeraża, że dzieci które nie panują nad zwierzakami i nie są w stanie ich nawet utrzymać chodzą z nimi po ulicach. Ostatnio zaatakował nas taki labek... smycz trzymał około 7letni chłopiec. Miałam wielką ochotę zdjąć mojemu psu kaganiec, może to oduczyło by opiekunów psa (mam na myśli rodziców chłopca... bo w sumie nie jego wina, że mu wolno) dopuszczania do takich sytacji.
Na halti suka też Ci się może wyrwać i co wtedy? A jakby się pogryzła z jakimiś psem jak ją rozdzielisz jeśli nawet nie jesteś w stanie jej na smyczy utrzymać...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kiłi']Czy halti pomaga w nieciągnięciu? Nie wiem, bo Spot nie ciągnie...:p[/QUOTE]
Pomaga. Mój Bazyli na halterze w ogóle przestaje ciągnąć, bo jest to po prostu niewygodne :evil_lol: Ma czasami takie zrywy, że próbuje, ale szybko rezygnuje.
Halter jest dobrym rozwiązaniem, ale jako pomoc w nauce ładnego, spokojnego chodzenia, nie jako rozwiązanie tego problemu.
Czy pies na halti jest bezpieczny (w sensie ew. skręcenia sobie karku :shake: )? To zależy od temperamentu psa. Jeśli wiemy (lub podejrzewamy), że może się nagle zacząć wyrywać albo niespodziewanie intensywnie szarpnie to lepiej na halterze go nie prowadzić. Może karku nie skręci, ale krzywda stać mu się może.

Nie wiem czy jeste Ewelino taka możliwość, ale najlepiej by było gdybyś przestała wychodzić z psem, dopóki ktoś nie nauczy go nie szarpać i nie ciągnąć. Oczywiście powinnaś w takich naukach też uczestniczyć, ale psa prowadzić powinna osoba dorosła, która da sobie z nim radę.
Trochę rozumiem zdenerwowanie IN i jej ciętość (choć nieco zbyt mocną), bo sama czasami się stresuję, gdy widzę dziecko/nastolatka, który nie radzi sobie ze swoim psem (a pies oczywiście najczęściej jest bez kagańca) i wiem, że może się to bardzo źle skończyć. Poczynając od wywrócenia prowadzcego, przez napadnięcie na innego psa, a kończąc na wybiegnięciu na ulicę, prosto pod samochód... :shake:

Link to comment
Share on other sites

Polecam kantar, który w tej części, która leży na kufie psa podbity jest czymś miękkim. Filcem, polarkiem, skórą cielęcą, etc. Jestem też zwolenniczką kantarów, które nie zaciskają się na pysku, powodując zamknięcie pyska psa, bo może to spowodować przygryzienie języka lub wargi (zwlaszcza, gdy szarpnięcie jest nagłe). No i na pewno halti nie powinny nosić psy o "niskim zawieszeniu", bo u nich przyciągnięcie pyska do ziemi może się skończyć uderzeniem w chodnik....
Sporo kantarków jest na Allegro (i są tańsze niż w sklepach internetowych). Wystarczy że wpiszesz tam w wyszukiwarkę: halti, kantar, obroża uzdowa.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

To najpierw poczytaj to:
[URL]http://pies.onet.pl/37039,13,16,poradnik_antyszkoleniowy_ciagniecie_i_przywolanie,artykul.html[/URL]
[URL]http://pies.onet.pl/3930,13,17,a_pies_ciagnie,artykul.html[/URL]
[URL]http://pies.onet.pl/13,13575,42,wstydze_sie__gdy_moj_pies_ciagnie_na_smyczy,ekspert_artykul.html[/URL]
[URL]http://pies.onet.pl/13,39118,42,gdy_pies_ciagnie_na_smyczy,ekspert_artykul.html[/URL]
W koncu to ani duzy ani ciezki pies, bez przesady ;).

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...