Jump to content
Dogomania

Foksterier Szorstkowłosy w bloku?


Bienkovic

Recommended Posts

[COLOR=#000000][INDENT](przez przypadek załozylem temat w dziale "sam w domu" za co przepraszam.)
Witam, zaczne od początku - mam 20 lat mieszkam w bloku(1 piętro, mieszkam na wsi także mam bardzo dużo zielonego terenu, łąk itd). Ostatnio dużo myśle o tym, że chciałbym zaadoptować szczeniaka rasy Foksterier Szorstkowłosy - znalazłem nawet takowego :smile:. Pytanie polega na tym czy piesek nie będzie cierpiał w jakiś sposób mieszkając w bloku? maksymalnie ile może być sam w domu to jakieś 4-5h, natomiast teraz przez kilka miesięcy ja siedze w domu także będe z nim przebywać bardzo duża ilość czasu. Przy okazji chciałbym się zapytać jak ze spacerami? ile potrzebuje czasu itd. Jak z wychowaniem? Nie chce żeby pies cierpiał w schronisku ale nie chce mu też zrobić krzywdy w jakiś sposób.[/INDENT]


[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

W bloku może mieszkać każdy pies, pod warunkiem, że ma zapewnioną odpowiednią ilość ruchu. Pies traktuje mieszkanie jak norę. Co do tego przebywania z psem w domu, pamiętaj, żeby nauczyć go zostawania samemu, bo potem jak nagle by został sam, to mógłby być problem. Każdy pies potrzebuje codziennie przynajmniej 3 spacerów, w tym jeden dłuższy. Myślę, że przy młodym foksterierze ten dłuższy spacer powinien trwać przynajmniej godzinę, choć ja nie jestem znawczynią od foksterierów (ale widzę jakie teriery są żywiołowe).

Ogólnie musisz pamiętać, że teriery to psy z temperamentem, szybko reagujące na wszystko i bardzo uparte. Są też chętne do zabawy, inteligentne i lubią się uczyć (jeśli się je zmotywuje). Bardzo często są zadziorne w stosunku do innych psów, więc trzeba położyć duży nacisk na socjalizację. Mogą mieć instynkt łowiecki, więc na to też trzeba zwrócić uwagę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bienkovic'][COLOR=#000000][INDENT](przez przypadek załozylem temat w dziale "sam w domu" za co przepraszam.)
Witam, zaczne od początku - mam 20 lat mieszkam w bloku(1 piętro, mieszkam na wsi także mam bardzo dużo zielonego terenu, łąk itd). Ostatnio dużo myśle o tym, że chciałbym zaadoptować szczeniaka rasy Foksterier Szorstkowłosy - znalazłem nawet takowego :smile:. Pytanie polega na tym czy piesek nie będzie cierpiał w jakiś sposób mieszkając w bloku? maksymalnie ile może być sam w domu to jakieś 4-5h, natomiast teraz przez kilka miesięcy ja siedze w domu także będe z nim przebywać bardzo duża ilość czasu. Przy okazji chciałbym się zapytać jak ze spacerami? ile potrzebuje czasu itd. Jak z wychowaniem? Nie chce żeby pies cierpiał w schronisku ale nie chce mu też zrobić krzywdy w jakiś sposób.[/INDENT]


[/COLOR][/QUOTE]

Jasne że może, ale pamiętaj że to TERRIER - więc musi się wybiegać.
Jest ze schroniska ? Na pewno będzie wdzięczny za uratowanie mu życia :multi:

Link to comment
Share on other sites

to, ile pies będzie przebywał sam ma mniejsze znaczenie niż to, ile realnie jesteś w stanie poświęcić mu czasu. mieszkanie w bloku w niczym nie przeszkadza (a już na pewno jest lepsze niż mieszkanie w schronisku), bylebyś tylko zapewnił mu ruch i zajęcie adekwatne do potrzeb. poczytaj sporo o rasie, znajdź forum foxterierów i przygotuj się na szczyla;)

Link to comment
Share on other sites

Jeszcze go nie przygarnąłem, bo troszke chce odczekać żebym ochłonął... żeby nie okazało się, że to jest chwilowa potrzeba przygarnięcia a potem mi to minie i pies będzie bo będzie :). narazie minął prawie tydzien z tą myślą i ciągle go chce także pewnie jutro już pojade ;)

Link to comment
Share on other sites

pamiętaj, ze pies to obowiązek na jakieś 10-15lat. pomyśl, gdzie będziesz za 5 lat? za 10? jak z pracą, szkołą, domem, założeniem rodziny, wyjazdami na wakacje? czy będzie gdzie psa zostawić w czasie wyjazdu (albo zabrać go ze sobą), co z psem w czasie choroby? przemyśl jeszcze te aspekty.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...