Jump to content
Dogomania

Częste wypróżnianie się owczarka


martyna.8d

Recommended Posts

Witam!
Mam od tygodnia 7-tygodniowego owczarka niemieckiego. Mam z nim mały problem (?) gdyż piesek często się załatwia. W ciągu 10 minut 5 razy się załatwia i tak już od godziny. Dzisiaj piesek zasnął na dwie godzinki na kafelkach przy drzwiach wejściowych i może to jest przyczyna ?. Sama już nie wiem. Piesek jak na razie jest w domu i jest wyprowadzany do ogródka a śpi w ganku. Nie wiem co mam poradzić na to sikanie więc proszę was o rady i sugestie!

Pozdrawiam Martyna!

Link to comment
Share on other sites

Póki co nie panikuj niech ma ciągły dostęp do wody, to się nie odwodni. Pewnie to tylko takie siiik i koniec. Czy psiak się zatrzymuje na siku ? Jeśli tak to nic się złego nie dzieje, natomiast jeśli idzie i podczas marszu mu się leje to może być spowodowane problemami z pęcherzem.

Link to comment
Share on other sites

Szczeniaki siusiają często. Na dodatek piesek jest u Ciebie krótko i pewnie się jeszcze stresuje co też często przejawie się częstym sikaniem w mieszkaniu. Dorosłe psy zawiezione do nowego domu mimo, że potrafią trzymać mocz i co do zasady załatwiają się na spacerach, w nowym domu z nerwów często przez jakiś czas posikują w domu. W takim przypadku trzeba dbać by pies dużo pił i [U]nie krzyczeć na niego, bo to tylko potęguje stres i pies tym bardziej sika.[/U]
Częstotliwość, o której piszesz jest jednak bardzo duża i nie wiem, czy to dlatego, że nałożyły się dwa czynniki: jego młody wiek + stres czy też jest jeszcze jakaś przyczyna. Nie krzycz na niego za to sikanie i poobserwuj czy się nie polepsza. Jeśli jednak w ciągu kolejnego tygodnia nic się nie zmieni to myślę, że nie zaszkodziłoby skonsultować tego z dobrym weterynarzem, a jeśli weterynarz nie stwierdzi problemu medycznego to z behawiorystą.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...