Jump to content
Dogomania

pies je na podwórku


paulina1804

Recommended Posts

Macie może jakiś pomysł jak mogę oduczyć psa jedzenia (chleba,kości, mięsa) rzeczy wyrzucanych przez ludzi. Mój pies jest maltańczykiem ma prawie 2 lata od koleżanki nauczył się jedzenia i uciekania ze zdobyczą. Jak wychodzę z nim na smyczy to nic nie rusza a jak zapomni i coś ruszy to na komende zostaw zostawia bez smyczy jak jestem z nim sama to też przeważnie zostawia i odrazu jest za to nagradzany a jak jesteśmy na spacerze z innymi psami albo ludźmi to mnie nie słucha i zjada. Nie wiem co mam robić chce żeby biegał z innymi psami i się z nimi bawił ale z drugiej strony nie chce żeby szukał jedzenia boje się żeby się nie otruł były u nas przypadki że ludzie wyrzucali zatrute jedzenie i psy chorowały a nawet zdychały. Bardzo proszę o pomoc bo brak mi pomysłów.

Link to comment
Share on other sites

ćwicz posłuszeństwo przy innych psach i ludziach. psy się bawią? no problem, ale odwołuj go co kawałek, chwal i z powrotem wypuszczaj. zanim puścisz go do psów to seria komend siad/waruj/stój i dopiero zabawa. jesteś wśród ludzi? to samo. tu nie tyle problem jest z zżeraniem czegoś co z posłuszeństwem w rozproszeniach i to to ćwiczcie.

Link to comment
Share on other sites

to fakt że mam problem z posłuszeństwem w rozproszeniu mój pies jedynie bawi się z psami w ganianego inne zabawy nie interesują go nieraz z daleka widzę że przestał ganiać psa i coś je jak go wołam to nic nie daje. Przeważnie czeka na zgodę żeby mógł pójść się bawić nagradzam go za to ale jak już zaczyna biegać z psami to mnie nie widzi staram się ćwiczyć ale słabo nam idzie bardziej mnie martwi jedzenie odpadków na podwórku. Chyba muszę pomyśleć nad szkoleniem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='paulina1804']bardziej mnie martwi jedzenie odpadków na podwórku.[/QUOTE]
ale to jest ze sobą powiązane. jak pies będzie posłuszny to i na odległość go odwołasz od odpadków. szkolenie grupowe może się przydać, bo tam będziecie mieli grupę psów i psisko się nauczy, ze przy innych psach trzeba z pańcią coś robić, a nie jedynie ganiać i się bawić.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...