Jump to content
Dogomania

NIKIFOR - psi sportowiec MA DOM! :)


NatiiMar

Recommended Posts

Zabieg został przesunięty na jutro bo dzisiaj przyleciał na Święta szwagier - lekarz. Co prawda ludzki, ale dosyć sprawnie radzi sobie z igłą i nitką więc będzie asystował. Dzisiejszą noc Nikifor spędza w gabinecie bo musi być na czczo. Mogę mu przy okazji usunąć struny głosowe? Od dwóch godzin drze mordę jak opętany a głos ma donośny... Jutro też zostanie w gabinecie dla bezpieczeństwa.
Dzisiaj złapałam go jak sikał w domu. Godzinę wcześniej wrócił z półgodzinnego spaceru. Czy przedtem też mu się to zdarzało?

Link to comment
Share on other sites

Tak, zdarzało sie, najczęściej na łóżko. A gdy musiał zostac zamkniety, to wyciskał na siłe kupę na łóżko. Wiem, że psy nie moga byc złosliwe, ale on był:) Robił na siłe bobka na łóżko, skubany:)

A głos donosny..tak, w sasiedniej klatce go słyszeli. Zabezpiecz wszystko, co masz w gabinecie, bo wszytko zniszczy, łącznie z metalem, plastikiem i szkłem, a jesli go przywiązesz czyms innym niz łańcuch, to przegryzie. Obroża ciasno, bo z innej wylezie....Ten pies potrafi sobie radzic z zyciem :)

U nas pomagał 2 godzinny spacer na czczo i kong z pasztetem. Wtedy morde zamykałm na jakies 3 godziny. A drzec się potrafi 8 godzin non stop. Dobrej nocy :P :)

Link to comment
Share on other sites

Założyłam mu obrożę antyszczekową i pomogło. Potem przeczytałam, co napisałaś i polazłam zajrzeć przez okno. Uświadomiłam sobie, że nie jestem w stanie wszystkiego schować w gabinecie a jak palant nadeżre Tomkowi jakiś sprzęt to ja też będę do adopcji rano.
Zamknęłam gada w jadalni razem z Rufikiem.
A jakby mu zakładać kaganiec anatomiczny? Mojej ś.p. suce zakładałam przez rok bo była w stanie zeżreć nawet gipsową osłonkę z doniczki. Po roku jak ręką odjął.

Link to comment
Share on other sites

Zdejmie każdy kaganiec.
Metalowy, fizjologiczny, skórzany, każdy...zdejmie i zeżre. Tak, metalowy tez zeżre:) :) :P

Obroża antyszczekowa to dobry ruch. Ten pies potrzebuje konkretnej korekty, od samego początku to było widać. Musi mieć konkretne "tak" i "nie". Jest zarąbiście cwany. I mocny. Z klatki wydostawał się przez 20 centymetrowy otwór....20 cm...jego łeb ma więcej w obwodzie, więc jak to robił, nie wiem...

Ale zezarł nam nie tylko drzwi na wylot (teraz są zamknięte i tylko kot sie cieszy, bo wchodzi i wychodzi z pokoju kiedy chce), zezarł odkurzacz łącznie z workiem i jego zawartością (wlosy, kurz, popiół...). Zjadał plastik, drewno, niszczył szkło i metal. Prawidzwy terminator. Śmialiśmy sie, że jego sie porzucić nie da, bo cholera zawsze znajdzie jakies rozwiązanie:P :)

Poradzi sobie w zyciu, jest niesamowity, cwany i inteligentny.

Link to comment
Share on other sites

Oczy już zrobione. Wszystkie powieki. Jak się wybudzał rozwalił pierwszy kołnierz. W piątek kolejne dwa. Kołnierze w tym rozmiarze się skończyły... Założyłam mu taki z gąbki ale z piątku na sobotę w nocy się wyplątał. Zmniejszyłam obwód obroży. Wyplątał się znowu. Drastycznie zmniejszyłam obwód obroży z założeniem, że prędzej umrze z niedotlenienia niż zniszczy szwy. Nie wyplątał się!
Trzech szwów z prawego oka już nie ma - wykapował się, że Rudy uwielbia wylizywać rany więc nadstawia mu łeb do lizania.
Dzisiejszy nasz wyjazd spędził w gabinecie. Tomek przez godzinę usuwał wszystko do magazynu. W ciągu 2 godzin poległ tylko fartuch lekarski i kołderka.
Zaraz wkleję zdjęcia.

Link to comment
Share on other sites

[IMG]http://imageshack.us/a/img208/7205/1008596.jpg[/IMG]
[IMG]http://imageshack.us/a/img69/9220/1008597.jpg[/IMG]
[IMG]http://imageshack.us/a/img580/6738/1008598y.jpg[/IMG]
[IMG]http://imageshack.us/a/img826/4039/1008599.jpg[/IMG]
Dopiero jak się odchyliło skórę to było widać, że on ma rzęsy.

Link to comment
Share on other sites

Poszły jeszcze 3 szwy w drugim oku. Ale doszły nowe kołnierze we właściwym rozmiarze. Tak więc zabieg będzie jutro - Nikifor oczy a Ząbek jajka :-). Na plastikowy kołnierz założę mu ten z gąbki, może jakoś uda się utrzymać szwy przynajmniej przez tydzień.
Z dziwnych zachowań - jak był sam w gabinecie to nie było ani siku ani kupy. Hmm...
Dzisiaj była wizyta - psy się poznały. Suczka trochę się wystraszyła psa w dziwnym szaliku ale nic się nie działo. Nikifor zachował się z klasą. On ma bardzo dobry stosunek do wszystkich psów, pod tym względem nie ma z nim żadnych problemów.

Link to comment
Share on other sites

On do psów jest ok, ale tylko luzem. Przynajmniej tak było u nas. Na smyczy czasem warczał i kłapał. Z resztą pierwsze przywitanie z Dhoro to właśnie kłapnięcie...ale potem było ok.

A takie łapanie w paszczę jedzenia to od Dhorka się nauczył:)
Dhorek ma taki system jedzenia - wziąć jak najwięcej chrupek w pysk, pójść do pokoju, wypluć na dywan i zjadać po jednej. Nikifor podpatrzył i o :)

Ale swoją drogą to ten bydlak mocny jest, może do sportów siłowych go? Jak asty? [URL]http://www.youtube.com/watch?v=-_N0w3yYBB8[/URL]

:)

Link to comment
Share on other sites

Pojechał dzisiaj pomieszkać w potencjalnym domu. Zobaczymy..
Od czasu jak w domu pojawiła się Pepa Nikifor zrobił się malutkim, niewidzialnym pieskiem. Jakby go nie było. Nie pozostaje mi nic innego jak pogratulować jego mamusi dobrego wychowania syna. :-)

Link to comment
Share on other sites

Dziś dzwoniła do mnie Ola i powiedziała że Nikifor zostaje u nich na stałę - super dogadał się z ich sunią , a na swojego opiekuna wybrał sobie Rafała - brata Oli;) Jak Rafał wychodzi do pracy w domu żałoba;)a jak wraca to dzika radość;) Zatem nie ma innej opcji Nikifor zostaje w Mikołowie;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='NatiiMar']Zmienione:)

super sprawa. Oby tylko Niki nie pokazał swojego prawdziwego "ja" w postaci zjedzonych zapasów jedzenia i zniszczonych sprzętów domowych:)

Mamy jakies fotki z nowego domku? Będzie dalej szkolony w szkole?[/QUOTE]

ad.1 -NIE KRACZ!!!!
ad.2 - fotki to są na FB tylko. Co dalej to tylko Kasia wie.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...