Jump to content
Dogomania

z młodą berneńką w góry?


Pointa

Recommended Posts

Moi drodzy, mam dylemat i chciałabym spytać Was o radę.
Za 2 tygodnie planuję pojechać na 1 dzień na Śnieżnik. Mam prawie 9 miesięczną berneńkę i nie chcę zostawiać jej na cały dzień w domu czy też podrzucać ją rodzinie a i nie ukrywam, że chciałabym, żeby mała pojechała ze mną. Z tego co zdążyłam sprawdzić, na Śnieżnik prowadzi mało wymagający szlak, niecałe 3 godziny w jedną stronę. Berneńczyki to rasa duża i długo rozwijająca się, wszędzie słychać opinie, żeby nie przeciążać takiego organizmu. Młoda miała robione zdjęcia na ewentualną dysplazję biodrową i wiem, że ( odpukać! ) nas to nie dotyczy. Pointa ma mnóstwo energii, generalnie jest nie do zdarcia nawet biorąc pod uwagę godzinny spacer+pobyt w stajni podczas którego szaleje z miejscowymi psiakami. Po wejściu na szczyt planujemy 2-3 godzinny odpoczynek w schronisku specjalnie dla niej, żeby mogła się zregenerować. Czy mogę bez obaw wziąć małą na taką wycieczkę czy to za wcześnie?
Z góry dziękuję za ewentualne rady i sugestie;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Wiem że odpowiadam trochę po czasie;p ale wydaje mi się że 9 miesięczną berneńkę można by spokojnie zabrać na 1 dzień w góry. Zwłaszcza że widzę że wyjazd wypadał na początek marca. Wg mnie największą przeszkodą dla berneńczyków w górach jest upał. Ta rasa spokojnie radzi sobie z nawet dość długim marszem, ale zdecydowanie nie w gorącu :/ Sama zastanawiałam się nad zabraniem mojej 4 letniej berneńki na tydzień w Tatry w czerwcu, ale chyba nie zdecyduję się na to..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...