Jump to content
Dogomania

Egzamin PIES TERAPEUTYCZNY - Bydgoszcz


rmx

Recommended Posts

Wszystkie osoby zainteresowane sprawdzeniem wyszkolenia swojego psa oraz stopnia jego przydatności do zajęć terapeutycznych zapraszamy na Egzamin "Pies Terapeutyczny", który odbędzie się w środę 2 maja 2007 roku w Bydgoszczy na terenie Klubu Sportowego "Zawisza" przy ul. Gdańskiej 163. Początek o godz. 10. Szczegółowe warunki przystąpienia do egzaminów w poszczególnych klasach dostępne są na stronie PTK w zakładce [URL="http://www.kynoterapia.eu/psy.html"] pies terapeutyczny[/URL]. Dla Partnerów PTK - zniżka w opłacie, szczegóły w formularzu zgłoszenia. Zgłoszenia przyjmujemy do dnia 26 kwietnia 2007 r.

Zajęcia z psem, który zdał egzamin psa terapeutycznego PTK prowadzone przez Partnerów PTK objęte są ubezpieczeniem OC w ramach opłaty za legitymację Programu Partner PTK.

[U][URL="http://www.kynoterapia.eu/formularze/egzamin_psa_zgloszenie.pdf"]>>>> Pobierz formularz zgłoszenia psa do egzaminu[/URL][/U][URL="http://www.kynoterapia.eu/formularze/egzamin_psa_zgloszenie.pdf"]
[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Jednym z założeń przy tworzeniu egzaminu "Pies Terapeutyczny" przez Polskie Towarzystwo Kynoterapeutyczne było ujednolicenie wyniku egzaminów niezależnie od personalnego składu Komisji Egzaminacyjnej. Dlatego zostały one opracowane tak aby zminimalizować wpływ "widzimisię" Komisji na wynik egzaminu. Przeczytaj wytyczne do egzaminów, a dostrzeżesz to.

Dlatego zdziwiło mnie twoje pytanie - bo skład Komisji nie ma wpływu na wynik egzaminu. Skoro jednak pytasz to odpowiem: jeszcze jest sporo czasu do egzaminu i personalny skład Komisji nie został jeszcze ostatecznie ustalony.

Link to comment
Share on other sites

Do 18 kwietnia zostało przedłużone przyjmowanie zgłoszeń na Wystawę Psów Rasowych w Bydgoszczy w dniu 3 maja. Jest więc jeszcze możliwość połączenia egzaminu psa terapeutycznego 2 maja z wystawą 3 maja. Zapraszam.

Link to comment
Share on other sites

Sklad komisji jest wazny. Bo sa i tacy, którzy oprocz papieru chac miec pewnosc ze ich psa oceniaja ludzie, kotrzy sa DOSWAIDCZONYMI trenerami i moga wychwycic potencjalne nieprawdlowe zachowania psa.

Chyba zapominamy o pierwotnej idei egzaminu dla psa terapeuty. Nie chodzi o papier tylko o rzetelną ocene zachowania psa.

Link to comment
Share on other sites

Kto może być członkiem Komisji Egzaminacyjnej - wymagane kwalifikacje i DOŚWIADCZENIE - opisane jest w wytycznych do egzaminu. Egzamin jest sprawdzianem predyspozycji i umiejętności psa terapeutycznego. Jeśli pies nadaje się i ma odpowiednie wyszkolenie - zda egzamin, jeśli nie ma - trudno, tutaj nie pomoże chryzma właściciela...

Link to comment
Share on other sites

Nie rozumiem co ma charyzma własciciela psa do imiennego składu komisji egzaminacyjnej.
To jakby odpowiedź na zupełnie inne pytanie, które nie zostało zadane :
np. takie
"czy ja lewka skoro mam wspaniały charakter, jestem komunikatywna, ładna,uczciwa i bezinteresowna zdam egzamin z moim wyszkolonym psem, który jest agresywny, nadpobudliwy, ale po odpowiednim przygotowaniu ma szanse na zaliczenie egzaminu. " ;)

Zgadzam się, że pies bez predyspozycji do określonej pracy i bez wyszkolenia nie powinien zdac egzaminu bez wzgledu na skład osobowy komisji.

Jednak zapraszając osoby z psami na egzamin warto odpowiedzieć na pytanie kto imienie będzie egzaminował psy.
Np. na egzaminach, zawodach posłuszeństwa zawsze podaje się nazwisko sedziego.
Znam nazwiska wspaniałych ludzi ze świata kynologii ( z Warszawy, z Krakowa, Gdańska i innych duzych miast) dla spotkania z którymi zdecydowałabym się jechać do Bydgoszczy ponieważ są dla mnie autorytetami lub zwyczajnie je lubie.
To żadna nowina, przecież i dla wystawcy psa nazwisko sedziego jest na tyle ważne, że gna ze swoim psem przez cały kraj.
Staram się napisać jak najbardziej zrozumiale, nie chce byc posądzona o bicie piany.
Tylko zgadzam się, że jezeli mam jechać na odpłatny egzamin, chce wiedzieć kto - imiennie będzie mnie egzaminował.
Informacja , ze bedzie to komisja: skladajaca się z kynoterapeuty, trenera/egzaminatora i sekretarza bez personalnego skladu to moim zdaniem malo.
Szanuje Wasze starania, zeby wszystkiemu nadac ogolnopolskie znaczenie.
Uporządkować.
Ale nie budzi zaufania brak imion i nazwisk osob z Komisji.
Przecież te osoby muszą mieć wolny termin w dniu egzaminu.
Nie sadzę, żeby w Bydgoszczy ogólnodostepni kynoterapeuci, trenerzy i sekretarze luzem biegali po ulicach, zawsze wolni i zawsze gotowi do egzaminowania.
Mam nadzieje, ze wyrazilam dokladnie o co mi chodzi.

Link to comment
Share on other sites

RMX
A mnie zdziwiła twoja odpowiedz.
Znajac nazwiska osob które beda egzaminowały psy, mam możliwośc zorientowania sie nie tylko jakimi metodami sami szkola psy i jak są sami wyszkoleni, ale rownież czy mają wiedzę i kompetencje do tego aby to robić. Mam możliwośc zweryfikowania tego czy sa to ludzie ze ZKw P czy też szkoleniowcy z Alteri lub innej organizacji. I to co najważniejsze, czy to co mówia o swoich kompetencjach jest prawdą. To samo sie tyczy kynoteraopeutów/dogoterapeutów. Mam prawo to wiedzieć tym bardziej ze za to mam zapłacić, a życie mnie nauczyło ostrożnosci.
Wiecej pytan nie mam. Pozdrawiam
Majka

Link to comment
Share on other sites

Powtórzę [quote name='rmx']... jeszcze jest sporo czasu do egzaminu i personalny skład Komisji nie został jeszcze ostatecznie ustalony.[/quote] Różne są sytuacje losowe i plany często "biorą w łeb". Dlatego, skład Komisji Egzaminacyjnej będzie ostatecznie ustalony tydzień przed Egzaminem gdy wszystkie zaproszone osoby potwierdzą swój udział w Komisji.

Link to comment
Share on other sites

Egzamin Pies Terapeutyczny organizowany przez Polskie Towarzystwo Kynoterapeutyczne 2 maja w Bydgoszczy poprowadzi Komisja Egzaminacyjna w składzie:
- Andrzej Kłosiński, Kraków - Przewodniczący
- Elżbieta Cieplińska, Inowrocław - Członek
- Włodzimierz Cioć, Bydgoszcz - Sekretarz

Zapraszamy, jeszcze można zgłosić swojego psa !

[URL="http://www.kynoterapia.eu/formularze/egzamin_psa_zgloszenie.pdf"]>>>> Pobierz Formularz zgłoszenia psa[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...