Jump to content
Dogomania

Mucha miniaturowa sznaucerka MA DOM- zostaje w DT


dorobella

Recommended Posts

  • Replies 348
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Anula']Gabrysiu,tak jak obiecałam wcześniej dołożę się do sterylki Muszki w kwocie 50zł.Proszę podaj mi na pw dane do przelewu.
Oby udało się Tobie złapać Muchę i jakoś wykąpać i dostarczyć na sterylkę,to będzie super.Rozumiem,że sterylka w Wołowie jest,tak?
Moim zdaniem jak wynika z wątku,to będzie ciężki orzech do zgryzienia,no ale może być całkiem niespodziewana sytuacja,że pod wpływem stresu sunia złagodnieje i jej zachowanie będzie inne od oczekiwanego.Masz Gabrysiu jakiś kaganiec w domu,tak na wszelki wypadek?[/QUOTE]

Koszty sterylki biorę na siebie. Torebka poszła za 120zł, a w międzyczasie zrobiłam jeszcze jedną torebkę dla Magdy, która jest z tego forum - więc postanowiłam kasę z jej torebki dołożyć na sterylkę.
Mam tylko taki szmaciany "kaganiec".

Link to comment
Share on other sites

Jestem tam stałą deklarowiczką (na Akcji Sterylizacja), a w sumie sunia będzie u mnie na dt. Tam co prawda trzeba zgłaszać z wyprzedzeniem, ale może się to powiedzie. Deklarowicz ma zwrot całości, a niedeklarowicz otrzymuje zwrot 50%, to też coś. A ewentualne pieniążki z bazarku i datków od ludzi na odrobaczenie/odkleszczanie, odpchlanie, szczepienie itp. Ona jest zaszczepiona p/wściekliźnie? Jak się nie daje złapać, to chyba nie...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Poker']Nic nie pozostaje jak zgłosić sunię do Akcji Sterylizacji.
Oj, marako , mam nadzieję ,że Muszka szybko się ucywilizuje, nie będzie takich problemów jak z Gosią czy Kredką. Trzymam kciuki.[/QUOTE]

Też mam taką nadzieję, bo wygląda na to, że będę przez jakiś czas miała 2 tymczasy, więc wolałabym, żeby szybko zrobiły się adopcyjne. W dodatku oba małe, wiec jak dla mnie zagadki (zwykle miewam nieco większe i lepiej rozumiem się z psami o rozmiarach co najmniej 20 kg, im więcej, tym bardziej).

To co, zgłaszać tam sunię (na AS)?

Link to comment
Share on other sites

Myślę ,że zgłaszać, szkoda czasu.
A ja jednak wolę maluchy, przed dużymi psami czuję respekt.
Zresztą od dziecka zawsze lubiłam wszystko malutkie wręcz miniaturowe.
A to drugie, to co to będzie? 5 psów to już wyzwanie. Dobrze ,że na spacery nie trzeba chodzić daleko.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Poker']Myślę ,że zgłaszać, szkoda czasu.
A ja jednak wolę maluchy, przed dużymi psami czuję respekt.
Zresztą od dziecka zawsze lubiłam wszystko malutkie wręcz miniaturowe.
A to drugie, to co to będzie? 5 psów to już wyzwanie. Dobrze ,że na spacery nie trzeba chodzić daleko.[/QUOTE]
Drugie to szkrab z Radomska. Ale mam na oku kogoś, kto chciał takiego na ds, może się uda. A jak nie, to szybko znajdzie dom, jak przestanie niszczyć w mieszkaniu. Miałam już dwie tymczasowiczki w tym samym czasie, jak małe, to daje się przeżyć.

Zgłoszę w takim razie Muchę do sterylki. Chyba Gabrysia nie będzie protestować. Kasa przyda się na inne wydatki związane z sunią, gdyby chciała te z torebki zainwestować w Muchę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gabriela.boczarska']Pierwsza próba niestety skończyła sie niepowodzeniem. Spróbuję jej do jedzenia dać usypiające- i jak będzie mniej żwawa, to wtedy spróbuję złapać. - II próba wieczorem.[/QUOTE]

Kurcze, z tym to uważaj, bo nadal jest zimno - jak sunia zje i ucieknie to jeszcze gdzieś zamarznie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gabriela.boczarska']Dostałam jakiś żel-ponoć bezsmakowy- lekarka mówiła, że po 15 minutach już powinien zadziałać. Kupilam czapi w puszce - Mucha je nie gryzie, tylko od razu łyka- a o to mi w sumie chodziło- wstrzyknę żel do środka i zobaczymy.[/QUOTE]

Pewnie Sedalin w żelu. Obserwuj ją, bo sedalin działa różnie na psy. Mam nadzieję, że Mucha zaśnie :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Anula']Jeżeli to Sedalin to psa można i osiem godzin łapać i trzeba go obserwować,zależnie jak zadziała na organizm,nawet czytałam,że nie koniecznie pies może być otumaniony i nie reagować na Sedalin.[/QUOTE]

A ja to nawet wiem z doświadczenia, że pies może nie zareagować na Sedalin, pomimo zwiększenia dawki. Miejmy nadzieję, że Gabrysia sobie poradzi.

Link to comment
Share on other sites

Rozmawiałam z Janusem- mówił że teraz nie da rady jej przyjąć-że dopiero w czwartek ( w środę mam przedzwonić i się upewnić). Sterylka idzie po części z urzędu miasta - więc reszta kasy jakby co zostanie na karme, albo co innego - albo w ostateczności na palmera...
Jak 8 h po tym żelu- to faktycznie lepiej z rana. Tylko teraz nie wiem czy ją jutro łapać, czy się wstrzymać do czwartku:-/

Link to comment
Share on other sites

Jeśli sterylka częściowo z Urzędu Miasta, to nie zgłaszam jej na AS, bo faktura pójdzie do UM.

Lepiej rano łapać, bo widać coś. Jeśli to zostawisz do czwartku, termin sterylki będzie zaklepany, a nic nie wyjdzie z łapania, to bieda. Optymalnie wg mnie - środa, bo jak nie wyjdzie, to pozostanie czwartek rano. A teraz obłaskawiać jedzonkiem. A w sumie jakby to było jutro, to może 2 dni dasz radę przetrzymać ją u siebie, a przynajmniej jakaś rezerwa w razie niepowodzenia.

Link to comment
Share on other sites

To jutro z rańca łapię. Ja ją dam radę przetrzymać- bardzo się tylko boje, że jak ją już złapię, to jak pójdę z nią na spacer, to mi jakoś się uwolni z tego wszystkiego (szelki, obroża) i pryśnie-może i panikuję, pewnie tak.
Najpierw to muszę ją złapać... :-/

Po sterylizacji obaczę ile wet mnie skasuje i resztę dam Ci razem z Muchą- napewno się przyda:-)

Link to comment
Share on other sites

nie wiem dlaczego nie zapisałam wcześniej tego wątku...


a my mamy kolejną malutką kudłatkę w potrzebie :(

[h=1][URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/240439-PILNE%21%21-Malutka-kud%C5%82atka-z-wrzodem-na-oku-szuka-DT%21%21%21-ok-Krakowa"]PILNE!! Malutka kudłatka z wrzodem na oku szuka DT!!! ok Krakowa[/URL][/h]http://www.dogomania.pl/forum/threads/240439-PILNE!!-Malutka-kud%C5%82atka-z-wrzodem-na-oku-szuka-DT!!!-ok-Krakowa

[URL="http://img5.imageshack.us/i/oczko8.jpg/"][IMG]http://img5.imageshack.us/img5/8374/oczko8.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...