Jump to content
Dogomania

Yorki na allegro!!!


Ewelina & Hera

Recommended Posts

  • Replies 2.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Sarah']Nie chcę podawać nazwy tej hodowli. Ja nie chcę mieć problemów. Tylko powiem, że jest to blisko granicy Polsko - Słowackiej. Nawet teraz spotkałam się z czymś takim, że jak chce suczkę z rodowodem to muszę dopłacić 400zł to jej rodowód pan może zrobić jeżeli nie chce to mogę brać ją odrazu bez rodowodu i za niższą cenę. On mi mówił, że rodowód to nie problem. Nie wiem co to oznaczało, ale zrezygnowałam. [/QUOTE]
A jakie mogłabyś mieć problemy podając nazwę hodowli?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bluerat']A jakie mogłabyś mieć problemy podając nazwę hodowli?[/QUOTE]

Też nie widzę nic złego w podaniu nazwy hodowli.
Tym bardziej, że hodowczyni nie chce zarobić na psiakach, mówi o ich wadach itd itd

Moim zdaniem to jest super podejście do hodowli.

Link to comment
Share on other sites

widziałam tego mikrusa już jakiś czas temu.
piesek zmarł bodajże w wieku kilku lat.
jego właścicielka baaardzo go kochała, co widać było po tym jak bardzo stara się go "wypromować" w tv, w gazetach, w internecie.
piesek miał nawet własny blog.
napewno te kamery, te wyjazdy na jakieś tam konferencje, to wszystko bardzo go uszczęśliwiało...

Link to comment
Share on other sites

[url]http://allegro.pl/miniaturowa-suczka-laleczka-5mc-1kg-york-yorki-i1455436868.html[/url]
przyznam się że jestem w szoku - sunia ma kopiowany ogon
w 1997r weszła w życie ustawa o ochronie zwierząt dopuszczająca zabiegi tylko dla ratowania zdrowia lub życia zwierząt
kopiowanie ogonów czy uszu nie podlega pod tą kategorię

Ok, wiem, na polskich wystawach jest mnóstwo kopiowanych psów, amstaffy czy dobermany kopiowane są nadal lepiej oceniane, ludzie wolą kopiowane bo groźniej wyglądają, ale yorki???

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bluerat'][url]http://allegro.pl/miniaturowa-suczka-laleczka-5mc-1kg-york-yorki-i1455436868.html[/url]
przyznam się że jestem w szoku - sunia ma kopiowany ogon
w 1997r weszła w życie ustawa o ochronie zwierząt dopuszczająca zabiegi tylko dla ratowania zdrowia lub życia zwierząt
kopiowanie ogonów czy uszu nie podlega pod tą kategorię

Ok, wiem, na polskich wystawach jest mnóstwo kopiowanych psów, amstaffy czy dobermany kopiowane są nadal lepiej oceniane, ludzie wolą kopiowane bo groźniej wyglądają, ale yorki???[/QUOTE]

Sunia z rodowodem?
Warto byłoby się spytać z jakim rodowodem ......
Sami wiecie, że to różnie bywa z tymi "rodowodami" .....
Tym bardziej, że mała ma obcięty ogonek - ja już nie pamiętam kiedy na wystawie widziałam yorka z kopiowanym ogonkiem.... chyba tylko w klasie weteranów!

Szczerze... to moje szczeniaczki gdy je wydawałam ważyły ok 1kg - jako dorosłe psy mają wagę 3-3,2kg.
Ja sobie nie wyobrażam dorosłego yorczka - mikruska....
Yorczka, który nie może wskoczyć na tapczan.... yorczka który nie wejdzie po schodach do domu.....yorczka który nie biega z innymi psami (Onkami itd)..... yorczka który jest wielkości świnki morskiej albo królika miniaturowego..... dla mnie to nie pies.... to jest biedne maleństwo które prędzej czy później zachoruje i..... pożegnamy się z nim w wieku 3-5lat, a nie 12-15.....

Link to comment
Share on other sites

sunia jest niewystawowa, to może kopiowali jej ogonek żeby się lepiej sprzedała, kto wie...
warto by też było spytać z JAKIM RODOWODEM jest suczka,bo ja np pkpr NIE UZNAJĘ jako rodowodu....
i z jakiej hodowli....
myślę że część wetów "obcina" ogonki na prośbę właścicieli. Pamiętam jak moje pierwsze mioty yorków miały kopiowane ogony, przychodził wet do domu, to był bardzo szybki zabieg, szczenięta czuły się po nim dobrze, krwi była może kropelka.
wilcze pazury nadal są niedopuszczalne, obcina się je, też małym szczeniętom, też bez znieczulenia.
tatuaże to większe cierpienie dla psa niż kopiowanie ogona(o ile wykonane u kilkudniowego szczenięcia, profesjonalnie).
Niemniej, teraz nie wyobrażam sobie yorka bez ogona:)

Link to comment
Share on other sites

1456611039 3 letnią suczkę rasy YORK, Suczka jest w zaawansowanwj ciąży,termin porodu wypada na początek marca.Ojcem jest znakomity reproduktor z rodowodem po Championach.Suczka była już dwa razy szczenna,miała 4 i 5 szczeniąt, W przeszłości chyba miała złamaną łapkę bo czasami ją podkurcza,lecz to nie przeszkadza w macierzyństwie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Anastazja&Aleksander']1456611039 3 letnią suczkę rasy YORK, Suczka jest w zaawansowanwj ciąży,termin porodu wypada na początek marca.Ojcem jest znakomity reproduktor z rodowodem po Championach.Suczka była już dwa razy szczenna,miała 4 i 5 szczeniąt, W przeszłości chyba miała złamaną łapkę bo czasami ją podkurcza,lecz to nie przeszkadza w macierzyństwie.[/QUOTE]


CHYBA złamaną łapkę? tzn że suczka z rąk do rąk trafia, albo właściciel sam nie wie, czy miała tą łapkę złamaną czy nie, zbyt zajęty jest liczeniem kasy ze szczeniąt. Cena jak za rodowodową, ładną suczkę!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sarah']Czyli jak ja bym je nabyła to muszę wykastrowac pieska tak? A może ta sunia skoro taka mała to cieczki nie ma? Albo on skoro ma jedno jąderko to jest niepłodny? A przecież to jest jej brat ten piesek. I jest od niej większy.[/QUOTE]

Jak już pisano, jąderko w jamie brzusznej bardzo często rakowacieje i trzeba je w miarę szybko usunąć.
Jeśli ma jedno jądro w mosznie to jak najbardziej może być płodny, i może pokryć sunię, czy to jego siostra czy też nie ;) Nie ryzykowałabym, bo ciąża u tak malej suni może się skończyć tragicznie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='vikiii']Sunia z rodowodem?
Warto byłoby się spytać z jakim rodowodem ......
Sami wiecie, że to różnie bywa z tymi "rodowodami" .....
.....[/QUOTE]

[quote name='pa-ttti']
warto by też było spytać z JAKIM RODOWODEM jest suczka,bo ja np pkpr NIE UZNAJĘ jako rodowodu....
i z jakiej hodowli....
[/QUOTE]

No właśnie jak to jest z tymi rodowodami?
Kupiłam suczkę z rodowodem, mała ma tatuaż w pachwinie, metrykę i książeczkę.
Po czym mam poznać jaki ma rodowód?

Przepraszam jeśli to głupie pytana ale naprawdę nie wiem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pa-ttti']Anastazja proszę Cię nie popełniaj tego błędu, bo zacznę wątpić.....myślałam że wiesz co to jest rodowód i PO CO JEST, i dlaczego psów bez rodo się nie kupuje......załamałaś mnie w tym momencie.[/QUOTE]


zdjęcie z aukcji zakupiłam psa mało kłopotliwego, a z żywych się wyleczyłam zapewne do momentu kiedy koleżanka mi czegoś nie pokaże :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...