Jump to content
Dogomania

Yorki na allegro!!!


Ewelina & Hera

Recommended Posts

  • Replies 2.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

jaka kalkulacja........pies o wadze 900gram(zdrowy? ciekawe czy miał robione badania na rzepki,stawy, tchawicę, oczy, ciemiączko, że właściciel stwierdza że zdrowy...)
swoją drogą, reproduktor bez rodowodu to też dosyć ciekawe zestawienie słów......takich oksymoronów od groma na allegro...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pa-ttti']jaka kalkulacja........pies o wadze 900gram(zdrowy? ciekawe czy miał robione badania na rzepki,stawy, tchawicę, oczy, ciemiączko, że właściciel stwierdza że zdrowy...)
swoją drogą, reproduktor bez rodowodu to też dosyć ciekawe zestawienie słów......takich oksymoronów od groma na allegro...[/QUOTE]

No tak reproduktor......chyba reproduktor pseudo:shake:

Link to comment
Share on other sites

tzn wiesz Katasza, jednemu psu łzawią bardziej, innemu mniej. jedna moja yorczka nie ma nigdy załzawionych oczu, nie miała też nigdy kamienia na zębach, druga ma non stop załzawione a na zębach kamień niesamowicie szybko jej sie robi, a jedzą to samo...
i to nie wynika z tego że o jedną dbam, o drugą nie, po prostu chyba takie ma skłonności.
dodam że jedna ma figurę ok, a ta z super zębami jest spasiona i od wiosny zmieniam jej karmę na light:)
ale ogólnie po psie widać czy zadbany jest czy nie, a szczególnie po yorkach to widać.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Balbina12']1428006809
Myślałam,że padnę...SZOK![/QUOTE]


napisałam maila do tego pana, z pytaniem czy pies jest przebadany,skoro stwierdza że jest zdrowy. i wiecie co? przed chwilą ten pan do mnie dzwonił, nie udzielił mi odpowiedzi na moje pytania odnośnie zdrowia psa, był za to bardzo niemiły...widocznie oburzył go fakt, że pytam o sprawy które dla niego są chyba drażliwym tematem

Link to comment
Share on other sites

Tak tu sobie pokazujemy różne aukcje allegro nt. nierasowych yorków. A mi przyszedł do głowy pewien pomysł. Czy na FB jest jakaś osoba, bądź grupa o nazwie np. Rasowy = Rodowodowy, albo "Nie kupuj psa z pseudo"? Bo jeśli nie, to warto coś takiego założyć i rozsyłać po znajomych.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pa-ttti']napisałam maila do tego pana, z pytaniem czy pies jest przebadany,skoro stwierdza że jest zdrowy. i wiecie co? przed chwilą ten pan do mnie dzwonił, nie udzielił mi odpowiedzi na moje pytania odnośnie zdrowia psa, był za to bardzo niemiły...widocznie oburzył go fakt, że pytam o sprawy które dla niego są chyba drażliwym tematem[/QUOTE]

Nie dziwi mnie to.
Dla niego najważniejsze że ma "mikrusa" i może ładną kasę za niego wyciągnąć.

Ta jego kalkulacja:
[FONT=Times New Roman][SIZE=4]Przykładowo, cena krycia takim mikrusem wynosi [COLOR=#b10000]250-300 złotych[/COLOR], więc wystarczy [COLOR=#b10000]10-12 [/COLOR]kryć aby koszt zakupu pieska zwrócił się całkowicie.[/SIZE][/FONT]

Dużo ludzi się na to może chwycić.

Przeciętny "Kowalski" nie pomyśli że to może być psiak z problemami.

"Kowalski" nie pomyśli też, że za tą samą cenę może kupić ładnego psiaka z papierami, zrobić mu hodowlankę i jeśli chce by psiak "się zwrócił" wystarczy pokryć 2-3 suczki hodowlane (a nie 10-12 kryć)
Przecież cena za krycie to co najmniej 1.000zł - nie słyszałam żeby ktokolwiek krył za niższą cenę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dorotan']Ja bym za darmo nie wzięła tego psa, właśnie ze względu na tą jego mikroskopijność, a co dopiero żeby takie pieniądze wydawać.
Chomiki to są w sklepach zoologicznych po 15 zł.[/QUOTE]

No widzisz Ty byś nie wzięła nawet i za darmo takiego mikrusa,ale większość ludzi patrzy właśnie niestety na wagę,jak już pisałam u mnie pierwsze pytanie brzmi nie o anatomię i inne sprawy ani nawet o cenę krycia..ale ile mój pies waży?????

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agamewa']No widzisz Ty byś nie wzięła nawet i za darmo takiego mikrusa,ale większość ludzi patrzy właśnie niestety na wagę,jak już pisałam u mnie pierwsze pytanie brzmi nie o anatomię i inne sprawy ani nawet o cenę krycia..ale ile mój pies waży?????[/QUOTE]
Bo głupie i ciemne ludziska nie szukają yorków tylko długowłosych chomików.
Naprodukują karzełków z problemami zdrowotnymi i potem się dziwicie jak ludzie mówią, że york to żyje 3-5 lat. Tak żyją niestety te mikrusy, tyle co chomik albo świnka morska.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dorotan']Bo głupie i ciemne ludziska nie szukają yorków tylko długowłosych chomików.
Naprodukują karzełków z problemami zdrowotnymi i potem się dziwicie jak ludzie mówią, że york to żyje 3-5 lat. Tak żyją niestety te mikrusy, tyle co chomik albo świnka morska.[/QUOTE]

Niestety....:(

Edit:I jeszcze propozycje kryć na lewo suk bez hodowlanki:shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agamewa']Niestety....:(

Edit:I jeszcze propozycje kryć na lewo suk bez hodowlanki:shake:[/QUOTE]
A potem by pisali w ogłoszeniach, że u szczeniaków to same Bakaraty we krwi płyną.

[quote name='Katasza']Świnki morskie żyją nawet do 12 lat - tak na marginesie :P[/QUOTE]
uuuuuuułaaaaa to dłużej niż mikroyorki.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agamewa']No właśnie,to był by chwyt reklamowy..po Bakaracie...[/QUOTE]
Ale ile byś zarobiła na tych lewych kryciach! Piorunem by Ci się zwróciło za kupno repa. Ty normalnie nie wiesz co tracisz. Idiota kupi długowłosą mysz za 2900 i będzie trzepał forsę aż miło, żeby mu się szybko zwróciło, a Ty czekasz na ładną zdrową suczkę, żeby potomstwo było udane i tracisz. Nie umiesz robić interesów.;))

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...