Jump to content
Dogomania

Yorki na allegro!!!


Ewelina & Hera

Recommended Posts

Szukam dalej po ogłoszeniach suczki odchowanej, dorosłej i nic znaleźc nie mogę. Chyba się zdecyduję na tą z Zielonki [url]http://allegro.pl/york-yorki-yorkshire-terrier-rodowodem-sunia-mini-i1323924041.html#gallery[/url], ale ta cena trochę wysoka, kurcze no nie wiem. Ja nic w tym necie znaleźc nie umiem. ;(

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

to nie to ze nie umiesz znaleźć tylko nic nie ma, jak są dorosłe to są to psy zniszczone, aby brać takiego psa potrzeba cierpliwości i zasobnego portfela gdyż nigdy nie wiadomo co się weźmie, a jak już są takie roczne to są bardzo drogie, wolałabym kupić psa z rodowodem( teraz mi sie tak zmieniło) ale jak coś jest w typie co by sie chciało to cena kosmiczna a jak się szuka psa do domu to 2 tys i więcej uważam ze jest duza kwota.Poczekaj po świętach beda sie wyzbywać, nie kupuj na sile. Swoje kupiam bo wiedziałam ze te a nie inne pod impulsem
teraz patrze oglądam ale nic mnie nie ujęło, ale to zapewne ze szukam podobieństw moich aniołków które odeszły za tęczowy most.

Link to comment
Share on other sites

Dzwoniłam , do związku w sprawie hodowli Sweet Candy i dowiedziałam się że jej właścicielka jest zawieszona. W okresie zawieszenia nie może robić żadnych ruchów - zwłaszcza sprzedawania psów.... tak więc nie wiem jakie będzie obudzenie nowych włascicieli tych yorków jeśli się dowiedzą że moga być tylko maskotką. Wracając do zdjęć na stronie to zauważyłam że zdjęcia się różnią i że przedstawiają różne zwierzęta zwłaszcza jeśli chodzi o pieska Magic King. Ponieważ pies jest synem mojego psa od dawna się nim interesuję jak wygląda i zadziwiły mnie te straszne zdjęcia z wystawy w maju br w Bytomiu [URL="http://www.yorkland.home.pl/index.ph...330&lang=pl_PL"][COLOR=#4444ff]http://www.yorkland.home.pl/index.ph...330&lang=pl_PL[/COLOR][/URL]
-alboo jest to ten sam pies tak okropnie zaniedbany albo zupełnie inny, to stworzenie wygląda jak suka do hodowlanki a nie pies z tytułami.
Bo jak się przyjrzeć już tym fotkom zbiorowym to pies maszerujący w grupie wygląda zupełnie inaczej od tego zwierzątka na stole - o wiele lepiej. A na pewno jest ciemniejszy od tego na fotkach i nawet ciemniejszy od tego co wygrał klasę. Widac że ma dłuższą brodę i nie tak wystrzępiony płaszcz/. Przypuszczam że pewnie fotka wystawianej w tym dniu suki tej samej włascicielki ze stołu trafiła omyłkowo na Yorkland jako Magic King.
A to link do tego samego psa z poprzedniego sezonu gdzie już w klasie mlodzieży wyglądał o niebo lepiej od tego na fotkach w z maja - chociaż włascicielka ta sama - Nie uwierzę by ten pies przez kilka miesięcy się tak diametralnie zmienił na niekorzyść -pomijając włosy - głowę ma zupełnie inną.
[B][URL]http://www.yorkland.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=416&Itemid=51&lang=pl_PL[/URL][/B]
[B]Zw.Mł. NJwR - MAGIC KING Sweet Candy[/B], Anna Hawranek
To jest akurat mniej ważne czy pies jest ładny czy brzydki ale ważne jest to czy te pieski można uznać za rodowodowe - czy nie?
Mam nadzieję Paulino że znajdziesz sunię dla siebie - ja bym wolała kupić szczenię - nawet jeśli kilkumiesięczne to jednak lepiej szczeniaczka niż starsze zwierzątko które będzie tęsknić za włascicielem. Zwróć się do związku a wybiorą ci hodowlę i polecą fajne szczenię.

Link to comment
Share on other sites

kontiki, nie rozumiem troszkę tego co napisałaś- że pies wygląda jak suka do hodowlanki a nie reproduktor z tytułami...tzn że suka do hodowlanki może wyglądać okropnie? moim zdaniem zbyt pochopnie nadaje się sukom tytuły hodowlane, bo do hodowli powinny być "używane" tylko bardzo ładne psy. takie moje zdanie.
a wracając do tego konkretnego psa: na pierwszym linku wcale nie wydaje mi się on brzydki, jest to ładny pies, ale słabo uczesany po prostu. na drugim już widać że wystawca więcej pracy włożył w przygotowanie go do wystawy.
ale to chyba nie ten sam pies na obu zdjęciach-no chyba że właścicielka go zafarbowała przed drugą wystawą, bo kolor zdecydowanie bardziej nasycony.

Link to comment
Share on other sites

jeszcze wracając do psa Magic King- nie zgodzę się że jego zdjęcie na yorklandzie i na stronie hodowli przemawia za tym że to nie ten sam pies. po prostu na tej wystawie w Bytomiu był jak dla mnie poprostu nieuczesany odpowiednio. może właścicielka nie zdąrzyła na czas...a może po prostu na yorklandzie pomylili zdjęcia? nie dopuszczacie wogóle takiej możliwości?

swoją droga, ciekawa jestem za co ta hodowczyni została zawieszona....zkwp zawiesza hodowców chyba w skrajnych przypadkach dopiero...?

Link to comment
Share on other sites

Pies, nie wygląda tak samo - ja widze cechy sucze w głowie - Pies ten z kl Mł ma wyraźny samczy wyraz. Ten z wystawy
póżniejszej w Bytomiu jest delikatniejszy ma wystrzępione wąsy brodę i bokobrody . Ten z klasy młodzieży już jako mlodszy ma długie wąsy i brodę - ciężki lejący włos bez tendencji do wystrzępienia - nawet dla laika, a co dopiero dla kogoś kto pielęgnuje yorki wystawowe, widać że to są dwa inne okazy.
To prawda że każdy pies powinien być przygotowany do wystawy ale tak to już jest w hodowlach wielkich, że przyklada się wiecej uwagi do pielegnacji psa czy suki wartościowej, a suke hodowlaną trzyma się bez papilotów, niekiedy bez olejków zapuszcza włosy sposobem naturalnym robi 3 wystawy i pod nożyczki. Po prostu zawaleni psami hodowcy nie mają czasu by pielęgnować wszystkie psy i suki które jadą na wystawę.To właśnie chciałam powiedzieć.
Ponieważ tam jest przewaga suk i tylko jeden pies pomyślałam że to pewnie suka - bo to że w rękach tej samej osoby jest pewne.

Link to comment
Share on other sites

Hodowczyni została na pewno zawieszona! Rozmawiałam dzisiaj z vice prezes Oddziału w Zabrzu - swojego czasu, wytoczyłam tej pani sąd koleżeński i miała być zawieszona, związek warunkowo zgodził się utrzymać ją w gronie członków pod warunkiem rozliczenia się ze mną. Natomiast przez ten czas napływają kolejne sprawy które sprawiły to zawieszenie. Teraz jest kwestia tego czy będzie to zawieszenie czy całkowite wydalenie.Jeśli chodzi o zdjęcia Magic Kinga ze strony to mam wątpliwości czy zdjęcie portretowe przedstawia faktycznie tego psa. Natomiast to zdjęcie z newsów może przedstawiać(chociaż nie jestem pewna)tego psa ponieważ okaz na nim pokazany jest w typie mojego psa czyli jego ojca.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kontiki'] lepiej szczeniaczka niż starsze zwierzątko które będzie tęsknić za włascicielem. Zwróć się do związku a wybiorą ci hodowlę i polecą fajne szczenię.[/QUOTE]
ja po moich psach nie widziałam aby tęskniły za właścicielami, Toska jak wpadła w ręce już do nich nawet podejść nie chciała.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pa-ttti']jeszcze wracając do psa Magic King- nie zgodzę się że jego zdjęcie na yorklandzie i na stronie hodowli przemawia za tym że to nie ten sam pies. po prostu na tej wystawie w Bytomiu był jak dla mnie poprostu nieuczesany odpowiednio. może właścicielka nie zdąrzyła na czas...a może po prostu na yorklandzie pomylili zdjęcia? nie dopuszczacie wogóle takiej możliwości?
...?[/QUOTE]
Odpowiedziałam bardzo wyczerpjąco na wszystkie twoje zaczepne wątpliwości. Natomiast muszę jednak zacytować swój własny tekst wyżej by ci pokazać że to ty niedoczytałaś mojej myśli
[QUOTE Widac że ma dłuższą brodę i nie tak wystrzępiony płaszcz/. Przypuszczam że pewnie fotka wystawianej w tym dniu suki tej samej włascicielki ze stołu trafiła omyłkowo na Yorkland jako Magic King....[/QUOTE]
Wyraźnie napisałam omyłkowo więc dopuszczam myśl że pomylono zdjęcia(:

Link to comment
Share on other sites

Na wystawie nie ma możliwości podstawienia suki za psa ale zamiana fotek jest możliwa - zdarza się bardzo często. Znam osoby ktore polują na nieudane fotki konkurecji i wysyłają je na Yorkland. Nawet straszą zwierzęta - więc troszke ten światek znam i nie przykladam wagi do tego co widzę na Yorklandzie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Anastazja&Aleksander']ja po moich psach nie widziałam aby tęskniły za właścicielami, Toska jak wpadła w ręce już do nich nawet podejść nie chciała.[/QUOTE]



Moje psy brane w wieku 5 i 7 miesięcy - papillon i york miały syndrom kenelu - niestety bardzo cięzko i trwa to kilka lat wyprostować taką psychikę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kontiki']Moje psy brane w wieku 5 i 7 miesięcy - papillon i york miały syndrom kenelu - niestety bardzo cięzko i trwa to kilka lat wyprostować taką psychikę.[/QUOTE]
oczywiście napisze ze się nie znam ale to musiały mieć jakieś skrzywienia u hodowców, moim pieską nic nie dolegalo poza zniszczonymi zebawi wlosami skora, a i manier też nie posiadały, psa oduczyłam sikania po 4 miesiącach.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='paulina200']Proszę dziewczyny pomóżcie co byście zrobiły na moim miejscu? Wzięłybyście tą sunię? [url]http://allegro.pl/york-yorki-yorkshire-terrier-rodowodem-sunia-mini-i1346610323.html[/url] czy warta jest tych ieniędzy ? Czy ładna jest ?[/QUOTE]

ja swym amatorskim okiem powiem ze osobiście była w moich obserwowanych, ale jak dla mnie ma za jasny włos na głowie a te ciemne pasma przy pyszczku nie dodają jej uroku.
Ale to tylko moja amatorska opinia.
nie śpiesz się poczekaj miesiąc dwa ludzie w styczniu będą sprzedawać to co dla nich najmniej cenne, w tych miesiącach ludzie są spłukani wiec wesz... to było złośliwe i kąśliwe ale właśnie to widzę gdy od lat przeglądam ogłoszenia, wystarczy popatrzeć o teraz się dzieje na gratce

Link to comment
Share on other sites

[quote name='paulina200']Proszę dziewczyny pomóżcie co byście zrobiły na moim miejscu? Wzięłybyście tą sunię? [URL]http://allegro.pl/york-yorki-yorkshire-terrier-rodowodem-sunia-mini-i1346610323.html[/URL] czy warta jest tych ieniędzy ? Czy ładna jest ?[/QUOTE]
Moim skromnym zdaniem uważam, że suczka jest bardzo ładna. Widać , że zadbana, włos pielęgnowany. Warto by było zadzwonić, wypytać o rodziców, co to za hodowla w ogóle a może i zejdą z ceny?
Tak czy inaczej powodzenia życzę ;)

Link to comment
Share on other sites

Dzwoniłam tam i pani powiedziała, że 200zł opuści, że suczka jest bardzo dobrego pochodzenia i, że w rodowodzie ma wpisanych dziadków i pradziadków (szczerze powiem nie wiem czemu ona mi to 3 razy podkreślała). Nie wiem co to za hodowla, mówiła mi, że ma jeszcze kilka suczek, ale nie na sprzedaż. Niektóre pieski sprzedaje z przyczyn finansowych. Zapytałam czy miała szczeniaki to powiedziała, że absolutnie nie, bo miała dopiero drugą cieczkę i nie wolno tak szybko dopuszczac do pieska, czyli wydaje mi się, że chyba jest uczciwa, bo nawet trochę się oburzyła jak o to zapytałam. A zapytałam tylko z ciekawości co mi powie, bo chciałam ją wyczuc. Ona ma na swoim drugim koncie Allegro do sprzedania szczeniaczki 11 tygodniowe i 5 miesięczne i 7 miesięczne. Troszkę zastanawiam się po jakiej matce je ma, ale chyba nie po tej suczce, którą chcę kupic :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Anastazja&Aleksander']ja swym amatorskim okiem powiem ze osobiście była w moich obserwowanych, ale jak dla mnie ma za jasny włos na głowie a te ciemne pasma przy pyszczku nie dodają jej uroku.
Ale to tylko moja amatorska opinia.
nie śpiesz się poczekaj miesiąc dwa ludzie w styczniu będą sprzedawać to co dla nich najmniej cenne, w tych miesiącach ludzie są spłukani wiec wesz... to było złośliwe i kąśliwe ale właśnie to widzę gdy od lat przeglądam ogłoszenia, wystarczy popatrzeć o teraz się dzieje na gratce[/QUOTE]

Właśnie nie wiem co mam robic, bardzo chciałabym już miec ja na święta, ale skoro mówisz, że będzie dużo taniej.... Nie wiem, zastanawiam się bardzo. Z drugiej strony tak sobie myślę, że ta suczka chyba jest ładna bardzo i jak się już nie trafi taki ładna? I będę żałowac? Albo kupię ją, a będą tańsze i też bardzo ładne... Nie wiem. A ta suczka chyba jest ładna, troszkę to czarne przy pyszczku tak jak mówisz jest nie bardzo efektowne, ale jest malutka, bo waży 2kg i chyba ma krótki pyszczek, a takie mi się bardzo podobają. Ale mam dylemat ... :(

Link to comment
Share on other sites

Jak dla mnie (ale podkreślam, że to jest moja opinia) to cena suczki jest zbyt wysoka. Żadnych osiągnięć nie ma (przynajmniej nic nie jest wypisane), a to jednak już dorosły pies jest, ma już utrwalone pewne zachowania itd itd, więc cena powinna być niższa niż takiego szczeniaka. Ale ja się na tych cenach nie znam, nie orientuję, bo nigdy się szczerze mówiąc nie interesowałam tym, może rzeczywiście dorosłe psy po tyle "chodzą". Ale suczka sama w sobie jest ładna :)

Paulina, a nie szukałaś na stronach hodowli, czy nie mają do sprzedania np. 4 czy 6 miesięcznych podrostków? Czy musi być koniecznie dorosły pies? I czy ma to być pies na wystawy?

edit: Mnie też zastanawia dlaczego wszędzie pisze że pies jest z hodowli ZKwP, a jednocześnie nie podaje nazwy tej hodowli? No i szczenię za 3500 to już "lekkie" przegięcie, tym bardziej że nie wiadomo nawet po jakich rodzicach (a zapewne rodzice championatów nie mają, bo wtedy pewnie hodowca by się tym chwalił...)

edit2: doczytałam, że sunia ma być dorosła, i nie na wystawy. Zaraz spróbuję coś poszukać.

Nie wiem czy były podawane:
[URL]http://allegro.pl/yorkshire-terrier-miniaturka-4-lata-i1345790941.html#gallery[/URL]
[URL]http://allegro.pl/york-yorki-yorkshire-suczka-rodowod-19-miesiecy-i1342044359.html#gallery[/URL]
[URL]http://allegro.pl/yorki-york-yorkshire-terrier-z-rod-mini-suczka-i1348608086.html[/URL]
[URL]http://allegro.pl/yorkshire-terrier-suczka-z-rodowodem-wyprawka-york-i1339940002.html#gallery[/URL]

Widzę że jednak te 2tys to nie przesadzona cena, bo na tych aukcjach też są podobne.

Link to comment
Share on other sites

[url]http://allegro.pl/yorkshire-terrier-miniaturka-4-lata-i1345790941.html#gallery[/url]
4 lata to sporo
włos mi się nie podoba, kolorystycznie, za jasna.
poza tym włosy zniszczone, regeneracja kosztuje.
gumka frotka a mimo to oczy naciągnięte .
długie paznokcie.
ciekawe co ma w zębach i jaki przebieg ze tak powiem
widać zaniedbana ale ja bym mogla ja mieć .
[url]http://allegro.pl/york-yorki-yorkshire-suczka-rodowod-19-miesiecy-i1342044359.html#gallery[/url]
ta mi się bardzo podoba, szkoda ze ja obcięli.
[url]http://allegro.pl/yorki-york-yorkshire-terrier-z-rod-mini-suczka-i1348608086.html[/url] ta chyba jest w oleju, stad ten nie za ładny wygląd,
wydaje sie być ładna, ale ty szukasz małych pyszczków :)
jak patrzyłam to hodowla od mojego pieska how know
[url]http://allegro.pl/yorkshire-terrier-suczka-z-rodowodem-wyprawka-york-i1339940002.html#gallery[/url] ta ma duze uszy i od dawna jest wystawiona urody laleczki nie posiada.
jestem laikiem i to tylko moje amatorskie zdanie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...