Jump to content
Dogomania

Yorki na allegro!!!


Ewelina & Hera

Recommended Posts

No więc jeden pan na allegro umieścił ogłoszenie o yorkach,niby nic w tym dziwnego,ale ten pan napisał,że rodzice ważą 1kg(wykroczenie wzorca,a po drugie jak i pies i suka mogą mieć taką samą wagę!!),ten szanowny pan napisał,że yorek jest bez wad genetycznych(wade już ma bo jak ma odziedziczyć po rodzicach wielkość to już jest poza wzorcem!)ZOBACZ KONIECZNIE INNE MOJE AUKCJIE GDZIE ZNAJDZIESZ DLA SIEBIE WYMARZONEGO PRZYJACIELA tak napisał,a więc yorka to nie jego jedyna ''hodowlana'' rasa.Jak ktoś kto ma hodowlę tej rasy może trzymac się mitu z nią związanego czyli ''miniaturki''!!!??Trzymajcie się z daleka od użytkownika o nazwie pompeo !!!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[FONT=Comic Sans MS][SIZE=3]Tacy ludzie są okropni, hodują yorki dla zysku oszukując innych ludzi :shake: Biedne pieski, jeśli rodzice ważyli 1 kg, to nawet nie chcę wiedzieć co będzie z tymi maleństwami. I mogą nie przeżyć, w końcu taka waga to już jest sporą wadą :shake: [/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Te yorki są bez rodowodu no i są bardzo biedne ogolnie wszystki psy wykorzystywane w pseudohodowlach są biedne:-(.A tutaj nie ma nawe się nad czym zastanawiać czy jest to pseudohodowla czy nie!Trzeba coś z tym zrobić!Tylko nie wiem co...:cool3:
Chyba dobrze by było jakby kazdy z nas napisał na allegro negatywny komentarz o tym użytkowniku no i można napisać do niej mail.Ja tam nie wiem co robi się w takich sytuacjach i czy wogóle się da coś zrobić czy te yorki będą dalej tak rozmnażne!Mogą nawet być rozmnażane w rodzinie!Mogą być pojone alkoholem tak jak ktoś mówił,aby zatrzymać wzrost:stormy-sad:!!
Nie wiem co można w tym kierunku zobić jak ktoś ma jakieś doświadczenia proszę pisać!Tak nie może być!!!

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Comic Sans MS][SIZE=3]A co da, że napiszesz negatywne komentarze? Jak już ktoś pisał, to znana handlara, więc na pewno dostawała takie komentarze i jak widać, nic sobie z tego nie robi.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Comic Sans MS][SIZE=3]Sama nie wiem, co można zrobić, może podać ją do TOZu, lub ZKwP, ale wątpię, żeby coś zrobili. Yorki są tak sprzedawane już od paru lat i z każdym rokiem jest ich coraz więcej (mówię o pseudohodowlach). Nie znam żadnej organizacji, która by się tym zainteresowała :shake: [/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Nic z tym sie nie zrobi, opisy sa zgodne z popytem. Większość nabywcow szuka szczeniakow tzw mini. Jeśli ktoś ma yorka (nawet z papierami) z tych wiekszych to często sie spotyka z komentarzami -,, to nie york bo za wielki... Yorki to takie pieski do torebki 1 kg do 1,5,,- A co do wystawienia komentarzy na allegro to mogą zrobić to tylko osoby biorące(wygrywajace) daną aukcje inni niestety nie mogą tego zrobić.

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=blue]Przez związek nic jej zrobić nie można, bo nie jest członkiem (wyrzucona). Ma zarejestrowaną działalnośc "hodowla i pośrednictwo" i można jej nadmuchać. Jedyna rzecz to edukacja ludzi ostrzeganie przed nią. Tu na dogo jest nadzieja, chora dziewczyna, która za ciężkie pieniądze kupiła od niej yorka chorego z wadami genetycznymi. W styczniu występowała w TVP1 i opowiadała, jak została oszukana.[/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=blue]A mnie tkwi jak zardzewiały gwóźdź, bo hoduje też bezpapierowe psy w mojej rasie, która jest rzadka bardzo. I już tu na dogo poznałam dwie osoby, które kupiły skye od niej, no i psiaki chorowały bardzo.[/COLOR][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Moze dla niej, tej handlary kiedyś sie zle to wszystko skonczy, tyle tylko, ze ona sobie poradzi, a najbardziej zal w tym wszystkim tych biednych psiaków. One sa zalezne od ludzi. Oby tacy ludzie jak ona, ci wszyscy pseudohodowcy, ktorzy zamiast serca maj kamienie i w oczach widza tylko złotówki, wszystkie te zarobione pieniądze przeznaczyli na lekarza i aptekę dla siebie!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tinka']Moze dla niej, tej handlary kiedyś sie zle to wszystko skonczy, tyle tylko, ze ona sobie poradzi, a najbardziej zal w tym wszystkim tych biednych psiaków. One sa zalezne od ludzi. Oby tacy ludzie jak ona, ci wszyscy pseudohodowcy, ktorzy zamiast serca maj kamienie i w oczach widza tylko złotówki,[B] wszystkie te zarobione pieniądze przeznaczyli na lekarza i aptekę dla siebie![/B][/quote]

Dziewczyno, ja rozumiem zdenerwowanie, ale tak nie wolno. Stawiasz sie na równi z tymi, których krytykujesz. Nie podoba mi się to bardzo. Niezależnie od motywów. (MOJE ZDANIE!)

Link to comment
Share on other sites

[U]Przeczytajcie to o tej kobiecie [/U]

[COLOR=Red]linki usunięte[/COLOR]

a tu jest odpowiedz na ten anons

[URL="http://ale.gratka.pl/ogloszenie/528992_uwaga_na_warjatke_ktora_placi_po_5000.html"][COLOR=Red]linki usunięte[/COLOR]
[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Oferty sprzedaży były, zarówno yorkow jak i buldozkow angielskich, francuskiech , dogów, yorków, labradory, ten sam telefon i gg

BULDOGI ANGIELSKIE DOROSŁE SPRZEDAM-LIKWIDACJA HODOWLISPRZEDAM DOSOSŁE SUKI I PSA RASY BULDOG ANGIELSKI . ... [COLOR=Red]dane usunięte[/COLOR]. W przypadku kontaktu ze sprzedającym, prosimy o powołanie się na serwis ...
ale.gratka.wp.pl/ogloszenie/496583_ buldogi_angielskie_dorosle_sprzedam.html - 37k - Wynik uzupełniający - Kopia - Podobne strony

[URL="http://www.skynida.net/"]www.skynida.net[/URL] - Rozrywka - Randki - Nauka - OgłoszeniaCena: 250 zł Łódzkie E-mail GG: [COLOR=Red]dane usunięte[/COLOR] Kliknij aby powiększyć obrazek. ... BULDOG FRANCUSKI--PIESEK, Wednesday, 31 January 2007 ...
[COLOR=Red]linki usunięte[/COLOR]Itemid=82&searchadv=&catid=47&PHPSESSID=... - 70k - Wynik uzupełniający - Kopia - Podobne strony

KupSprzedaj - Polska - Zwierzęta - Psy - SPRZEDAM LABRADORY ...SPRZEDAM LABRADORY BISZKOPTOWE. ... Z CAŁEGO MIOTU ZOSTAŁY JESZCZE NIE ZAREZERWOWANE JEDEN PIES I JEDNA SUCZKA RODZICE DO WGLADU NA MIEJSCU TEL.[COLOR=Red]dane usunięte[/COLOR]
[URL="http://www.kupsprzedaj.pl/zwierzeta/"]www.kupsprzedaj.pl/zwierzeta/[/URL] psy/labradory/showAdvert505332.html - 29k - Kopia - Podobne strony

COCKER SPANIELE SZCZENIETA SPRZEDAMCOCKER SPANIELE SZCZENIETA SPRZEDAM. ... TEL.507960946, GG 8590156. Czy to ogłoszenie zawiera błędy lub łamie zasady? Zgłoś! ...
[URL="http://www.kupsprzedaj.pl/zwierzeta/"]www.kupsprzedaj.pl/zwierzeta/[/URL] psy/spaniele/showAdvert,376343,167,1.html - 30k - Wynik uzupełniający - Kopia - Podobne strony
[ Więcej wyników z [URL="http://www.kupsprzedaj.pl/"]www.kupsprzedaj.pl[/URL] ]

SPRZEDAM YORECZKI 1050-800SPRZEDAM SZCZENIETA RASY YORK TERIER TERAZ MAJA 4.5 TYGODNIA SA JUZ ... BEDA JUZ ZASZCZEPIONE I Z KSIAZECZKA ZDROWIA PROSZE O ZAMOWIENIE TEL.[COLOR=Red]dane usunięte[/COLOR] ...
ale.gratka.pl/ogloszenie/527229_sprzedam_yoreczki.html - 33k - Kopia - Podobne strony

MOPS REPRODUKTOR SPRZEDAM (numer 29693) - Psy > Mopsy ...SPRZEDAM REPRODUKTORA MOPSA PIES SAM KRYJE JEST SPRAWDZONY W KRYCIU DAJE LICZNE MIOTY WIECEJ INFORMACJI POD TEL[COLOR=Red]dane usunięte[/COLOR] CENA DO NEGOCJACJII ...
[COLOR=Red]linki usunięte[/COLOR] mops_reproduktor_sprzedam.html - 19k - Kopia - Podobne strony

SZCZENIETA YORKI SPRZEDAM (numer 29692) - Psy > Yorkshire Terriery ...Telefon kontaktowy, 507960946. Kraj, Polska. Lokalizacja, łódzkie ... SPRZEDAM SZCZENIETA YORECZKI MAJA 7 TYGODNI SA ZASZCZEPIONE ODROBACZONE DO ODBIORU ...
[COLOR=Red]linki usunięte[/COLOR]szczenieta_yorki_sprzedam.html - 19k - Kopia - Podobne strony
[ Więcej wyników z [URL="http://www.eoferty.com.pl/"]www.eoferty.com.pl[/URL] ]

SPRZEDAM 2 SUCZKI DOGA DE BORDAUXSPRZEDAM 2 SUCZKI DOGA DE BORDAUX, Ogłoszenia drobne, Ogłoszenia kupię, ... [COLOR=Red]dane usunięte[/COLOR], zasięg: polska Wprowadzono 8 dni temu ważne do 2007-05-17 ...
ogloszenia.adverts.pl/og421372.htm - 12k - Kopia - Podobne strony

OGŁOSZENIA,bezpłatne ogłoszenia,Ogłoszenia d[quote name='Neva'][U]Przeczytajcie to o tej kobiecie [/U]

[COLOR=Red]linki usunięte[/COLOR]

a tu jest odpowiedz na ten anons

[COLOR=Red]linki usunięte[/COLOR][/quote]

Link to comment
Share on other sites

O p. Dorote. A tak wogole to obie sa siebie warte. Szczeniaczka kupowala , to co nie widziala jak tam jest i dala zarabiac takim pseudohodowca a teraz retensje. Mimo warunkow jaki ona opisuje , jakie paniuja w tej hodowli , to ona chciala te biedne szczenie zwrocic spowrotem do hodowli. Obie sa siebie warte:mad::mad::mad:

Link to comment
Share on other sites

Jednym słowem, masowa handlara. Aż szkoda mówić, może ktoś się obudzi i zrobi z tym porządek. Mam nadzieje, że psiaki przynajmniej trafią do normalnych ludzi i domów. Ja nie rozumiem, jak tak można. Jak ona może spać spokojnie. Dla takich ludzi powinno być stworzone specjalne prawo, karać, karać i karać, aż do skutku.

Link to comment
Share on other sites

Jak tak czytałam odpowiedź tej baby to po pierwsze ledwo się doczytałam,bo wogóle nie używa znaków interpunkcyjnych i nie zna zasad ortografii,ale to jest bez znaczenia po prostu miałam ochotę jej coś zrobić!Tamta pani co pisała,żeby tej hodowli unikać źle zrobiła,że wogóle tam nabyła szczeniaka,ale przynajmniej napisała,że sprawę zgłosi do TOZ-u.Mam nadzieję,że to coś da,lecz raczej do tej ''rozmnażaczki'' nic nie przemówi.Aż mam ochotę napisać do niej maila i się zapytać w jaki sposób yorki te mają być rasowe jak ich waga jest poniżej wzorca?!

Link to comment
Share on other sites

Właśnie oglądałam allegro - i znalazłam ogłoszenie o sprzedaży 4 letniej suczki, z powodu wyjazdu właścicieli. I jednego w tym wszystkim nie rozumiem. Jest im bardzo przykro, że nie mogą zabrać psiaka, szukają dobrego nowego właściciela, domu i chcą zarobić na tej transakcji jak najwięcej. To okropne, niby taki żal, ale kasa ponad wszystko. Oczywiście swoją ofertę kupna suczki zamieściła również Pompeo. Następna suka do rozmnażalni.

Link to comment
Share on other sites

Właśnie zakończyłam jakże owocną rozmowę na GG z Pompeo......
Hmmm...

Ja2 13:06:45
witam, czy pani pieski są rasowe?

pompeo 13:07:02
tak

Ja2 13:07:20
czyli mają rodowody, tak?

pompeo 13:07:26
nie

Ja2 13:07:36
czyli nie są rasowe.

pompeo 13:07:46


Ja2 13:08:25
ale przecież psy bez rodowodu nie są rasowe

pompeo 13:08:58
a jak szczeniaki sa po rodowodowych nie wystawianych rodzicach to kundle
nie rasowe??

Ja2 13:10:36
dobrze, a ma Pani jeszcze jakieś rasy do zaoferowania poza tymi na aukcjach?

pompeo 13:10:48
nie

Ja2 13:11:51
a wracając jeszcze do poprzedniego, Pani szczeniaki są po rodowodowych rodzicach?

pompeo 13:12:01
tak

Ja2 13:a12:35
A gdybym zdecydowała sie na kupno, to miałabym wgląd w rodowody rodziców?

pompeo 13:12:45
jak najbardziej

Ja2 13:16:45
a w aukcji napisała Pani, że waga dorosłego Shih Tzu wynosi 2 kiko

pompeo 13:16:57
tak

Ja2 13:17:12
przecież wzorcowe psy mają wagę 5-8 kilo

pompeo 13:17:49
moja suka ma 2kg... przeszkadza ci to?? [B][I][tu zrobiła się nerwowa :diabloti:][/I][/B]

pompeo 13:17:57
jak tak to nie kupuj

pompeo 13:18:11
jak jestes zainteresowana to prosze o kontak telefoniczny

Ja2 13:18:14
czyli nie ma rodowodu?

pompeo 13:18:19
ma


Już dalej nie chciało mi się ciągnąć tej bezsensownej rozmowy, bo takich ludzi i tak się nie przegada. :shake:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...