Jump to content
Dogomania

Tresura (prosimy zakladac oddzielne tematy!)


BlackSheWolf

Recommended Posts

heh znajoma byla na 2.. i stwierdzila, ze stoi z posluszenstwem.. chcesz oboz w sierpniu?jakos hmm od 17 z glogarem czy jakos tak jest.. w czechach.. tanio.. trzeba meic na skzoelnei i nocleg 400zl ja neistety meic ie bede i dooopa z obozem;(a miejsca jeszzce chyba sa

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

hmm... seminarium z manhartem z zakresu obrony. niby dla psów na poziomie IPO I ale jest również Wyjątek dla młodych psów - „jak rozpoczynać pracę obrończą”.

iść czy nie iść? poszłabym, ale czy iść z młodym? my od obrony jescze daleko jesteśmy.

trener namawia mnie żebym szła. do września mam czas.

Link to comment
Share on other sites

a ja nie jade bo juz kasy nie mam:shake: :placz: .oplacilam warsztaty w roskilde z Friedrichem Biehlerem i Horstem Moosmannem,potem kanada i Armin Winkler a potem warsztaty z Helmutem Berningerem.jestem gola i wesola a jak nic to nei da z aportem plaskim chity to zajme sie wyplataniem koszykow wiklinowych:roll: :placz:.
moja koncepcja szkoleniowasie skonczyla,jestem miernota szkoleniowa i ugrzezlam na jalowym polu i koniec.zgoooplam i juz nie iwem co mam zrobic.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='muminka']łatwo powiedzieć - idź. toż ja jestem młotkiem, betonem który na niczym się nie zna. jak na razie mamy problemy z równaj...

dołek ciąg dalszy.[/quote]
witaj w klubie muminka:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

to jest jakiś klub? :diabloti::diabloti::diabloti:

ale ja nie żartuję. toż dopiero parę razy naocznie widziałam jak obrona wygląda. mieliśmy drobne przymiarki (skórzana szmata, gryzak ze skóry, przeciąganie się, trzask bacika :razz:) ale to wszystko. a seminarium ma być w październiku.... do tego czasu nie będziemy na poziomie ipo I :roll:, raczej będziemy mocno początkujący:oops:.

jojczę, jojczę, a jak kasę znajdę to i tak pewnie się zapiszę. a później ze wstydu się zapadnę.

ok, już nie jojczę. manhart, jupii!

Link to comment
Share on other sites

manhart jest jednym z najsympatyczniejszych i najbardizej pozytywnie nastawionych szkoleniowcow z gornej polki jakich znam.:loveu: .sa od neigo oczywiscie lepsi ale nei zawsze o to chodzi.
klub istnieje...a i owszem...klub mlotkow:evil_lol: .ja jestem czolowym mlotkiem.:placz: .i tak juz w stanie mlotka zemre bo zdaje sie ze w moim przypadku to nieuleczalne:roll:

Link to comment
Share on other sites

no ..ci to maja fajnie...nie musza sie bawic w chyt i tkaie tam z rekawem...
chita byla raz na stroju do mondio.i wiecej nie bedzie.bo sie wybieralam na mondio z wariatka.od razu mi przeszlo.juz ja wole zeby ona skupila sie na rekawie jako na lupie bo to wooolno idzie.suka ma wysoki obronczy i socjalny a lupowy malusi.wiec grzecznie pracujemy nad obronczym i socjalnym a dorabiamy lupowy.

Link to comment
Share on other sites

przepraszam bardzo za kolejne kretynskei pytanka ale...hmmm....
[URL]http://pl.youtube.com/watch?v=NLM2tmAT2lI&NR=1[/URL]
[URL]http://pl.youtube.com/watch?v=5_GzJMR7vb8&NR=1[/URL]
[URL]http://pl.youtube.com/watch?v=2LltsUBwsGg&NR=1[/URL]
[URL]http://pl.youtube.com/watch?v=dtJR0e50uXo&NR=1[/URL]
no i wlasnie...to jest pokaz szkolenia na wystawie z pkpr-u.mam takie pytanie:to jest trening?:crazyeye: bo nei wyglada.pokaz skzolenia psow do pokazywania?czyli zrobionych tak zeby prezentowaly soba poziom do pokazu:crazyeye: ?bo nie wyglada.propagowanie sportu obronczego lacznei ze spektakularnymi ;) wywrotkami pozoranta?hmmm.jakbym nie widziala nei odpracowanych rzeczy na podstawach pracy to bym sien ie dizwila ale...hmmm...te psy maja przed soba jeszcze dluuuuuga droge do pokazu sportowego[to zaszczyt pokazac sie jakby nei patrzyc].czy to niala byc jakas forma treningu?sorka ze znowu czegos nie kumam:oops:
ps.sorka ale nei wytrzymam za co przepraszam-pozorant na drugim filmie po "spontanicznym"upadku odpycha sie reka udajac ze jest ciagniety przez psa?:crazyeye: to ma byc rozumiem dla uciechy gawiedzi?:roll: .rewiru na filmie trzecim nie kumam:oops: .pies na 4 filmie ma dluuuuga droge przed soba pracy nad chwytem i obciazeniem.:roll: moze jakis klinik jeszcze troszke?albo cus:roll: ..ja sorki bardzo ale znowu nei kumam czemu to ma sluzyc?czy nie lepiej by bylo pokazac przygotowane psy,wyszkolone?do mali sie nie czepiam bo ...no nie bede...:cool1: .albo zrobic trening taki zeby psiaki zrobily cos przy tulmucie gawiedzi.tego nie kumam wlasnie.i bron boszsz nie jestem jakas hmmm czepialska tylko po prostu neik umam cyz to grupa pokazowa?bo to akurat byloby dziiiwne[praca psow no i takie tam]czy to trening[tez nie wyglada]wiec co to jest?

Link to comment
Share on other sites

Bardzo sie ciesze ze to pokazałs, ja nie wypowiadam sie nawet na ten temat. Dla mnie to chore, te psy ( niektore) zdały juz egzamin IPO1, a zachowuja sie jak by pierwszy raz na rekawie były. Razi mnie takie cos i boje sie ze z moja suka trafie własnie na taka szkołe:angryy: ehh straszne to. Na Owczarku.pl poruszyłam temat DONów ze to wada, to tak po mnie jadą "hodowcy" ze szkoda gadac. No ale chyba mam racje? nie?
NA 1 filmiku jest Laura z Gdyni, znam bardzo dobrze P. Hania, suka chodziła na początku do tego samego szkoelniowca co ja
a to stronka Laury [URL]http://www.hodowla-owczarkow.ad-web.pl/[/URL]

Na 4 filmie jest Jack ( Ford Duma Szenberg)patrzac na to co robi na pozoracie wydawało mi się ze ma cos z chwytem i jednak sie nie myliłam, ahh nauczyłam sie jednak czegos
[URL]http://www.owczarek.vsp.pl/[/URL]

Link to comment
Share on other sites

dlugi wlos to wada dyskwalifikujaca do hodowli.ale ja juz swoje zdanei pisalam wielokrotnie.nie mam nic przeciwko donom tylko przed rozmnazaniem zwierzat z wadami dyskwalifikujacymi.ja po prostu juz swoje powiedzialam i zakoncyzlam temat zamieszczeniem wytycznych wzorca ON.
o poziomie prayc psow nei bede sie ywpowiadac bo to nie tyczy sie psow ktore prowadze.chodiz o to ze troszke jestem zdziwiona ze psy do roboty sa w grupie pokazowej.jelsi to bylby trening to bym raczej skupiula sie nad jakoscia pracy psow a nie nad iloscia wykonanych czynnosci przez nie na pozorancie.tkaie treningi sa bardzo cenne bo daja mozliwosc korekt czego nie ma na plycie-a kazdy kto startuje ma zapewne czasem podobne problemy jak pies zalapie ze to praca na plycie i korekt nie bedzie:evil_lol: :roll: ......wiec naprawde...kazda taka mozliwosc wyjscia poza swoj cwiczak na pozoranta jest cenna.al;e to mi na trening nie ywgladalo tylko na pokaz czegos tam...lapania rekawa?ja po prostu bez podtekstow[bo ludize w necie to som nerwowi deczko]chce sie dowiedziec co jest grane bo dla mnei to nowosc.

Link to comment
Share on other sites

Ja się nieznam za bardzo.Ale pies na czwartym filmiku ma naciskany zad przy komendzie noga?Czy mi sie tylko zdaje.
A suka na nr.5 jest przyciskana do waruj?
Wyszkolenie moim zdaniem zerowe.W porównaniu z filmikami psów z USA/Niemiec dno poprostu dno.I widzę to swoim "laikowym okiem"

Link to comment
Share on other sites

ja nie chce oceniac pracy psow i pozoranta i nie bede:p .bo to nei moja sprawa.
psy po prostu sa surowe ,to chyba poczatek treningow do ipo ale moim zdaniem[nic nie znaczacym]to za wczesnie na schematy.i w zwiazku z tym na pokazy.
psy nie schodza z lowieckiego na socjalny-posluszenstwo w obronie to nie jest se bajka:evil_lol: a separacja popedow i nauczenie psa korzystania z nich podczas wprowadzania sekwencji schematow ipo troche;) czasu zajmuje.ale to przyjemna praca.o iwele przyjemniejsza niz poczatkowa praca na lup.chociaz o nakrecaniu psa tez niem ozna powiedizec ze jest niefajne...:D a co w ipo jest niefajne:crazyeye: :koniec treningu 8):evil_lol: :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

przygotowanie do ipo1 zajmuje z 1,5 roku.minimum.bo ipo1 to podstawa na ktorej bedzie pracowal pozniej pies do gory.wiec dla mnie dosc dlugo to 3 lata.
zreszta...juz wszytko wiem...dzieki pw-y-za co bardzo dziekuje:loveu: .
jeszcze raz podkreslam-ja nie krytykuje.pytam bo staram sie zrozumiec .bardzo dlugo nei mialam zadnego kontaktu z polska kynologia[poza psami na skzoleniu]i po prostu nei iwem co sie przez te 10 lat zmienilo a co nie.probuje sobie jakis obraz stworzyc.wyrazam tez swoje zdanie co do tego jakie mam stanowisko do rzeczy ktore sklonily mnei do zadawania pytania.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ayshe']przepraszam bardzo za kolejne kretynskei pytanka ale...hmmm....
[URL]http://pl.youtube.com/watch?v=NLM2tmAT2lI&NR=1[/URL]
[URL]http://pl.youtube.com/watch?v=5_GzJMR7vb8&NR=1[/URL]
[URL]http://pl.youtube.com/watch?v=2LltsUBwsGg&NR=1[/URL]
[URL]http://pl.youtube.com/watch?v=dtJR0e50uXo&NR=1[/URL]
no i wlasnie...to jest pokaz szkolenia na wystawie z pkpr-u.mam takie pytanie:to jest trening?:crazyeye: bo nei wyglada.pokaz skzolenia psow do pokazywania?czyli zrobionych tak zeby prezentowaly soba poziom do pokazu:crazyeye: ?bo nie wyglada.propagowanie sportu obronczego lacznei ze spektakularnymi ;) wywrotkami pozoranta?hmmm.jakbym nie widziala nei odpracowanych rzeczy na podstawach pracy to bym sien ie dizwila ale...hmmm...te psy maja przed soba jeszcze dluuuuuga droge do pokazu sportowego[to zaszczyt pokazac sie jakby nei patrzyc].czy to niala byc jakas forma treningu?sorka ze znowu czegos nie kumam:oops:
ps.sorka ale nei wytrzymam za co przepraszam-pozorant na drugim filmie po "spontanicznym"upadku odpycha sie reka udajac ze jest ciagniety przez psa?:crazyeye: to ma byc rozumiem dla uciechy gawiedzi?:roll: .rewiru na filmie trzecim nie kumam:oops: .pies na 4 filmie ma dluuuuga droge przed soba pracy nad chwytem i obciazeniem.:roll: moze jakis klinik jeszcze troszke?albo cus:roll: ..ja sorki bardzo ale znowu nei kumam czemu to ma sluzyc?czy nie lepiej by bylo pokazac przygotowane psy,wyszkolone?do mali sie nie czepiam bo ...no nie bede...:cool1: .albo zrobic trening taki zeby psiaki zrobily cos przy tulmucie gawiedzi.tego nie kumam wlasnie.i bron boszsz nie jestem jakas hmmm czepialska tylko po prostu neik umam cyz to grupa pokazowa?bo to akurat byloby dziiiwne[praca psow no i takie tam]czy to trening[tez nie wyglada]wiec co to jest?[/quote]


witam,,powiem tak ,macie racje co do tych pokazów,sama wiem że to wielka kicha,moja suka Laura jak nigdy sie tak zachowała ,wydaje mi sie że długa przerwa i nie systematyczne szkolenie ,dało właśnie taki efekt ,była tak napalona na rękaw że nie słyszała moich poleceń ,plac był znacznie za mały,więc i było w około bardzo głośno i to też zakłucało mój głos,który nie dolatywał do Laury,jeżeli chodzi o szkolenowca jest to człowiek o bardzo dobrym doświadczeniu co do szkoleń psów ,poprowadzenie pokazów uważam za bardzo dobre ,nie wszystkim nam czas pozwala na dalsze szkolenie i nie da się pogodzić hodowlanej suki ze szkoleniem IPO,ponieważ długie przerwy dają taki efekt , owczarek jest rasą ,że szkolenie przebiega przez całe jego życie ,dobermana wystarczy nauczyć w krótkim czasie i pamięta bardzo długo,a owczarek niestety ,ale nie..co do reszty psów niech się wypowiedzą właściciele ,bo ja w tym temacie nie mam nic więcej do powiedzenia,pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

aa co to za stwierdzenie, ze dobka arz sie nauczy i wie do konca zycia a ONek nie? dla mnie bzdura!! dlaczego moj pies po ok 8 meiisecznej przerwie wiedzial co robie i wiedzial, ze to jest slad i sie wyrywal?a przez 8 meis nic nie robilismy w tym kierunku.. racja.. Ci co szkola owczarki i inne psy cale zycie sa super.. podwyzszaja poprzeczki na coraz to trudniejszym stopniu skzolenia czy zaawansowania... ale to nei tlyko owczarki sie tak szkoli.. a jelsi tkos pozostaje przy minimum i pozniej amrudzi, ze pies sie dziwnie zahcowywal po alas bo dluga przerwa to dla mnie jest dziwne

Link to comment
Share on other sites

suka hodowlana moze pracowac czynnie do krycia[zrobienie szkolen etc to znaczy sie ze sie kryje 2,5-3 letnia suke].potem miesiac moze robic slady i posluszenstwo,drugi miesiac to juz lajt ale tezz jakies sladziki sa ok.potem 2 miesiace spokoju i wdrazanie znowu do treningu.suka hodowlana nie bedzie suka sportowa jesli ma rodzic co rok.zawsze zostaje znaczy sie 8 miechow do treningow-to duzo.a co suka robi jak nie karmi i nie jest w ciazy?:crazyeye: .no chodiz na plac przeca.
co do samego pokazu-dla mnie EOT ,wszystko zostalo mi wyjasnione za co bardzo dziekuje.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...