Jump to content
Dogomania

Jak przekonać szczeniaka do spania?


nat.

Recommended Posts

Od półtora tygodnia mam w domu około 6 tygodniowego szczeniaka na tymczasie. Nie sprawia większych problemów, poza jednym - budzi mnie w nocy. Siedzi przy łóżku albo staje na nim przednimi łapkami i piszczy. A to jest głodny, a to chce, żeby się z nim pobawić. Staram się wtedy konsekwentnie odkładać go na jego posłanie, ale dzisiaj robiłam to przez godzinę (od 2 do 3 w nocy) i nie wytrzymałam - w końcu nakarmiłam go, a potem trochę się pobawiłam. Pies poszedł spać, po czym wstał o 4:40 i znów to samo :(. Średnio budzi się co 2-3 godziny i dostaje szału. Bawię się z nim intensywnie wieczorem, żeby przespał całą noc, ale to nie pomaga.

Psiak nie śpi z nami w łóżku, bo zamiast spać, ciągle nas podgryza, a w dodatku po jakimś czasie spada z łóżka i znów piszczy.

Co robić? O 6 z minutami sami musimy wstawać i jestem już po prostu nieprzytomna.

Link to comment
Share on other sites

Problem polega na tym, że go właśnie rozbawiasz na wieczór, nakręcasz i nagle chcesz iść spać a to nie ma tak łatwo :)

Przed samym spaniem skup się bardziej na jego pracy umysłowej, jeżeli już ogarnia jakieś komendy to weź kilka smakołyków za które wykonuje jakieś tam polecenia ale niech na nie czeka tzn. każesz mu usiąść, dodajesz np. "czekaj" pies czeka chwilę po czym dostaje smakołyk - po prostu niech jego mózg popracuje troche bardziej niż zwykle. Możesz też pochować smakołyki, i popracować ze szczylkiem węchowo - poczytaj jak to się robi :) Chodzi o to, żeby go zmęczyć psychicznie, bo fizycznie nie da rady zajechać szczeniaka w domu, a nawet jeśli się da to na 10 minut - szczyl pada na 10 minut, wstaje z 2x większą mocą :)

Ja mialem podobny problem, nawet nie chodziło o samo budzenie mnie w nocy ale o bardzo częste wychodzenie na siku, nie chodziło o żadne kłopoty zdrowotne (sprawdzone) po prostu było tak, że jak się za bardzo rozbrykał to odrazu chciał na siku 2,4,6,8, 100 razy :) Jeszcze kilka dni i zrobi się cieplej wtedy bardziej baw sie z psem na dworze niż w domu.

Edited by GAJOS
Link to comment
Share on other sites

Dzięki za porady :).

Wczoraj wieczorem byli u nas goście i pies sam padł na trzy godziny, ale obudził się po 23. Wzięłam go na chwilę do ogródka, żeby się załatwił, potem w domu poćwiczyłam z nim siadanie, a na koniec dostał zabawkę "doggy brain" (konkretnie tę: [URL]http://www.zooplus.pl/shop/psy/zabawki_szkolenie_psa/interaktywne/na_inteligencje/70115[/URL] ). Kupiłam ją swoim suczkom na święta, ale tak szybko rozgryzły, o co chodzi, że dawanie jej im przestało mieć sens - wyjęcie smakołyków zajmuje poniżej minuty.
Szczeniak natomiast radził z nią sobie bardzo kiepsko, szybo chciał rezygnować, ale zachęcałam go i ostatecznie rozwiązał "zagadkę".
I teraz - uwaga - za nami pierwsza w 100% przespana przez szczeniaka noc (nawet nie załatwił się w nocy). Spał od północy do 6:30! Nie wiem, czy wcześniejszy pobyt gości też ma z tym coś wspólnego. Ocenię to po dzisiejszej nocy, jesteśmy sami i znów poćwiczę z maluchem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nat.']Dzięki za porady :).

Wczoraj wieczorem byli u nas goście i pies sam padł na trzy godziny, ale obudził się po 23. Wzięłam go na chwilę do ogródka, żeby się załatwił, potem w domu poćwiczyłam z nim siadanie, a na koniec dostał zabawkę "doggy brain" (konkretnie tę: [URL]http://www.zooplus.pl/shop/psy/zabawki_szkolenie_psa/interaktywne/na_inteligencje/70115[/URL] ). Kupiłam ją swoim suczkom na święta, ale tak szybko rozgryzły, o co chodzi, że dawanie jej im przestało mieć sens - wyjęcie smakołyków zajmuje poniżej minuty.
Szczeniak natomiast radził z nią sobie bardzo kiepsko, szybo chciał rezygnować, ale zachęcałam go i ostatecznie rozwiązał "zagadkę".
I teraz - uwaga - za nami pierwsza w 100% przespana przez szczeniaka noc (nawet nie załatwił się w nocy). Spał od północy do 6:30! Nie wiem, czy wcześniejszy pobyt gości też ma z tym coś wspólnego. Ocenię to po dzisiejszej nocy, jesteśmy sami i znów poćwiczę z maluchem.[/QUOTE]

:) Goście też pewnie mieli na to jakiś wpływ bo "nie dali jej spać" :) Ale 6 x bardziej ją zmęczysz ćwiczeniami niż zabawą :) Powodzenia.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...