Jump to content
Dogomania

Royal - skład szczegółowy


Joven

Recommended Posts

[quote name='WEIMAR']miewa sie dobrze bo royal nie jest trucizna tylko cena w porownaniu do jakosci jest bardzo mocno zawyzona
w kakadu wyprzedaja karme symply ktora ma calkiem fajny sklad
dla jamnika chyba najlepsza bedzie puppy z indykiem ma fajne chrupki i najwiecej miesa ze wszystkich rodzajow tego producenta
nie sugeruj sie nazwa puppy bo to tylko marketing[/QUOTE]

Tylko marketing? Więc różnica w ilości białka, tłuszczy cz dawkowania to też "tylko marketing"?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 53
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='LadyS']Tylko marketing? Więc różnica w ilości białka, tłuszczy cz dawkowania to też "tylko marketing"?[/QUOTE]
oczywiscie
poza wielkoscia chrupek nie widze powodu rozdzielania karm na puppy i adult - karma ma zawierac duzo miesa malo weglowodanow i troche owocow i warzyw i tyle
najlepsze karmy nie maja podzialu wiekowego
czy to znaczy ze sa zle? nie
TOTW niedawno wprowadzil karme dla szczeniakow wczesniej byla tylko All life stages
zrobiono to dla marketingu
oczywiscie szczeniaki beda jadly wiecej bo maja bardzo szybki metabolizm dlatego dawkowanie jest inne
a tak poza tym to kazdy pies msi dostawac wartosciowe skladniki nie wazne czy to szczeniak czy dorosly

Edited by WEIMAR
Link to comment
Share on other sites

Napisałam do RC z zaoytaniem czym rózni się białko suszone od suszonego mięsa , oto odpowiedź ;
[FONT="Arial"][COLOR=#000000]Szanowna Pani,[/COLOR][/FONT][FONT="Times New Roman"][COLOR=#000000]
[/COLOR][/FONT][FONT="Arial"]
[COLOR=#000000]Według najnowszej Dyrektywy zeleca się podawanie w składzie zapisu : suszonebiałko , a nie suszone mięso. Dlatego w najnowszych etykietach sosowany jestjuż nowy zapis składu.[/COLOR][/FONT][COLOR=#000000][FONT="Times New Roman"]
[/FONT][FONT="Arial"]Sama receptura produktuNeutered small dog nie zmieniła się w ostatnim czasie.[/FONT][/COLOR][FONT="Times New Roman"][COLOR=#000000]

Chyba zaczynają mnie wkurzać ! magiczne słowo Dyrektywa miało chyba na mnie podziałać :razz:
[/COLOR][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gayka'][FONT=Arial][COLOR=#000000]Według najnowszej Dyrektywy zeleca się podawanie w składzie zapisu : suszonebiałko , a nie suszone mięso. Dlatego w najnowszych etykietach sosowany jestjuż nowy zapis składu.[/COLOR][/FONT][COLOR=#000000][FONT=Times New Roman]
[/FONT][FONT=Arial]Sama receptura produktuNeutered small dog nie zmieniła się w ostatnim czasie.[/FONT][/COLOR][FONT=Times New Roman][COLOR=#000000]
[/COLOR][/FONT][/QUOTE]
Czyli teoretycznie dalej daja suszone mieso, ale sa zmuszeni do pisania suszone bialko? Dziwne.

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli w karmie nie ma ani grama mięsa, to możliwe że "zalecili" im usunięcie go ze spisu składników ;)
Też jestem ciekawa, cóż to za "dyrektywa", że nie można podać źródła składników, tylko trzeba pisać ogólnikowo. Do tej pory raczej przepisy się zaostrzały, a nie szły w drugą stronę ;) Chyba, że jak pisze WEIMAR to ich własna "dyrektywa". Zresztą z punktu widzenia marketingowego jednak bardziej przyciąga klientów mięso w składzie zamiast jakiegoś białka, więc dobrze byłoby gdyby sprawa się jednak wyjaśniła.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='WEIMAR']poki bialko wystepuje jako bialko to ma to znaczenie
ale jesli bialko sie rozlozy na czynniki pierwsze czyli aminokwasy (zhydrolizuje) to wtedy to juz nie ma znaczenia bo to juz nie jest bialko tylko wolne odrebne aminokwasy ktore sa takie same we wszystkich bialkach[/QUOTE]
Ale to chyba nie do końca jest tak - z dziobów kurzych chyba nie uzyska się kompletu aminokwasów?
Jest coś takiego jak wartość pokarmowa, którą oblicza się w stosunku do białka jaja kurzego uznawanego za najlepsze źródło pełnowartościowych białek ze względu na to, że zawiera komplet niezbędnych aminokwasów we właściwej proporcji. Jeśli więc wartość pokarmową białka jaja kurzego określa się na 100 to już mięsa na 74 a np. odpadów mięsnych na 35-65.
Drugie w kolejności po białku kurzym ze względu na zawartość aminokwasów podstawowych jest mleko matki, potem mięso i nabiał.
(Można o tym poczytać na portalu "świat czarnego teriera" w artykule "Życie jest formą istnienia białka...")

Link to comment
Share on other sites

fildendron: tak masz racje stosunki i zawartosc poszczegolnych aminokwasow z roznych bialek jest rozna dlatego jedne bialka zaspokajaja zapotrzebowanie na wszystkie aminokwasy a inne nie bo po prostu nie sa zbudowane z niektorych z nich
piszac wczesniejszy post mialem na mysli bardziej wlasciwosci alergiczne
bialka uczulaja a aminokwasy nie

poza tym karmy nie zawieraja tylko sproszkowanych dziobow (bo komu by sie chcialo wybierac tylko same dzioby) ale rowniez, piora wnetrznosci skore kosci i resztki miesni na nich, krew, sciegna i w ten sposob profil aminokwasowy sie wyrownuje i obecne sa wszystkie niezbedne aminokwasy

Edited by WEIMAR
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

[quote name='WEIMAR']oczywiscie
poza wielkoscia chrupek nie widze powodu rozdzielania karm na puppy i adult - karma ma zawierac duzo miesa malo weglowodanow i troche owocow i warzyw i tyle
najlepsze karmy nie maja podzialu wiekowego
czy to znaczy ze sa zle? nie
TOTW niedawno wprowadzil karme dla szczeniakow wczesniej byla tylko All life stages
zrobiono to dla marketingu
oczywiscie szczeniaki beda jadly wiecej bo maja bardzo szybki metabolizm dlatego dawkowanie jest inne
a tak poza tym to kazdy pies msi dostawac wartosciowe skladniki nie wazne czy to szczeniak czy dorosly[/QUOTE]
Nie zgodzę się z Tobą. Karmy bez podziału wiekowego (tzw.uniwersalne) nie są złe,to prawda.Często są to karmy najwyższej jakości pod względem składników-bez zbóż lub z minimalną ich ilością,zawierające prawdziwe mięso,ryby,jaja,oparte na białku i tłuszczu zwierzęcym.Ale te karmy nie są w 100% zbilansowane pod względem analizy składu czyli składników pokarmowych typu witaminy,wapń,fosfor,białko,tłuszcz itp.Dlaczego? Pies rosnący (szczenię) ma znacznie większe potrzeby pokarmowe niż zwierzak dorosły,w pełni rozwinięty (i bynajmniej nie chodzi mi o ilość zjadanego pożywienia). Szczeniak potrzebuje innych proporcji wapnia i fosforu, więcej białka, więcej tłuszczu niż dorosły pies.Rośnie,potrzebuje składników budulcowych.Dorosły pies potrzebuje mniej białka- co prawda jeśli jest zdrowy nie zaszkodzi mu większa ilość białka,ale po prostu ją wydali.Większa ilość tłuszczu niż wskazuje zapotrzebowanie psa prędzej czy później doprowadzi do otyłości.Niewłaściwe proporcje wapnia i fosforu w karmie doprowadzą do zaburzeń mineralizacji kości i innych problemów zdrowotnych-tego nie będę dokładnie tłumaczyć (nie jestem wszak lekarzem weterynarii),oczywiste dla każdego jest,że brak równowagi składników mineralnych przyniesie więcej szkody niż pożytku.I w drugą stronę-dla szczeniaka w intensywnej fazie wzrostu nieprawidłowy bilans wapnia i fosforu jest wręcz tragiczny w skutkach,może się bardzo negatywnie odbić na jego zdrowiu i rozwoju.Zbyt mała ilość białka i tłuszczu zaś może spowodować spowolnienie lub nawet zahamowanie wzrostu,kiepsko rozwinięte mięśnie (spadek masy mięśniowej).
Istnieje jeszcze inny problem-różnice w zapotrzebowaniu energetycznym.Pokarm dobry dla szczylka będzie zbyt kaloryczny dla psa dorosłego,z kolei jedzenie odpowiednie dla dorosłego psa będzie zbyt niskokaloryczne dla szczenięcia.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aussie&husky']Nie zgodzę się z Tobą. Karmy bez podziału wiekowego (tzw.uniwersalne) nie są złe,to prawda.[B]Często są to karmy najwyższej jakości pod względem składników-bez zbóż lub z minimalną ich ilością,zawierające prawdziwe mięso,ryby,jaja,oparte na białku i tłuszczu zwierzęcym[/B].Ale te karmy nie są w 100% zbilansowane pod względem analizy składu czyli składników pokarmowych typu witaminy,wapń,fosfor,białko,tłuszcz itp.Dlaczego? Pies rosnący (szczenię) ma znacznie większe potrzeby pokarmowe niż zwierzak dorosły,w pełni rozwinięty (i bynajmniej nie chodzi mi o ilość zjadanego pożywienia). [B]Szczeniak potrzebuje innych proporcji wapnia i fosforu, więcej białka, więcej tłuszczu niż dorosły pies[/B].Rośnie,potrzebuje składników budulcowych.Dorosły pies potrzebuje mniej białka- co prawda jeśli jest zdrowy nie zaszkodzi mu większa ilość białka,ale po prostu ją wydali.[B]Większa ilość tłuszczu niż wskazuje zapotrzebowanie psa prędzej czy później doprowadzi do otyłośc[/B]i.Niewłaściwe proporcje wapnia i fosforu w karmie doprowadzą do zaburzeń mineralizacji kości i innych problemów zdrowotnych-tego nie będę dokładnie tłumaczyć (nie jestem wszak lekarzem weterynarii),oczywiste dla każdego jest,że brak równowagi składników mineralnych przyniesie więcej szkody niż pożytku.I w drugą stronę-dla szczeniaka w intensywnej fazie wzrostu [B]nieprawidłowy bilans wapnia i fosforu jest wręcz tragiczny w skutkach,może się bardzo negatywnie odbić na jego zdrowiu i rozwoju.Zbyt mała ilość białka i tłuszczu zaś może spowodować spowolnienie lub nawet zahamowanie wzrostu,kiepsko rozwinięte mięśnie (spadek masy mięśniowej)[/B].
Istnieje jeszcze inny problem-różnice w zapotrzebowaniu energetycznym.Pokarm dobry dla szczylka będzie zbyt kaloryczny dla psa dorosłego,z kolei jedzenie odpowiednie dla dorosłego psa będzie zbyt niskokaloryczne dla szczenięcia.[/QUOTE]
patrz pierwsze zaznaczenie: i dlatego ze sa wysokiej jakosci to zaspokajaja potrzeby psa w kazdym wieku
2. zaznaczenie: karmy wysokiej jakości mają dużo białka i tłuszczu i w zupełności starcza to dla szczeniaka choć karma jest All Life Stages bo jak dorosly tyle nie potrzebuje to da mu sie jej mniej a nadmiar wydali
3. : przyczyną otyłości u psów są węglowodany a nie tłuszcze - to karmy zbozowe tucza - karmy bezzbozowe i niskoweglowodanowe (malo lub wcale ziemniakow) nie tucza nawet jesli maja duzo tluszczu
4. karmy takie jak Orijen maja duzo wapnia to fakt i to moze byc zagrozenie dla szczeniakow duzych ras (dla malych ras to nie stanowi problemu) - to duze stezenie wapnia w karmie suchej swiadczy o tym ze spory udzial tego "miesa" w karmie to kości

Link to comment
Share on other sites

Nie zgodzę się,że duża ilość tłuszczu nie tuczy-gram tłuszczu dostarcza 2 razy więcej kalorii niż gram węglowodanów czy białka. Wyjaśnij kwestię wapnia i fosforu,bo nie rozumiem.Według tego co mi wiadomo (jeśli się mylę-proszę popraw mnie i wyjaśnij) wskazany stosunek wapnia i fosforu w pożywieniu szczenięcym i dorosłym jest różny,jak więc jedna karma może zaspokajać pod tym względem potrzeby psa w każdym wieku?
No i kwestia kaloryczności jeszcze mnie zastanawia......Jakoś nie zdołałam się całkowicie przekonać do Twojej teorii,jakoby kategorie wiekowe w psich karmach były jedynie kwestią marketingu.
Zresztą,tak by the way-przecież orijen,wielokrotnie uznawany za najlepszą na świecie,biologicznie odpowiednią karmę dla psów i kotów ma w swojej ofercie rozgraniczenie na psy dorosłe,psy w podeszłym wieku,szczenięta ras małych i średnich oraz szczenięta ras dużych. Jest to co prawda dość kontrowersyjna karma,ale kontrowersyjne są wszystkie wysokobiałkowe karmy,więc to nie ma tutaj większego znaczenia.Czy według Ciebie osobne kategorie wiekowe w karmach orijen to tylko chwyt marketingowy? Inna sprawa,że kocia wersja orijena jest jedna-cat&kitten.....

Edited by aussie&husky
Link to comment
Share on other sites

[quote name='aussie&husky']Nie zgodzę się,że duża ilość tłuszczu nie tuczy-gram tłuszczu dostarcza 2 razy więcej kalorii niż gram węglowodanów czy białka. Wyjaśnij kwestię wapnia i fosforu,bo nie rozumiem.Według tego co mi wiadomo (jeśli się mylę-proszę popraw mnie i wyjaśnij) wskazany stosunek wapnia i fosforu w pożywieniu szczenięcym i dorosłym jest różny,jak więc jedna karma może zaspokajać pod tym względem potrzeby psa w każdym wieku?
No i kwestia kaloryczności jeszcze mnie zastanawia......Jakoś nie zdołałam się całkowicie przekonać do Twojej teorii,jakoby kategorie wiekowe w psich karmach były jedynie kwestią marketingu.[/QUOTE]
patrzysz na tluszcz pod katem czlowieka a nie psa
pies jako drapiezca i miesozerca calkiem inaczej metabolizuje bialka i tluszcze niz czlowiek
ale nawet u ludzi wiele teorii mowi ze za otylosc odpowiadaja weglowodany
sa nawet takie diety gdzie mozna jesc tluszczu ile sie chce bez zadnych ograniczen pod warunkiem ze nie je sie weglowodanow i wiele ludzi stosuje taka diete i chudnie (zapomnialem jak sie ta dieta nazywa)
piszesz ze tluszcz ma wiecej kalorii niz weglowodany - tak to prawda ale zeby tluszcz strawic w zoladu i jelitach organizm spala wiecej kalorii niz trawiac weglowodany
i w sumie wychodzi ze tluszcz "na czysto" (po odjeciu tych kalorii ktore sa potrzebne na jego strawienie) dostarcza mniej kalorii niz weglowodany

odnosnie wapnia - wiadomo ze jak organizm rosnie to potrzebuje go wiecej, ale w przypadku duzych ras nie mozna przekroczyc pewnej granicy bo inaczej uklad kostny rosnie za szybko i pojawiaja sie krzywizny itp
z tego co mi wiadomo w przypadku duzych ras pies powinien rosnac powoli bo taki powolny wzrost jest mniej obciazajacy szkielet niz szybki wzrost
dlatego szczenieta duzych ras nie powinny byc karmione karmami co maja wiecej niz 2% wapnia (coś koło tego)

Edited by WEIMAR
Link to comment
Share on other sites

Radzę zapoznać się [url]http://www.zwierzaczek-wroclaw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=154&Itemid=122[/url] [url]http://www.zwierzaczek-wroclaw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=213&Itemid=200[/url] [url]http://www.zwierzaczek-wroclaw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=49&Itemid=87[/url] [url]http://www.zwierzaczek-wroclaw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=274:niedzwiedz-przyneta-masakryczna-zabawa-sponsorowana-przez-royal-canin&Itemid=248[/url]

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

[quote name='Skyy']Pytanie, które nasuwa mi się po przeczytaniu tego tematu oraz artykułów to... Czym (w takim razie) karmić?[/QUOTE]

Najpewniej jedyna słuszna odpowiedź to BARF :diabloti: Ja natomiast prywatnie staram się wybierać bezzbożówki z mięsem na pierwszym miejscu, przy czym mam dość ograniczony wybór ze względu na psią alergię. Trzeba jakoś połączyć to, co pies może jeść, z tym, co jest dobre składowo - i co mu pasuje ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LadyS']Ja natomiast prywatnie staram się wybierać bezzbożówki z mięsem na pierwszym miejscu, przy czym mam dość ograniczony wybór ze względu na psią alergię. Trzeba jakoś połączyć to, co pies może jeść, z tym, co jest dobre składowo - i co mu pasuje ;)[/QUOTE]

Brzmi jak mission impossible! :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LadyS'][B]Najpewniej jedyna słuszna odpowiedź to BARF[/B] :diabloti: Ja natomiast prywatnie staram się wybierać bezzbożówki z mięsem na pierwszym miejscu, przy czym mam dość ograniczony wybór ze względu na psią alergię. Trzeba jakoś połączyć to, co pies może jeść, z tym, co jest dobre składowo - i co mu pasuje ;)[/QUOTE]

Zdecydowanie:evil_lol:.

Link to comment
Share on other sites

A co myślicie o składzie karm dla szczeniąt z serii "Junior"? Właśnie analizuję skład i sama nie wiem...

[I]Poultry protein (dried), animal fat, corn, pork (dried)*, wheat, beet pulp, wheat middlings, rice, corn feed meal, animal protein (hydrolyzed), vegetable protein isolate*, maize gluten feed, fish oil, yeasts, soya oil, minerals, fructo-oligo-saccharides, yeast hydrolyzate (source of mannan-oligosaccharides), marigold extract (source of lutein).[/I]

Wartość białka ponad 30%, tłuszczu prawie 20% (mowa o RC Medium Junior)...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...