Jump to content
Dogomania

Sterylka - Łódź.


A&L

Recommended Posts

Może ktoś polecić jakiegoś weta/klinikę w Łodzi lub okolicach?
Wybieram się z suką na sterylkę w marcu. Do tej pory mieszkałam pod Częstochową i tam mam sprawdzonego lekarza, w Łodzi (nie)stety nie miałam okazji żadnego odwiedzić, toteż nie wiem komu mogę zaufać.
Znajoma polecała mi lecznicę "Sowa", możecie jakoś pomóc?
Jeżeli nic nie znajdę, to wyciacham sukę w Częstochowie, ale nie chciałam jej narażać na 2 godzinną podróż po operacji :roll:

Z góry dzięki za pomoc ;)

Link to comment
Share on other sites

Sterylizowałam suczkę w lecznicy "Pod żabką" (Widzew). Jestem zadowolona z chirurga, szczególnie że operował kilka innych moich zwierzaków. Niestety nie mają wziewnej.

Kastrowałam psa w lecznicy "4 łapy" (Widzew). Na wziewnej, z obstawą kardiologa - ale wymagał tego stan psa (kastracja z uwagi na guz jądra + problemy kardiologiczne + wiek). Też polecam.

Jedna z moich tymczasowiczek, już w DS, była sterylizowana w lecznicy "CM-wet" (Kurczaki). Na wziewnej. Wszystko ok.
Był tam też operowany na cito inny mój pies. Nie mam zastrzeżeń.

Link to comment
Share on other sites

a wiecie ile może w łodzi kosztuje kastracja?

zadzwoniłam do 2 lecznic w jednej kastracja 14 kg psa kosztuje od 150 do 200 zł(fauna, gorkiego), a drugiej ok 300(c ztery łapy widzew i i górna), dla mnie to jest straszna rozbierznosc cen
mam zaufanie do obydwu lecznic, psa umówiłam w tej tańszej, w tej drozszej zawsze jest drożej, nieważne co, zawsze kilka złotych drożej, nie wiem z czego to wynika


orientujecie się może ile kosztuje kastracja w innych lecznicach?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kirinna']nie wiem z czego to wynika


orientujecie się może ile kosztuje kastracja w innych lecznicach?[/QUOTE]

Najczęściej cena zależy od typu narkozy. Wziewna podwyższa koszt operacji o jakieś 100 zł lub więcej.

W "4łapach" kastrowałam na wziewnej starszego psa z problemem kardiologicznym. Całość kosztowała 350 zł, już z opieką kardiologa w czasie operacji.
Wizyta kontrolna bezpłatna, antybiotyk wliczony w cenę. Bez wziewnej jest z pewnością taniej.

W lecznicy "Pod żabką" wydaje mi się że kastracja kosztuje ok. 200-250 zł, ale nie mam pewności.
Za sterylkę suki ok. 15 kg płaciłam rok temu 250 zł, ale fakt że upustem, normalnie cena jest wyższa.

Rok temu w "CM-wet" sterylka suki w typie pinczera, na wziewnej, kosztowała 400 zł.

Moim zdaniem cena nie jest najważniejszym kryterium. Wiadomo, gdy nie ma kasy a operować trzeba na cito, wybiera się miejsce gdzie jest najtaniej i najszybciej. Ale jeśli można poczekać, nazbierać pieniędzy... to lepiej wybierać lecznicę ze wględu na umiejętności chirurga niż cenę zabiegu.
Za dużo jest widziałam psów z spapranymi zabiegami, u którym naprawianie szkód kosztowało więcej niż sama operacja. Przykład - pies wzięty ze schroniska, gdzie się uparli na kastrację przed adopcją. Pies zszyty byle jak, warstwowo (choć wiedzieli że nie idzie do boksu tylko do domu). Nikt nie wziął pod uwagę specyficznych skłonności psa do wpuklania się skóry (miał źle gojącą się ranę na łapie). Efekt - cierpienie psa i kupa kasy wydanej na dojazdy do weta który próbował ratować ranę przed kolejna interwencją chirurgiczną.

A! Jeszcze pytając o cenę kastracji, dopytajcie do jest w cenie. Sam zabieg? Antybiotyk? Wizyty kontrolne? Może się okazać że wyższa początkowo kwota, w której zawarte jest wszystko, okaże się korzystniejsza.

I z ciekawostek co do rozbieżności - rozmawiałam niedawno z panem, który wykastrował swojego psa w Łodzi za... 800 zł! Tyle w temacie rozbieżności cen :)

Link to comment
Share on other sites

no właśnie ta rozbieżność....

mam zaufani do obu lecznic, obie mają bardzo dobre opinie, miałam możliwość kastracji psa za darmo, bo jest ze schronu, ale kastracja w schronisku w ogóle odpada, ja za bardzo nie mam możliwosci czekania bo chce kilka dni z psem w domu posiedzieć
eh trudny wybór, dla nie najtrudniejsza decyzja żeby ie zdecydować a tu jeszcze dochodzą koszty, wybór lecznicy itd

cztery łapy ogólnie są bardzo drogą lecznicą, ale wartą polecenia

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Od ponad 12 lat leczymy nasze psy i kota (rowniez zolwia i krolika swego czasu) u dr Jachmana na ul. Cieszynskiej. Bez zadnego potkniecia. Jest doswiadczony, skuteczny, dokladny, niedrogi i ma dobre serducho. Ja polecam jego. Robil sterylke naszej suni dawno dawno temu i leczyl ja przez 8 lat z nowotworu. Zyla 18 lat i odeszla sama we snie.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 2 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...