Jump to content
Dogomania

Potrzebna szybka pomoc


maharaja

Recommended Posts

W mojej okolicy włóczą się bezpańskie, masakrycznie zapchlone psy... Minimum 2 razy dziennie jakiś kręci się koło mojego ogrodzenia. Mam pekińczyka, meega puchaty i... wystawowy. Nie mogę pozwolić żeby złapał pchły od tamtych znajd, a już zauważyłam, że (tylko!) rano, po przebudzeniu bardzo się drapie ale nie znalazłam pcheł ani jaj pcheł. Czym mogę go bardzo skutecznie zabezpieczyć? Znalazłam na allegro obrożę KILTIX, czas działania 6 miesięcy, jest droga, więc myślę, że będzie skuteczna. Możecie mi jakoś pomóc? W mojej sytuacji każda godzina się liczy :-(

Edited by maharaja
literówka
Link to comment
Share on other sites

Oczywiście, że razi, bo kocham psy, ale według was mam je wszystkie wziąć do domu? Poza tym niepotrzebnie napisałam "bezpańskie" bo takie to one nie są, one wszystkie mają domy, ale mieszkam na wsi, ludzie dają im jeść - nie są wychudzone, ale wiecie jaka jest wiejska mentalność... puszczają je luzem i chodzą tak sobie gromadami po polach.
Pytałam o coś innego, a dotąd nie otrzymałam żadnej konkretnej odpowiedzi.:roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='maharaja']Oczywiście, że razi, bo kocham psy, ale według was mam je wszystkie wziąć do domu? Poza tym niepotrzebnie napisałam "bezpańskie" bo takie to one nie są, one wszystkie mają domy, ale mieszkam na wsi, ludzie dają im jeść - nie są wychudzone, ale wiecie jaka jest wiejska mentalność... puszczają je luzem i chodzą tak sobie gromadami po polach.
Pytałam o coś innego, a dotąd nie otrzymałam żadnej konkretnej odpowiedzi.:roll:[/QUOTE]

To zglos do organizacji prozwierzecej.Poza tym jezeli maja psy prawnych opiekunow nie wolno puszczac psow ,zeby biegaly po wsi i okolicach.Prawo tego zabrania.Porozmawiaj z tymi ludzmi ,zeby je odpchlili i odrobaczyli i trzymali je na terenie swich posesji.

co do srodkow p/pchelnych p/robakom jest duza gama takich srodkow.idz do weterynarza i kup.Nie wiem jakie maja w sprzedazy

Link to comment
Share on other sites

Jestes pewna co do tych pchel o tej porze roku?Jesli tak polecam Frontline spray-dziala natychmiastowo i skutecznie.Przy ubieglorocznej wczesnowiosennej inwazji u Nas wypsikalam wszystkie nasze zwierzaki i pol ogrodu.Od tego czasu mielismy spokoj.Od maja do pazdziernika stosuje ampulki frontline combo.Po wyprobowaniu wielu! srodkow nie polecam obrozy.Jako,ze piesek wystawowy-te wszystkie obrozki niestety "prasuja"siersc na karku tak,ze na jakis czas pozostaje slad.Jak dla mnie obroze dzialaja z marnym skutkiem ( no chyba,ze scalibor-ale jest bardzo toksyczny).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Maganna']Jestes pewna co do tych pchel o tej porze roku?Jesli tak polecam Frontline spray-dziala natychmiastowo i skutecznie.Przy ubieglorocznej wczesnowiosennej inwazji u Nas wypsikalam wszystkie nasze zwierzaki i pol ogrodu.Od tego czasu mielismy spokoj.Od maja do pazdziernika stosuje ampulki frontline combo.Po wyprobowaniu wielu! srodkow nie polecam obrozy.Jako,ze piesek wystawowy-te wszystkie obrozki niestety "prasuja"siersc na karku tak,ze na jakis czas pozostaje slad.Jak dla mnie obroze dzialaja z marnym skutkiem ( no chyba,ze scalibor-ale jest bardzo toksyczny).[/QUOTE]
Dziękuję bardzo za odpowiedź :) Znajoma od pekinów również poleciła mi Frontline - kropelki.


Co do pozostałych wpisów - przemilczę:roll:, wątek zamykam. Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...