Jump to content
Dogomania

Petycja O Zaostrzenie Kk Prawnik Poszukiwany


violka49

Recommended Posts

Może powinniśmy pokazać naszemu kochanemu rządowi *namacalne* obrazy okrucieństwa??? ułożyć treśc maila wraz z załącznikami fotek zwierzaków *po przejściach* i zasypać rząd ich lawiną? niech ruszą swoje 4 litery i zaostrzą KK za okrucieństwa.
Dopuki nie będą egzekwowane kary za bestailsto doputy MY będziemy mogli stawać na rzęsach i wypruwać sobie żyły niosąc pomoc a i tak ten horror nigdy się nie skończy. Jaki wniosek z tego??? Walczymy z wiatrakami :-(
Na litość boską przecież nie mozna spychać tych zwierząt gdzies w kąt i udawać, ze nie ma patologii w Polsce! wiem, ze rząd ma wazniejsze sprawy na głowie niż zajmowanie się psami ale dokąd MY jako społeczeństwo będziemy siedzieć po cichu i będzmy dawać przyzwolenie na takie procedery????
Moze nawet lepiej zamiast maili zbierac podpisy na formularzach i zanieść to na Wiejską????? jeśli oficjalnie złożymy takie dokumenty to juz nie będa mieli mozliwosci się wykręcić i będa musieli się tym zająć.
Trzeba by było napisać petycję popartą odpowiednią ilością podpisów i wtedy będa musieli się do tego ustosunkować.Musiałby to pewnie jakiś prawnik napisać znajacy obecny KK a my podpisami moglibyśmy zarządać zmany (zaostrzenia) paragrafów.
Każdy z nas mógłby sobie wydrukować takie formularze i pozbierać podpisy w swoich okolicach.Po uzbieraniu odpowiedniej ilości wysłac to komuś z Nas kto mieszka w Wawie zeby to dostarczył na Wiejską.
[B]Może jest tu na Dogo jakiś prawnik , który podjąłby się napisania takiego pisma???[/B]

Link to comment
Share on other sites

a jeszcze lepiej by było aby przy wręczaniu tego naszemu rządowi towarzyszyła telewizja...bo jeśli wreczymy im to *w cztery oczy* to utknie to na pewno gdzies *po drodze* biurokracji...trzeba to nagłośnic niech naprawdę USZY GŁUCHEGO ŚWIATA USŁYSZĄ O KRZYWDZIE, KTÓRA DZIEJE SIĘ SŁABSZYM!!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name=':: FiGa ::']A co się stalo z petycją, która została złożona w rece prezydenta po historii z Ozzym? Jest sens znowu się angażować, starać, skoro i tak zostaniemy zignorowani?[/quote]

dlatego pomyślałam właśnie o TV aby był jakiś ślad, że takie przekazanie miało miejsce

Link to comment
Share on other sites

Figa jest sens moze rzad zignorowac jedna petycje ale nie moze 100.
I dlatego jestem za zasypywaniem ich petycjami a do tego dolaczonymi zdjeciami no a przy pomocy TV byloby jeszcze lepiej. Skoro my jestesmy przgnebieni ogladaniem tych okruciens to powinnismy i ich gnebic.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ada-jeje']Podpiszcie prosze tez petycje na watku Dika piesek z Walbrzycha zagryziony przez pitbulla![/QUOTE]
jeżeli ta petycja ma być podobna do tamtej to ja dziękuję bardzo... (a dlaczego napisałam w tamtym wątku) :mad:

Link to comment
Share on other sites

[quote name=':: FiGa ::']Ada jeśli ta, czy też następna petycja cokolwiek zmieni to jak najbardziej jestem za tym by ją przeprowadzić.[/quote][COLOR=navy]Dla mnie osobiście ważny jest aspekt motywacji. [/COLOR]
[COLOR=navy]Krótko mówiąc wiara w pozytywane rozpatrzenie sprawy.[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[B]Ada [/B]ma rację..nie mozna odpuscić po jednej nie udanej próbie....trzeba ich nękać do skutku aż dotrze to do ich ograniczonych móżdżków jaka to ważna sprawa a nie tylko nasze widzimisie
[B]Mari[/B] nie pojmuję Twojego rozumowania...dlaczego mamy ospuścić takie rzeczy ? jesli damy sobie spokój to znaczy, ze dajemy przywzolenie na bestialstwo i przemoc wobec zwierząt

Link to comment
Share on other sites

[quote name='violka49']
[B]Mari[/B] nie pojmuję Twojego rozumowania...dlaczego mamy ospuścić takie rzeczy ? jesli damy sobie spokój to znaczy, ze dajemy przywzolenie na bestialstwo i przemoc wobec zwierząt[/QUOTE]

ale ja nigdzie nie napisałam żeby odpuścić! ani w tym wątku ani w tym drugim.
tamta petycja, którą zresztą ktoś tu przywołał jest "pożal się boże".
tutaj skolei konkretów brak. jak zwykle dużo gadania z którego nic nie wynika.
moim zdaniem najpierw należy położyć nacisk nie na zmianę kk i kw, ale na to aby sprawy nie były umarzane lub kończły się wyrokami w zawieszeniu i śmiesznie małymi grzywnami, żeby nie były oceniane jako czyny o niskiej społecznej szkodliwości.
z kk można dostać naprawdę wysoką grzywnę, do kw jest już gotowa nowelizacja zwiększająca grzywny x3 (maxymalna 15tys).

może to tylko moje zdanie, ale jeśli trzeba coś zaostrzać to nie kk a ustawę o ochronie zwierząt. ponieważ przewidziane w niej kary są śmiesznie niskie. w dadatku część to nie przestępstwa a jedynie wkroczenia.

do tego aby napisać taką petycje prawnik nie jest potrzebny - wystarczy umieć czytać ze zrozumieniem i umieć się wysławiać na piśmie.

oto przepisy karne z ustawy o ochronie zwierząt:
[QUOTE]Art. 35. 1. Kto zabija zwierzę z naruszeniem przepisów art. 6 ust. 1, art. 33 lub art. 34 ust. 1-4 albo znęca się nad nim w sposób określony w art. 6 ust. 2,
podlega karze pozbawienia wolności do roku, ograniczenia wolności albo grzywny.
2. Jeżeli sprawca czynu określonego w ust. 1 działa ze szczególnych okrucieństwem,
podlega karze pozbawienia wolności do lat 2, ograniczenia wolności albo grzywny.
3. W razie skazania za przestępstwo określone w ust. 1, sąd może orzec przepadek zwierzęcia, a w razie skazania za przestępstwo określone w ust. 2, sąd orzeka przepadek zwierzęcia
- jeżeli sprawca jest jego właścicielem.
4. W razie skazania za przestępstwo określone w ust. 1 lub 2, sąd może orzec wobec sprawcy zakaz wykonywania określonego zawodu, prowadzenia określonej działalności lub wykonywania czynności wymagających zezwolenia, które są związane z wykorzystywaniem zwierząt lub oddziaływaniem na nie, a także może orzec przepadek narzędzi lub przedmiotów służących do popełnienia przestępstwa oraz przedmiotów pochodzących z przestępstwa.
5. W razie skazania za przestępstwo określone w ust. 1 lub 2, sąd może orzec nawiązkę w wysokości od 25 zł do 2.500 zł na rzecz Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce albo na inny cel związany z ochroną zwierząt, wskazany przez sąd.

Art. 36. 1. Kto narusza zakaz, o którym mowa w art. 20,
podlega karze pozbawienia wolności do roku, ograniczenia wolności albo grzywny.
2. Kto narusza zakaz, o którym mowa w art. 26 ust. 1,
podlega karze pozbawienia wolności do roku, ograniczenia wolności albo grzywny.
3. W razie skazania za przestępstwo określone w ust. 2, sąd może orzec:
1) przepadek narzędzi lub przedmiotów służących do popełnienia przestępstwa oraz przedmiotów pochodzących z przestępstwa,
2) przepadek albo odesłanie zwierzęcia do państwa eksportującego na koszt właściciela.
4. W razie skazania za przestępstwo określone w ust. 2, sąd może orzec nawiązkę w wysokości od 25 zł do 2.500 zł na rzecz Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce albo na inny cel związany z ochroną zwierząt, wskazany przez sąd.

Art. 37. 1. Kto narusza nakazy albo zakazy określone w art. 9, art. 12 ust. 1-6, art. 13 ust. 1, art. 14, art. 15 ust. 1-5, art. 16, art. 17 ust. 1-7, art. 18, art. 19, art. 22 ust. 1, art. 24 ust. 1-3, art. 25, art. 27, art. 28 ust. 1 i 7-9, art. 29 ust. 1-3, art. 30 i w art. 31,
podlega karze aresztu albo grzywny.
2. Usiłowanie, podżeganie i pomocnictwo do czynu określonego w ust. 1 jest karalne.
3. W razie ukarania za [B]wykroczenie[/B], o którym mowa w ust. 1, można orzec przepadek narzędzi lub przedmiotów służących do popełnienia wykroczenia oraz przedmiotów z niego pochodzących, jak również można orzec przepadek zwierzęcia.
4. W razie popełnienia wykroczenia, o którym mowa w ust. 1, można orzec nawiązkę w wysokości do 1.000 zł na rzecz Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce albo na inny cel związany z ochroną zwierząt.[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

Mari nie jestem prawnikiem i nie wiem jak sie do tego zabrac. Faktem jest ze w Polsce jest tragiczna sytuacja dotyczaca traktowania zwierzat. I zgadzam sie z toba ze pisanie sobie tu na forum naszych opini niczego nie zmieni. Do tego musza byc znowelizowane przepisy i to jak najszybciej. Sama wspominasz ze kary sa szmiesznie niskie za okrucienstwo wobec zwierzat bo to niby mala szkodliwosc spoleczna. Dajac przyzwolenie na stosowanie okrucienstwa wobec zwierzat, dajemy przyzwolenie na przemoc, bo dzis taki jeden z drugim powiedzmy ze sa to malolaci w niedalekiej przyszlosci dopusci sie czynu o wiele gorszego w stosunku do ludzi. A wiec musimy naciskac rzad aby zmienil Kw dotyczacy okrucienstwa wobec zwierzat. Zgadzam sie z toba do obowizkowego chipowania wszystkich psow niezaleznie od rasy. Zas psy tak zwanych ras groznych i [B]mieszance tych ras[/B] powinny byc obowiazkowo rejestrowane w Pow.Urzedzie Weterynari, rownorzednie osoba ktora chce nabyc takiego psa musialaby przedlozyc swiadectwo o niekaralnosci. Mysle ze zgodzisz sie ze mna gdyby tylko to o czym pisze wprowadzone zostalo w zycie zmniejszylo by, jesli chodzi o psy "grozne" nieodpowiedzialnych posiadaczy jak rowniez wyeliminowalo by sie przez to walki tych biednych psow. Nie jest to moj wymysl jest to przyklad ktory wprowdzili Niemcy w 2000r, gdzie rowniez byly walki psow i nieodpowiedzialne osoby posiadajace te rasy. Od tego czasu w Niemczech jest spokoj. Ustawa jednak nie zostala zniesiona w dalszym ciagu mozesz kupowac te psy i je posiadac istnieja w dalszym ciagu chodowle i pseudochodowle, ale nie wolno nabyc ci tych psow po za granicami Niemiec. Niestety nie zrobili tego dogomaniacy tylko powolane do tego urzedy, mimo ze nie bylo w Niemczech jeszcze tak drastycznie jak jest u nas w Polsce. Nie musieli wolac o zmiane Ustawy przecietni obywatele, odpowiednie urzedy same zareagowaly blyskawicznie kiedy sprawa walk psow, jak rowniez jedno zagryzienie dziecka stalo sie faktem. W Polsce jednak to my przecietni obywatele zwlaszcza milosnicy zwierzat powinni bic na Alarm bo powolane do tego urzedy spia, czas najwyzszy ich obudzic do dzialania.

Link to comment
Share on other sites

przykład niemiec nie jest najlepszy ponieważ tam mnóstwo niewinnych i nieagresywnych psich istnień zostało skazanych na śmierć. ale powiedzmy, że rozumiem o co Ci chodzi :)

powyżej zacytowałam przepisy karne z ustawy o ochronie zwierząt. mogę wkleić przepisy ogólne i te dotyczące zwierząt domowych i wtedy pomyślimy co należałoby zmienić. zbierzemy to w podpunkty i napiszemy petycję. do tego naprawdę nie potrzeba prawnika. w końcu petycja to nie projekt ustawy.
a na podstawie kw i kk wymierzane są grzywny - that's all więc tam nie ma co zaostrzać... nie możemy też przecież wnioskować o surowsze wyroki, z górnej granicy ustawowego zagrożenia - w końcu sędziowie są niezawiśli.

Link to comment
Share on other sites

Wiem Mari ze przyklad z Niemiec nie jest najlpszy moj amstaff jest z Niemiec i przeszedl test po roku zycia.Ale to tylko tak na marginesie. Wiem rowniez ze zostalo tam w tym czasie duzo psow poddanych eutanazji ale z dwojga zlego wole wybrac ten aspekt anizeli dopuszczac do walk psow i dostawanie sie psow w nieodpowiednie rece. Nie bylo mnie jeszcze na dogo kiedy pisaliscie petycje dotyczaca Ozziego. Ale wierze ze ja znajdziecie i dokonacie odpowiednich zmian.

Link to comment
Share on other sites

No coz jak zwykle skonczyla sie dyskusja na forum, ktora napewno nie poprawi losu biednych psiakow zwlaszcza psow ras bullowatych i ich mieszancow. Bo mimo ze watek nosi tytul o zmianie w KK i chodzi o napisanie petycji to w kazdym watku mozna przeczytac tylko o tym jakie to wspaniale sa bullowate. Dochdze do wniosku ze osoby posiadajace bullowate tak naprawde kochaja tylko swoje pieski a los innych bulllowatych jest im zupelnie obojetny. Kompletnie nie widza co sie dzieje z bullowatymi ile tych psow cierpi w rekach nieodpowiednich wlascicieli, nie pomijajac faktu o gangach ktore powstaly i uzywaja te psy do nielegalnych walk. I to mnie boli naprawde.

Link to comment
Share on other sites

By poprawić sytuację która panuje w Polsce zamiast tworzyć listy ras uznane za niebezpieczne powinny być podwyższone kary za np walki psów czy znęcanie się ..bo co to jest za kara w wysokości np 200zł.... co innego np 20000zł czy więzienie.

Link to comment
Share on other sites

uważam podobnie....wydłużanie listy ras nie jest skuteczną metodą zapobiebania temu co dzieje się w naszym kraju.Obowiązkowym powinno być chipowanie psów, oraz bardziej konsekwentne karanie właścicieli i nie karą 200zł. Również wszelkie giełdy i bazary powinny być kontrolowane przez Straż Miejską aby likwidować proceder hodoFców

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...