Jump to content
Dogomania

NOWY REGULAMIN OBEDIENCE wazny od 01.06.2007


Rogester kennel

Recommended Posts

Dzięki za info.
Dwójka z podanej strony "nie chciała" mi się otworzyć, ale znalazłam ją [URL="http://www.obedience.republika.pl/kl2reg.html"]tu[/URL]
Swoją drogą, jestem ciekawa, ile psów z jedynki wytrzyma 2 minuty w pozycji waruj :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ciekawostka nowych zasad ogolnych regulaminu obedience jest, że prawo do startu w klasie 1 daje oprocz "zerówki" zaliczonej na ocene doskonala zdany lub zaliczony na zawodach egzamin PT na ocene ZALEDWIE dobra!!! Czyli wystarczy zaliczyc PT w szuwarach i juz mamy prawo do startu w klasie 1. Poniewaz nie wiadomo o co chodzi, to pewnie chodzi o kase - ZKwP zarabia bardzo dobrze na egzaminach PT, wiec w ten sposob chce sobie zapewnic duza ilosc podejsc do PT.

Link to comment
Share on other sites

Basiu,

Zwróć przy okazji uwagę, że poprzez pominięcie zwrotu "co najmniej" wyszło na to, że TYLKO psy, które uzyskały ocenę dobrą mogą startować w "1". Jak nie daj Boże miały doskonałą, albo bardzo dobrą, to już muszą zaczynać od "0" :razz: :evil_lol:

[quote name='Basia i V']Poniewaz nie wiadomo o co chodzi, to pewnie chodzi o kase - ZKwP zarabia bardzo dobrze na egzaminach PT, wiec w ten sposob chce sobie zapewnic duza ilosc podejsc do PT.[/quote]

Nie wiem, czy ta teoria jest słuszna ;) Jednak zerówka jest dużo łatwiejsza od PT 1. A jeśli chodzi o poziom egzaminów PT to i na niektórych zawodach OB wszyscy zerówkę zaliczali na doskonałą :p :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Trochę na temat, ale trochę też nie na temat. Nie wiedziałam gdzie zapytać.
Co zrobić jak nasz oddzial od ponad miesiąca obietnic nie jest w stanie sprowadzić książeczek startowych :mad: Są one wymagane obecnym regulaminem i pojawił się problem, bo wg informacji pań z ZK można wystartować jedynie z książeczką ze swojego oddziału. Nikt nie był w stanie odpowiedzieć, czy do najbliższych zawodów w Ryczywole książeczki dotrą do oddziału :shake: Czy jest szansa zamówić je w innym oddziale ZK, czy lepiej uśmiechać się do organizatorów o możliwość kupna książeczek podczas zawodow ?

Link to comment
Share on other sites

To jeśli chcesz startować w zawodach organizpwanych przez ZK to musisz zostać jego członkiem - to że twój pies ma rodowodu nie przeszkadza w tym żebyś mogła zostać członkiem ZK.
Jak już zostaniem członkiem, opłacisz składkę członkowską itp. możecie startować w zawodach spełniając oczywiście wymogi stawiane przez organizatorów (zgłoszenie, opłata startowego).

Link to comment
Share on other sites

No bo ZG sam z siebie ksiazeczek do oddzialow nie rozsyla, tylko oddzial musi druki zamowic. Ja wymusilam na moim oddziale sciagniecie ksiazeczek z centrali skladajac oficjalne zamowienie na pismie. Schody i tak byly spore, bo jak juz byly ksiazeczki, to sekreteriat nie wiedzial po ile sprzedawac (PRZEPLACILAM), a szefowa komisji szkolenia nie wiedziala, ze:
1. ma ta ksiazeczke zaewidencjonowac w specjalnej ewidencji, podbic pieczatka i potwierdzic podpisem
2. Ma prawo i obowiazek potwierdzic mi na podstawie kart ocen i dyplomow dotychczasowe starty.
Takze nalezy sie spodziewac licznych, niekoniecznie milych kontaktow z sekretariatem i dzialem szkolenia macierzystego oddzialu

Link to comment
Share on other sites

Prawdopodobnie do 2 czerwca problem będzie rozwiązany, zgłoszenia zostały przyjęte ...
[quote name='Basia i V']1. ma ta ksiazeczke zaewidencjonowac w specjalnej ewidencji, podbic pieczatka i potwierdzic podpisem[/quote]
Basiu - mam pytanie - może się orientujesz. Szczerze mówiąc nie mam jeszcze wpisów w książeczkę szkoleniową, ale skoro dostałam w wyposażeniu szczeniaka słowacką książeczkę startową, to chyba nie muszę kupować związkowej i mi też nadadzą numer :Help_2:

Link to comment
Share on other sites

Mysle, ze tak. Jesli jest zgodna z naszym wzorcem (czy moze ze wzorcem FCI). Bo ksiazeczka wyszkolenia psa jest robiona pod IPO. Prawde mowiac - moja ksiazeczka jest do dzis nie zarejestrowana w oddziale. A pare wpisow juz w niej jest.
Dlatego jesli na zawodach przedstawisz ksiazeczke, to ci do niej pewnie wpisza start, a rejestracje mozesz zrobic pozniej.

Link to comment
Share on other sites

Najblizszy Twojego miejsca zamieszkania oddzial to Bielsko-Biala. Wejdz na strone ZKwP [URL]http://www.zkwp.pl/zg/[/URL] Jest tam spis oddzialow, na stronie Bielska zobaczysz, kiedy oddzial jest czynny. trzeba to zrobic osobiscie, bo musisz wypelnic deklaracje czlonkowska i uiscic oplaty. Jakie? zobacz na stronie ZKwP.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Basia i V']Mnie z kolei podoba sie fragment, ze kwadratu nie wolno psu pokazac. W momencie, kiedy na zawodach jest las jednakowych pacholkow, wydano zakaz pokazania psu o jakie pacholki nam chodzi. Tylko po co? Przedtem tez latwo nie bylo.[/quote]

Ale w jedynce jest napisane, że: "Dozwolona jest jednoczesna krótka komenda optyczna przy wysyłaniu psa do kwadratu", czyli kwadrat można wskazać.

Link to comment
Share on other sites

I czy jeśli nie wydam psu komendy "stój" przy pachołku to straci punkty?
Przy wysyłaniu do kwadratu, wiadomo, że nie uczy się psa automatycznego warowania, ale wysyłanie do pachołka jest proste do nauczenia i moim zdaniem nie ma sensu dawać tu dodatkowej komendy na zatrzymanie (dla większości psów biegnięcie do jakiegoś targetu to banał, natomiast wysyłanie do kwadratu jest trudne do pojęcia...)

Link to comment
Share on other sites

Kwadrat mozna pokazac, tego poczatkowego pacholka nie mozna. To jest zgodne z regulaminem miedzynarodowym, tylko ze na tym miedzynarodowym boisku sa 4 pacholki i 1 czasza. U nas jest las pacholkow i nie wiem jak dac psu do zrozumienia, ze mam na mysli konkretny pacholek. Chyba wskazac oczami?

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...