Jump to content
Dogomania

Potrzebuję szybkiej rady! To Pilne- w sprawie trymowania


AlaNowak

Recommended Posts

[quote name='Asiaczek'][B]Agabass[/B] - bardzo dobrze to ujęłaś. Dzięki.

A Ala wywołała temat i nie odpowiada. Oj, nieładnie... [B]YaBear-CubCammy [/B]- napisz parę słów. Czy rzeczywiście chodzisz do fryzjera z Bibim?!:crazyeye: I co fryzjer "robi" przy nim? Jestem tego baaardzo ciekawa... no i ile to kosztuje...;)
Pzdr.[/quote]

Odpowiedziałam Ci na pw, pare dni temu.

Wiadomośc napewno doszła

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asiaczek'][B]Agabass[/B] - bardzo dobrze to ujęłaś. Dzięki.

A Ala wywołała temat i nie odpowiada. Oj, nieładnie... [B]YaBear-CubCammy [/B]- napisz parę słów. Czy rzeczywiście chodzisz do fryzjera z Bibim?!:crazyeye: I co fryzjer "robi" przy nim? Jestem tego baaardzo ciekawa... no i ile to kosztuje...;)
Pzdr.[/quote]

Odpwiedziałam Ci na Pw, juz pare dni temu.
Wiadomośc napewno doszła.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rokoko']A ja mam wrażenie, że zarówno Alusia jak i Hania nie tylko nie mają bladego pojęcia o groomingu (wystarczy poczytać ostatnie posty w wątku "a może by tak galeria") ale także nie znają wzorców i wyglądu poszczególnych ras. Gdyby wiedziały jak wygląda basenji nie wypisywałyby nonsensów na temat trymowania czy tym bardziej strzyżenia psów tej rasy. Łatwo się obrażać na osoby, które wytykają im ignorancję jednak chyba nie tędy droga. Czy nie prościej nie wypowiadać się na tematy, w których nie jest się zbyt lotnym i zaczekać jak wypowiedzą się specjaliści. Tak jak w przypadku właścicieli i hodowców, którzy wypowiedzieli się powyżej.[/quot

Zapomnialas jeszcze najechac na trzecią osobę ktora wypowiada sie na temat Basenji , a jej opinia jest podobna do mojej.

Link to comment
Share on other sites

Alusia mnie też zainteresował ten wątek. Przeczytałam cały i nie widzę żeby cię ktoś obraził czy wyzwał. Kilka osób napisało że tak jak wy pisałyście nie robi się basenji. możwe kurs kończyłaś ale nie umiesz robić basenji i tyle. nie ma się o co wkurzać.Zresztą tych psów mjest tak mało że po co się kłócić.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='westie222']Alusia mnie też zainteresował ten wątek. Przeczytałam cały i nie widzę żeby cię ktoś obraził czy wyzwał. Kilka osób napisało że tak jak wy pisałyście nie robi się basenji. możwe kurs kończyłaś ale nie umiesz robić basenji i tyle. nie ma się o co wkurzać.Zresztą tych psów mjest tak mało że po co się kłócić.[/quote]

Jeżeli uwazasz ze to co pisze Rokoko jest mało obrażliwe , to twoja sprawa.
Co do robienia basenji. Nikt tutaj poza dziewczynami ktore hoduja basenji ,nie napisalo jak sie je " robi ".

Ale masz racje .Nie warto sie wkurzac. bo nie o to tutaj chodzi.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='westie222']No a chyba te dziewczyny co hodyują te psy wiedzą najlepiej no nie:lol:[/quote]

Mam nadzieje że tak, ale jak widac opienie sa rozbierzne .
Osoba ktora zadała pytanie ( wlascicielka basenji ) sama pisze o trymowaniu i o tym ze musi podjąc decyzje przed wizyta u fryzjera.

Więc skąd u włąściciela basenji pomysł aby go trymowac , skoro to niewłasciwy sposób ?
Przytaczam temat wątku :
[B]Potrzebuję szybkiej rady! To Pilne- w sprawie trymowania[/B]
Witam! Przepraszam, bo może był już taki wątek,ale natychmiast potrzebuje porady...:-( [B]Chciałabym zapytać ile przed wystawą pies[/B] [B]powinien być wytrymowany???[/B] Mam wybór, czy trymować jutro czy poczekać do 25, na 3 dni przed wystawą. pomocy, piszcie, bo ja się nei znam, a decyzję musze podjąć do jutrw w południe!
__________________
Pozdrawiam, Ya

Moze nie wszyscy jednak fryzjerzy sie mylą .

Link to comment
Share on other sites

wprawdzie hoduje terriery ale od ponad 15 lat z sympatia obserwuje basenji i mialam zaszczyt wystawiac parokrotnie nie mowiac o obserwacji przygotowania topowych basenji do wystaw (m.in Zwyc.Swiata etc).I wiecie co wspolczuje obecnym tu hodowcom tych wszystkich madrosci wypowiadanych przez "fachowcow".
Ludziska co wy chcecie trymowac?Czy wogle wiecie na czym polega trymowanie???
Basenji (zreszta podobnie jak moje manchestery) wymaga bycia czystym na wystawie .Niektorzy obcinaja "wasy" (czyli jak to ujela madrze asiaczek fibrysy) ,ewentualnie delikatne wyjecie wloswo wystajacych na ogonku i portkach).Nawet jesli tego sie nie zrobi nie ma to wiekszego znaczenia.
Czasem zdaje mi sie ,ze niektore salony sa w stanie umowic mnie na wizyte z manchesterem w celu wytrymowania go przed wystawa.:mad:
Po co wypowiadaja sie osoby ,ktore naprawde bija piane w tematach gdzie nie powinny zabierac glosu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aluzja']wprawdzie hoduje terriery ale od ponad 15 lat z sympatia obserwuje basenji i mialam zaszczyt wystawiac parokrotnie nie mowiac o obserwacji przygotowania topowych basenji do wystaw (m.in Zwyc.Swiata etc).I wiecie co wspolczuje obecnym tu hodowcom tych wszystkich madrosci wypowiadanych przez "fachowcow".
Ludziska co wy chcecie trymowac?Czy wogle wiecie na czym polega trymowanie???
Basenji (zreszta podobnie jak moje manchestery) wymaga bycia czystym na wystawie .Niektorzy obcinaja "wasy" (czyli jak to ujela madrze asiaczek fibrysy) ,ewentualnie delikatne wyjecie wloswo wystajacych na ogonku i portkach).Nawet jesli tego sie nie zrobi nie ma to wiekszego znaczenia.
Czasem zdaje mi sie ,ze niektore salony sa w stanie umowic mnie na wizyte z manchesterem w celu wytrymowania go przed wystawa.:mad:
Po co wypowiadaja sie osoby ,ktore naprawde bija piane w tematach gdzie nie powinny zabierac glosu.[/quote]

Przeczytaj dokladnie post nr 1 oraz 5.
Wlascicielka basenji pisze o trymowaniu oraz o tym że szwedzi itd tak samo przygotowują psy.
Osoba ta nie pyta jak przygotowac tylko kiedy wytrymowac.

Chyba że to prowokacja.

Link to comment
Share on other sites

Alusia myślę, że to nie była prowokacja.
Produceńci trymerów w swojej ofercie nie mają trymerów tylko dla psów szorstkowłosych ale również dla krótko-, i długowłosych. Hoduję rasę krótkowłosą i taki trymer jest bardzo przydatny> usuwa martwy włos dużo szybciej niż np.gumowa rękawica.

Czasem fora mają to do siebie, że ludzie zamiast tłumaczyć wprost kręcą się wokół tematu.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

[quote name='AlaNowak']Polecana przez wiele osób fryzjerka powiedziała, że by go wytrymowała, na forum basenji nie bedzie nikt wiedzial, bo tylko jedna hodowla w Polsce-z tejze pochodzi moj pies- przygotowuje swoje psy przed wystawą(chodzi mi o strzyzenie i inne powazniejsze zabiegi pielegnacyjne). Poza tym Szwedzi, Finowie itd przygotowuja w ten sposob.[/quote]

Po pierwsze kąpiel ale to i tak nie tylko przed wystawą, po drugie prawdziwe basenji nie ma sierści do usunięcia, po trzecie wyciąga się kilka włosków jeśli potrzeba a po czwarte są Hodowcy na całym Świecie najbardziej to widać na wystawach na przykład w Szwecji ale i w Austrii widaiałem, psy są ogolone, wytrymowane, wytrzepane i jeszcze coś tam można dodać. Dla mnie sztuczne.
Problem jest wtedy gdy basenji zmienia sierść lub po ciąży - w zależności od cech danej suczki- jak wyrasta z wieku szczenięcego itd. Wtedy zalecam - jeśli mogę - nie wystawiać ! Świat nie się skończy po tej jednej czy 2 wystawach a pieska powinniśmy wystawiać tylko w dobrej kondycji dotyczy to zarówno sierści jak i problemów, nawet chwilowych, zdrowotnych.
Alu, może Bibi [ mój kochany] nie jest basenji?:lol:
Jakie masz dowody na to że jest oprócz rodowodu....
Żartujemy sobie :lol:

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...