Jump to content
Dogomania

Starsi państwo przygarneli GROMADĘ zwierzaków ,wieś Mętków. CD.starego watku


Javena

Recommended Posts

  • 3 months later...

Zarejestrowałam się, żeby znaleźć bazarek z ogłoszeniami, a przy okazji tu trafiłam.. 

Mogę mieć buty dla Pani - jakieś gumaki dobrej firmy, góra dwa razy założone, r.36 (dziewczyna z r.37 kupiła sugerując się długością wkładki i za małe). Jak nowe. Mogę też puścić info o ubraniach - po wzroście i rozmiarze stopy podejrzewam że oboje rozmiar M. Ale ubrania byłyby używane. Oczywiście czyste i schludne, jeśli długo zalegajce w szafach bym wyprala przed. I mam mały kocyk dla pieska zooplusowy nie używany - może się zarówno przydać ludziom jak i zwierzakom. Myślę że z męskim obuwiem w tym rozmiarze nic nie znajdę. Chyba że Panu by się nadały moje sportowe buty - używane, mocne, w dobrym stanie? Za nic nie wiem czy to było 42 czy 41, ale w wolnej chwili pomierze względem innych moich butów żeby ustalić rozmiar.  Buty granatowe, powiedziałabym typu unisex. 

Więc jeśli takie drobnostki się przydadzą, to proszę o info gdzie słać. 

 

 

Prawdopodobnie (!) odpadnie mi jedna gromadka kotów z utrzymania jakoś sierpień - wrzesień i wtedy bym zamówiła coś zwierzakom. Doczytałam że koty jedzą wszelkie mokre, pieski jedzą wszystko i że potrzeby żwirek. Jaki jest stan zwierzynca w sztukach i jaki wiek?  

 

Więc na teraz dla ludzi bym wysłała, najprawdopodobniej w najbliższym tygodniu bez problemu. 

 

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Większa paczka spakowana, mam nadzieję że nie będę musiała przepakowywać..

Ktoś się orientuje, jeśli chodzi o pocztę, paczkę do 30 kg - jakie są maksymalne wymiary pudełka??  Bo nie dość że nie mam wagi i zostało mieć nadzieję, że jest poniżej 30, to gabaryty spore. A jak już ją dotoczę na pocztę, fajnie by ją było wysłać a nie  rozpakować na miejscu i coś kombinować. Albo co gorsza toczyć znowu do domu, bo górka by mnie czekała.

Wiem że istnieją firmy kurierskie, które odbierają od adresata, ale z kolei trzeba mieć drukarkę i coś wydrukować. 

Regulamin usług poczty też można ściągnąć plik pdf, nawet to uczyniłam, ale otworzyć nie potrafię. 

Może ma ktoś jakieś informacje?? 

No i na dane do wysyłki jeszcze potrzebne.. Ale to czekam aż się zjawi ktoś kto ma na przekazanie. 

 

--- 

I już mam :-) 

Link to comment
Share on other sites

Najcięższa część operacji dokonana... Zdobyłam się na odwagę i zadzwoniłam do Państwa. Pan odebrał, głos bardzo sympatyczny, taki jakby to określić - wyrozumiały i łagodny. Co prawda patrzyłam długo na telefon zanim zieloną słuchawkę nacisnęłam. Oczywiście pierwsze paczki szybciej doszły niż ja zadzwoniłam. Miałam już nie dzwonić, ale chciałam coś przekazać i nie dało rady inaczej.. 

Informacyjnie poszło: 

- Sporo całkiem fajnych ubrań, nie wiem ile będzie pasowało rozmiarowo, raczej jesienne, sweterki marynarki, koszule, jakiś polar, bluzeczki, buty damskie 36 (coś między półbutami do kostki a kaloszami), spodnie sportowe, spódnice dłuższe..

-Trochę konserw, słodyczy, inka, herbaty, kakao, itp.

- Dla zwierzyńca: 75 litrów żwirku (3 paczki), 72 puszki kocie 400, 15 kg suchego dla piesków z miską w gratisie, 6 puszek 400 psich senior.  

I to chyba tyle. Na razie na nic się nie deklaruję, ale już adres mam, w miarę możliwości jak się uda,coś pyknę. 

 

Pan mówił że wszystko w porządku, nie skarżył się, nie narzekał, dokładnie jak pisaliście wcześniej. I oczywiście nic im nie trzeba. I się nie przejmować.. 

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Bębenek napisał:

Najcięższa część operacji dokonana... Zdobyłam się na odwagę i zadzwoniłam do Państwa. Pan odebrał, głos bardzo sympatyczny, taki jakby to określić - wyrozumiały i łagodny. Co prawda patrzyłam długo na telefon zanim zieloną słuchawkę nacisnęłam. Oczywiście pierwsze paczki szybciej doszły niż ja zadzwoniłam. Miałam już nie dzwonić, ale chciałam coś przekazać i nie dało rady inaczej.. 

Informacyjnie poszło: 

- Sporo całkiem fajnych ubrań, nie wiem ile będzie pasowało rozmiarowo, raczej jesienne, sweterki marynarki, koszule, jakiś polar, bluzeczki, buty damskie 36 (coś między półbutami do kostki a kaloszami), spodnie sportowe, spódnice dłuższe..

-Trochę konserw, słodyczy, inka, herbaty, kakao, itp.

- Dla zwierzyńca: 75 litrów żwirku (3 paczki), 72 puszki kocie 400, 15 kg suchego dla piesków z miską w gratisie, 6 puszek 400 psich senior.  

I to chyba tyle. Na razie na nic się nie deklaruję, ale już adres mam, w miarę możliwości jak się uda,coś pyknę. 

 

Pan mówił że wszystko w porządku, nie skarżył się, nie narzekał, dokładnie jak pisaliście wcześniej. I oczywiście nic im nie trzeba. I się nie przejmować.. 

Super, że zjawiła sie nowa osoba na wątku, chętna do pomocy, ja od paru lat wysyłam Państwu ale głownie na święta, wiec dobrze jak otrzymaja coś pomiedzy, czy paczka do nich dotarła, pan mówił, czy jeszcze nie zdążyła?

Link to comment
Share on other sites

Tak konkretnie doszły dwie z ubraniowo - spożywcze. Wyszła mi jedna duża i dwie malutkie. Też na raz nie wysyłałam, bo nawet jakbym zapakowała, to bym nie doniosła. A że rzeczy tak dochodziły i się zbierały, to wyszło dobrze dla mnie, bo ta pierwsza o którą się bałam że ponad 30 była miała 20 z hakiem. Już było wszystko gotowe w niedzielę, ale potem wymyślałam że może to, tamto, siamto się przyda.. Jednak też się starzeje, waga w rękach zawodzi :-)  Pan delikatnie wspomniał, że on już się trochę na starość kurczy (czy jakoś tak to ujął),  więc podejrzewam że chodzi o to że to co było w rozmiarze standardowego XL za duże :-) 

Ze zwierzęcymi rzeczami mam info, że jedna spakowana i poszedł nr do kuriera, reszta jeszcze czeka. Ostatnio jak szły trzy do mnie, to 1/3 jechała z Niemiec. Co wydłużyło czas o jakieś 2 dni. Ale to były takie nietypowe ściółki dla gryzoni.. W razie co uprzedziłam, że najprawdopodobniej paczki będą szły każda swoim tempem :-)  prawie pewność mam, że min jedna dojdzie przed weekendem. 

 

Ja najskuteczniej działam na zasadzie natychmiastowej, znaczy bywa że szybciej robię niż myślę, dlatego jak akurat teraz mogłam i teraz przeczytałam to pach :-)  u mnie też różnie z dochodami, a na dodatek o wiele mniej jedzą kociambry jak jest gorąco, nie mówiąc już o takim upale. W zestawieniu na koniec miesiąca wyszło u mnie że moje stadko przydomowe jak i stadko z budowy mniej zjadło. Sporo puszek i  suchego sporo zostało mi z lipca. Zapomniałam też że dwie zgrzewki puszek miałam pod chomiczymi rzeczami, a upchałam tak sprytnie bo już nie miałam gdzie. Z resztą też się cieszę że teraz, bo nie zdarzyłam się pozastanawiać czy to nie głupio tak komuś słać, czy wypada itp rozterek rozważać 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Wygląda na to, że dziś reszta dojechała. Znaczy wszystko, łącznie z tym dla zwierzaków jest. 

W czwartek i w piątek rozmawiałam.z p.Danutą. Jak nic nie pomyliłam, to jest 14 zwierzaków - 4 psiaki i 10 kociastych. Oni chyba naprawdę bardzo są zadowoleni.. W weekend się okazało, że nie włożyłam do paczki inki, bo leży sobie spokojnie w innym kartonie.. I w sumie tych swoich butów nie wysłałam - doszłam do wniosku, że bez sensu, skoro ja mam rozmiar 40-40,5 i ciut za duże były, to na 42 będą za małe. Ale mam na uwadze, że jeśli trafię na coś fajnego, w szczególności buty czy coś, co może się nadać na legowiska, to doślę. 

Dzięki za adres i przede wszystkim za wątek. Jakby nikt nie napisał, to nikt by się nie dowiedział, że gdzieś są tacy ludzie. 

Link to comment
Share on other sites

6 godzin temu, Bębenek napisał:

Wygląda na to, że dziś reszta dojechała. Znaczy wszystko, łącznie z tym dla zwierzaków jest. 

W czwartek i w piątek rozmawiałam.z p.Danutą. Jak nic nie pomyliłam, to jest 14 zwierzaków - 4 psiaki i 10 kociastych. Oni chyba naprawdę bardzo są zadowoleni.. W weekend się okazało, że nie włożyłam do paczki inki, bo leży sobie spokojnie w innym kartonie.. I w sumie tych swoich butów nie wysłałam - doszłam do wniosku, że bez sensu, skoro ja mam rozmiar 40-40,5 i ciut za duże były, to na 42 będą za małe. Ale mam na uwadze, że jeśli trafię na coś fajnego, w szczególności buty czy coś, co może się nadać na legowiska, to doślę. 

Dzięki za adres i przede wszystkim za wątek. Jakby nikt nie napisał, to nikt by się nie dowiedział, że gdzieś są tacy ludzie. 

Dużo maja tych zwierzaków nadal;/, 

Link to comment
Share on other sites

U mnie jest bardzo w kratkę, czasem mogę sporo rzeczy podrzucić, a bywają miesiące że ledwo swoje ogarniam.. Akurat trafiłam tu wtedy jak mogłam, to coś tam podrzuciłam :-)  sierpień bardzo cienko mi idzie, ale jak coś mi się nazbiera, to podeślę. Akurat z bazaru sporo miseczek będę miała, obcinaczki, jedną albo dwie szczotki, smycz, zabawkę. Coś z ubrań powoli się dokłada, jakaś inka która ostatnio nie poszła, lepszych słodyczy było mi szkoda słać w taki upał (czasem dostaję, a staram się nie jeść :-))... 

Zwierzaków mają dużo, nie młodnieją też.. Jako że odgrzebałam wątek, to dam znać jak coś słać przed świętami. 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Ja trochę ciuszkow, ciepłe "papucie" takie domowe, legowisko nowe, taką małą kolderke dziecięcą która tez za legowisko służyć może i kilka gadżetów dla zwierzaków wysłałam na dniach, pewnie jak dziś nie dojechalo to dojedzie jutro ☺ to się fajnie składa, bo systematycznie co jakiś czas coś będzie przychodzić ☺ się nie będą czuli zapomnieni..

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Bębenek napisał:

Ja trochę ciuszkow, ciepłe "papucie" takie domowe, legowisko nowe, taką małą kolderke dziecięcą która tez za legowisko służyć może i kilka gadżetów dla zwierzaków wysłałam na dniach, pewnie jak dziś nie dojechalo to dojedzie jutro ☺ to się fajnie składa, bo systematycznie co jakiś czas coś będzie przychodzić ☺ się nie będą czuli zapomnieni..

super! ja prześlę coś do jedzenia, jakieś produkty jak ryże, makarony, dżemy, coś słodkiego na święta, owoce

Link to comment
Share on other sites

Dnia ‎2017‎-‎12‎-‎03 o 18:47, Olena84 napisał:

alll? moze i ja bym zamowila tak?

Odchodzi targanie zakupów ,pakowanie i wysyłka.  Kurier 20zł ,a z pocztą rożnie bywa. Zamówiłam takie podstawowe artykuły:kawa( 2 rodzaje) herbata .słodycze, jakieś  konserwy,nutellę itp. Nic dla zwierzyńca niestety :(

Link to comment
Share on other sites

Dnia 29.07.2017 o 18:11, arim napisał:

Mam namiary na Państwa,jakby były potrzebne,to mogę podać.Coraz mniej ludzi na Dogo,więc nie ma chyba kto odpowiedzieć,no i sezon urlopowy

 

Poproszę o namiary (na PW). Popełniłem bazarek (banerkowy) po części na Państwa potrzeby, ktoś ma może wiedzę co potrzeba najsampierw? :-)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...