Jump to content
Dogomania

Starsi państwo przygarneli GROMADĘ zwierzaków ,wieś Mętków. CD.starego watku


Javena

Recommended Posts

Tak dumalam trochę jak to rozgryźć.. myślałam o jakiś garnkach, o pościeli, o takich rzeczach które się szybko zużywają w domu przy takiej ilości zwierząt.. o jakiś witaminach, lekach choćby na gardło, na grypę, może kremach na zimę...cała pewnie masa potrzeb, ale doszłam że najefektywniej wyjdzie jedna paczka. Nie wiem czy to standard, czy dlatego że się upominalam, ale na zakupy powyżej 400 zł mam tam zniżkę 4% . Odchodzą koszty wysyłki, dojazdy do poczty, czy na jakieś zakupy... W sumie ciężko rozdysponować coś jak wiadomo że tylko na część tego co by się chciało wystarczy. Jednak tak wyliczylam, że to będzie najcięższe, niedostępny dla ludzi bez neta, a w efekcie spowoduje największą oszczędność. 

Javena widzę dzwoniła, ja nie dzwonię już, jak zamawiam tylko dopisuje żeby kurier przed przyjazdem się kontaktował. Raczej się kontaktuje, bo sprawdzam czy doszło i podpis kogoś z państwa jest zawsze.  

 

...

Tak jeszcze myślałam, że tu by się przydał zaufany, z FB, kto np pracuje w domu, mogły założyć zbiórkę np.na zrzutce (tam nie pobierają %), do tego rozsławić ją na FB.. tam można na dowolny cel zbierać, nawet na auto dla siebie..

Wtedy z jakiś grosików taką małą paczkę typu ubrania, pościel, garnki, leki, chemia, czy co by tam do głowy komu przyszło, mógłby ktoś oddzielnie słać.. 

Za ostanie zamówienie zapłaciłam 449 zł, po zniżce 4% i jednej karmie która była w wyprzedaży w dodatku z uszkodzonym opakowaniem. Jakby to mieli kupić w sklepie, to bez promocji i zniżek wyszło 720 zł i jeszcze przywieźć trzeba. 720 zł licząc po cenie sklepu internetowego.. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dziś jeszcze dojedzie trochę art spożywczych dla ludzi. Trochę kiełbasek z szynki i krakowskiej, parówek, wędliny, metka cebulowa i lososiowa, sery wszelakie od chrzanowych, przez sernikowe, naleśnikowe, owocowe.. Trochę do pieczenia, rodzynki, daktyle, bakalie, polewy, budynie do kremów, jabłka do ciasta, wiórki, cukier puder i waniliowy, proszek, kwasek, gotowiec na sernik na zimno (+ biszkopty + galaretki), gotowiec na ciasto marchewkowe.. salatkowych puszek typu groszek, fasola,  kukurydza, ogórki, kapusta zasmazana i kiszona, buraki, szczaw.. jakieś kasze, makarony, inne mąki, chleb, drożdże, proszki do pieczenia, pasty rybne, śledzie, zgrzewka którego zwykłego pasztetu (12 szt), zgrzewka kaszanki w puszce (6szt.), paprykarz, duża margaryna z omega-costam na cholesterol, jakieś margaryny do pieczenia, jogurt grecki + małe smakowe, sól z czymstam o obniżonej sodzie też na cholesterol, kilo świeżych jabłek i pomidorów... ponad 250zl wyszło, na dwie paczki wagowo.. 

Żadnych kaw, herbat, żadnej chemii, środków czystości, słodyczy gotowych nie brałam..

Celowalam żeby to się na dwa dni rozlozylo, a wycelowalam tak, że się okazuje że dla zwierzaków na 6 paczek rozbili, ludzkie dwie i pewnie wszystko dziś.. 

Link to comment
Share on other sites

Witam! P. Danusia dzwoniła do mnie prosząc, aby podziękować. Dotarła do nich paczka z żywnością. Są bardzo zaskoczeni i chcieli by podziękować, ale nie wiedzą komu ? Cioteczko Bębenek, bardzo dziękuję w ich imieniu, a także swoim. Myślałam, że znajdę trochę czasu, aby tam zawitać, niestety nie udało się. Zbyt dużo spraw było do załatwienia. Pytałam o karmę z Biedronki, ale P. Danusia stwierdziła, że owszem jedzą, ale tylko 2 kotki. Te wiekowe nie bardzo. Jeden ma już 20 lat, reszta powyżej 10. Pani Danusia, źle się czuje. Pan Maciej skończył 80 lat. Są  już zmęczeni tym wszystkim.  Ciągle prześladuje ich myśl,  co będzie? Co dalej?  Bardzo  są wdzięczni za pomoc, bo jak twierdzi, za same leki dla Pani, to koszt ok 200 zł + leki dla Pana.   Nie ma lekko.  Znowu  ktoś  podrzucił im kota, ale udało się znaleźć mu dom. Sąsiad z naprzeciwka założył wreszcie kamerę na swojej posesji i jak się dowiedzieli na wsi, to naradzie spokój.  Pozdrawiam Was cioteczki i dziękuję. Przepraszam, jak będą jakieś błędy, nie umiem pisać na tym telefonie. Ciągle wracam do tyłu i poprawiam. Ps. Dla zwierząt chyba jeszcze nie przyszło. 

Link to comment
Share on other sites

A no tak...rano patrzyłam że ostatnia sortownia, to myślałam, że dojedzie. Ale nie kwestia tego że kurier zabłądził czy cos, bo w ogóle nie mam informacji, że w doręczeniu. Dobrze wyszło, bo to ciężkie wszystko, na raz ciężko rozpakować. Takie coś mam (oczywiście zmniejszyć tego nie potrafię, tylko skopiować): 

 
 12.09.2018
 
 
 
03:36
 Zabrze
 Przesyłka jest obsługiwana w Centrum Sortowania
 
 
12.09.2018
 
 
 
11:05
 Zabrze
 Przesyłka dotarła do oddziału DHL Parcel Zabrze.
 
 
12.09.2018
 
 
 
15:10
 Zabrze
 Przesyłka jest obsługiwana w Centrum Sortowania
 
Link to comment
Share on other sites

Dalej też już zmniejszyć nie potrafię...

O biedronkowej, to tak pomyślałam właśnie, że w razie jakbyś jechała i można by się było zabrać, a do tego byłaby w promocji.. inaczej z wysyłką, pakowaniem, dźwiganiem się nie opłaca.. 

W sumie spadek po moim Benku, więc chyba rozdysponowalam najlepiej jak się dało.. zdaję sobie sprawę, że w jakiś małych sklepikach nawet spożywka jest droższa, nie mówiąc o karmie.. a im się ma mniej tym drożej wszystko wychodzi.. telefon mój maja, ale się nie będę przypominać :) kiedyś jak wysyłalam pocztą kobieta była nadgorliwa i kazała wpisać :) i to tylko na najbliższej poczcie, na innych przy żadnej innej paczce jakoś nie był potrzebny :)

Link to comment
Share on other sites

Wrrrrr.... Tego jeszcze nie było..

 

13.09.2018

 

 

09:59

 Tychy

 Przesyłka dotarła do oddziału DHL Parcel Tychy. Doręczenie jej do Odbiorcy planowane jest w dniu 14-09-2018. Dziś można odebrać ją osobiście w naszym oddziale: 
Tychy:
ul. Turyńska 80
43-100 Tychy
Godziny otwarcia:
pn - pt: 
so: 

 

/Się naumialam coś chociaż.. wystarczy formatowanie wyłączyć i wkleja się w normalnym rozmiarze/

 

I znowu.. dziś 14.09 a na stronie ze śledzeniem taka sama informacja tylko z tą różnicą że transport na 17.09 .. noszzz... Sklep już interweniował w tej sprawie

Link to comment
Share on other sites

Dostarczą bankowo, tylko wkurza mnie to niesamowicie. DHL już był tam i nie było żadnego opóźnienia. Wkurza mnie, bo miałam paczki do mnie, dla zwierzaków którym pomagam, dla mamy i tam plus kuriera z leclerca, kolejki na poczcie żeby coś co chciałam jako list puścić nadać...kilka razy dziennie po kilka różnych paczek w różnych firmach wklepuje i sprawdzam.. odnosnie tej paczki - po prostu dla mnie jak kurier ma 48 h na wykonanie usługi to ma max 48 h i tyle.. jak maila dostałam że na następny dzień po odebraniu paczki przez firmę będzie ona u odbiorcy, a potem sprawdzam że odebrana, jedna i druga sortownia zaliczona, znaczy że będzie. Że dzień opóźnienia, no ok, ale nie tyle. Wściekam się, bo jakbym sama tak pracowała, że bralabym coś do zrobienia, a potem zleceniodawca by dostawał powiadomienie że sobie sam może dokończyć, to bym pod mostem spała i nie wyrabiała na sucharki...musiałam ochłonąć żeby się ze sklepem skontaktować, czy oni to będą ogarniać czy ja...jestem uczulona na takie sytuacje, naprawdę ciśnienie mi podnoszą... 

Bankowo nigdzie nie będą jechać, nic dźwigać, dopilnuję że paczka dojedzie, tylko ręki sobie nie dam uciąć kiedy.. to nie do dźwigania dla starszych ludzi. To ok 70 kg plus 80l żwirku plus opakowanie

Link to comment
Share on other sites

Dnia 17.09.2018 o 15:31, Bębenek napisał:

No i stał się cud.. paczka, którą  dhl odebrał 11.09 dziś 17.09 dostarczył.. podpis Pana, więc gra wszystko. Tyle jeszcze chyba nigdy nie czekałam aż coś wyląduje u odbiorcy 

Ja czekałam kiedyś ze trzy tygodnie, pisałyśmy reklamacje, po czym paczka wylądowała gdzieś w innej dzielnicy w poczekalni paczek, heh

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Wysłałam paczkę do Państwa na święta, moja szefowa dała pieniążki na zakupy wiec za to wszystko kupiłam, wyszło około 15kg i dołożyłam od siebie troszkę do koperty, nie za dużo niestety ale zawsze coś. Paczka powinna być na piątek. Czy ktoś Państwo jeszcze pomaga np kupuje coś dla kotów w ciągu roku czy wątek już ucichł:(

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Paczka doszła po 1,5 tygodnia, ze spleśniałymi mandarynkami i pomarańczami, dramat jakiś:( Pani narzekała trochę na zdrowie, że boi się że ją lub męża zabiorą do szpitala i jedna osoba sobie tam nie poradzi. A i na tej wsi to koszmar jeśli chodzi o zwierzęta, ona boi sie chodzić po niej, bo serce boli co tam się dzieje:(

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 6 months later...
  • 3 weeks later...

Kochani, na wątku wiatr hula, dzwoniłam do Państwa przed świętami, maja 3 psiaki i 8 kotów, starsze i chore, sami są schorowani, a bardzo wdzięczni choć za telefon, pytałam czy mogę wysłać pieniądze bo tym razem nie zdążę z paczką, pani powiedziała, że jeśli może prosić to paczkę. 

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Olena84 napisał:

Kochani, na wątku wiatr hula, dzwoniłam do Państwa przed świętami, maja 3 psiaki i 8 kotów, starsze i chore, sami są schorowani, a bardzo wdzięczni choć za telefon, pytałam czy mogę wysłać pieniądze bo tym razem nie zdążę z paczką, pani powiedziała, że jeśli może prosić to paczkę. 

Ja nigdy nie pomagałam tym ludziom. Jednak w takiej sytuacji jaka jest obecnie na wątku trzeba pomóc. Olena, zadzwonię do Ciebie w tej sprawie.

Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, Olena84 napisał:

Kochani, na wątku wiatr hula, dzwoniłam do Państwa przed świętami, maja 3 psiaki i 8 kotów, starsze i chore, sami są schorowani, a bardzo wdzięczni choć za telefon, pytałam czy mogę wysłać pieniądze bo tym razem nie zdążę z paczką, pani powiedziała, że jeśli może prosić to paczkę. 

Daj znać co zamierzasz do paczki im włożyć, dorzucę się.

Link to comment
Share on other sites

20 godzin temu, bakusiowa napisał:

Ja nigdy nie pomagałam tym ludziom. Jednak w takiej sytuacji jaka jest obecnie na wątku trzeba pomóc. Olena, zadzwonię do Ciebie w tej sprawie.

 

17 godzin temu, agat21 napisał:

Daj znać co zamierzasz do paczki im włożyć, dorzucę się.

Dziękuję Wam!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Dzwoniłam do Państwa, we wtorek zabrali Panią do szpitala bo miała tętno 160 prawie, i mąż odebrał w środę, zwierzęta nie chciały wyjść do jej powrotu z domu, pani bardzo się martwi, co to będzie jak jednego z nich (pani albo pana) zabraknie, bo nikt starszych zwierząt nie weźmie potem i nie zaadoptuje. Będę dzwonić do nich 2 razy w miesiącu, chyba im lepiej, że ktoś się interesuje, pytałam czy mają mój numer, to powiedziała, że tak. 

Pytałam co by chcieli, pani powiedziała, że nic, jedynie jak można karmę mokra dla kotów. Zamówię w zooplusie i wstawię rachunek, zakupiłam im skarpety, rękawiczki za 83zł ciepłe takie fajne, antypoślizgowe, kupię jeszcze ciepłe koce i może wyślę na leki coś, bo biorą ich bardzo dużo. Mam kaskę, którą oddała mi Danusia jak Pandusia przeszła za tm, ponad 400zł, zobaczę ile z tego pójdzie na Państwa zakupy i resztę na jakiegoś psiunia,.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 9.01.2020 o 15:51, Olena84 napisał:

Dzwoniłam do Państwa, we wtorek zabrali Panią do szpitala bo miała tętno 160 prawie, i mąż odebrał w środę, zwierzęta nie chciały wyjść do jej powrotu z domu, pani bardzo się martwi, co to będzie jak jednego z nich (pani albo pana) zabraknie, bo nikt starszych zwierząt nie weźmie potem i nie zaadoptuje. Będę dzwonić do nich 2 razy w miesiącu, chyba im lepiej, że ktoś się interesuje, pytałam czy mają mój numer, to powiedziała, że tak. 

Pytałam co by chcieli, pani powiedziała, że nic, jedynie jak można karmę mokra dla kotów. Zamówię w zooplusie i wstawię rachunek, zakupiłam im skarpety, rękawiczki za 83zł ciepłe takie fajne, antypoślizgowe, kupię jeszcze ciepłe koce i może wyślę na leki coś, bo biorą ich bardzo dużo. Mam kaskę, którą oddała mi Danusia jak Pandusia przeszła za tm, ponad 400zł, zobaczę ile z tego pójdzie na Państwa zakupy i resztę na jakiegoś psiunia,.

Olena, to ja w takim razie kupię karmę w Zooplusie. Podaj na pw adres i telefon dla kuriera.

Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, bakusiowa napisał:

Olena, to ja w takim razie kupię karmę w Zooplusie. Podaj na pw adres i telefon dla kuriera.

Ja kupię za te pieniądze od Pandy, bo wiem mniej wiecej , tylko jutro muszę zadzwonić o adres, bo nie mogę znaleźc a nie pamiętam dokładnego. Proponuję może jak będziesz nadal chciała pomóc, gdzieś za 1,5 miesiąca kupić?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...