Jump to content
Dogomania

Biszkoptowy Lary & Spleśniała Ziva


Fauka

Recommended Posts

[QUOTE][B]
ee, ja wiecznie narzekam na Arnika. Nie jest idealny, czasem zachowuje sie jak debil i przynosi mi wstyd [I](oczywiście tylko moim zdaniem :P). [/I]Wiecznie ktoś mi zwraca uwagę, że mam przestać, bo to fajny pies.[/B][/QUOTE]

tak, tylko twoim.
serio, on jest zajebisty, a ty narzekasz :p

[quote name='IZMADO']Boszszsz... NARESZCIE! [B]Jak mogłaś tak długo mieć klapki na oczach! [/B]Dobrze, że w końcu się ogarnęłaś ;)[/QUOTE]
dołączę się do tego ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

A ja mam ale nie używam  :siara: 

W ramach wyremontowanej dogomanii oraz faktu, że dawno nie aktualizowałam naszej przezajebistej galeryjki zaktualizuję ją  :eviltong: 
Ziva nadal jest zajebistym szczeniaczkiem, brakuje jej trochę zębów, ma perfekcyjne odwołanie, mocny instynkt pasterski ale nie zagania rowerów i małych dzieci i w zasadzie jest nudna.

Jest wrzodem na tyłku moim i Larego

10660986_952279318131831_1435888225_n_zp



W biedronce niedawno były akcesoria fitness toteż szarpnęłam się i kupiłam za całe 19,99 piłkę gimnastyczną. Młoda ma mega ogarnięte ciałko i bez problemu od początku na nią wskakuje i utrzymuje na niej równowagę i ćwiczy.

10660742_951199734906456_692405957_n_zps


Jest super hiper aktywnym borderem ŁORINGIEM  :siara: (moim najnowszym hobby stało się wyśmiewanie dzieci które cisną po swoich borderkach "a twój jest mało workingowy bo ma puchaty ogon!")

10682072_949922535034176_357483767_n_zps


Zivciak spotyka się ze swoim pół bratem który również mieszka w Łodzi. Mają wspólnego ojca :D

10534443_761945900533991_882867735701287

10689988_761945923867322_601894772179555

Link to comment
Share on other sites

Może też poszczycić się znajomością z naszą łódzką gwiazdą frisbee - Floydem

10600441_705282862892660_161581469177333


No i byliśmy na DCDC w Warszawi gdzie było super. Zivka znowu spotkała się z Brumą, Brum nie tryskała entuzjazmem z tego powodu w przeciwieństwie do Zivy. Załapała się też na sesję fotograficzną i wyszło z niej nawet jedno zdjecie  :diabloti: 

DSC_0386_zps4ba67e53.jpg


W pociągu była mega grzeczna, na zawodach takoż. Nie bała się już niczego, nie zapierała się i nie szukała bezpiecznego miejsca. Łaziła i robiła glizdę do wszystkich psów, na zawodach czuje się jak stara wyjadaczka. Rośnie gwiazda  :loveu: 

10359556_1561452884082501_37773229470600

10638009_946391885387241_342623348_n_zps

10602920_946391908720572_1826117666_n_zp

Link to comment
Share on other sites

10588812_946392025387227_95728082_n_zps6

10615797_946392138720549_989043568_n_zps


A Lary? Lary schudł! Znowu. Ale cały czas jego życie kręci się wokół jedzenia i piłeczki. W stolicy z nami był, przecież nie jest gorszy! Starsznie mnie wkurzał bo jak zobaczył staw to miał wodę zamiast mózgu ale nie miałam serca jechać do wielkiego świata bez niego. Sopot bez tego biszkoptowego wkurzającego kundla był bez sensu. Muszę mieć się na kogo wydzierać :P

10656173_948581111834985_236584756_n_zps


A na koniec, zakochałam się w lublińskim muralu choć my w łodzi i tak mamy lepsze :diabloti:

lublin-27-urlopnaetacie_zps00b5e84c.jpg

Link to comment
Share on other sites

*lubelskim :diabloti:

 

Przy okazji witamy się, bo bloga śledzę już od dawna, fanpage też, tylko tu nas jeszcze nie było ;p

Śliczna mała (chociaż wujek Lary też niczego sobie) :loveu:

 
Ups, masz rację :P

 

Super, że jest co poczytać! Jesli moge spytać- o co chodzi z łorningiem? :D

O to, że teraz wśród gimnazjalistek posiadanie bordera to żaden wyczyn. Teraz border musi być dodatkowo z użytkowej linii i jeżeli twój pies nie jest workingiem albo tylko w połowie workingiem to jest do dupy. Mało tego, jeżeli nawet jest working ale nie wygląda czyli ma za długą sierść to też jest do dupy, powinien mieć sierść półdługą albo najlepiej krótką :D

 

Byłaś w Lublinie i nic nie mówiłaś? Wprdl?  :mad:

 

Fauka, a myślisz, że taka biedropiłka to wytrzyma nieco cięższego pieska... Takiego 20kg+? :P

Nie byłam, znalazłam mural na necie i się zakochałam w nim!  :loveu:  Piłka spokojnie utrzyma dużego psa, nawet Lary się na nią wspina. Piłka jest dla ludzi i wytrzymuje obciążenie do 100 kg, grunt by zadbać o krótkie pazury bo może ją pies po prostu przedziurawić. Ale zabawa z nią jest mega! Nasz pierwszy dzień z (niedopompowaną) piłką:

http://youtu.be/49a3LMeeuGw
 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

 

O to, że teraz wśród gimnazjalistek posiadanie bordera to żaden wyczyn. Teraz border musi być dodatkowo z użytkowej linii i jeżeli twój pies nie jest workingiem albo tylko w połowie workingiem to jest do dupy. Mało tego, jeżeli nawet jest working ale nie wygląda czyli ma za długą sierść to też jest do dupy, powinien mieć sierść półdługą albo najlepiej krótką :D

 

i koniecznie muszą mieć stojące uszy, bo z klapniętymi też są do dupy :D

 

ja piłki zamawiam na allegro po 16zł i wytrzymały nawet nieobcięte pazury, ciekawe jak te :)

Link to comment
Share on other sites

i koniecznie muszą mieć stojące uszy, bo z klapniętymi też są do dupy :D

 

ja piłki zamawiam na allegro po 16zł i wytrzymały nawet nieobcięte pazury, ciekawe jak te :)

 

Moja suka wpisała się w kanon mody sama z siebie  :loveu:  Ja pazurów nie obcinam bo moje pieski mają idealne łapki i im same się ścierają, ale zawsze zakładam że co biedronkowa jakość to biedronkowa jakość :P
 

Czas się w końcu i tu przywitać, skoro czytam bloga :)

 

 

Wesoło macie z tymi Borderami i modą na nie :lookarou: Byleby tylko tej rasy tak nie dopadło jak ONków.

 

Hej! Podejrzewam, że jak moda wkroczy do laickich domów to równie szybko minie. Normalny, leniwy, kochający telewizor człowiek nie wytrzyma z niewybieganym borderem. Chyba że kupi jakiegoś wypranego z popędów showa hodowanego tylko na kanapę.

 

Gordonom to nie grozi bo mają downa  :jumpie: 
Podoba mi się ten Twój pleśniak, przydałby się taki Meri do zabawy  :laugh2_2:

No nie wiem, u mnie w okolicy chodzi już 6 gordonów i co chwilę widzę kogoś ze szczylem. Aż się zdziwiłam, jeden już chodzi w zestawie kolce+ flexi. Co zabawniejsze, w parku ich nie widuję, tylko spotykam je podczas rundek dookoła osiedla na siku  :lookarou: Taka modniejsza wersja labradora chyba.
Zivciak nie ma się z kim bawić, żaden pies w parku nie jest w stanie jej dogonić a po godzinie biegania nie ma siły i Zivcia biega dalej sama. Potem wracamy do domu po 3 godzinach a ona biega dalej, po meblach dopóki nie właduję jej do klatki  :diabloti:  Ma 4 miechy a biega jak stara.

Link to comment
Share on other sites

W całym Toruniu są chyba z 2-3 gordony. W Łodzi na pewno więcej, ale ogólnie mało ich jest. Ostatnio w Sopocie na wystawie było wyjątkowo więcej niż irlandów. 
Mi by się przydał jakiś fajny psiak na spacery, bo tu nudą wieje. Takie tereny, a psiaki tylko na posesjach siedzą i drą mordy. Co dziwne całkiem fajne tu psiki są, dużo posokowców, berneńczyków, standardowo husky, ONki i masa, dosłownie masa sznaucerów mini. Nie wiem skąd ich tyle tu jest, chyba za darmo rozdają. 

Link to comment
Share on other sites

Eee, moja koleżanka z byłej klasy sobie kupiła borderka.

Opowiadała, że nie może z nią biegać, bo ją zagania. No ale to taka rasa, z tym się nie da nic zrobić.

Dziewczyna, która jest domatorką, nie lubi ruchu, przyrody itd. 

Wszystko mi opadło jak pochwaliła się szczylem na fejsie...

 

A ja lubię borderki z dłuższym kłakiem i klapniętymi uszami, nie podążam za modą :grins:

Link to comment
Share on other sites

W całym Toruniu są chyba z 2-3 gordony. W Łodzi na pewno więcej, ale ogólnie mało ich jest. Ostatnio w Sopocie na wystawie było wyjątkowo więcej niż irlandów. 
Mi by się przydał jakiś fajny psiak na spacery, bo tu nudą wieje. Takie tereny, a psiaki tylko na posesjach siedzą i drą mordy. Co dziwne całkiem fajne tu psiki są, dużo posokowców, berneńczyków, standardowo husky, ONki i masa, dosłownie masa sznaucerów mini. Nie wiem skąd ich tyle tu jest, chyba za darmo rozdają. 

 

W Łodzi ostatnio ich sporo widuję, byłam zdziwiona bo do niedawna widywałam je tylko na wystawie. Może w Łodzi działa jakaś hodowla albo pseudo, cholera wie. Niedawno spotkałam w lecznicy pana z 15 miesięczną gordonką, to jego trzeci gordon i trochę sobie z nim o nich porozmawiałam. Pokazał mi ogon takiego podrostka i się śmialiśmy bo strasznie szczurze w tym wieku mają :D
 

Eee, moja koleżanka z byłej klasy sobie kupiła borderka.

Opowiadała, że nie może z nią biegać, bo ją zagania. No ale to taka rasa, z tym się nie da nic zrobić.

Dziewczyna, która jest domatorką, nie lubi ruchu, przyrody itd. 

Wszystko mi opadło jak pochwaliła się szczylem na fejsie...

 

A ja lubię borderki z dłuższym kłakiem i klapniętymi uszami, nie podążam za modą :grins:

No i takiej mody właśnie się boję. Bo moda w psich sportach nie jest jeszcze taka zła, ale jednak ludzie napatrzą się na nie chociażby na DCDC i chcą mimo, że nie ani nie chce im się z nimi pracować, ani nie potrafią, ani w zasadzie nie lubią ruszać się z domu. Ziva jest chyba wybrakowana bo mnie nie zagania :(

Mnie się showki nie podobają, takie typowe showki - wodogłowie, kupa futra, strome (zerowe?) kątowanie, gruba kość i jeszcze najczęściej wyprane z popędów. O, takie coś:
syldenmanreversestandingweb%5B1%5D.jpg?0

Natomiast są showki i mieszańce showków z workingami które mi się podobają, bardzo fajne showki są w True Story czy Nice of You to Come Bye, a mieszanki showków z workingami w Alcherze. Sama nie jestem fanką smoothów  :evil_lol: Ale biorąc psa kierowałam się jego charakterem więc tym oto sposobem jest smooth Ziva. Bardzo mi się podobają mediumy np. Nike

1012575_833322140029905_1830482239146623

Czy Bess 

bess7.jpg

To zdecydowanie moje typy :D

 

 

Widzialam Was na DCDC, gdzieś tam w tłumie :P

Trzeba było nas zaczepić!  :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

Czy Bess 

 

bess7.jpg

To zdecydowanie moje typy :D

 

 

 

 

 

Z wyglądu jestem w nim zakochana <3

Mi się typowe workingi nie podobają ale takie showy jak pokazałaś również nie.

Najlepiej właśnie coś na pograniczu ;)

Póki co jedynie mogę poobserwować bordiachy, sama w tym momencie  bym się nie zdecydowała ;)

Jak kiedyś się ustatkuje, wybuduje dom to będzie i border :D

 

A Ziva jest świetna, mam wrażenie, że idealnie do Ciebie pasuje :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...