Jump to content
Dogomania

Biszkoptowy Lary & Spleśniała Ziva


Fauka

Recommended Posts

noo.. balabym sie miec za tesciowa jego matke.. pewnie maminsynek ;p


za to moją nową miłoscią jest John Newman, ma genialny głos no i piosenki też wpadają w ucho, coś nowego. nie walącego po uszach techno mułach imprezowych ;p

debiut miał dzieki love me again, a teraz nowa piosenka

[video=youtube_share;i8N6SScXb8M]http://youtu.be/i8N6SScXb8M[/video]

Edited by Anecioreczek
Link to comment
Share on other sites

A ja się jaram bo Niechciane i Zapomniane otwierają ośrodek adopcyjny :loveu: Niedawno się dowiedziałam, nic nie było jeszcze pewne, miałam siedzieć z gębą na kłódkę a już dzisiaj stoi mnóstwo boksów! Jest pięknie :multi:

[url]https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10151817731558856.1073741839.190286013855&type=1[/url]

Zdecydowanie najbardziej lubię tą fundację bo tworzą ją fajni ludzie i atmosfera jest super. Nawet robię tam zdjęcia, kto jest ciekawy to zapraszam - [url]http://niechcianeizapomniane.org/letnia-sesja-naszych-podopiecznych-cz-1/[/url]

Link to comment
Share on other sites

Teraz myślę że będą mogli pomagać większej ilości zwierząt, do tej pory wiele osób zarzucało im że odmawiają pomocy. Niestety psy trzymali w hotelikach i w lecznicach, płaci się za dobę i to były spore wydatki. Teraz wreszcie mają swoje, dzisiaj przywożą fundacyjne psiaki do nowych boksów a ja wpadam trochę pomóc i porobić zdjęcia. W ogóle lokalizacja jest super bo trochę dalej zaczyna się Łódzki Szlak Konny i są nawet Wichrowe Wzgórza, ślicznie jest tam choć jeździ tylko jeden autobus :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Fauka']Teraz myślę że będą mogli pomagać większej ilości zwierząt, do tej pory wiele osób zarzucało im że odmawiają pomocy. Niestety psy trzymali w hotelikach i w lecznicach, płaci się za dobę i to były spore wydatki. Teraz wreszcie mają swoje, dzisiaj przywożą fundacyjne psiaki do nowych boksów a ja wpadam trochę pomóc i porobić zdjęcia. W ogóle lokalizacja jest super bo trochę dalej zaczyna się Łódzki Szlak Konny i są nawet Wichrowe Wzgórza, ślicznie jest tam choć jeździ tylko jeden autobus :eviltong:[/QUOTE]

Ja chyba nawet tam byłam po Avril, bo coś domek chyba poznaję :razz:

Link to comment
Share on other sites

Przedpremierowo wrzucam filmik z moim wstrętnym psem :eviltong: Podczas nagrywania jakieś 4 metry za nami były dzieci z innymi psami, widać jak drzy mi ręka w obawie że Lary zaraz zagryzie dzieci, psy a potem mnie. Ale udało się go ułaskawić piłeczką :evil_lol: Swoją drogą piłka bardzo fajna, wytrzymała, super się odbija, bardzo fajnie pływa. Dzisiaj będzie jej recenzja na moim blogu. Kilka osób miało okazję testować naszą piłkę i chyba wszystkim się posobała :)

[center][video=youtube_share;bzbffN7n7m0]http://youtu.be/bzbffN7n7m0[/video][/center]

Link to comment
Share on other sites

Dzięki! Filmik jest w zasadzie improwizowany i robiony metodą prób i błędów :P Nie umiem jeszcze ostrzyć krącąc filmiki ale trenuję bo chcę nagrać nasze łódzkie spacerki :loveu: pomysł już mam na to. I fajnie by było gdybym znalazła w Vegasie opcję slow motion bo chcę przetestować jakby wyglądała na nagraniach z mojego aparatu.

Link to comment
Share on other sites

Obecnie waży jakieś 38kg, ma do zrzucenia jeszcze 3kg ale weterynarz zalecił by schudł 4kg ze względu na łapę. Szczerze to mam wrażenie że nawet jak będzie ważył nawet te 34kg to jego postura się specjalnie nie zmieni :shake: Niedawno ważył 42,5kg i wyglądał bardzo podobnie.
Trochę mi się wydaje że to wina po prostu jego budowy, to labrador showek-beczka. Choć zobaczymy jak będzie wyglądał jak dobijemy do tych 34 kilogramów. Był zdecydowanie łądniejszy jak miał te 1,5 roku - 2 lata.

Link to comment
Share on other sites

Wiesz, ja lubię mocno zbudowane psy ale wkurza mnie ten tłuszczyk i nadmiar skóry :eviltong: wolałabym by był bardziej zwarty i miał chociaż jakieś mięśnie. Zapieprzam z nim po 2-3 godziny dziennie, daję mu wycisk, rozrywki, atrakcje a ten nawet pół mięśnia nie ma :roll:
Ale przynajmniej jest lepiej niż zimą, zimą wisiał mu brzuch i wyglądał duuużo gorzej. Po przeproadzce powoli nabiera formy bo po parku biega, psy go trochę męczą, ja go trochę męczę a jemu to się bardzo podoba. Szkoda tlyko że nigdzie blisko nie ma żadnego fajnego stawu coby popływać mógł.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Unbelievable']niestety, labrador nigdy nie będzie pięknym smukłym pieskiem :evil_lol: [/QUOTE]
Może chude jak charty to nie, ale znam kilka labradorów ładnie umięśnionych, z piękną linią... :razz:
[B]Fauka, [/B]super filmik, czekam na ten spacerowy :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Karoola']Może chude jak charty to nie, ale znam kilka labradorów ładnie umięśnionych, z piękną linią... :razz:
[/QUOTE]
Widziałam jednego takiego na leszczyńskiej wystawie! Reszta natomiast to same beczki, a właściciele nie wyglądali na zbytnio zmartwionych tym faktem. Oczywiście wygrała beczka, a nie ten o ładnej linii, ale cóż... Dla większości laików labrador = okrągły pies, bo w większości takie można spotkać na ulicy, w parku itd. :shake:
[B]Fauka[/B] Lary, jak zwykle uroczy. Trzymam kciuki, żeby udało się zrzucić brzuszek. Łączę się z nim w bólu - od nowego roku szkolnego trzeba trochę sadełka zrzucić. :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='FredziaFredzia']Spokojnie może zrzucić więcej niż 3 kg, ja też kiedyś odchudzałam Erisa, pomogło nie dawanie nic oprócz karmy (zmniejszonej ilości) i kilku smaczków plus oczywiście ruch - musisz pamiętać żeby powoli zrzucał i nabierał kondycji. :)
Filmik świetnie zrobiony![/QUOTE]
No Lary właśnie jest na takiej diecie, dostaje jeden kubek dziennie - pół rano i pół wieczorem i czasem na cośtam zapracuje. A jak dostanie coś extra to dostaje mniej karmy. Póki co idzie nieźle, gubi 1,5-2kg miesięcznie i myślę że to tak akurat.

[quote name='Karoola']Może chude jak charty to nie, ale znam kilka labradorów ładnie umięśnionych, z piękną linią... :razz:
[B]Fauka, [/B]super filmik, czekam na ten spacerowy :lol:[/QUOTE]

Są takie! :loveu: Lary za młodu był taki piękny :eviltong:

[quote name='Natalia i Ori']Lary nie jest jakoś masakrycznie gruby jak na laba... widziałam psy w gorszym stanie, choć jak dla mnie co najmniej tak czy siak musi zrzucić 4-5kg w dół.
Sama piłka jest świetna!
Ale rzucanie jej otyłemu psu po asfalcie.... :mad:[/QUOTE]

Powiem tak - są grubsze, są gorzej wyglądające ale na nich się nie wzorujemy. Co do asfaltu - był wykorzystany na rzecz filmiku by pokazać jak fajnie się ona odbija :) Nie rzucam mu jej na asfalcie ponieważ oprócz problemów z kontuzjami jest też problem ze ścieraniem opuszków łap, otarciami przy ewentualnych wywrotkach (to u niego typowe) itd. Piłka fajnie się odbija też na trawie ale asfalt to asfalt, nie trwało to dłużej niż 10 minut więc bez obaw :eviltong:

[quote name='Dioranne']Widziałam jednego takiego na leszczyńskiej wystawie! Reszta natomiast to same beczki, a właściciele nie wyglądali na zbytnio zmartwionych tym faktem. Oczywiście wygrała beczka, a nie ten o ładnej linii, ale cóż... Dla większości laików labrador = okrągły pies, bo w większości takie można spotkać na ulicy, w parku itd. :shake:
[B]Fauka[/B] Lary, jak zwykle uroczy. Trzymam kciuki, żeby udało się zrzucić brzuszek. Łączę się z nim w bólu - od nowego roku szkolnego trzeba trochę sadełka zrzucić. :lol:[/QUOTE]

Na wystawach wszystko co jest krępe, niskie i beczkowate wygrywa. Labradory to istna masakra, swego czasu zniechęciło mnie do wystaw to, że zawsze sędziowie uważali że mój pies jest za chudy i zawsze byliśmy za tymi które brzuch ciągnęły po ziemi. Nie zdziwiłabym się gdyby championy były trzymane w takich boksach jak świnie i pasione spacjalnie na wystawy.
A teraz jak mi sie psisko spasło to już wystawy dawno za nami :roll: Ale schudnie i będzie pięknym fit labradorkiem.

Ogólnie to że schudł widać, znajomi nawet zauważają :loveu: Na szczęście łatwiej odchudzić psa nić siebie :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Fajny filmik! :D Teraz jest taka różnorodność psich zabawek w sklepach, że czasem żałuję, że mój nie pała do nich jakąś wielką miłością... aż korci żeby kupić. :P

Co do wagi, to suka TŻta też miała problem ze zrzuceniem kilogramów. Dwa lata temu się za nią ostro wzięliśmy i udało się:

[IMG]http://img547.imageshack.us/img547/9933/ed36.jpg[/IMG]

Wiem, że ciężko odchudzić psa... i wierzę Ci, Fauka, że macie z tym problem. Mój sznup jest dość masywny i dużo ludzi mówi o nim, że jest gruby. Od szczeniaka był mocny i nabity, a i był czas kiedy faktycznie za dużo ważył, ma taką tendencję - ale wydaje mi się, że nigdy nie będzie miał sportowej sylwetki... czego bym nie robiła. ;)

EDIT: naszło mnie takie pytanie: czy sądzicie, że otyłość, a raczej skłonność do niej może być dziedziczna? Jeśli tak, jak duży wpływ może mieć na wagę psa, nawet jeśli ten prowadzi aktywny tryb życia?

Link to comment
Share on other sites

Pięknie odchudzona! :loveu: Co prawda Lary aż takiej sylwetki mieć nie będzie ze względu na budowę ale wiem że może wyglądać dużo lepiej choć dalej będzie klocowaty, tyle że nie galaretowaty :eviltong:
Ja sądzę że otyłość tak jak u ludzi, może być dziedziczna a może być spowodowana naszym odżywianiem się. Ja jem dużo świństwa, chipsy, pizza, chińszczyzna, słodycze po 23 do filmu i wyglądam okej, nie jestem tłusta ale też nie wyglądam jak anorektyczka bo jednak boczki jakieś tam mam. Moja mama natomiast je tyle samo co ja i wygląda jakby była wiecznie niedożywiona, wszystkie żebra jej widać. Są też ludzie którzy jedzą dużo mniej i wyglądają dużo gorzej i są całe życie na diecie, znam przynajmniej dwie takie rodziny gdzie widać że to jest genetyczne bo wszyscy tak wyglądają i mają ten sam problem. To samo tyczy się psów choć tutaj też dużo może powidzieć nie tylko rodowód ale ogólnie rasa. U myszy naprzykład są odmiany barwne któe bardzo często są otyłe np. sable albo pew choć pew są po prostu dużo większe od innych myszy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...