Jump to content
Dogomania

Biszkoptowy Lary & Spleśniała Ziva


Fauka

Recommended Posts

[quote name='asiak_kasia']No ja tez, od 6 lat mamy remont :loveu: pieseczek mój dzisiaj mi udowodnił, że jest zajebisty we wszystkim :loveu: i w ogólę czuję się conajmniej szkoleniowcem :diabloti:[/QUOTE]
Niech zgadnę, jak był mały nie sikał, nie robił kupy i do perfekcji miał opanowane odwołanie nawet od dzikiej zwierzyny? :diabloti: Ja jestem beznadziejna! Lary przedewszystkom - robi kupę! i to dwa razy! oprócz tego sika, czasem się nie odwoła, czasem wyskoczy na psa z zębami i generalnie to zdarza mu się pierdzieć. Dasz wiarę?! Powinnam go oddać komuś rozsądnemu.
No i nie mamy klatki, bo nie ma gdzie temu bydlakowi jej postawić :placz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Fauka']Niech zgadnę, jak był mały nie sikał, nie robił kupy i do perfekcji miał opanowane odwołanie nawet od dzikiej zwierzyny? :diabloti: Ja jestem beznadziejna! Lary przedewszystkom - robi kupę! i to dwa razy! oprócz tego sika, czasem się nie odwoła, czasem wyskoczy na psa z zębami i generalnie to zdarza mu się pierdzieć. Dasz wiarę?! Powinnam go oddać komuś rozsądnemu.
No i nie mamy klatki, bo nie ma gdzie temu bydlakowi jej postawić :placz:[/QUOTE]

no ba! moj pies jak sra to fiołkami i motylkami :loveu:

chociaz prawde mowiąc dzisiaj wybrała pieska zamiast mnie i piłeczki...:shake: gupia suka, zabije we mnie pasję.
Musze mocniej kolce zacisnąć :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asiak_kasia']no ba! moj pies jak sra to fiołkami i motylkami :loveu:

chociaz prawde mowiąc dzisiaj wybrała pieska zamiast mnie i piłeczki...:shake: gupia suka, zabije we mnie pasję.
Musze mocniej kolce zacisnąć :diabloti:[/QUOTE]

Kolce? Ona powinna mieć z tobą więź i robić wszystko z miłości i za darmo! Żadnych smaków, żadnych kolców! Jak pies ma więź to słucha i już, poza tym dobry pies broni, okłada pole, aportuje, zagania owce, zagryza szczury i wypłasza dziką zwierzynę, i robi to bo cię kocha! :loveu:
Mój zabił we mnie pasję z 10 razy, za każdym razem wybierając coś spleśniałego i obrzydliwego zamiast oddać mi cześć!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Fauka']Kolce? Ona powinna mieć z tobą więź i robić wszystko z miłości i za darmo! Żadnych smaków, żadnych kolców! Jak pies ma więź to słucha i już, poza tym dobry pies broni, okłada pole, aportuje, zagania owce, zagryza szczury i wypłasza dziką zwierzynę, i robi to bo cię kocha! :loveu:
Mój zabił we mnie pasję z 10 razy, za każdym razem wybierając coś spleśniałego i obrzydliwego zamiast oddać mi cześć![/QUOTE]

:diabloti: sie nie znasz, masz lamerskie psy, wiec się nie wypowiadaj :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

Przepraszam :placz: byłabym zdecydowanie pro gdyby mój pseudo sznup ważył 40kg i wylądowałabym parę razy na pogotowiu na szyciu :diabloti: powinnam zainwestować w bardziej poważną rasę, CAO albo nie wiem, filke? :razz: Byłabym królową dogo! :multi:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Fauka'] (...)co z tego że ładnie chodzi w kontakcie, jak nie jest socjalny i nie jest bezpieczny.[/QUOTE]

No właśnie, dobrze napisane. Tak to jest jak się włączają (niezdrowe) ambicje, bo piesek ma być obidjensowy, adżilitowy itd :p I jak się zapomina o podstawach, o tym by pies był na codzień znośny, poza trybem pracy. Ale [I]cusz[/I], codzienne posłuszeństwo nie wygląda tak ładnie na filmikach i opisach blogowych jak chodzenie na kontakcie czy inne takie ;)

A tak poza tym to się muszę przywitać, zaglądać będę na pewno! :) Jak oczekiwanie? ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Fauka']Przepraszam :placz: byłabym zdecydowanie pro gdyby mój pseudo sznup ważył 40kg i wylądowałabym parę razy na pogotowiu na szyciu :diabloti: powinnam zainwestować w bardziej poważną rasę, CAO albo nie wiem, filke? :razz: Byłabym królową dogo! :multi:[/QUOTE]

no a teraz znowu zawaliłas sprawę...wzięłaś sobie burdelka...:shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Fauka']
Ale jakby nie patrzeć bordery są trudne. W sensie że zapalony, oświecony psiarz sobie poradzi natomiast laik albo osoba bez motywacji może mieć problem. Chociażby wczorajsza historia którą opowiedziała Anka, jak to pewien borderek (posiadający blogaska) zaatakował sędziego na ringu, atakuje inne psy i zagania samochody. Założę się że ma za mało pracy, nie ma dobrej socjalki i co z tego że ładnie chodzi w kontakcie, jak nie jest socjalny i nie jest bezpieczny. Ale jak już się coś wie, umie i chce pracować to borderek jest idealnym pieskiem, bo nawet jak pojawia się problem to trzeba potrafić zdusić go w zarodku.[/QUOTE]

Ooo, czyli możemy z Janką startować w zawodach? ;)
Co prawda moja nie zagania samochodów... I coraz lepiej ignoruje psy. No to nadajemy się, czy nie?

PS Mała jest śliczna i nie wiem czemu, ale w głowie utkwiło mi Hejlo i już.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Karolina.']No właśnie, dobrze napisane. Tak to jest jak się włączają (niezdrowe) ambicje, bo piesek ma być obidjensowy, adżilitowy itd :p I jak się zapomina o podstawach, o tym by pies był na codzień znośny, poza trybem pracy. Ale [I]cusz[/I], codzienne posłuszeństwo nie wygląda tak ładnie na filmikach i opisach blogowych jak chodzenie na kontakcie czy inne takie ;)

A tak poza tym to się muszę przywitać, zaglądać będę na pewno! :) Jak oczekiwanie? ;)[/QUOTE]

No właśnie, najważniejze to mieć dobrze zsocjalizowanego, posłusznego psa który jest przyjemny w życiu codziennym. Wszystkie sporty to tylko miły dodatek, a niestety jest sporo psów które mimo że na zawodach są super, to poza placem mają listę nierozwiązanych problemów. Moim zdaniem najważniejszymi priorytetami jest socjal, łade chodzenie na smyczy i odwoływalność bo bez tego trudno żyć. Potem dopiero cała reszta :)

A oczekiwanie, hmm... nie spieszy mi się do psa :eviltong: nie mam jeszcze nic z wyprawki, poza tym mam już jednego psa więc jakoś tak nie siedzę jak na szpilkach, będzie jak urośnie :) Ale regularnie zawracam cztery litery hodowczyni i 10 razy dziennie robię przegląd zdjęć małej i jest głównym tematem moich rozmów :evil_lol:

[quote name='asiak_kasia']no a teraz znowu zawaliłas sprawę...wzięłaś sobie burdelka...:shake:[/QUOTE]

Następnym razem zaszaleję, wezmę pudla :diabloti: Apricota dla utrudnienia!

[quote name='IZMADO']Ooo, czyli możemy z Janką startować w zawodach? ;)
Co prawda moja nie zagania samochodów... I coraz lepiej ignoruje psy. No to nadajemy się, czy nie?

PS Mała jest śliczna i nie wiem czemu, ale w głowie utkwiło mi Hejlo i już.[/QUOTE]

Patrząc na to co się dzieje śmiało :evil_lol: najwyżej jak upieprzy sędziego to was wywalą, ale przemilczysz to i będzie super :diabloti: Ale po tym co usłyszałam to myślę, że Janka to jednak mniej problemowa jest. Tamten pies dopiero skończył rok i takie numery, jak skończy 2 lata będzie weselej.
Ja w was wierzę, rok półtora i będzie super.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Fauka']
Patrząc na to co się dzieje śmiało :evil_lol: najwyżej jak upieprzy sędziego to was wywalą, ale przemilczysz to i będzie super :diabloti: Ale po tym co usłyszałam to myślę, że Janka to jednak mniej problemowa jest. Tamten pies dopiero skończył rok i takie numery, jak skończy 2 lata będzie weselej.
Ja w was wierzę, [B]rok półtora i będzie super[/B].[/QUOTE]

Pół roku już za nami, więc idzie ku dobremu :eviltong:
Nie powiem, mój pies ma czasem niesamowicie pozytywne momenty. Co ciekawe - dawno już nie była prowokatorką, jedynie dołącza się do awanturników.

A mieć szczeniaczka i miętolić go jak plastelinkę, ach... marzenie!

Link to comment
Share on other sites

Pomiętolisz mojego :razz: ja z 10 lat sceniacka nie miałam, Lary był już spory, ledwo go podnosiłam :lol: Pół roku to króciutko, biorąc pod wagę tez skalę problemu. To mądra bestia jest, musisz być po prostu mądrzejsza i wyrabiać rączki na siłce :evil_lol: Ewentualnie pożyczę ci Larego na tydzień.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Fauka']Pomiętolisz mojego :razz: ja z 10 lat sceniacka nie miałam, Lary był już spory, ledwo go podnosiłam :lol: Pół roku to króciutko, biorąc pod wagę tez skalę problemu. To mądra bestia jest, musisz być po prostu mądrzejsza i wyrabiać rączki na siłce :evil_lol: Ewentualnie pożyczę ci Larego na tydzień.[/QUOTE]

Rączki mam już wyrobione, i o dziwo na łańcuszku wcale nie muszę się wysilać :P
Na dodatek miała ostatnio kilka tak pozytywnych akcji, że aż nie mogłam uwierzyć! Ale co ja Ci tu będę zaśmiecać wątek, jak tu borderowa kluska na tapacie :)

Niech mała rośnie zdrowo (i jak na drożdżach) bo bardzo chcę ją już zobaczyć na żywo!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='IZMADO']Rączki mam już wyrobione, i o dziwo na łańcuszku wcale nie muszę się wysilać :P
Na dodatek miała ostatnio kilka tak pozytywnych akcji, że aż nie mogłam uwierzyć! Ale co ja Ci tu będę zaśmiecać wątek, jak tu borderowa kluska na tapacie :)

Niech mała rośnie zdrowo (i jak na drożdżach) bo bardzo chcę ją już zobaczyć na żywo![/QUOTE]

Borderowa kluska póki co sobie rośnie i nic ciekawego nie robi :razz:

Link to comment
Share on other sites

A propo wiezi z pieskiem, to moja mama ostatnio do mnie zadzwonila poinformowac mnie ze w tv pokazywali jakas super znana polska szkole dla psow (z zagramanicy ludzie przyjezdzaja!) i ta superhiper pani trener mowila ze absolutnie nie mozna uczuc psa niczego na smaczki, bo wtedy robi to dla zarcia a nie dla nas :cool3:
Juz widze jak moj piesek uczy sie robic jakies bezsensowne sztuczki ktore mu wymyslalam, nie dla zarcia tylko dlatego ze kocha pancie :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='katasza1']A propo wiezi z pieskiem, to moja mama ostatnio do mnie zadzwonila poinformowac mnie ze w tv pokazywali jakas super znana polska szkole dla psow (z zagramanicy ludzie przyjezdzaja!) i ta superhiper pani trener mowila ze absolutnie nie mozna uczuc psa niczego na smaczki, bo wtedy robi to dla zarcia a nie dla nas :cool3:
Juz widze jak moj piesek uczy sie robic jakies bezsensowne sztuczki ktore mu wymyslalam, nie dla zarcia tylko dlatego ze kocha pancie :evil_lol:[/QUOTE]
Bo każdy uwielbia pracować za darmo, ot dla satysfakcji :diabloti:

[quote name='Dioranne']No to wbiłam pooglądać bołdełowe! :evil_lol: Mała jest śliczna, pewnie już chciałabyś ją mieć u siebie?[/QUOTE]

Czy ja wiem, niech sobie rośnie :eviltong: nie mam klatki, misek, smyczy i obroży, nie jestem w ogóle gotowa :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...