Jump to content
Dogomania
Sign in to follow this  
mortikia

OBEDIENCE - pytania :)

Recommended Posts

Hej :)
Już co nie co wiem na temat obiedance, ale chciałabym się Was zapytać: jakie kluby w Warszawie polecacie?, kto z Was bierze w tym udział?, na czym dokładnie to polega?, czy są jakieś dodatkowe wymogi dotyczące psów (np wiek)?, jaka jest cena w różnych klubach i terminy zajęć??? Mam 5-cio miesięczną sunię husky i chciałabym pójść z nią na obiedance... :)
Pozdr.,
Justyna

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Mrzewinska
Aniu, zawody organizuja dzialacze ZK, dla czlonkow ZK.
Masz kundelka, mozesz byc czlonkiem ZK i tez sie mozesz w prace szkoleniowa i organizacyjna zaangazowac.
A jesli nie masz na to ochoty, nie chcesz placic skladki czlonkowskiej - to zorganizuj sobie zawody ze znajomymi, wyznaczcie wlasnego sedziego, przygotujcie wlasne dyplomy. Nic nie stoi na przeszkodzie.

Zofia

Share this post


Link to post
Share on other sites
Od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie żeby zacząć trenować z moją labką obedience, jak na razie amatorsko .. wszystko zależy jak nam to będzie szło. Chciałabym prosić o rady od czego zacząć, jakie umiejętności pies musi mieć dla klasy 0?
Pozdrawiam i będę wdzięczna za wszelkie rady.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Witajcie :)
Ja wraz z moją 2 letnią sunią w typie berneńczyka trenuje obedience praktycznie od zawsze :) Będziemy chciały wziąć udział w zwodach w zerówkach w Szczecinie jeżeli będą :) Mam pytanie o co chodzi z tą socjalizacją ? I skokiem przez przeszkodę - chodzi o to że moja psina przeskakuje przez nią jak ją przywołuję ?
Z góry dzięki za odpowiedź
Pozdrawiam Magda i Szila :loveu:

Share this post


Link to post
Share on other sites
[url=http://pl.youtube.com:80/view_play_list?p=1E8B2D9BEA96F734]YouTube - Broadcast Yourself.[/url]

tu obejrzyj sobie przebieg klasy zero , chyba 3 czy 4 filmiki , moze to ci da jakis pogląd co i jak.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Socjlizacja wygląda tak: podchodzisz do sędziego, zatrzymujesz sie, pies w pozycji zasadniczej(czyli siad przy nodze - może też być stój ale wówczas powinnaś zgłosić to sędziemu), przedstawiasz siebie i psa, zgłaszasz gotowość przystąpienia do ćwiczeń. Pies ma spokojnie siedzieć, sędzia może podejść do niego, pogłaskać. Jeśli pies wykazuje niepokój, zmienia pozycję - sędzia może ukarać odejmując punkty, natomiast jeśli pies zachowuje sie agresywnie - kara jest surowsza, dyskwalifikacja.
Skok przez przeszkode - zatrzymujesz sie z psem w pozycji zasadniczej w odległości od przeszkody wskazanej przez komisarza, na komende pies ma przeskoczyć przeszkode w obie strony i wrócić, również na komende, do nogi.
Szczegółowo ćwiczenia są opisane w regulaminie, np. tu:
[url=http://www.obedience.pl/page/0/3/0/]Www.Obedience.Pl v. 2.2 beta[/url]
Na dole masz wyszczególnione poszczególne klasy, kliknij na tę która Cię interesuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Oczywiście, że jest. Chyba nie wyobrażasz sobie, że ktoś dopuści do startów młodziutki psy w fazie rozwoju. Minimalny wiek to 15 mies., co można przeczytać tutaj: [URL]http://www.zkwp-szkolenie.pl/dyscypliny/agility/agility_regulaminy/dodatkowe_przepisy_zkwp_do_regulaminu_agility_fci.pdf[/URL]

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zawody ZKwP są tylko dla jego członków, więc trzeba się wybrać do najbliższej siedziby i dopełnić formalności. A na koncentrację na zawodach chyba pomaga ćwiczenie w jak największej ilości różnych miejsc, z różnymi rozproszeniami.


Ja mam natomiast inne pytanie, może trochę zabawne, ale nurtujące ;) - czy za podniesioną łapkę podczas oddawania aportu odejmuje się punkty?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

Announcements

×