Jump to content
Dogomania

OBEDIENCE - pytania :)


mortikia

Recommended Posts

Hej :)
Już co nie co wiem na temat obiedance, ale chciałabym się Was zapytać: jakie kluby w Warszawie polecacie?, kto z Was bierze w tym udział?, na czym dokładnie to polega?, czy są jakieś dodatkowe wymogi dotyczące psów (np wiek)?, jaka jest cena w różnych klubach i terminy zajęć??? Mam 5-cio miesięczną sunię husky i chciałabym pójść z nią na obiedance... :)
Pozdr.,
Justyna

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 months later...
Guest Mrzewinska

Aniu, zawody organizuja dzialacze ZK, dla czlonkow ZK.
Masz kundelka, mozesz byc czlonkiem ZK i tez sie mozesz w prace szkoleniowa i organizacyjna zaangazowac.
A jesli nie masz na to ochoty, nie chcesz placic skladki czlonkowskiej - to zorganizuj sobie zawody ze znajomymi, wyznaczcie wlasnego sedziego, przygotujcie wlasne dyplomy. Nic nie stoi na przeszkodzie.

Zofia

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie żeby zacząć trenować z moją labką obedience, jak na razie amatorsko .. wszystko zależy jak nam to będzie szło. Chciałabym prosić o rady od czego zacząć, jakie umiejętności pies musi mieć dla klasy 0?
Pozdrawiam i będę wdzięczna za wszelkie rady.

Link to comment
Share on other sites

Witajcie :)
Ja wraz z moją 2 letnią sunią w typie berneńczyka trenuje obedience praktycznie od zawsze :) Będziemy chciały wziąć udział w zwodach w zerówkach w Szczecinie jeżeli będą :) Mam pytanie o co chodzi z tą socjalizacją ? I skokiem przez przeszkodę - chodzi o to że moja psina przeskakuje przez nią jak ją przywołuję ?
Z góry dzięki za odpowiedź
Pozdrawiam Magda i Szila :loveu:

Link to comment
Share on other sites

Socjlizacja wygląda tak: podchodzisz do sędziego, zatrzymujesz sie, pies w pozycji zasadniczej(czyli siad przy nodze - może też być stój ale wówczas powinnaś zgłosić to sędziemu), przedstawiasz siebie i psa, zgłaszasz gotowość przystąpienia do ćwiczeń. Pies ma spokojnie siedzieć, sędzia może podejść do niego, pogłaskać. Jeśli pies wykazuje niepokój, zmienia pozycję - sędzia może ukarać odejmując punkty, natomiast jeśli pies zachowuje sie agresywnie - kara jest surowsza, dyskwalifikacja.
Skok przez przeszkode - zatrzymujesz sie z psem w pozycji zasadniczej w odległości od przeszkody wskazanej przez komisarza, na komende pies ma przeskoczyć przeszkode w obie strony i wrócić, również na komende, do nogi.
Szczegółowo ćwiczenia są opisane w regulaminie, np. tu:
[url=http://www.obedience.pl/page/0/3/0/]Www.Obedience.Pl v. 2.2 beta[/url]
Na dole masz wyszczególnione poszczególne klasy, kliknij na tę która Cię interesuje.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Oczywiście, że jest. Chyba nie wyobrażasz sobie, że ktoś dopuści do startów młodziutki psy w fazie rozwoju. Minimalny wiek to 15 mies., co można przeczytać tutaj: [URL]http://www.zkwp-szkolenie.pl/dyscypliny/agility/agility_regulaminy/dodatkowe_przepisy_zkwp_do_regulaminu_agility_fci.pdf[/URL]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
  • 5 months later...

Zawody ZKwP są tylko dla jego członków, więc trzeba się wybrać do najbliższej siedziby i dopełnić formalności. A na koncentrację na zawodach chyba pomaga ćwiczenie w jak największej ilości różnych miejsc, z różnymi rozproszeniami.


Ja mam natomiast inne pytanie, może trochę zabawne, ale nurtujące ;) - czy za podniesioną łapkę podczas oddawania aportu odejmuje się punkty?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...