Jump to content
Dogomania

Bystra szuka pilnego DT.


Martuchny

Recommended Posts

  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='maja7'][URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/84031-Uspiono-go-nagle-w-schronie!Nie-dano-szans-go-wyciągnąć!Przepraszam-kochany[/URL]!!!

Historia z przed 5 lat:-([/QUOTE]

Nasza porażka i tragedia...długo nie mogłam się pozbierać:(

Psy mają już na fb wydarzenie zaraz wyślę linka!

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]W Schronisku - w zgodzie z obowiązującym prawem i w poczuciu smutnego, ale koniecznego nakazu sumienia - wykonywane są zabiegi entuazji czyli usypiania zwierząt:
[LIST]
[*]nieuleczalnie i zakaźnie chorych
[*]agresywnych w stopniu nie rokującym poprawy
[*]ślepych miotów
[/LIST]
[/QUOTE]

Tekst ze strony schroniska. Szkoda, że mija się z prawdą...

Link to comment
Share on other sites

Wydarzenia jednak nie mają pomyliłam się ale właśnie rozmawiałam z agaton85 i założy dzieciakom wydarzenie..na razie jest apel ze zdjęciem, jest sporo udostępnień [URL]http://www.facebook.com/photo.php?fbid=478358088894612&set=a.172513446145746.44520.100001612745249&type=1&theater[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Ale czy powinniśmy pisać że są do uśpienia , dziewczyny mogą mieć problemy w schronie , stanowisko schronu znamy

"psy do 3 miesiąca życia mają czas na socjalizację a po tym czasie już nić zrobić nie można bo całe życie będą sprawiały kłopoty "

myślę że w miarę dokładnie zacytowałam

Link to comment
Share on other sites

To jakaś chora paranoja...
Nie można do tego dopuścić.
Dziewczyny kochane wolontariuszki - wiem,że to trudne i żałuję,że nie mogę Wam pomóc ( za daleko...) ale starajcie się w miarę możliwości socjalizować maluszki, to jedyna nadzieja.. 6 piesków trudno ulokować....
Trzeba walczyć o nie...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Martuchny']gadałam przed momentem z panią, która zajmuje się szkoleniem u nas w schronisku ;)
mamy plan żeby każda ze stałych wolontariuszek które są regularnie zajmowała się jednym 'boidudem' ( czyli chyba 4), a pozostałe 2, albo 1 co nie znajdą swojego wolo pójdą na program szkolenia psów schroniskowych ;) nie pozwolimy im iść pod igłę. no, ale oczywiście dom potrzebny nadal, to rzeczy nie rozwiązuje do końca.[/QUOTE]
Próbujcie, koniecznie.

Link to comment
Share on other sites

Jestem na zaproszenie ... nie traćcie nadziei ....ja mam na DT Nescę na swój wątek na dogo...była taka sama tylko do braku socjalizacji dochodziły problemy zdrowotne...teraz w domowych warunkach z innymi psami to nie ta sunia... rezolutna, otwarta, uśmiechnięta nawet zaczęła szczekać... :) A to było antyszczenię na widok człowieka chowała się w ciasny kąt najlepiej pod kocem, cała obsikana, jadła na leżąco bo bała się podnieść...jest dla niech duża szansa na socjalizację, tylko pierwszym najważniejszym krokiem jest ich rozdzielenie bo tak jak piszecie nakręcają się nawzajem.
Żałuję że nie mogę bardziej pomóc.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Hałabajówka']Czy one mogą być na tą chwile wydane do adopcji? Wyczytałam że nie mają szczepień....to jak ktoś z marszu przyjdzie do schroniska po psa to czy żadne psiak z tego miotu nie zostanie wydany?[/QUOTE]

Nawet jeśli by były zaszczepione to do 'przypadkowej' adopcji w takim stanie nie zostaną wydane.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='& Gloria &']Nawet jeśli by były zaszczepione to do 'przypadkowej' adopcji w takim stanie nie zostaną wydane.[/QUOTE]

Trochę dziwna polityka...lepiej pod igłę w takim razie? Na jakiej podstawie nie zostaną wydane...bo się boją... to chyba wbrew regulaminowi... kurde 6 DT na szybko znaleźć to graniczy z cudem :(

Link to comment
Share on other sites

pojedynczo nalezy psy zabrac i je socjalizowac,ale tylko te osoby powinny je przejac co maja ,albo mialy doswiadczenie z dzikim psami tzn.musza miec dom z ogrodem dobrze zabezpieczony,posiadac psy tylko socjalne,umiec pracowac ze dzikimi psami,psy nie moga mieszkac w centrum miasta,albo tam gdzie duzy jest ruch uliczny i duze zageszczenie ludzi ,osoba pragnaca psa socjalizowac musi miec nie tylko kompetencje ,doswiadczenie ,ale musi miec czas.

Link to comment
Share on other sites

ale tu sie narobiło od niedzieli....
przepraszam was ciocie, ale nie mam teraz stałego dostępu do kompa, umarł mi domowy i muszę żebrać o internet od dobrych ludzi.
generalnie to rozumiem wasze rozgoryczenie, żal, smutek na towszystko, wiem, że chcecie działać, my też, ale błagam, zróbcie, zróbmy to tak, żeby nas potem jeszcze do schroniska wpuścili. W tym momencie najbardziej zagrożona jestem ja, bo to ja robię wszystkie najbardziej kontrowersyjne wątki i jak coś to będzie na mnie, że ja rozpowszchniam to w necie.nie chce żeby sie potem okazało że będę miała won z wolontariatu za to, że piszę prawdę w internecie. I proszę, nie piszcie że to to miasto. Nawet specjalnie zmieniłam lokalizację w profilu, żeby nie było widać.
Najbardziej w tym momencie zamiast wściekanie się, jest potrzebne DT i socjalizowanie psiaków. Ja jeśli będze trzeba weznę pod opiekę nawet dwa albo trzy, będę je wyciągać i dbać o nie. Sama ze schroniska wzięłam psa zupełnie zniszczonego psychiczneie, przerażonego, który teraz jest normalny. Więc myślę, że sprawa jest do zrobienia, tymbardziej że mój Scrat, który był praktycznie zupełnie niezsocjalizowany w wieku 6 lat.

[b]Ania II[/b]- jak będę w schronisku to postaram się z nimi nawiązać jakikolwiek pozytywny kontakt. Myślę, że mając boiduda w domu, który jest teraz normalny to jest to wykonalne. Wszystkie te psy mają jedną wspólną kartę, czipowania niestety u nas się nie robi, tylko tatuowanie. Pieski nie znajdują się w izolatce tylko w pojedynczym osobnym boksie od innych psów przeznaczonym specjalnie dla przypadków, które potrzebują jakiegoś odosobnienia. U nas w schronisku jest reguła, że młode psy ,poniżej roku nie przebywają w normalnych boksach z psami dorosłymi i myslę, że jest w tym jakaś logika. Ale te pieski pójdą z powodu stanu rzeczy jaki jest do boksów z psami szkolonymi w programie pozytywnego szkolenia psów schroniskowych, które są fajne, normalne, dobrze zsocjalizowane, lubiące człowieka.

[b]maja7[/b], nie wiem czemu psy jeszcze nie mają szczepień, zazwyczaj szczepienia są na wejsciu.będą zaszczepione, już się o to postaram :angryy:

[b]Penny[/b], Jetsem tego samego zdania co Ty, na prawdę, tylko za ogólne mówienie tej przykrej prawdy wolontariuszom, takim jak my, którzy wypruwają sobie flaki i denerwują się, żeby pomagać jak największej ilości beznadziejnych przypadków, może się opstro oberwać łącznie z usunięciem z wolo, a to by dla tych psów było bardzo złe,. jeśli nas by tam nie było. Do drugiego akapitu - jest pełno psów, które próbowałyśmy uratować i nie udało się, bo schronisko było za szybkie. Dałyśmy radę wyciągnąć Szadiego, Apollo i Lotos zostały uśpione. Próbujemy walczyć o każdy beznadziejny przypadek, ale czasem niestety nie dajemy rady, większosć z nas to uczennice, ja jestem maturzystką i meiszkam na drugiej stronie miasta. Z ostatnim akapitem się zgadzam, w schroniskach jest przepełnienie, ale to wina ludzi przez których te psy trafiają. Schronisko póki może ratuje, ale jak my mamy miejsce na 300 zwierząt, a jest ich prawie 500 , to tu nic się tak na prawdę nie wymyśli.

[b]Panna Marple, Sonia 1974 [/b] - dobrze, że rozumiesz co nam grozi i jesteś wyrozumiała :) dziekuje.
[b]magdyska25[/b] - te psy chyba nawet nie są teraz do wydania.

[b]xxxx52[/b] -
niestety nie jestem w stanie w tym momencie zrobić zupełnie nic, bo tak jak pisała Madzia - te psy wg. prawa schroniskowego pochodzą pod 'nierokujące agresywne' więc wg ich praw mogą je uśmiercić. Oczywiście nie zgadzam się z tym, ale sąd itd, to my już same ukręcimy bicz na siebie i na te psy tymbardziej.

I błagam was, starajcie się nam nie zaszkodzić, bo my dużo ryzykujemy, a ja, Madzia i Iga i tak już mamy niefajnie za kontrowersje w necie.


Prócz szczeniaków mamy jeszcze na głowie Zekkiego, Zaira i Louisa. Błagam, wyrozumiałości... :-(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...